Şimdi Ara

Apple TV 4, Kodi, PopcornTime ve Diğer Herşey (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
739
Cevap
41
Favori
38.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet öyleymiş bir önceki cihazı pangu jailbreak yaptım daha sonra cihaza ne yaptıysam ssh ile bağlanamadım sonunda cihaz brick oldu.Birde bu ipa storeda fiyat 15.99 olmuş doğru mu sürekli zam yapıyorlar galiba?
  • panama P kullanıcısına yanıt
    Evet haklıymışsınız. Ben ayarlara Apple TV den baktım sanıyordum, mac'teki kodiden bakmışım. Apple TV'de ben de göremedim. Müdahaleye kapalı sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kodi de varsayilanlar listesindekilerden haric altyazi kaynagi ekleyebiliyor muyuz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: panama

quote:

Orijinalden alıntı: Gunebakan44

Bir de şunu dener misiniz: Sistem...sistem....video çıkışı...görüntü kısmında kodi çözünürlüğünü televizyonunuza göre ayarlayabilirsiniz.

Hocam selamlar , çözünürlük kısmı bulunmuyor ağple tv deki kodi de aynı adımı bilgisayarda buluyorum .
    Acaba Apple TV ayarlarından mı değiştirmek lazım bilemedim

Ayar uzman ( Expert ) temi ?

Evet hocam Expert de , o konuda sıkıntı Yok bu arada kodi ve popcorn harici diğer uygulamalardan tavsiye edeceğiniz var mı. ?

• Yalnız şu o popcorndaki görüntü kalitesi ne müthiş. Demin Prometheus'u 1080 p izledim. Tam bir şölendi. İnternet hızınız yeterliyse ve kota derdiniz yoksa filmleri kesinlikle 1080p izleyin derim.

• Benim kumanda kılıfı geldi...

Apple TV 4, Kodi, PopcornTime ve Diğer Herşey

• Merhaba
    1 aydır Apple Tv'yi kullanıyorum ve çok memnunum. Bu 1 ayın ufak bir özetini yapayım ve bir kaç konuda yardım rica edeyim dedim.

Oyun ve Uygulama:
    Apple Tv'ye çocuklar için oyun indiriyorum. Apple Store'daki indirime giren uygulama ve oyunları gösteren "Günün uygulaması" diye bir site buldum ama açıkçası çok dandik uygulamaları veriyor. Başka indirime giren uygulama ve oyunları gösteren bir site veya uygulama varmı? Ayrıca Apple store'dan oyun kumandası da sipariş ettim fakat henüz gelmedi.

Netflix:
    Apple Tv'de NETFLİX seyrediyorum. Ultra HD paket üyesiyim ve Netflix'i çok beğeniyorum.

IP Tv:
    Apple Tv'de IP TV'den maçları seyretmek istediğimde , maçın ilk yarısı hiç donmasız seyrediliyor fakat ikinci yarısında epeyce donmalar oluyor. Sanki cihaz ısınıyorda oluyor gibi. İlginç. Aslında internetim 35 Mbps gayet yeterli ama IP TV'den verim alamadım.

Kodi:
    Apple TV'ye kodi kurdum. Aslında tamamen Turkçe dublaj ve altyazılı filmler için kurdum ama onu da pek kullanamadım. Bir ara seyirtürk'ü kurmak istiyorum veya başka film eklentilerini. Zen , Exodus , Quasar UK Turk's Playlist gibi.

Kumanda Kılıfı:
    Yukarıdaki Günebakan Ustanın mesajında bahsedilen kılıftan bende aldım. Yaklaşık 3 usd. Çokda memnun kaldım. Kılıf kullanımı kesinlikle engellemiyor. Gayet güzel oldu.

Sonuç olarak Androıd Box alacakken bu topik sayesinde Apple Tv aldım. İyiki almışım dediğim bir cihaz oldu. Tüm kullanıcılara sorunsuz kullanımlar diliyorum.
  • Ben de ıptv ile maç seyrediyorum, bazen ardından film vb açıyorum ama donma olmuyor. Bence sizdeki durum server ile alakalı.

Popcorntime kullanmıyorsanız onu da öneririm. Kaliteli görüntü istiyorsanız mutlaka yükleyin derim.

Kılıfa gelince, bence mükemmel. Hem şık, hem iyi koruyor.

