Şimdi Ara

Apple Store ' da Degistirilen Cihazim Refurbished Cikti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zhny

quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

quote:

quote:

Nereden kontrol ediyorsunuz bunu? Swap cihazlarda ne yazıyor o kısımda?

http://translate.google.com/translate?hl=tr&prev=/search%3Fq%3D4s%2Bserial%2Bnumber%26hl%3Dtr%26safe%3Doff%26sa%3DN%26biw%3D1366%26bih%3D610%26prmd%3Dimvns&rurl=translate.google.com.tr&sl=en&twu=1&u=http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html

swap olanda orada birşey yazmaz.Sizin cihaz değişim cihazı mı ? Bir bakın bakalım sizde de refurbıshed yazıyor mu

Değişim cihazı 4S . Kontrol ettiğimde DX (china) yazıyor bende. Durum nedir swap cihazımı?

sıfır cihaz sizinki

Teşekkür ederim. Sorun yok yani cihazda ? Sizde en kısa zamanda gidip durumu belirtin hocam

2011

2011

şeklinde yazıyor değil mi sizin cihaz ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

http://translate.google.com/translate?hl=tr&prev=/search%3Fq%3D4s%2Bserial%2Bnumber%26hl%3Dtr%26safe%3Doff%26sa%3DN%26biw%3D1366%26bih%3D610%26prmd%3Dimvns&rurl=translate.google.com.tr&sl=en&twu=1&u=http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html

swap olanda orada birşey yazmaz.Sizin cihaz değişim cihazı mı ? Bir bakın bakalım sizde de refurbıshed yazıyor mu

Değişim cihazı 4S . Kontrol ettiğimde DX (china) yazıyor bende. Durum nedir swap cihazımı?

sıfır cihaz sizinki

Teşekkür ederim. Sorun yok yani cihazda ? Sizde en kısa zamanda gidip durumu belirtin hocam

2011

2011

şeklinde yazıyor değil mi sizin cihaz ?

Production year: 2013
    Production week: 49 (December)
    Model introduced: 2013

yazıyor
  • şu konu çok uzadı bence ya ha swap olmuş ha refurbished, cihazda sorun yoksa ne önemi var ki hala anlamıyorum zira verdiğimiz cihazlarda kullanılmış cihazlar hatta bir çoğu cizik ezik, sorunu tespit edip sıfır kasa cihaz veriyorlar yine yaranamıyorlar yok refurbished vermeye hakkı yokmuşmuş napsın adamlar sorunlu cihazların çalışan parçalarını çöpe mi atsınlar

bildiğim kadarıyla elinde refurbished var ise onu veriyor yok ise swap veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gopgop

şu konu çok uzadı bence ya ha swap olmuş ha refurbished, cihazda sorun yoksa ne önemi var ki hala anlamıyorum zira verdiğimiz cihazlarda kullanılmış cihazlar hatta bir çoğu cizik ezik, sorunu tespit edip sıfır kasa cihaz veriyorlar yine yaranamıyorlar yok refurbished vermeye hakkı yokmuşmuş napsın adamlar sorunlu cihazların çalışan parçalarını çöpe mi atsınlar

bildiğim kadarıyla elinde refurbished var ise onu veriyor yok ise swap veriyor.

Refurbished cihaz deseler ben ne diyebilirim . Hicbirsey
    Sonucta sorunlu telefonu veriyorum sifir cizikli bana yepyeni cihaz veriyorlar
    Ama bunlar yenilenmis cihaz degil diye ustune basa basa soyluyorlar aptal yerine koyuyorlar beni bu zoruma gidiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimkide böyle
     Apple Store ' da Degistirilen Cihazim Refurbished Cikti

• slayshot kullanıcısına yanıt
    İphone 6 larda boyle birseyin olacagini sanmiyorum

• Bunu bütün firmalar yapar . Elinizdeki telefonun sıfır bir cihazdan farkı olmayacağının garantisini veriyor adamlar . Eğer bir problem yaşarsanız götürün zaten direk sıfırını veriyorlar diğer firmalar gibi dur bu garantide dursun 1 ay telefonsuz kal diye bir şey yok apple da .
  • peki sizin referans aldığınız bu site neyin nesi, nasıl güveneceğiz? Verdiği bilgiler ne kadar sağlıklı, 100% doğru olduğunu bizzat siz garanti edebilir misiniz? Bu site Dünya çapında kabul görmüş otoritemimdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extreme Victory -- 28 Aralık 2014; 14:44:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slayshot

benimkide böyle
     Apple Store ' da Degistirilen Cihazim Refurbished Cikti

Benim cihazda 6 plus ancak Memory - Maximum Total kısmında sizde 1GB yazarken bene 2GB yazıyor. Bu nasıl oluyor?
  • Bende sorgulattığımda F4 çıkıyor büyük ihtimalle sorun yok değil mi ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sıfır cihaz sizinki

Kendi cihazım için nereden bakabilirim bu bilgilere?

