Şimdi Ara

Apple Silicon Mac [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.167
Cevap
30
Favori
37.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 114
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 76
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 12 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 53
  • Favoriye Eklediklerim 31
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • LazerBülbül (194 mesaj) Ardamax (191 mesaj) babadol (76 mesaj) Androge0s (43 mesaj) ozan1910 (35 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (958 mesaj) Mobil (124 mesaj) Mini (27 mesaj) Uygulama (58 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Apple >> Apple Silicon Mac [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3824 Mesaj

AppleInsider sitesinin haberine göre A14X Bionic işlemcisinin detayları sızdı!

8 çekirdekli işlemci baz olarak 1.80 Ghz hızında çalışıyor, turbo ile 3.10 Ghz hızına ulaşıyor.

Geekbench 5 skoruna göreyse Intel i9 işlemcili 16" MacBook Pro'yu geride bıraktı. Sonuçlar şu şekilde:

A14X Bionic

• Single-core score- 1634
    • Multi-core score- 7220

16-inch MacBook Pro

• Single-core score- 1096
    • Multi-core score- 6869

Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 7 Kasım 2020; 0:44:11 >

Bu tip sentetik testlerin genel kullanımda etkisi ne denli hissedilir 1.5 kat tek çekirdek performansında artış var intelin en tepe işlemcilerinden birine karşı işlemci mimarisinin değişmesi bir takım oluşabilecek aksaklıklar ve ekonomik şartlar armdan uzaklaştırdı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    LazerBülbül kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Worm Holes

Bu tip sentetik testlerin genel kullanımda etkisi ne denli hissedilir 1.5 kat tek çekirdek performansında artış var intelin en tepe işlemcilerinden birine karşı işlemci mimarisinin değişmesi bir takım oluşabilecek aksaklıklar ve ekonomik şartlar armdan uzaklaştırdı

Bunu ürünler elimize ulaşmadan bilemeyiz hocam. Fakat şu noktada eğer bu işlemci için bu Geekbench sonuçları doğruysa gerçekten uygun fiyata çok harika bir işlemci bizleri bekliyor.

ben giriş modeline a14x kullanacaklarını sanmıyorum.

yine 1700-1800dolar aralığındaki model neyse macbook pro 13 ise onda tercih edilmiş olabilir hatta düz a14bile mümkün..

şayet performans artışı var ise ciddi anlamda intel modellere denk fiyatla satarlar 50-100 dolar arası indirim yapar diyeceğim de apple bu nihayetinde

|
    |

Orijinalden alıntı: Worm Holes

ben giriş modeline a14x kullanacaklarını sanmıyorum.

yine 1700-1800dolar aralığındaki model neyse macbook pro 13 ise onda tercih edilmiş olabilir hatta düz a14bile mümkün..

şayet performans artışı var ise ciddi anlamda intel modellere denk fiyatla satarlar 50-100 dolar arası indirim yapar diyeceğim de apple bu nihayetinde

Hocam ARM'a geçiş kolay bir süreç değil, bu noktada satabildikleri kadar satmaları lazım. Zaten birçok sızıntı haberine göre yeni Mac'ler yani Apple Silicon barındıranlar Intel muadillerine göre uygun fiyatlardan satılacak. Kaldı ki i9 işlemcili modelin fiyatını tartışmaya gerek yok. :)

Ben A14X koyacaklarını düşünüyorum açıkçası, iPhone ile aynı işlemciyi koymazlar bence. Yine de öyle bir şey olursa konfigürasyonda i5'den i7 yükseltmesi gibi belki A14'den A14X'e yükseltme seçeneği görebiliriz. Yine de dediğim gibi, ben en düşük modelde de A14X bekliyorum. Belki Pro modeller farklı isimlendirmeli daha güçlü bir işlemci kullanır.

• Binbaşı
    1120 Mesaj
    Armın asıl avantajı ne performans ne uygulama bence en önemli avantajı pil ve hafiflik olacak. Eğer cpudali ısı kasaya yayılabilir yani bu yapılabilirse fansız macbooklar bizi bekliyor. Ama tabi yine şöyle bişey var yine de ufak 2 fan koyacaklarını düşünüyorum. Tabi bunlar benim fantezilerim eğer macbook 16 gb alan olursa çok rahat 5 yıl kafası rahat eder başka pclere bakmaz gibime geliyor. Ayrıca içerik oluşturucuları bence asıl onlar görecek büyük faydayı çünkü video renderda baya büyük bir performans artışı bekliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    10245 Mesaj

Önceki sızdırmalarda A14T isimli bir işlemcinin adı geçiyordu, A14T ve A14X diye varyantlar mı olacak acaba?

|
    |

Orijinalden alıntı: Umutcan

Önceki sızdırmalarda A14T isimli bir işlemcinin adı geçiyordu, A14T ve A14X diye varyantlar mı olacak acaba?

Hocam son haftada böyle bir haberle karşılaşmadım ama dediğiniz gibi A14T kodlu bir işlemci vardı. Zaten sızıntıda da yanlış hatırlamıyorsam o işlemci iMac modellerinde yer alacağı belirtiliyordu. Belki onları daha geç tanıtırlar, 2021 yılı içinde.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: fhrstw

Armın asıl avantajı ne performans ne uygulama bence en önemli avantajı pil ve hafiflik olacak. Eğer cpudali ısı kasaya yayılabilir yani bu yapılabilirse fansız macbooklar bizi bekliyor. Ama tabi yine şöyle bişey var yine de ufak 2 fan koyacaklarını düşünüyorum. Tabi bunlar benim fantezilerim eğer macbook 16 gb alan olursa çok rahat 5 yıl kafası rahat eder başka pclere bakmaz gibime geliyor. Ayrıca içerik oluşturucuları bence asıl onlar görecek büyük faydayı çünkü video renderda baya büyük bir performans artışı bekliyorum.

Hocam ARM'dan önce bile fansız MacBook'lar vardı. 12 inç form faktöründeki (2017) MacBook'larda bulunmuyordu. Bence ARM'ın da fansız olacağını düşünmek hayal olmaz, ama ben de fan isterim. :) Cihaz fazla ısınmasın.

Dediğiniz gibi pil ömrü cihazın en önemli avantajlarından birisi olacak ama pilde artış varken diğer taraflardan da kayıp vermek istemez Apple. O yüzden Intel işlemciler kadar, belki daha iyi performans vermelerini istiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 7 Kasım 2020; 11:17:2 >
    |
    |

• Yarbay
    3824 Mesaj

Yarın büyük gün. Şimdiden oldukça heyecanlıyım.  

|
    |
    Tanıtılacak Yeni modeller tahmini olarak ne zaman Türkiye de satışa çıkar?

Ben intel tabalı mac siparişi verdim o bile bir ayda teslim ediliyor gerçi.
    Şu an siparişin gelmesi iki ayı bulabilir gibi bile geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worm Holes -- 10 Kasım 2020; 17:40:30 >
    |
    |

4 saatten az kaldı...

|
    |

Son bir saate girdik.

https://www.apple.com/

|
    |

Birazdan etkinlikte verilen ayrıntıları paylaşmaya başlayacağım.

|
    |

Zamlanmış bütün Mac'ler  

|
    |

iPhone 7
  • Yarbay
    3824 Mesaj

Fiyatlar çok fena :(

|
    |
    M1 chipli iki model mi tanıttılar 13”
    1300$ ve 1500$ fiyat etiketiyle gözüküyor apple ın sitesinde

|
    |

Satışa sunuldu. Haftaya teslim alınabilecek şekilde.

|
    |
    yalnızaslan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Masal Oku
Bebek Oyunları
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,922
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.