• Gunebakan44 kullanıcısına yanıt
    Hocam mümkünse kılıfı nereden aldığınızı paylaşabilirmisiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • threesmegiste T kullanıcısına yanıt
    Aliexpress'den aldım ama benim aldığım kişi satışı kaldırmış sanırım. Aşağıya örnek bir link koydum. Bu arada size önerim ücretsiz kargoyu seçmeyin, 1.5 dolar cıvarı kargo verin, işi garantiye alın. Bana toplam 4.29 Dolara mal oldu.
    Aliexpress linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunebakan44 -- 17 Mayıs 2017; 22:24:6 >
  • Gunebakan44 kullanıcısına yanıt
    Ipa store üzerinden, Apple tv 'ye Popcorn time yüklenmiştim. Ayarlardan dili Türkçe yapmama rağmen, popcorntime' da konu başlıkları vs ingilizce geliyor. Arayüzünüde sevmedim. Birde türkçe dublaj filmde yok sanırım.
    Tavsiyeniz ile, Prometheus'u 1080 olarak açtım gerçekten görüntü çok iyi. Bu film netflix te yok. Movistore 'da bu filmi seyretmek için 15 TL ödemen gerekiyor.
    Popcorn time'da birde altyazılı filmlerde çokça türkçe karakter sorunu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GÖKHANK -- 17 Mayıs 2017; 23:19:40 >
  • GÖKHANK kullanıcısına yanıt
    encoding diye bir ayar var orada onu "Turkish (Windows 1254)" yapın. Uygulama ingilizce o yaptığınız ayar altyazı dili ayarı.

indirime giren uygulamaları takip için ; Daily App Advice (geliştirici : AppAdvice.com) ve AppZapp Notify (geliştirici : ConIT AG)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekin G.

encoding diye bir ayar var orada onu "Turkish (Windows 1254)" yapın. Uygulama ingilizce o yaptığınız ayar altyazı dili ayarı.

indirime giren uygulamaları takip için ; Daily App Advice (geliştirici : AppAdvice.com) ve AppZapp Notify (geliştirici : ConIT AG)

Bilgi için teşekkür ederim. Aşağıdaki görselde popcorntime ana ekranını Türkçe yapılmış görünce onu yapabilmeye uğraşıyordum.
    O zaman Apple tv için, İpa store'den indirdiğimiz Popcorntime uygulamasında menüleri Türkçe yapamıyoruz.
    pc versiyonunun Türkçe seçeneği var evet.
    Türkçe ile ilgili bir dipnot olarak söyleyeyim: Kodi poster görünümünü fanart yaparsanız exodus'ta film özetlerini dahi Türkçe bulabilirsiniz. Diğer eklentilerde bu karşıma çıkmadı, belki de kaçırmışımdır.
    Kodi, PopcornTime gibi uygulamalarda Türkçe dublaj için çok umutlanmayın. Seyirturk başarısız bir program.
    Yabancıların yaptığı programlarda altyazıyı Türkçeye uyumlu hale getirmek için gerekli ayarları mutlaka yapmalısınız. Tekin beyin dediği ayarlamayla Türkçe dil desteğini sağlamış olacaksınız.
    PopcornTime arayüzünü sevmemişsiniz ama nerdeyse Netflix ile aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunebakan44 -- 18 Mayıs 2017; 9:46:19 >
  • arkadaşlar bu ipastore'dan yüklediğim uygulamalar çalışmıyor. 2016 sonunda satın almıştım, gönderdikleri maildeki link de çalışmıyor. Tvos için ipastore nasıl yeniden yükleyeceğim?
  • quote:

Aliexpress'den aldım ama benim aldığım kişi satışı kaldırmış sanırım. Aşağıya örnek bir link koydum. Bu arada size önerim ücretsiz kargoyu seçmeyin, 1.5 dolar cıvarı kargo verin, işi garantiye alın. Bana toplam 4.29 Dolara mal oldu.
    Aliexpress linki

Acaba aynı kalite mi hocam bu sizin dediğinizden daha ucuz

• quote:

Orijinalden alıntı: panama

quote:

Aliexpress linki

Acaba aynı kalite mi hocam bu sizin dediğinizden daha ucuz

Hocam ben baska saticidan 1.30'a aldim ücretsiz kargo ile. 20 gunde geldi. Burada linki paylasacaktim ama saticinin dukkan kapanmış. Kalitesi de gayet iyi. Saticinin satışları ve puani iyiyse alin gitsin derim.

• panama P kullanıcısına yanıt
    Benzer tiplerin hepsi aynı kalite sanırım. Ben önce ücretsiz kargo ile sipariş verdim, 2 ayda gelmedi. 5-6 liralık kargo eklenince işi garantiye alıyorsun. Yukarda da dendiği gibi satıcı puanı yüksekse siparişi verin. Bence siyah çok yakışıyor, yine de siz bilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunebakan44 -- 21 Mayıs 2017; 12:3:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoktuaslan

arkadaşlar bu ipastore'dan yüklediğim uygulamalar çalışmıyor. 2016 sonunda satın almıştım, gönderdikleri maildeki link de çalışmıyor. Tvos için ipastore nasıl yeniden yükleyeceğim?

Dostum bir çözüm bulabildin mi? Ayrı sorun bende de mevcut maalesef.. :(

Aşağıdaki linkten yeniden istedim. Akşama deneyip bilgi veririm.
    https://replace.ipastore.me/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tol9a_TR -- 22 Mayıs 2017; 13:13:2 >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.