Şimdi Ara

Apple Türkiye'de Kurları %30 fazla hesaplıyor 2300 Tl pahalı satıyor. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
3
Favori
11.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
91 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kapitalizmin kölesi olmuş arkadaşlarla uğraşmayalım. Kapitalizmin tadını beğenen ne yaparsanız yapın vazgeçmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu gectimde sahiden 1 metre kabloya 100 tl 1 sarj aletine 200 tl civari parayi nasil verebiliyorlar insanin icine oturur be

• yillardir Apple kullaniyorum, ben bu kadar Apple'i savunmadim arkadas para falan mi aliyorsunuz, hisseniz falan mi var Apple'da, bu neyin savunmasidir boyle Apple serefsizlik yapip urunlerini diger lkelere gore cok daha pahaliya satiyor Turkiye'de... daha once de paylasmistim, bir Samsung'un yurtdisi telefon fiyatlarina bakin, bir de Turkiye fiyatlarina... 1000 dolarlik telefonu 6000 TL (hatta bazen daha ucuz) civarinda satiyor... Samsung vergi vermiyor mu? Samsung kar etmedden, babasinin hayrina mi satiyor? adamlar kalkmis olumune Apple'i savunuyor la bu nasil bir kafadir

• Kendilerini vazgeçilmez kabul ediyorlar;ama Çinli firmalar (meizu, huawei, Mİ) yakında onun tahtını yerle yeksan edecektir.
  • Almayın, aldırmayın Apple demek israf demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SakuraiTomoki -- 13 Aralık 2018; 10:14:48 >
  • Vergi oranını % 42 hesaplayınca fark oluşuyor. Ama verginin vergisi yöntemi uygulandığı için gözden kaçırmışsınız.

950 euro vergisiz fiyatı var demişsin.

Aynı fiyata Türkiye'ye gelse. Önce % 7 TRT bandrol payı alınır. Tarafsız dürüst yayıncılık yapması ve bir kişinin sınıf arkadaşlarının bölüm başına milyonlar götürdüğü dizilerin çekilmesi için gerekli bu.

Kabaca 66 euro eder. Sonra bunu ötv matrahına eklersin. % 25 ötv o zaman 254 euro çıkar. Tüm bunları en son KDV matrahına eklersin KDV de 228 eder. Topla hepsini 1.498 euro. Euro/TL 6.10 desek 9.137 TL eder.

Gözden kaçırdığım ne var? 950 euroluk telefon Türkiye'de kaça satılıyor.

• ciddi ciddi bir markayı özellikle apple gibi asırı kapitalist soyguncu bi markayı savunanları görüyorum.. yazık bu ülkenin iq seviyesi ciddi anlamda çok düşük

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

Şu olayı cidden anlamıyorum. Bir kesim fiyatların normal olduğunu savunuyor. Yahu tek Apple mı telefon satıyor, tek Apple mı lojistik masrafı yapıyor. Biraz mantıklı olmak lazım. Adam telefon kutusuna hızlı şarj aleti koymuyor; 18w adaptöre 280, 1m kabloya 150 lira fiyat çekiyor. Hala fiyat normal diyen adamlar var. Şaka gibi. Ben olsam bırak 10bin TL yi 15bine satarım,çünkü tüketici profili ortada. Ürünün ederini makul bulmak için kendine bahane üretiyor adamlar.
    Hocam taşıma lojistik vb bedeli diyenlerin nöronları sıkıntılıdır. Ben 1 tllik ürünü Çin'den ücretsiz kargoyla alabiliyorsam Apple balonu da gayet ucuza ürünleri getiriyordur. Milyon dolarlarım olsa da asla Apple balonuna para vermem.

• quote:

Orijinalden alıntı: SakuraiTomoki

Almayın, aldırmayın Apple demek israf demektir.
    Milyon dolarlarım olsa almam.

• Hb sitesi yine 800-900 tl daha uyguna geliyor az para değill iphone xr fiyati 750$ oldugu halde dolari 10tl den hesapliyor bu bile arafaki farki ortaya cikartiyor..!!! Apple işini biliyor trknik servis olarak iyi değişimde yapiyor ama resmen değişim parasinida cikartiyor 5500tl x fiyatina pahali dedim babasi cikti yine pahali yurtdişi xs max 64 6500tl 1 yil garanti fazlaliği var diye 4000tl fazla vermek akil işi değil TRT bandrol %7 den %10 olarak zam yapilmişti bu sene zam gelmişti sanirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 13 Aralık 2018; 12:15:48 >
  • BOŞUNA UĞRAŞMAYIN ANLATMAK İÇİN BEYLER. ADAMLAR BUNU ANLAYABİLECEK KAPASİTEDE OLSA ZATEN APPLE ALMAZDI
  • talep varsa yüzde 40 hesaplasınlar yüzde 50 bile olur yani.

ekmek su elektrik değil ki bu almazsın olur biter. Alternatifi bol nasılsa
  • Burada canhıraş bu fiyatları savunan adam gitmiş 2 ay önce bu iphone xs almış. Savunur tabii, memlekette arabadan telefona aldıkları her şeyi lüks olarak gören, fiyatı arttıkça millete hava atabileceği için memnun olan bir güruh var. Yazık, gerçekten yazık.

Apple Türkiye'de Kurları %30 fazla hesaplıyor 2300 Tl pahalı satıyor.
  • Fiyatını oraya dolar+vergiler olarak yazsalar daha iyi olur. Eskiden tekno marketler dolar+kdv olarak yazardı fiyatları. 90 ve öncesi doğumlular bilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adamın ödediği vergiden haberi yok, gelmiş burda apple’a hönkürüyor. kuş beyinli dedikleri bu olsa gerek.

• Keşke kuş beyni kadar olsa da sende yazılanı okuyup anlasan. Şundan da eminim %99.9 okumadan sazanladın ama hak ediyorsun her türlü lafı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5553807FB

Adamın ödediği vergiden haberi yok, gelmiş burda apple’a hönkürüyor. kuş beyinli dedikleri bu olsa gerek.
    Bu millete ne yediriyorlar da böyle karakterler ortaya çıkıyor acaba..?

• K.chaLi kullanıcısına yanıt
    arkadaşım okuma yazmanız yok mu hala burda gelmiş vergi hesabı yapıyorsunuz.

APPLE KENDİSİ VERGİSİZ FİYATINI YAZMIŞ ZATEN.Hesap yapma yani sen adam yazmış oraya.

Apple TR sitesinde vergisiz fiyatı yazıyor.
    Apple Alman sitesinde vergisiz fiyatı yazıyor.

Aralarında dağlar kadar fark var diyoruz hala gelmişsiniz ama vergiyle şu kadar bu kadar.

Lütfen yazmayın da batmayın göze.
  • Apple az bile yapıyor ben olsam kuru 9 dan hesaplar satarım ne olacak böyle topluma müstehak. Halklar hakettiği hayatı yaşar bu halkın hakettiği de budur açık ve net...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.