Şimdi Ara

Apple Turkiye batarya değişimi 219₺ (Iphone 6 ve uzeri) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
554
Cevap
33
Favori
89.727
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce apple urunleri kullanıyordum, Türkiye'de ilk mağazalarını açtıklarında sorunlari çözmek için uğraşıyorlardı daha sonraları anlayışları değişti.Hizmet kalitesi Samsung seviyesine geldi malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar eğer telefonunuzun sağlık durumu yüzde 80 ve üzerinde ise değişim yapmıyorlar sağlıklı diyorlar. yüzde 80 altında olan cihazlar için garanti dahilinde ücretsiz değişim yapabilirler. eğer yüzde 80 üzerinde ve değiştirmek istiyorsanız yine 129tl para istiyorlar bilginiz olsun. benim cihazımı yüzde 81 ile değiştirmediler hiç bir sorun bulunmuyor dendi.
  • Bende i6 var 4 senelik telefon hiçbir sorunu yok gayet sağlıklı pil durumu %90. Telefonu daha kullanmayı düşünüyorum batarya değiştirsem telefonda biraz da olsa iyileşme olur mu ? 129 lira versem değer mi yani

• Bagwell486 B kullanıcısına yanıt
    %90 iyi seviye 4 senede nasıl tuttunuz o seviyede hayret. Yıl sonuna kadar götürün fiyatlar çok artacaksa değiştirirsiniz.
  • freedom77 F kullanıcısına yanıt
    Benim telefonumun tuşunu yan sanayi değiştirmiştim, 3 sene sonra gittim Akasyaya, adamlar yeni telefon verdi. Hayret etmiştim. Şansa bağlı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakki.sert -- 21 Temmuz 2018; 17:56:21 >
  • hakki.sert H kullanıcısına yanıt
    Arada sizin gibi istisnalar mutlaka oluyor hocam. Dediğiniz gibi biraz şans lazım :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • baristamasri B kullanıcısına yanıt
    Sadece beyin fırtınası yapmak için soruyorum. Apple en azından servisler arasında çoğu zaman uğraştırmadan olması gereken hizmeti veren bir marka. Ama bu tarz durumlarda hatalı ve yasalara aykırı bir durum söz konusu olmuyor mu? Ürünün sağlıklı kullanım ömrü boyunca yedek parça bulundurma ve gerektiğinde bu hizmeti verme yükümlülüğü yok mu? Sadece kamera camı çatladıysa ve onun değişimi kafi ise neden yapılmıyor da değişim ücreti isteniyor?

• Apple servis kalitesi:

iphone 5s i batarya değişimi için apple servise gonderdim.

-Telefonu 500 den fazla şarj ettiniz diyerek garanti dışı bıraktılar.Bir telefona 1800 mah batarya koyup üstüne birde batarya sayacı koymanin mantığını çözemedim hala.

-Sonra batarya değişimi için 450 lira ücret talep ettiler. Kısaca paranla dahi yaptırma diyor.

- Tüketici haklarına gittim garantinin bitmesine 1 gün kala. Gecen hafta tamir karari çıktı.Neden çıktı bu karar. Bataryayi kaç defa şarj edecegimi apple değil Türkiye cumhuriyeti kanunları karar verdigi için.

- Tamir için 450 lira isteyen servis, yada tamir etmemek için 450 lira isteyen servis, telefon tamir edilmiyor diyerek 1650 lira para iadesi yapmak zorunda kaldı.

Kısaca servis telefon tamir etmeyi birakmis, kafasına göre kanun koyup, milleti başından atma noktasına gelmiş. Benim için Apple servis kalitesi budur.

• Iphone 5 cihaz için batarya değişimi yaparlar mı 129 TL ye.

• quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

Apple servis kalitesi:

iphone 5s i batarya değişimi için apple servise gonderdim.

