Şimdi Ara

Apple suya dayanıklı Mac klavyesi geliştiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Neredeyse hepimiz bilgisayarımızın etrafında su, çay, kahve veya meşrubat gibi içecekleri bulundurma eğilimindeyiz. Bunda bir acayiplik yok ancak bu içeceklerin yanlışlıkla klavyeye dökülme tehlikesi var. Çoğu klavye su geçirmez olarak tasarlanmadığı için bu durum zarar görmelerine neden olabilir.

Ayrıca Bkz.OnePlus 6T'nin lansman tarihi belli oldu
    Klavyeler genellikle ucuzdur ve kolayca değiştirilebilir ancak Apple'ın Mac klavyeleri için aynı şeyi söyleyemeyiz. Zira değiştirmek oldukça pahalıya mal olabilir. Yayınlanan yeni bir patent başvurusuna bakılırsa Apple klavyelerini suya dayanıklı hale getirmek için çalışıyor. Patentin açıklama bölümünde klavyedeki tuşların arasına sıvı ve kırıntıların girmesini önleyecek bir tasarımdan bahsedildiğini görüyoruz.

Apple'ın çok sayıda patenti var

Şu an için Apple'ın bu patenti gerçeğe dönüştüreceğine dair bir garanti yok. Cupertino merkezli teknoloji devi bugüne kadar ABD Patent ve Marka Ofisi'ne birçok patent başvurusunda bulundu. Çoğu da belki hiç gün ışığı görmeyecek cihazlar için. Dolayısı ile bunlardan hangilerinin gerçek bir üründe kullanılacağını bilmek imkansız.

• Logitech'in su geçirmez klavyesini 4 senedir kullanıyorum.
    Pislenince musluk altında yıkıyorum,herkese tavsiye ederim.

Apple suya dayanıklı Mac klavyesi geliştiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veteriner69 -- 26 Eylül 2018; 13:53:58 >
  • Sadece 899 TL.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mac klaveyesine icecek dökülünce bozuluyor mu? Benim klavyeye 50 defa kola döktüm sapa saglam hala calisiyor.

• Logitech in klavyesini bende tavsiye ederim.

• Telefonlar gibi su geçirmez klavyelerde keşke standart haline gelse.

• Hah, 7 yıldır Logitech kullanıyorum, bulaşık makinesinde bile yıkanabiliyor, 30 Dolar civarındaydı..

• -Lanaya- kullanıcısına yanıt
    Çalışıyor ama tuşlar takılmaya başlıyor, tek tek temizlenmesine rağmen düzelmiyor.
  • geliştirilcek bir şey yok, bu ürün zaten pazarda uzun zamandır var.

Gerçek optik klavyelerin hepsi suya dayanıklı neredeyse.
  • Tuşların yapış yapış olmuştur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.