Şimdi Ara

Apple resmen duyurdu: İşte iPhone 12 tanıtım tarihi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
2
Favori
14.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Araba icin kismen dogru, ancak ev icin dogru degil. Turkiyede evler yurtdisina gore gayet uygun fiyatli.

Yine abd yi baz alalim, 225 bin ortalama ev fiyatiykrn turkiyede ortalama ev fiyati 40 bin dolar yani amerikanin 6-7 kati daha ucuz turkiyede evler.

Arabaya gelince yine amerikayi baz alalim, akilli davranip %50-45lik otvye dahil olan yerli arabalsra yonelirsen (civic corolla i20 megane clio vs) bunlarin amerikadaki muadillerine gore turkiyede 30 falan daha pahali.

Ama iphone 2 kat daha pahali ve iphone ev ve araba gibi birincil bir ihtiyacimiz olmamali. Oncelik ev sonra da araba olmali, paramizi iphone a baglamanin hic bir anlami olamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • formgonder2055 kullanıcısına yanıt

Pahalı mı? ilk iphone 499 dolardan tanıtılmıştı bugün iphone SE 400 dolar. En güncel işlemci ve en güncel ana kamerayı bu fiyata alabiliyorsunuz. Android tarafında en iyi kamera ve en iyi işlemciyi bu fiyata sunan bir paket var mı?

Hadi gene eleştireceksiniz o ekran 2020 bilmem ne git XR al oda 599 dolar :D benzer ekrana, kameraya, işlemciye, güncelleme desteğine, malzeme kalitesine, 2.el değerine, uzun kullanım süresine sahip olacak androidler kaç dolar?

• quote:

Orijinalden alıntı: besttrr

15k altında maaşı olup apple telefon alan net bir şekilde zeka sorunu yaşıyor demektir. Amerikada yarı fiyatına satılıyor ve asgari ücret 1500 dolar yani 10 bin tl'nin üzerinde. Bu mantıkla baktığında burada 20 bin tl maaş alan adamın iphone'a erişim kolaylığı ile amerikada asgari ücret alanın iphone a erişim oranı eşittir.

Ve amerikanın sadece yarısı iphone kullanmaktadır. yani gelir seviyesi düşük amerikalı bile (ki bu türkiyede 20 bin tl kazanan ile iphone'a ulaşımı aynı olan adam demek) bu telefonu almazken, hangi akla hizmet Türkiye'de iphone alınır bu maaşlarla anlamış değilim.

ha 20K üzeri kazanıyosunuzdur, bi maaşın yarısını 1-2 yılda bi telefona vermek size koymuyodur gidin alın.

Ama 36 ay taksitle, kredi falan çekip, 3 yıl boyunca 300 tl ödeyerek iphone almak nedir ya. Bu neyin kafası?

hocam 15 k maaş almıyorum. ama her sene de telefon değiştirmiyorum. her sene 3 - 5 bin verip orta segment bir android telefon almakmı daha mantıklı, yoksa 3 - 5 senede bir iphone almakmı? şu anki ekonomik durum ve dolar göz önüne alınırsa, kredi çekip iphone almak bile mantıklı olabilir.   ben 6s kullanıyorum. neredeyse 5 sene önce aldığım tl fiyatıyla şu an aynı fiyatlara satabiliyorum :) beş sene kullandım ve tl olarak hiç bir kaybım yok. :) 6s yerine sony z3+ almayı düşünüyordum. z3+ alsaydım hala kullanabilirmiydim?

• besttrr kullanıcısına yanıt

Sürekli niye her mesajda iphone 10-15 bin tl diye bahsediyorsunuz ki? Samsung'un, huaweinin en pahalı telefonları en pahalı iphone telefondan daha pahalı :D

4700 liraya SE var, 6000 küsürlere XR var bunlar güncel iphone'lar değil mi? kimse git 512gb 11 pro max al demiyor ki

Hocam herkesin önceliği kendine bu bizi ilgilendirmez, öncelik sıralamasından ziyade herkes gücünün yettiğini alsın konusunda konuşuyoruz. Kiralama seçeneği varken insanlar bir evim olsun diye 240 ay borç altına giriyor.Ucuz telefon almak varken insanlar pahalı telefonlar alıyor.