-Telefonu 500 den fazla şarj ettiniz diyerek garanti dışı bıraktılar.Bir telefona 1800 mah batarya koyup üstüne birde batarya sayacı koymanin mantığını çözemedim hala.

-Sonra batarya değişimi için 450 lira ücret talep ettiler. Kısaca paranla dahi yaptırma diyor.

- Tüketici haklarına gittim garantinin bitmesine 1 gün kala. Gecen hafta tamir karari çıktı.Neden çıktı bu karar. Bataryayi kaç defa şarj edecegimi apple değil Türkiye cumhuriyeti kanunları karar verdigi için.

- Tamir için 450 lira isteyen servis, yada tamir etmemek için 450 lira isteyen servis, telefon tamir edilmiyor diyerek 1650 lira para iadesi yapmak zorunda kaldı.

Kısaca servis telefon tamir etmeyi birakmis, kafasına göre kanun koyup, milleti başından atma noktasına gelmiş. Benim için Apple servis kalitesi budur.
    Acaba nasıl bir sıkıntı vardı?
    Servise sadece batarya değişim için mi gittiniz?
    THH niçin sizi haklı buldu?
    Ayrıntı verebilirseniz, biz de aynı durumda kalırsak/kalmışsak
    hakkımızı arayalım Apple'a karşı?
    Teşekkür ederim.

• Bagwell486 B kullanıcısına yanıt
    Pil durumunu nasıl öğreniyoruz

Bu arada geçen sene iPhone 6 bataryamı deji batarya ile değiştirdim memnunum

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Tebrik ediyorum hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: umityasar

Acaba nasıl bir sıkıntı vardı?
    Servise sadece batarya değişim için mi gittiniz?
    THH niçin sizi haklı buldu?
    Ayrıntı verebilirseniz, biz de aynı durumda kalırsak/kalmışsak
    hakkımızı arayalım Apple'a karşı?
    Teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Telefon akrabanindi.batarya ölmüşdu. Şarj dan çıkarınca yarım saate şarj bitiyor %30 larda kapanıyordu. Batarya değişimi için servise gönderdim. Servis batarya 2 senede 1000 defa şarj edilmiş, 500 üzeri sarjlarda garanti kapsamında değişim yapılmaz dedi. 450 lira ücret talep etti. Akrabam daha sonra servisi aramış hatta ellerinde parça olmadığını dahi söylemişler.

Thh beni haklı bulmasının nedeni telefonun 500 den fazla şarj edilmesi ile alakalı bir kanunun olmamasından dolayı. Karar çıktı ama telefonun garantisi çoktan bitmişti. Garanti kapsamında tamire almak zorunda kaldılar.

Tamir edemediler çünkü ellerinde parça yok.

Ellerinde parça yok ki 450 lira ücret isteyip seni başından salıyorlar. Kanunen 5 sene parça bulundurmak zorundalar. Ben araya gitmesem akraba telefonu başka tamirciye göturmustu ve elinde kalacaktı.

Servis herşeyi dusunuyor. Elinde parça yoksa fahiş fiyat çıkarıyor. Garanti süresi de az kaldıysa seni garanti kapsamı dışına suruklemeye çalışıyor. Bilinçli tüketici değilsen de zaten haksız duruma dusuyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuZ-MaViSi -- 22 Temmuz 2018; 17:41:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Apomania

Tebrik ediyorum hocam.
    Teşekkür ederim. Distribütör firmalarının yaptıklarını bana delta servis dahi yapmadı. Her zaman yapsalarda paramı alsam diye bakarım. :)

• jckl35 J kullanıcısına yanıt
    rica ederim:)
  • freedom77 F kullanıcısına yanıt
    https://support.apple.com/tr-tr/iphone-out-of-warranty-battery-replacement-credit?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

linkte en altta yazan bilgi. ezbere konuşmayın lütfen.

Ek bilgiler
    Garanti kapsamı dahilinde gerçekleştirilen iPhone pil değiştirme işlemleri bu kredi için uygun değildir.

