Şimdi Ara

Apple Store tarafından değiştirilen iPhone 5,morarma sorunlu çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugün iPhone 5'imi sleep/wake butonu bozuk olduğu için Zorlu Center Apple Store'a götürdüm ve hemen değişim aldım.Yeni iPhone 5'imi aldım ve evime döndüm.Şimdi jelatinini çıkarttım parlaklığı arttırdım ve beyaz bir resimde farkettim ki ekranın en alt orta kısmında morarma/renk kayması yada ölü pixel hangisiyse görüntü bozukluğu var.Şimdi yine randevu almak üzere siteye girdim fakat randevu yok ve ben Pazar günü akşamı Muğla'ya döneceğim.Yarın gitmem lazım yani ya gittim ya gittim ama randevum yok.Ne yapacağım şimdi sizce gitmeli miyim? Yine değişim alır mıyım?

Edit: şuan yine yola çıktım arka arkaya 2.defa Apple Store Zorlu'ya gidiyorum.Çekmeköy'deki Madenler durağında 103 nolu Beşiktaş otobüsünü beklemekteyim saat 13:12..

Edit2:Şuan Zincirlikuyu'dayım Zorlu'ya yaklaştım sayılır dünkü randevum 14:40 daydı şuan saat 14:30

Edit3: Apple Store'dan çıktım şuanda mağdur bir şekilde yola koyuldum resmen.Dün burada değişim yapıldığını söyledim,randevusuz geldiğim için herhangi birşey yapamayacaklarını,randevu alıp tekrae gelmem gerektiğini söylediler.Yarın döneceğimi bi daha gelme şansımın olmadığını söylediğimde de "Yapacak birşey yok şuan kalabalığız randevunuz yok" cevabını almam üzere dükkandan çıktım.Şimdi tekrar Çekmeköy'e dönüyorum şok oldum denebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wardstone -- 21 Haziran 2014; 15:11:31 >

• wardstone kullanıcısına yanıt
    Randevusuz git tabi..
  • Yine degisim alirsin da,cihazi magazadayken test etmedin mi aktive edilmeden mi sana verildi.Apple da swap cihaz isleri sans isi hocam,3Gs imi 6 ayda 8 kez degistirdigimi hatirlarim tabi Apple store dan degil Teleservice den ama boyle birsey basima geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

Yine degisim alirsin da,cihazi magazadayken test etmedin mi aktive edilmeden mi sana verildi.Apple da swap cihaz isleri sans isi hocam,3Gs imi 6 ayda 8 kez degistirdigimi hatirlarim tabi Apple store dan degil Teleservice den ama boyle birsey basima geldi.

Hocam yeni cihazın şarjı yoktu çıkartıp verdiğinde Apple çalışanı,o yüzden deneyemedim mağazada..Yeni jelatin almıştım işlerimden dolayı anca eve geldiğimde kendi kalın olan jelatini çıkarttım,ayarlar'a girdiğimde beyaz bir bölge gelince farkettim. Sadece beyaz bir resim indirdim ve apaçık orada aşağı kısım mosmor duruyor.. Gece gece canım sıkıldı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wardstone -- 21 Haziran 2014; 0:38:36 >
  • quote:

Yine degisim alirsin da,cihazi magazadayken test etmedin mi aktive edilmeden mi sana verildi.Apple da swap cihaz isleri sans isi hocam,3Gs imi 6 ayda 8 kez degistirdigimi hatirlarim tabi Apple store dan degil Teleservice den ama boyle birsey basima geldi.

Hocam tecrübem yokta,bu swap işleminde fabrikadan yeni çıkmış 0 cihaz verilmiyor mu.Yoksa kelime anlamı gibi takas olayı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: daedlus

quote:

Hocam tecrübem yokta,bu swap işleminde fabrikadan yeni çıkmış 0 cihaz verilmiyor mu.Yoksa kelime anlamı gibi takas olayı mı?