Benim gözümde ikisi aynı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ceo-tr kullanıcısına yanıt

TL fiyati baz almak seni hic bi yere goturmez dostum. Ayrica 5 yil iphonr kullanan adam 5 yil androidde kullanir. Pederde redmi 5plus var mesela, 3 yili dolacak bi kac ay sonra, 80 liraya bataryayi degistirdi canavar gibi kullaniyor.

Iphone 6s dedigin telefon suan piyasadaki 1500 liraya satilan telefonlar kadar anca performans verir. (Bknz 2000 liralik gm9 pro iphone 7yi tokatliyor kamerada vs) Ayrica apple cok uzun yillar sorunsuz gidiyo diye de bi hikaye yok, ipadim vardi guncellemeleri ala ala yavasladi en son web sitesine bile girip adam akilli dolasamaz olunca sattim gitti 300 liraya.

Yani demem o ki, iphone normal bi telefondan daha uzun omurlu olabilir ama birisi 2 yil giderken digeri 5 yil gider gibi bi ucurum yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: formgonder2055

apple yakın zamanda batar. fiyatları abd için bile çok pahalı.

bence apple'ın piyasa değerine bir bakın derim dünyanın en değerli firması yakın zamanda nasıl batacak?

• Takeshi Kovacs kullanıcısına yanıt

Baslangic fiyati olarak yeni cikan iphonelarin minimum fiyatini baz aliyorum ki o da 700 usd. Onun da vergi sonrasi fiyati 10 bine tekabul ediyo hatta geciyor. Iphone se yi telefondan saymiyorum, o kucuk ekranls bi rakip olamaz herhangi bi telefona, ha islemcisi falan efsane ona bisi demioz ama o ekranla hic bi yere gidemez.

• iDoctor kullanıcısına yanıt

Kiraladigin zaman bi nevi havaya atiyosun parani. 240 ay gibi bi kredi yok, maksimum 120 ay sadece gecen aylarda patron cildirdi ve 180 ay yapti kisa sureligine o da bitti zaten.

Senin benim onceligim diye bisi olamaz, butun canlilarin onceligi beslenme, barinma olsrak devam eder bu sadece insanlsr icin degil butun calilar icin boyledir, kafana gore oncelik belirleyemezsin sen. Bu sadece senin rasyonel karar veremedigini gosterir. Ki en basit canli bile bu rasyonel karari verebilirken sen veremiyodan orada bi sorun var demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: besttrr

TL fiyati baz almak seni hic bi yere goturmez dostum. Ayrica 5 yil iphonr kullanan adam 5 yil androidde kullanir. Pederde redmi 5plus var mesela, 3 yili dolacak bi kac ay sonra, 80 liraya bataryayi degistirdi canavar gibi kullaniyor.

Iphone 6s dedigin telefon suan piyasadaki 1500 liraya satilan telefonlar kadar anca performans verir. (Bknz 2000 liralik gm9 pro iphone 7yi tokatliyor kamerada vs) Ayrica apple cok uzun yillar sorunsuz gidiyo diye de bi hikaye yok, ipadim vardi guncellemeleri ala ala yavasladi en son web sitesine bile girip adam akilli dolasamaz olunca sattim gitti 300 liraya.

Yani demem o ki, iphone normal bi telefondan daha uzun omurlu olabilir ama birisi 2 yil giderken digeri 5 yil gider gibi bi ucurum yok.

