Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.892
Cevap
235
Favori
392.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

benim seviye dolarin artisina gore degisebilir bu aralar dolar dustu tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: cmuniryavas

Teşekkür ederim peki bundan önce kullandığınız cihaz ile karşılaştırdıgınız vakit günlük kullanımda herhangi bir yeni işlemci dolayısı ile uygulama çalıştırmada vs bir sıkıntı yaşandı mı?

Rosetta her şeyi hallediyor. Performans olarak M1 çok üstün olduğundan Rosettanın oluşturduğu ufak performans farkını hissetmiyorsunuz. firmalar da sağolsunlar M1 destekleyen versiyonlarını çıkarıyorlar tek tek. M1 desteklemeyenler herhangi bir Intel MBP13 ıle aynı performansı veriyor diyebilirim(tabi çok daha sessiz ve serin :) ) M1 destekleyen versiyonları çıktığında da performans çok daha iyilieşebiliyor. Pil konusunda da Rosetta arada olsa bile pili çok iyi gidiyor ona pek etkisi yok sanırsam.

• iFixit yeni MacBook'ların kasasını açmış.

Link

• Arkadaşlar m1 in oyun performansı nasıl olacak , örneğin güncel fm serisini saatlerce oynamaya izin verir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Stroma

Arkadaşlar m1 in oyun performansı nasıl olacak , örneğin güncel fm serisini saatlerce oynamaya izin verir mi ?

Yani bu cihaz bir oyun makinesi degil sonucta ama A ve AA oyunlari sorunsuz oynatacagini dusunuyorum. FM'i de oynatir hocam.

Reddit'teki kullanicilar belirli oyunlarin performanslarini bir tabloda birlestirmis. Asagidaki linkten inceleyebilirsiniz.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1er-NivvuIheDmIKBVRu3S_BzA_lZT5z3Z-CxQZ-uPVs/edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 20 Kasım 2020; 12:28:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine baska bir kullanicinin bazi oyunlarin performanslariyla ilgili yorumlari.

Tablo iyi gorunuyor, cogunun Rosetta ile calistigini unutmayalim. Bu oyunlar Native destek kazandiginda daha iyi bir oyun deneyimi sunacaktir.

https://www.reddit.com/r/mac/comments/jvw4uk/quick_benchmarks_of_some_games_on_the_new_m1

• US Egitim fiyat listesinde 799 Dolarlik 128 Gb depolamaya sahip bir MBA yer aliyor.

https://www.apple.com/education/pricelists/pdfs/Apple_US_Education_Institution_Price_List-11-10-2020.pdf

• LazerBülbül kullanıcısına yanıt

128 gb olduğu için daha ucuz galiba.. Bu zamanda 128 hiçbir işe yaramaz 100 dolar daha verip 256 alınır..

• avcı001 kullanıcısına yanıt
    Ben de oyle dusunuyorum hocam. Tamam Apple'da depolama yukseltmek yerine harici bir alternatif cok daha mantikli ama gunumuzde de 128 gercekten yetersiz kaliyor.

Bu konu başlığı kanıma girdi hocam. Aldığım macbook air için iade işlemi başlattım. M1 silikon siparişi vereceğim. Bana göre yapılan bazı şeyler (geliştirme vb) yatay geçiştir ama bu silikon işlemci olayı dikey geçiştir. Olayın boyutu tamamen değişti. Bakalım daha neler göreceğiz.

• avcı001 kullanıcısına yanıt

[Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 20 Mart 2021; 14:44:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcı001

Bu konu başlığı kanıma girdi hocam. Aldığım macbook air için iade işlemi başlattım. M1 silikon siparişi vereceğim. Bana göre yapılan bazı şeyler (geliştirme vb) yatay geçiştir ama bu silikon işlemci olayı dikey geçiştir. Olayın boyutu tamamen değişti. Bakalım daha neler göreceğiz.

Hayirli olsun simdiden ben de bu ay bitmeden siparis verecegim sanirim. :)

• Millet resmen inteli olana küfrediyor saçmalığa bakar mısın. Bende de mba i5 var. 3-5 saat oluyor açalı. 9k ya aldım. İade etsem yenisini alsam artı 2k para. 1600tl ilk kulaklığı da vericem miss gibi valla. öyle olmuyor işte ben zaten kendimi zorlayarak aldım bu pc yi. O yeni pc çıkınca bunun performansı düşmedi ki. Bu hala aynı performansta. Yeni çıkan çok güçlü olması bunun performansını düşürmez. Benim sipariş ettiğimdeki pc geldi. Daha kötüsü gelmedi. Yani diyeceğim üstüne para vermeden kullanmaya devam edin eğer çok önemli değilse sizin için. Yoksa bu işin sonu gelmez ki. Sürekli daha iyisi çıkıyor. Yeni M1li olanı ve yakın zamanda alacaklar intel kullananlara artistlik taslamasına gerek yok. Dünyanın kralı olmuş gibi davranıyorsun saçma oluyor. Burdaki tartışmaları bir süre daha takip edersem kafayı yicem yemin ederim. Bilgisayarı kırıp atasım geliyor yemin ederim. Bir insan intel kullandığı için bu kadar kötü hisseder mi. Sizin sayenizde evet ediyorum.

• TalhaAtik38 T kullanıcısına yanıt

yanlışın var yenisi senin kullandığından güçlü değil dahada düşük güçte diye test sonuçları koymadılar mı?

• asertyu kullanıcısına yanıt

Parallels hakkındaki sorunuzun cevabı da geldi.

https://9to5mac.com/2020/11/20/parallels-m1-mac-support-hint//

Kısacası henüz çalışmıyor, ama yeni versiyon geliştirme aşamasındadır.

• Mac Mini'lerin performansı profesyonelleri de şaşırtmaya devam ediyor.

Miniler Air ve prodan daha mı hızlı çalışıyor ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmuniryavas

Miniler Air ve prodan daha mı hızlı çalışıyor ?

Hız olarak benzer seviyedeler ama performansı daha sürdürülebilir. Çünkü en büyük fan ve en iyi havalandırma bu cihazda bulunuyor. Yine de videodaki cihazın 8 Gb ram'li model olduğunu unutmamak gerek.

Gerçi internette birçok kullanıcı 8 Gb ram'in neredeyse tüm render işlerinde yeterli olduğunu belirtmiş, Apple iPhone ve iPad'lerden sonra Mac cihazlarda da ram olayını başarmış gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 20 Kasım 2020; 19:46:27 >
  • Dakika 11 kısmını izlemenizi tavsiye ederim.  

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.