Benle ilgilenen Apple çalışanından aldığım bilgiye kadar bunlar 0 cihaz fakat sadece böyle özel durumlarda eski cihazlarla değiştirilmek için üretilmiş cihazlar.Yani Apple 10milyon iPhone 5 satış için üretiyorsa 200 bin de böyle sorunluları değiştirmek için üretiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: daedlus

quote:

Takas değil. Neden belirtmeden iade edilen sorunsuz cihazlar bakımdan geçip veriliyor(refurbished) diye biliyorum

• daedlus kullanıcısına yanıt
    Hocam hepsi fabrikasyon urunler ama aldigin hic bir swap cihaz ilk aldigin jelatinli faturali urun gibi olmuyor emin ol.Kendinde cihazi eline alinca farkediyorsun zaten bu farki.Genpa bir kez refurbished urun verdi bana cihaz gercekten ilk aldigima yakindi ama home tusu cok sertti hatta kutusunda beyaz stickerla refurbished Apple yaziyordu falan.Diyecegim o ki,elinde ki sorunlu cihazin imei ve seri numarasini mutlaka sakla,elindekinden obce uretilmis cihaz da gelebilir sonra ki uretim cihazda olabilir.Zaten seri numarasinin sonu T/U olmuyor agirlikli B/A oluyor yani buyuk britanya.

• Konu dışında muhabbet etmeden önce benim sorunuma bir fikir önerisinde bulunabilir misiniz arkadaşlar? Randevusuz taa karşıya geçmek biraz içime sinmedi çünkü bugün kaç kişiyi randevusuz geldiği için beklettiler ben benle ilgilenmesi için Genious beklerken şahit oldum bunlara..Bi de taa karşıya geçip eli boş dönme ihtimalim de var galiba..
  • wardstone kullanıcısına yanıt
    Fazlaca vaktin varsa randevusuz git ama ben randevumu 5 dakika kacirdim diye bi siraya aldilar,orda ki bazi kisilere yardim dahi etmeye basladim.Adam sesim karsi tarafa gitmiyor diyor hic cihazi alip incelemeden eline firca alip mikrofonu fircaliyor cihazida alali 15 gun olmus hani boyle garipliklerin icinde vakit harcarim diyorsan git isini halledersin ama randevulu olursan isin cok saglam olur.

• Randevusuz git durumu anlat yardimci olurlar. Swap yapilan islemin adi, sana verilen telefonun kutudan cikanla bir farki yok cunku iphonelarda refurbished yok. Refurbished urunu belirtmeden veremezler, zaten refurbished urunler normalinden daha ucuza satilir, degisim icin kullanilmaz. O konuda icin rahat olsun. Bu olay tamamen şans. Swaplanen iphone 5 im sapasaglamken. Kutudan 0 aldigim 5s te kasa acikligi var. Sans yani.

• Konuyla alakası yok ama arkadaşlar bu değişim işleminde fatura vs götürmeye gerek var mı ? Yoksa sadece randevuyu alıp cihazı mı götürüyoruz ?
  • Randevulu cihazda sorun varsa tabiki randevusuz gidebilirsin
    Bu arada yeni cihaz hangi sürümle geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: ChasingTheSun

Randevulu cihazda sorun varsa tabiki randevusuz gidebilirsin
    Bu arada yeni cihaz hangi sürümle geldi

iOS 6 olarak gelmişti :( Birazdan yola çıkacağım yine Çekmeköy'den Zorlu'ya doğru.....
  • Benim telefon da iOS 6 ile geldi. Adam depoya gitmeden önce baya bi başının etini yedim iOS 6 olsun diye ben ısrar ediyorum çocuk kutuda ne olduğunu gerçekten bilmiyorum diyor .
    Gelişmelerden haberdar et bizi de :)
  • Arkadaslar, apple storedan cihaz alirsak, garantoye illaha sahsimi gitmek gerekiyor, ben aydindayim uzakta , butun forumlarda filan randavu filan yaziliyor, bosuna ordan almiyim o zaman ?
  • bu tuşların ömrü sabit sanırım. bu aralar çok var tuşu bozulan

benimki de teklemeye başladı
  • İlk mesajımı editleyerek bilgi vereceğim anlık arkadaşlar.

• Mağdur bir şekilde geri dönüyorum arkadaşlar ilk mesajımı okuyabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.