Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.339
Cevap
309
Favori
782.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: helsloot

Tüm hd sesleri sorunsuz aktarıyor mu acaba yukarda bir arkadaş aktarmıyor filan yazmışta

Infuse kullanıyorum DTS de sorun yok ama TrueHD ve Atmos gibi kodekler elimde film olmadığından nasıldır bilmiyorum.
  • Ya arkadaşlar, ben bu infuse u iphone 7 plus la kullanamadım bir türlü, superonline fiber modeme usb den harici disk bağladım, diske film, dizi falan attım, infuse ile diske bağlandım ama sağlıklı çalışmıyor bazı videoları hiç açmıyor, bazı videolar takılıyor arada, bazen açıyor, bazen açmıyor.
    Bir türlü sağlıklı çalıştıramadım. Genelde videolar, h264 1080p dts de var ac3 te var, hd olmayan 1-2 video var mp4 onu bile açmıyor.

iphone 7 ile infuse sağlıklı mı çalışmıyor, modem de mi sorun var, ayarlarımı yanlış yaptım. Bulamadım.

İnfuse un sitesi ingilizce orada soramadım, burada infuse ile ilgili genel bir başlık yok, mecburen burada soruyorum?
  • ocean72 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgi için.
  • HDR açıkken görüntüler baya soluklaşıyor. Sizde de durum böyle mi yoksa yanlış bir şey mi yapıyorum arkadaşlar?
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    vlc kullanmayı deneyin bide

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Infuse hakkında bilgi soran arkadaşlar..

ATV 4.nesil cihaz sahibiyim ancak 4K'da da aynı olduğunu okudum Infuse sitesinde... Ayarları yaptıktan sonra cihaz her türlü Codec'i çözüyor. Ister DD True HD olsun ister DTS HD Mstr olsun. Ancak anfiye iletim raw 7.1 kanal PCM olarak gerçekleşir. Anfinin ekranında TRUE HD, HD Master gibi bir ibare göremezsiniz ancak "info" vs tuşuna basarak gelen sinyalin 7.1 kanal olduğunu görebilirsiniz. Yani gerçek anlamda herhangi bir kayıp yaşanmamaktadır seste.

Atmos konusunda bilgim yok. Ama Apple sitesinde cihazın 7.1'e kadar desteklediğini yazmakta. 7.1.2'den bahsetmiyor. Yabancı forumlarda ise, Apple 4K cihazının Atmos kanallarını rahatlıkla çözebilecek kapasitede olduğunu ancak sınırlamanın yazılımsal yapıldığı konusunda dedikodular yapılıyordu. Yani belki Atmos desteği, iOS 11.x yada iOS 12 ile gelebilir.

Eğer bir anfiniz varsa, (yada anfiniz olmayıp da DD, DTS seslerini stereo olarak TV'ye göndermek istiyorsanız) Infuse gerçekten gerekli bir yazılım. Arayüzü basit ve kullanışlı. Kütüphaneniz derlitoplu ve tüm filmlerinize kolaylıkla erişebiliyorsunuz.

Kesinlikle tavsiye ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

Infuse hakkında bilgi soran arkadaşlar..

ATV 4.nesil cihaz sahibiyim ancak 4K'da da aynı olduğunu okudum Infuse sitesinde... Ayarları yaptıktan sonra cihaz her türlü Codec'i çözüyor. Ister DD True HD olsun ister DTS HD Mstr olsun. Ancak anfiye iletim raw 7.1 kanal PCM olarak gerçekleşir. Anfinin ekranında TRUE HD, HD Master gibi bir ibare göremezsiniz ancak "info" vs tuşuna basarak gelen sinyalin 7.1 kanal olduğunu görebilirsiniz. Yani gerçek anlamda herhangi bir kayıp yaşanmamaktadır seste.

Atmos konusunda bilgim yok. Ama Apple sitesinde cihazın 7.1'e kadar desteklediğini yazmakta. 7.1.2'den bahsetmiyor. Yabancı forumlarda ise, Apple 4K cihazının Atmos kanallarını rahatlıkla çözebilecek kapasitede olduğunu ancak sınırlamanın yazılımsal yapıldığı konusunda dedikodular yapılıyordu. Yani belki Atmos desteği, iOS 11.x yada iOS 12 ile gelebilir.