5 yıl boyunca aynı android telefonu kullanabilen kaç kişi vardır?   kendiniz yazmışsınız 3 yıl olacak batarya değişti diye. ben 5 yılda batarya bile değiştirmedim.

iphone 6s ile her işimi yapabiliyorum. verdiğiniz örnek kamera ve general mobile  

yani bence apple uzun yıllar sorunsuz gidiyor. ben 2015 aralık ayında 6s aldım. hatta alırken bir tanede aynı 6s in gold unu eşime hediye olarak aldım. onda da önceden iphone 4 vardı. şu an iki 6s de gayet güzel çalışıyor. hatta iphone 4 bile çalışıyor.   lazım olur diye bir kenarda duruyordu.

240 ay konusunda tartışmaya girmeyeceğim, araştırmayan birisi ile muhattap olamam.

Barınmanın öncelikli olmadığını söylemedim, evi kiralama ya da satın alma önceliğinin insandan insana değiştini söyledim başka bir yerinizle anlamışsınız.

Gelirinin çok üstünde ev, araba, telefon vb. için kredi çeken her insan aynıdır. Tartışılacak bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: isyancı2

Bu mesaj silindi.

" paranız varsa alın yoksa başka alternatife bakın parası olanın alması bile enayilikmiş komiksin." bir daha oku burayı Asgari ücretli de alsın mı demişim paran varsa al yoksa alternatiflere bakın deişim alternatif ne olur Xiaomi olur mesela Poco olur Redmi olur giderde gider bu liste sen ilk mesajında para kazanıyorsanda alman aptallık demişsin ben de parası olanın alması enayilik mi, komik demişim.

• Xs max kullanıyorum telefonu sabahtan gece yatana kadar kullanıyorum şarjı gayet yetıyor. Ayrıca tüm gün 8 ball pool oyununu oynuyorum.

• Fiyatını merak ediyorum çok, alalım bakalım 12 pro yirmi bine

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ceo-tr kullanıcısına yanıt

Niye calismasin ki anlamadim mantigini, benim de 5 yillik zenfonenum halen calisio ama kullanacsgim anlamina gelmiyor telefonu sirf calisiyor diye. Benim kanimca ister iphone olsun ister baska bi tel, omru 3-4 yildir maksimum. 4 yila cikmasi icin amiral gemisi bi telefon olmasi lazim k iiphonelar amiral gemisi kategorisine giriyor. Samsungun amiral gemisi ilr iphonun omru arasinda da bi fark olmayacaktir. Kendinizi bularla kandirmayin. Tabiki 1000 dolarlik telefonla 200 dolarlik telefonun omru farkli olacaktir, birinde dunyanin islem gucu var digeri seni 2 yil idare edecek sekilde bi idlemciye sahip.

• iDoctor kullanıcısına yanıt

Hangi banka 240 ay kredi veriyor aydinlatirmisin beni :) boyle istisnai bi uygulama olsa bile bundan faydalanan kisiler 100 de 1 bile degildir. Turkiye icin konusuyorum tabi yoksa amerikada 30 yil morgage a da girilebiliyor.

• Apple almanızı asla önermem ben 2 ay önce aldım şarjı çabucak biti

• hiçbir özelliği yok

iphone 6 nasılsa 12 de o

gramlık özellik artışı (şimdi gelir özellike kıyaslama yaparlar d:) , 4 saatte biten batarya

ve en kötüsü de 15 bin verip 6 ay sonra telefonun yeni versiyonunun çıkması ile çöp olması

keriz.avi şimdiden

• Iphone 7 ciktigindan beri kullaniyorum hicbir sikintisi problemi yok, tek sikintisi pili. Niye iphone a bu kadar salliyor insanlar anlamiyorum telefonu alip 4-5 yil kullaniyorsunuz en ufak kasma vs. yok. Kardesim a71 aldi gecen ay menu gecislerinde arada takiliyor benim iphone 7 tas gibi.

• formgonder2055 kullanıcısına yanıt

batmaz, çünkü piyasada trend belirleyici bir firma, iphone ve diğerleri kadar keskin bir trende sahip.. teknolojik adımlarda öncü olabiliyor. bakınız face id, çift kamera vb. üstelik hitap ettiği kitle öyle ya da böyle yine iphone diyor.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.