• Benim de apple storedan değiştirilen cihazımda ölü pixel çıktı

• Hak mak yalan bu işler hiçbir şey yapamazsınız. Garanti şartnamesinde bunu paşa paşa kabul ediyorsunuz.

quote:

Bu garanti gereği geçerli bir talepte bulunmanız halinde, Apple kendi seçimine bağlı olarak:

(i) Yeni veya performans ve güvenilirlik bakımından yenisine denk kullanılmış parçalar ile Apple Ürünü'nü onaracak veya

(ii) Apple Ürünü'nü işlevsellik bakımından en az Apple Ürünü'ne denk ve yeni ve/veya performans ve güvenilirlik bakımından yenisine denk kullanılmış parçalardan oluşturulmuş bir Apple Ürünü ile değiştirecek veya

(iii) Apple Ürünü'nün iadesine karşılık olarak satın alma bedelini geri ödeyecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediTartaklayanBodyciFare

Değişimde cihazları swap olarak vermiyorlar mıydı ? Ben mi yanlış hatırlıyorum ?

Swap demek değişim demek, değiş tokuş demek.
    Swap cihaz sıfırda olabilir, yenilenmişte olabilir.
    Apple arızalı cihazları foxconn'a verip al gardaşım hatalı cihaz üretmişsin bunun yenisini ver diyor. Sonuçta kendi aralarında bir ticari anlaşma var. Yeni verilen cihaz ya satılıyordur yada değişim için kullanılıyordur. Türkiyede kanunlar refurbished cihazlara ayıbı kadar indirimle satılmasına müsaade ediyor. Fakat biz arızalı ürün verip çalışanı almamız gerekirken bize ayıplı mal veremez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rhaegar

Benim de apple storedan değiştirilen cihazımda ölü pixel çıktı

Benim ilk gün çıktığında aldığım sıfır cihazımda ölü piksel var :) sağlarla idare ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Benim ilk gün çıktığında aldığım sıfır cihazımda ölü piksel var :) sağlarla idare ediyorum.

Store a götürürsek değişim mi tamir mi görür

• quote:

quote:

quote:

Onlar bir program kuruyor test sonucunda değişim yada tamir çıkıyor. Bu forumda ölü piksel için değişim yapılanıda, ekranı değişeni de okudum.

• Firma size cihaziniz ariza yaptiginda size sifir urun verilecek diye bir beyanda bulunmuyorlar. Parca degisimi, esdegeri ile degisim veya yazilim destegi seklinde yazar. Cihaziniz 1 haftalik olur ve ciddi bir ariza olusmustur ve fabrika kaynaklidir, o zaman size zaten yeni telefonu aninda getirip elden teslim ederler. Ama onun disindaki SWAP/Refurbished cihazi size verirler. Bunu hicbir sirket calisani size direkt olarak demez, diyemez. Kimse isinden olmak istemez.

Refurbished cihazlar, yurt disinda bircok ulkede oldukca populer. cunku cihaz satin alindiktan kisa sure sonra musteri memnun kalmayip, geri iade ederek parasini alir. Bu cihaz, fabrika veya ulkedeki ana merkezde kontrol edilir. gerekli olmasi durumunda cihazin disi degistirilip, refurbished reyonunda satisa sunulur.Fiyati %30-%50 arasi daha ucuz olur.

Apple da refurbished durumu genelde ipad, macbook tarzi urunlerde var. iphone lari refurbished olarak gormek zor, telefon degisimi icin kullaniyor. Refurbished cihazlar firma garantisi altinda ve sifira esdeger diye tabir edilir. Yani size verilmis cihazlar, daha onceden toplanan arizali/geri iade urunlerin merkez tarafindan sifirlanip, sorunsuz olarak kullanilmaya uygun gorulmus garantili cihazlardir.

Peki simdi ne diyeceksiniz? Ben 3.000TL verdim telefon aldim, cihazim 4. ayinda bozuldu, garantiden bana sifir cihaz verilmesi sart. Size verilecek cevap, urunun sart namesindeki madde hatirlatilacak. "Urun esdegeri ile degistirilir" . Cihazi ilk actiginizda sozlesmeyi size onaylatmasi da zaten bu yuzden.

Sifir urun verildi diyen varsa, onun sifir cihaz oldugunu anlamak cok zor. Ambalaj makinesi her store un arka tarafinda mevcut. orada size kutuyu amlajlayip da verirler. Firmanin zaten oyle bir sistemi var ki cihazlarina her store da mudahale edebiliyor.

Soyle anlatmak gerekirse, her storun gunluk telefon stogu var. kontratli ve kontratsiz toplam bir sayi. kontratsiz urunler tukendiginde, depodaki kontratli cihaz alinip, ambalaji aciliyor ve operator kilidi kaldiriliyor. sonra ambalajlanip tekrar musteriye veriliyor. kontratli alinan cihazin kutusunda operator ismi yazmadigi icin sorun olmuyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Onlar bir program kuruyor test sonucunda değişim yada tamir çıkıyor. Bu forumda ölü piksel için değişim yapılanıda, ekranı değişeni de okudum.

Tamirde bekletirlermi ki hocam ankaradan gitmeyi düşünüyorum

• sarpm S kullanıcısına yanıt
    Sonunda gerçekten garanti şartnamesini okuyan biri! Herkes boş konuşuyor yapamazlar edemezler diye. Yaparlar arkadaş sen zaten kabul etmişsin her şeyi daha ne caz yapıyosun. Ha gerçekten haksızlık olduğunu düşünüyosan ver mahkemeye bi dilekçeyle halloluyor. Hem o kadar eminsen kazanacağına avukat masraflarını da Apple'a itelersin tamam.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.