Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ürünü yeni aldım. 4. Nesil Hd versiyonu. Airplay ile ilgili bir sorum olacaktı. Mesela Ipadden D Smart Go yu açıp Apple Tv ye yansıttığım zaman görüntüde rahatsız edici hafif takılmalar oluyor. Bu normal mıdır sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple tv4K dolby atmos destekli tv ve soundbar ile tam senkronize çalışır mı acaba? Ayrıca google asistan ve philips hue ile uyumlu olur mu.?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Ben de 4 versiyonu vardı, 4K olanı Kasım ayında Hediye geldi, yükseltmiş oldum.Mmerak ettiğim bu konuda hiç konuşulmayan Apple TV+. Bildiğiniz gibi ülkemizi henüz kapsamıyor ama uygulama var, belli bir tarihten sonra satın alınan 4K larda 1 sene ücretsiz. Bende sadece 7 gün ücretsiz çıkıyor, 1 sene ücretsiz olması için yapılabilecek bir şey var mı.
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goqhan06

Arkadaşlar Ben de 4 versiyonu vardı, 4K olanı Kasım ayında Hediye geldi, yükseltmiş oldum.Mmerak ettiğim bu konuda hiç konuşulmayan Apple TV+. Bildiğiniz gibi ülkemizi henüz kapsamıyor ama uygulama var, belli bir tarihten sonra satın alınan 4K larda 1 sene ücretsiz. Bende sadece 7 gün ücretsiz çıkıyor, 1 sene ücretsiz olması için yapılabilecek bir şey var mı.
    Teşekkürler
    Normalde Türkiye Apple kimlikleri ile giriş yapıldığında ekranda uygulama görünmemesi lazım. Siz Apple TV+ uygulamasını görüyorsanız Türkiye dışı bir Apple ID kullandınız herhalde.
  • Mi box s sahibiyim, ayrıca Apple TV 4K alayım mı almayayım mı çok aklım çeliniyor :)

Evde iPhone ve iPad var, usb den hdd olayı için mi box çok iyi, onun dışında sadece internetle ilgili uygulamalar için, netflix, puhu, YouTube vs. değer mi almaya?

Herkes hızı çok övmüş ama fark sadece hız ve arayüz mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

Mi box s sahibiyim, ayrıca Apple TV 4K alayım mı almayayım mı çok aklım çeliniyor :)

Evde iPhone ve iPad var, usb den hdd olayı için mi box çok iyi, onun dışında sadece internetle ilgili uygulamalar için, netflix, puhu, YouTube vs. değer mi almaya?

Herkes hızı çok övmüş ama fark sadece hız ve arayüz mü?
    Hız, arayüz, görüntü kalitesi, Netflix YouTube gibi uygulamaları Apple TV kumandasıyla çok konforlu bir şekilde kullanabilme rahatlığı.

Apple TV'ye bir kere alıştınız mı, bir daha Android Box'ların yüzüne bakmazsınız.
  • renzokuken kullanıcısına yanıt
    h96 pro plus Kullandım evde xbox one x ve ps4 pro var 4k tv var hepsinde de aynı filmi izledim ama açık ara apple 4k tv görüntü kalitesi hiç birisinde yok sırf görüntü kalitesi için bile alınır.
  • Apple tv bir yana diger tümü bir yana.

Tabletten apple tv görüntü yansittigimda film tam ekran olmuyor. Vlc ile yansittigimda film basladiginda tam ekran oluyor vlc kitapliginada tabletimdeki filmleri gosteremedim.
    Tablet kullanan arkadaslar yansitmada neden film tam ekran olmaz.

• Buradaki arkadaşlara Infuse kurulumu zor geliyor. Halbuki Apple TV + Infuse ikilisi harikalar yaratıyor. Ne yansıtma ne VLC görüntü kalitesi bakımından Infuse'un yerini tutmaz.
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Hocam dalgınlığıma bağışla :( Haklısın normal "Apple TV" uygulamasını Plus sanmışım. Teşekkürler
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Infuse a birde M3u eklenebilse :) Ben Nass kullanmadan bilgisayarımdaki Harddisk ten paylaşım vererek seyrediyorum. Çok da güzel oluyor.
  • Benim derdimde şu : Apple'ın lanet olasıca güncellemeleri yüzünden performansı iyice düşen Ipad 2 var evimde.Alalı nerdeyse 7-8 yıl olmasına rağmen kozmetik anlamda nerdeyse pırıl pırıl ama güncellemeler sonrası pek tadı kalmadı haliyle.

Geçenlerde bir dostumun tavsiyesi ile Ipad 2'ye Infuse kurdum ve zaman zaman tabletten dizi izliyorum.Sıkıntılarım şunlar :

1-NAS'taki dahili klasörün içine girip dizi ve filmleri IPAD ekranında oynatabiliyorum ama NAS'a USB'den takılı HDD'i bir türlü açamıyorum. Seçeneklerde USB2 olarak gözüküyor ama girmeye kalktığımda " Bir hata oluştu " mesajı alıyorum.USB'de takılı HDD'in içine neden giremiyorum fikri olan var mı ? Bir yerlerde yetki v.s vermek lazım galiba ama çözemedim.

