Şimdi Ara

Apple Türkiye’yi ‘global garanti’den çıkarmaya hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yurtdışından yolcu beraberinde getirilen ürünler, global garanti sayesinde belli bir süre Türkiye’de garanti kapsamında onarılabiliyordu. Bundan böyle yurtdışından cihaz alan kullanıcıların, cihazlarına bir şey olduğunda mutlaka para ödeyerek tamir veya değişim yaptırması gerekecek. hurriyet.com.tr, Apple Türkiye çağrı merkezini arayarak iddiayı sordu. Bu konuda bilgi veren Apple Türkiye temsilcisi, “Haber doğru. Uluslararası garanti artık Türkiye’de geçerli değil. Bu konuda Apple önümüzdeki günlerde resmi açıklama yapacak ancak kullanıcıların mağdur olmaması için telefonda bu şekilde bilgi veriyoruz” dedi.

Uluslararası garantinin hangi tarihten itibaren geçersiz sayıldığı sorulduğunda aynı temsilci, “Bu konuda detaylar henüz belli değil ama bugün itibariyle uluslararası garantinin geçerli olmadığını söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

böyle bir dedikodu dönüyor bu nedir şimdi aga

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/apple-turkiyeyi-global-garantiden-cikardi-40392106

Google:https://www.google.com.tr/search?q=Apple+T%C3%BCrkiye%E2%80%99yi+%E2%80%98global+garanti%E2%80%99den&oq=Apple+T%C3%BCrkiye%E2%80%99yi+%E2%80%98global+garanti%E2%80%99den&aqs=chrome..69i57j69i60.15971j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=Apple+T%C3%BCrkiye%E2%80%99yi+%E2%80%98global+garanti+listesinden+%C3%A7%C4%B1kar%C4%B1yor&*

• Storedan az önce dönüyorum çıkarmaya hazırlanmıyor çıkardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım güncellemeleride öyle yapmazlar
  • Aha havucu yedik kökünden

Herkes düşman oldu bize

Ben hep diyorum.

İnsanlar firmalara değil

Firmalar insanlara muhtaç

1 hafta o dükkana kimse girmesin bak ne oluyor

• Apple'ın bir suçu yok gibi görünüyor Btk'nın baskısı galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akay KLC

Apple'ın bir suçu yok gibi görünüyor Btk'nın baskısı galiba

Cihaz değişimi yapsın kayıtsız versin cihazı

Yada cihaz değişimi yapmasın aldığın ülkeye götür desin

Ama neden batarya değiştirme , tuş değiştirme, şarj vs değiştirme garanti dışı kalıyor???

Btk benim telefonumun bataryası değişmiş değişmemiş ona ne ?

Btk ile aralarında sadece değişim cihazlarının kayıtlı olup olmaması ile ilgili maddi sorun olabilir.

Neden komple bütün cihazlarda garanti bitti diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihan

quote:

Orijinalden alıntı: Akay KLC

Apple'ın bir suçu yok gibi görünüyor Btk'nın baskısı galiba

Cihaz değişimi yapsın kayıtsız versin cihazı

Yada cihaz değişimi yapmasın aldığın ülkeye götür desin

Ama neden batarya değiştirme , tuş değiştirme, şarj vs değiştirme garanti dışı kalıyor???

Btk benim telefonumun bataryası değişmiş değişmemiş ona ne ?

Btk ile aralarında sadece değişim cihazlarının kayıtlı olup olmaması ile ilgili maddi sorun olabilir.

Neden komple bütün cihazlarda garanti bitti diyor

daha detaylar tam belli değil ama benim düşüncem, devlet yurt içi cihaz alımında daha fazla gelir elde ettiği için son kullanıcıyı yurt dışı cihazlardan uzaklaştırmak istemiş olabilir.

yani yurt içinden alınan cihazlardan daha fazla gelir (vergi) elde ediyorsa neden bunu yapmasın? iyice kuzey koreye benzemeye başladık zaten.

• Biz hiçbir zaman kuzey Kore olamayız

Belki zimbabve

• Arkadaşlar olayın applela alakası yok tamamen devletin zorlamasıyla oldu 3 farklı genius ile konuştum hepsi aynısını söyledi

• Olay firma ile ilgili değil, btk ile ilgili yani hükümet ile ilgili.

• Yav resmen vergi ödemg zorunlu kılıyolar

Hayır elektrik su o bu yetmiyor mu ? Trt vergisi gibi saçma sapan veriglrr ödüryoruz zaten ..

Ülkenin bi gelir kaynağı yok ki zaten bizim vergilerle gelir elde ediliyo .. tıpkı osmanlının yıkılış zamanı olduğı gibi

Bi zaman sonra bize devletin verceği maaş azalcak , vergi artacak .. o zaman da artık güçlü türkiye yeni türkiye dicekler mi acaba bazı vizyonsuz kesim ..

• Zaten yurtdışından ikinci telefon getirme kısıtlaması da yürürlüğe girdi diye biliyorum.
    https://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Yurt-disindan-getirilen-ikinci-telefonlarin-Turkiyede-kullanilmasi-yasaklandi.htm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Extreme Victory kullanıcısına yanıt
    Devlet tarafından resmi belge yada bildiri var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akid -- 14 Mart 2017; 7:14:51 >
  • Akid kullanıcısına yanıt
    Var, btk ve gümrük bakanlığın sitelerine bakarsanız görürsünüz.

Uluslararası garanti ile ilgili resmî bir haber bulamadım devlet tarafından , keşke bir link verseydiniz ;)

Bir link paylaşır mısınız ?

• Beyler btk ne alaka ? Diyelim ki sizin dediğiniz gibi btk istedi bu ülkede sadece apple mı satıyor neden diğer markalar için böyle bir karar yok. Yinede resmi açıklama gelmeden yorum yapmayacağım sonra kimin başının altından çıkıyorsa ona giydiririz

• quote:

Orijinalden alıntı: mvn_

Beyler btk ne alaka ? Diyelim ki sizin dediğiniz gibi btk istedi bu ülkede sadece apple mı satıyor neden diğer markalar için böyle bir karar yok. Yinede resmi açıklama gelmeden yorum yapmayacağım sonra kimin başının altından çıkıyorsa ona giydiririz

Diğer markalar yurt dışı cihaza zaten paralı onarım yapıyor. Sadece apple yurt dışı cihazlara 1 sene garanti veriyordu onu da hiç ettiler

• mvn_ M kullanıcısına yanıt
    Samsung,LG,HTC,Sony cihazların yurt dışından alınan modellerine garanti yoktu zaten. Apple vardı onuda bitirdiler bu sayede.
  • Insanlar, 3 kurus ucuza getirip iPhone almaya calisiyordu. Bu saatten sonra ne buradan ne de yurtdisindan iPhone alinmaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.