Eğer bir anfiniz varsa, (yada anfiniz olmayıp da DD, DTS seslerini stereo olarak TV'ye göndermek istiyorsanız) Infuse gerçekten gerekli bir yazılım. Arayüzü basit ve kullanışlı. Kütüphaneniz derlitoplu ve tüm filmlerinize kolaylıkla erişebiliyorsunuz.

Kesinlikle tavsiye ediyorum.

• Kızıl Baron kullanıcısına yanıt
    Dolby Atmos ve DTS:X şuan yok. Atmos güncelleme ile gelecek diye söylüyorlar. DTS:X konusunda bilgim yok.
  • Merhaba

Video ayarlarında 4K HDR 50 Hz mi seçili & seçtiniz yoksa 4K HDR 60 Hz i mi?

Başlangıçta, kurulum esnasında "50 HZ seçmek ister misiniz bölgenize özel" diye bir mesaj geldi. Ben evet demiştim ama sonra 60 HZ e çevirdim ayarlardan. 60HZ de ana ekran daha akıcı geldi bana.

Siz bunu deneyimlediniz mi? Hangisini kullanıyorsunuz, birbirine göre avantaj ve dezavantajları var mı?

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Merhaba

Video ayarlarında 4K HDR 50 Hz mi seçili & seçtiniz yoksa 4K HDR 60 Hz i mi?

Başlangıçta, kurulum esnasında "50 HZ seçmek ister misiniz bölgenize özel" diye bir mesaj geldi. Ben evet demiştim ama sonra 60 HZ e çevirdim ayarlardan. 60HZ de ana ekran daha akıcı geldi bana.

Siz bunu deneyimlediniz mi? Hangisini kullanıyorsunuz, birbirine göre avantaj ve dezavantajları var mı?

Teşekkürler

Ben 4k HDR 60 Hz'de kullanıyorum ve gayette memnunum.
  • Arkadaşlar Apple TV ye DigiturkPlay geldi mi? Gelmediyse iphone dan yansıtabiliyor muyuz ve görüntü aktarımı nasıl, gecikmeler kaymalar var mı?

• Bu apple ne ise yariyor internettenn film satin alip izlemeyemi yariyor sadeve

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    - Film kiralama, film satın alma
    - varsa kendi arşivindeki filmleri izleme
    - Aplikasyon yükleme (youtube, alışveriş, spor, hava durumu, canlı tv, vs vs)
    - oyun oynama
    - iphone, ipad ile çektiğin fotoğrafları görüntüleme, albümlere bakma
    - Müzik dinleme
    - iphone, ipad ekran görüntüsünü yansıtma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

Arkadaşlar Apple TV ye DigiturkPlay geldi mi? Gelmediyse iphone dan yansıtabiliyor muyuz ve görüntü aktarımı nasıl, gecikmeler kaymalar var mı?

Gelmedi ve yansıtamıyoruz maalesef
    Alternatiflere yöneleyim o zaman. Tşkler

Gereksizmis

• Arkadaşlar, bu yeni Apple 4k'da, kendi HDD'mizden film izleyebiliyor muyuz USB'den takıp, yoksa illa Nas'mı olması gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Arkadaşlar, bu yeni Apple 4k'da, kendi HDD'mizden film izleyebiliyor muyuz USB'den takıp, yoksa illa Nas'mı olması gerekiyor?

Cihazda bi elektrik kablosu girişi var

bi Ethernet kablosu

birde Hdmi

Hdd takılacak yer yok

Nas olur pc olur bazı modemler olur

Oraya takip smb nfs bir paylaşımda bulunmanİz gerekli

Ve ayrıca 50 tl lik infuse yazılımını satın almanız da gerekli apple store den

• Airties 5650 modem var. Sanırım işimi görür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihazı kullanan arkadaşlar filmlerin kiralama ve satın alma fiyatları hakkında bilgi verir misiniz?Özellikle 4k versiyonları filmlerin kaç lira?Ve eğer denediyseniz görüntü kalitesi nasıl?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.