2- Ipad'teki Infuse'da " altyazı Font ayarı Arial ve Kodlama olarakta Turkish (windows-1254) seçili olmasına rağmen Türkçe karakterler bazen sorunlu çıkıyor ekrana bazen de normal.Farklı ayarlar denedim ama neden böyle olduğu konusunu çözemedim.Sorun varsa hep olmalı çünkü.Oysa ATV'deki Infuse'da hepsi sorunsuz.

3- Ayrıca Ipad ekranındaki Infuse'de afişler yok.Kütüphane seçeneğine baktığımda içerik olarak boş gözüküyor.

Bu konudaki tecrübelerinize ihtiyacım var arkadaşlar.

Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 5 Aralık 2019; 14:51:32 >

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Harici diske erişememeniz verilen izinlerle ilgilidir. Aynı marka NAS mı bilmiyorum.
    QNAP'da Kontrol paneli/Paylaşılan Klasörler/Playlaşılan klasör iznini düzenle ve okuma/yazma
    tam erişim olarak ayarlıyorum diskleri.

Windows-1254 şeklinde değilde auto olarak seçebilirmisiniz. Apple TV Innfuse'de windows-1254 seçince sorun oluyordu
    autoda düzeliyordu.

Ben de denemek için iPAd'e Infuse yüklemiş ve denemiştim. Ancak bir sorun olduğunu hatırlamıyorum. Bir ara ben de deneyim tekrar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Harici diske erişememeniz verilen izinlerle ilgilidir. Aynı marka NAS mı bilmiyorum.
    QNAP'da Kontrol paneli/Paylaşılan Klasörler/Playlaşılan klasör iznini düzenle ve okuma/yazma
    tam erişim olarak ayarlıyorum diskleri.

Windows-1254 şeklinde değilde auto olarak seçebilirmisiniz. Apple TV Innfuse'de windows-1254 seçince sorun oluyordu
    autoda düzeliyordu.

Ben de denemek için iPAd'e Infuse yüklemiş ve denemiştim. Ancak bir sorun olduğunu hatırlamıyorum. Bir ara ben de deneyim tekrar.
    İpad infuse yükledim ipad indirlenler klasörünündeki filmleri infuse kitaplıgında gösteremiyorum. Varmı bir yolu.

• HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Üstad selam ,

Yine hızır gibi yetiştin.

Haklıymışsın , sorun NAS arayüzünde harici USB HDD için yetki verme ile alakalıymış.Arayüzdeki ayarlardan USB'den takılı HDD için yetkiyi verince normale döndü herşey.

Bu arada evimdeki NAS modeli , Asustor as1002t.

Sonrasında altyazı ayarlarına geçtim ve hem Font hem de Kodlama ayarını Auto'ya aldım.Onda da sorun gözükmüyor şimdilik ve takip edicem.

Eyvallah...
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
  • Ben bulamadım hocam bir yolunu. Ancak bazı USB flash disklere Infuse'nin destek verdiğini
    biliyorum Infuse 6 le birlikte.

-Edit; USB değil lightning olacak:)

Uğraşa uğraşa şöyle bir çözüm buldum;

Safari'de (eğer film ipadde ise) http://iPad Ip'i yazıp ekle tuşuna basarak Infusenin göreceği bir klasöre
    film aktarılabiliyor. (PC'den de iPad Infuse'ye aynı yolla film aktarılabiliyor.) Aktarma yaparken eğer varsa
    altyazısı ile birlike aktarmayı unutmayın.

Sadece dikkat edilmesi gereken şey iPad Infuse'de ayarlarda "Tarayıcı üzerinden" 'in seçilmiş olması gerekiyor.
    Ayarlardan çıkınca bu IP yolu çalışmıyor.

Aktarılan dosya daha sonra Infuse kütüphanesinden oynatılabiliyor.

Silme işlemi ise Infuse üzerinden ya da web üzerinden yapılabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 6 Aralık 2019; 22:14:45 >

• ATV 4K nın yanına Nvidia Shield pro alayım mı ikilemdeyim...
    İkisine sahip olan arkadaş var mı, ne dersiniz?
    Ses artısı var ve android çeşitlilği... Ama işte Media player da kodiye el mahkum... Görüntüde ATV4k önde deniyor üstelik...
    Ne dersiniz arkadaşlar?

• ATV 4K nın yanına Nvidia Shield pro alayım mı ikilemdeyim...
    Ses artısı var ve android çeşitlilği... Ama işte Media player da kodiye el mahkum... Görüntüde ATV4k önde deniyor üstelik...
    Ne dersiniz arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

ATV 4K nın yanına Nvidia Shield pro alayım mı ikilemdeyim...
    Ne dersiniz arkadaşlar?
    İkisine de sahip arkadaşınız yakında olacak , benim Shield Pro yolda.

Ben iyi bir iOS cihazın yanında, iyi bir Android cihazım da olsun diye aldım. Dediğiniz gibi uygulama çeşitliliği Android'de daha fazla, örneğin TiviMate gibi harika bir IPTV programı Android'de var, Apple TV'de yok.
  • 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.