Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ds418 ile ds418j arasindaki bu kadar fiyat farki sebebi ne ?

Qnap sanirim plexte falan sikintili o kadar para verip kafa agrisin istemiyorum hocam ondan bir kere alip kafamiz rahat etsin dusuncesindeyim ,

Plex falan kullanicam apple tv ile synology sanirim daha sikintisiz bir marka

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oksiladoo O kullanıcısına yanıt
    ds418'in rami fazla (2 GB). İşlemcisi biraz daha iyi. Çok incelemedim ama e-sata girişi var sanıyorum. 418j de disk
    takmak için arka kapağını çıkarmak gerekiyor. ds418'de disk takmak daha pratik.

QNAP'ta ben bugüne kadar önemli bir sıkıntı yaşamadım. Plex server'ın yeni sürümü çıkınca eskisini durdurarak
    yeni sürümünü yüklüyorum ve yeniden tarama yapmadan tekrar çalışmaya devam ediyor. Evet eski sürümlerinde
    bazen sorun oluyordu durdurup tekrar çalıştırmak gerekiyordu. Ama 1 yıldır bu sorunla karşılaşmadım. Hem
    QNAP güncelleme yapıyor hem de Plex Qnap için olan Plex'in buglarını düzeltiyor zamanla.

DS418, DS218 ile yuva sayısı dışında herşeyiyle aynı NAS. Ben 2 yuvalı DS218 alacağıma 4 yuvalı ds418 alırdım.
    Ancak evde kullanılan bir NAS için ds418j gerçekten fazlasıyla yeterli. ds418 daha çok işyerlerine, ds418j ev kullanımına
    dönük bir ürün gibi görünüyor. Bu nedenle 418j'de estetiği biraz daha önde tutmuşlar.

Yani kısaca ds218'i unutun 4 yuvalıları tercih edin. ds418j ya da ds418 alın. 3 yuvalı yeterse qnap alın sorun yaşamazsınız.

(Bu konuda forumu fazla meşgul etmemek adına isterseniz özelden de yazışabiliriz. Selamlar...)

Plex NAS uyumluluk diye bir sayfa buldum bunu da paylaşmak isterim.
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MfYoJkiwSqCXg8cm5-Ac4oOLPRtCkgUxU0jdj3tmMPc/htmlview?sle=true

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 28 Aralık 2019; 22:32:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Ayar derken,
    Smb paylaşımı kullanıyorum.
    2 Tane 6 şar TB lık red WD Nas hdd var.
    Yeni aldığım karar sonrası kullanmadığım zamanlarda kapatma butonundan tamamen kapatıyorum cihazı.Uykuda filan bırakmıyorum.
    UPS ile kullanıyorum. UPS e gelen elektriği de öncesindeki priz grubundan tamamen kesiyorum. Sebebi, UPS kapalı bile olsa sürekli 55-60 Watt elektrik kullanıyor akıllı prizden gördüğüm kadarıyla... Bu da aylık 40-50 lira ilave demek elektrik faturasına...
    Cep telefonundan bağlanabiliyorum, evden yada dışarıdan.
    PC den bağlanıyorum evden.vs.
    1000 Lira civarı olmuş fiyatı bu arada...
    Teşekkür ederim hocam.

Beyler Türkçe dublaj dosyası rahat bulabileceğim bir site var mı ?

İndirdiğim filmin dublajını 1 saat kadar arıyorum. Canımı sıkıyor.

Dublaj Dosyalarını bulabileceğim bir site yada yer var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mc994

Teşekkür ederim hocam.

Beyler Türkçe dublaj dosyası rahat bulabileceğim bir site var mı ?

İndirdiğim filmin dublajını 1 saat kadar arıyorum. Canımı sıkıyor.

Dublaj Dosyalarını bulabileceğim bir site yada yer var mı ?

Alıntıları Göster
    Bir aktörün sesi ve konuşma tarzı onun performansının bir parçasıdır. Filmleri dublajlı izlediğiniz zaman, emin olun o filmi eksik izliyorsunuz.