Apple, 28 Aralık 2017 tarihinde, iPhone 6 veya sonraki model aygıtlar için garanti dışı pil değiştirme işlemlerine yönelik ve 2018 yılı sonuna kadar geçerli bir fiyat indirimi uygulayacağını duyurdu.

• yancybrown Y kullanıcısına yanıt
    Ben ezbere konuşmuyorum ama siz okuduğunuzu anlasanız keşke Orada yazan garanti kapsamı dışı dediği garantisi bittikten sonra pil değişimi yapılan cihazlar.

• Apple destek ile bugün konuştum ve yarına servisten randevu aldım yani o saatte gidip cihazın batarya değişimini yapacaklar. Ama şöyle birşey var. Iphone 6 var bende ve destekteki arkadaş döviz kurundan dolayı 149 lira + işlem ücreti alınacağını söyledi. Ekranda çatlak var ve servis bunu bahane gösterip bataryayı değiştirmeyebiliyormuş. Bakalım yarın görürüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

Telefon akrabanindi.batarya ölmüşdu. Şarj dan çıkarınca yarım saate şarj bitiyor %30 larda kapanıyordu. Batarya değişimi için servise gönderdim. Servis batarya 2 senede 1000 defa şarj edilmiş, 500 üzeri sarjlarda garanti kapsamında değişim yapılmaz dedi. 450 lira ücret talep etti. Akrabam daha sonra servisi aramış hatta ellerinde parça olmadığını dahi söylemişler.

Thh beni haklı bulmasının nedeni telefonun 500 den fazla şarj edilmesi ile alakalı bir kanunun olmamasından dolayı. Karar çıktı ama telefonun garantisi çoktan bitmişti. Garanti kapsamında tamire almak zorunda kaldılar.

Tamir edemediler çünkü ellerinde parça yok.

Ellerinde parça yok ki 450 lira ücret isteyip seni başından salıyorlar. Kanunen 5 sene parça bulundurmak zorundalar. Ben araya gitmesem akraba telefonu başka tamirciye göturmustu ve elinde kalacaktı.

Servis herşeyi dusunuyor. Elinde parça yoksa fahiş fiyat çıkarıyor. Garanti süresi de az kaldıysa seni garanti kapsamı dışına suruklemeye çalışıyor. Bilinçli tüketici değilsen de zaten haksız duruma dusuyorsun.

Alıntıları Göster
    gunde bir kere sarj etsen zaten 2 sene bile etmiyor 500 sarj. guzel uydurmuslar kafalarina gore

• quote:

Orijinalden alıntı: Saat Vip

Benim sarj dolum sayisi 850 gorunuyor garanti suresi bitmedi kasim da bakalim goturcem ne olacak
    Cagri destekten kisaca 500 dolum uzeriyse olmaz dedi neyse garantiye verdim haftaya gelir
    Gecen hafta boyle yazmistim , samsunda ilk pupaya gittim elinde batarya yoktu bekleme olmasin telf.suz kalmim diye neyse elinde yoktu numarami aldi gelince haber vermesi icn bende o sirada baska iphone yetkili servise gittim pupa degilde gittim yedegini vs almistim o kadar gidince neyse verim ya dedim verdim o da ist.a gonderdi . temin sms geldi parca degisimi yapilmistir diye. Her hangi bir degisimde aranip ucret su kadar istiyormusunuz gibi sorulmuyormuydu :S

Onlar istedigi kadar tam dolum desin 500 e, sarj kablosu temassizligida dahil oluyor 4 yil once denerken farketmistim. Zaten 1yil 6 ay da 851 di hatta . 1 yilda 365 gun var ben telefon aldigimdan ilk gunden itibaren hergun 2 kereden daha fazla hemde takacak halim yokya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saat Vip -- 25 Temmuz 2018; 10:49:30 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.