Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Monitörün kendisinde hoparlör var, dandik tabii, ses girişi de var ayrıca. Monitöre bağlayacağım hoparlörler çalışırsa hiç masraf etmemiş olurum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onder.t O kullanıcısına yanıt
    Özel birşeyi yok tabii Oled olursa daha büyük olursa ses sistemide kurarsan bir amfi ile canavar olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Infuse 6.2.4 son versiyonu ile birlikte NAS (ya da PC) ile Apple TV arasında veri transfer hızı
    test edilebiliyor.

Gigabit kablolu bağlantı kullanıyorum.
    SMB ve NFS bağlantılarında en fazla gördüğüm hız 250Mbps oldu. NFS biraz daha hızlı görünüyor.
    Bu hızlarda da 4K 60p'de dahi bir sorun yaşamadım.

Ancak Plex Media Server, ve UPnP bağlantılarında 800-950Mbps hızlarını yakalıyor.

Sizler de test edebilirmisiniz acaba benim NAS ayarlarında mı sorun var yoksa Infuse'de mi?

Edit; FTP'ye hep küçümseyerek bakıyordum. Onda da 950Mbps'leri gördüm. İlginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 21 Aralık 2019; 22:11:9 >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Nasıl , hangi menüden bakıyoruz?

Tamam gördüm,
    İnfuse ayarlar/ Ağ/ Paylaşımlar/ Kayıtlı paylaşımlar/ hız testi vs

Sorun yok bende de...

Bir tane pik oldu, 175 Mbps gibi diğerleri ortalama 152 Mbps gibi çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 21 Aralık 2019; 23:12:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    Hız Plex Server'da, UpnP'de ve FTP'de 950 Mbps'leri görüyor. Sizinki de SMB galiba benimki ile
    yaklaşık çıkmış. Sorun Infuse'de olabilir. Hız çok düşük. NFS 190'ın ü,zerinde çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 21 Aralık 2019; 23:10:22 >
    Evet, smb.
    Ama bugüne dek hiç sorun yaşamadım.
    Ethernet ile bağlı cihazlar.
    Zyxel Nas326 , modem de Superonline ın standart modemi

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    Infuse hızı sınırlıyor olabilir. Film oynatmaya yetecek kadarına yol veriyor olabilir.
    Şimdilik FTP'yi kullanacağım.

FTP ile test sonucu;

• Arkadaşlar İnfuse kullancılarına birşey sormak istiyorum. Harici Hdd tv ye bağlı, tv de ağa bağlı ama yine aynı ağa bağlı olan Apple TVde İnfuse hdd yi görmüyor.
    Hdd nin tv üzerinden bağlı olması yeterli değil mi ? Hdd yi PC ye bağlarsam sorun olmuyor.

• zaferfb kullanıcısına yanıt
    TV'ler genelde server olarak çalışmaz. Bu nedenle aynı ağda olması birşey ifade etmez.

Eğer TV'niz Android ise Kodi kurup server ayarları yapabilirsiniz. Kodi'de böyle bir özellik var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 21 Aralık 2019; 23:47:0 >
    Evet tv android. Kodi server ayarları nasıl yapılıyor ? Yararlanabileceğim bir döküman, konu vb var mıdır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Infuse 6.2.4 son versiyonu ile birlikte NAS (ya da PC) ile Apple TV arasında veri transfer hızı
    test edilebiliyor.

SMB ve NFS bağlantılarında en fazla gördüğüm hız 250Mbps oldu. NFS biraz daha hızlı görünüyor.

Ancak Plex Media Server, ve UPnP bağlantılarında 800-950Mbps hızlarını yakalıyor.

Sizler de test edebilirmisiniz acaba benim NAS ayarlarında mı sorun var yoksa Infuse'de mi?

Infuse'daki bu yeniliği haber vermeniz çok iyi oldu. Farklı sunuculara bağlantı hızımı hep merak ediyordum.

Ben Zidoo'yu NAS olarak kullanıyorum. Onunla Apple TV arasındaki hız ortalama 132 Mbps çıktı. PC'de de Plex Media Server var. Onunla bağlantı hızı ortalama 150 Mbps oldu. Belki Plex'in daha hızlı olması beklenirdi, ama bu benim laptop'un ethernet portu ile alakalı bir durum olabilir. Bir de grafiğe bakıldığında şöyle ilginç bir durum var: NAS ile bağlantıda grafik oldukça stabil iken, PC ile bağlantıda acayip dalgalanmalar var.

• zaferfb kullanıcısına yanıt
    Kodi, TV'ye bağlı HDD'yi görebiliyorsa
    https://kodi.wiki/view/UPnP/Server

bu link size yardımcı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 22 Aralık 2019; 0:59:59 >
  • Modem üzerine harici disk taktım öyle izliyorum filmleri bendeki hız testi 65-70mbps civarı çıkıyor.

• 1080p filmler için yeterli hız.
    İleride ev için uygun bir nas alıp arşiv yapmayı düşünüyorum. Dediğiniz gibi yüksek kalite içerikler içinde uygun bir altyapı olmuş olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Infuse 6.2.4 son versiyonu ile birlikte NAS (ya da PC) ile Apple TV arasında veri transfer hızı
    test edilebiliyor.

Bende Zyxel nas326 kullanıyorum. Plex serverı nas326 ya nasıl kurabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Evet, smb.
    Ama bugüne dek hiç sorun yaşamadım.
    Ethernet ile bağlı cihazlar.
    Zyxel Nas326 , modem de Superonline ın standart modemi
    Zyxel Nas326 ya Plex server nasıl kurabilirim ?
  • mc994 M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    Zyxel home forumda yazıyor ama ben hiç yapmadım, uğraşmak istemedim.

https://homeforum.zyxel.com

O forumda Plex diye aratın..

• Benim nfs ve smb hızı 180mb upnp hızı 600-700mb çıktı. Nas synology 213+

• mc994 M kullanıcısına yanıt
    Zyxel nas içinden app yükleme kısmından yüklenebiliyor.Yada istersenhttps://www.plex.tv sayfasına girip indirme kısmından nas için modellere göre server app var ordanda indirip kurabilirsin.Piyasada bilindik tüm naslar için versiyonu var.

• 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.