Benim size naçizane tavsiyem, kendinizi filmleri orjinal dilinde izlemeye zorlayın. Hem böylece bir saat dublaj aramak zorunda kalmazsınız

• lazzaro L kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim hocam :) ben size ozelden rahatsiz ederim o zaman :)

• oksiladoo O kullanıcısına yanıt
    İnfuse kullanın emin olun çok memnun kalırsınız.

Nasıl yani !!! 7/24 performans için WD in red serisini kullanmalısın. Özel olarak nas cihazlar için üretilmiştir. Element ucuz ve en özelliksiz modelidir. İnşallah başın ağrımaz.

• cazsever C kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=ye7zZtak4kU
  • Arkadaşlar ,

Apple TV 4K'da son yazılım olan tvOS 13.3 yüklü ama bir uygulamayı arka plana alma ve menüde gezinmede ya da açık uygulamaları yukarı itip silmede son dönemde sürekli sorun yaşıyorum.

Mesela birşey seyrederken uygulamayı küçültüyorum
    ama sağa kaymıyor ekran ve takılıyor.Silerken de çoğu zaman eskisi gibi kolayca yukarı itip silinmiyor açık uygulamalar.Son yazılımda sürekli yaşıyorum bunu.

Bu tarz bir sorun yaşayan var mı aranızda ? Varsa ve bu Apple yazılımından kaynaklı ise bildireceğimiz bir mail adresi var mı ?

Selamlar

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Evet bende de oluyor.
    Cihazı tekrar başlatıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Arkadaşlar ,

Apple TV 4K'da son yazılım olan tvOS 13.3 yüklü ama bir uygulamayı arka plana alma ve menüde gezinmede ya da açık uygulamaları yukarı itip silmede son dönemde sürekli sorun yaşıyorum.

Mesela birşey seyrederken uygulamayı küçültüyorum
    ama sağa kaymıyor ekran ve takılıyor.Silerken de çoğu zaman eskisi gibi kolayca yukarı itip silinmiyor açık uygulamalar.Son yazılımda sürekli yaşıyorum bunu.

Bu tarz bir sorun yaşayan var mı aranızda ? Varsa ve bu Apple yazılımından kaynaklı ise bildireceğimiz bir mail adresi var mı ?

Selamlar
    Bende bu tarz bir sorun olmuyor.
    Cihazı yeniden başlatınca bende de normale döndü bakalım...

Çok ilginç bir detaymış. Ancak adamlar kırmızı etiketle iki kat fiata sattıkları ve gururla ilan ettikleri bir disk'i neden beyaz etiketle üstelik de bir kutunun içine adeta gizlermiş gibi koyup piyasaya sürsünler. Çakılırsa "red" lerin satışı. Bu işte bir yanlışlık var. Ben olsam tereddüt ederdim.

• cazsever C kullanıcısına yanıt
    Üretim sürecinde bu tür şeyler vardır. Önemli olan Ortalama
    maliyetin üzerinde ürün satmaktır. Örneğin 4 çekirdekli ürün üretirsin.
    2 çekirdekli talep edene ise iki çekirdeğini kapatırsın ya da hızını kısıtlarsın ve farklı adlarla piyasaya sürersin.
    İkinci bir hat kurmaktan daha az maliyetlidir bu.
  • Yaklaşık 1,5 yıldır Synology 218j kullanıyorum. 6 ve 4 TB’lik 2 diskim var ve Infuse ile sorunsuz kullanıyorum.

• Merhabalar, düşünen olursa elimdeki Nas’ı satıyorum.
    https://forum.donanimhaber.com/satilik-wd-mycloud-ex4-nas-server--141137914

NAS ile ilgili bu başlıktahttps://forum.donanimhaber.com/home-entertainment-network--54125943
    Daha çok bilgi bulabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system failure -- 3 Ocak 2020; 1:21:18 >
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    uzunca bir süre aynı problemi yaşadım ve deli etti beni :) yeni yazılımla biraz düzeldi gibi ama yinede eski rahatlığı yok gibi açık uygulamaları sağa sola kaydırma da...
  • Tolga_06tr kullanıcısına yanıt
    Bence servise götürün, tvos 11 12 ve 13 kullandım hiç öyle problem olmadı

• 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.