Şimdi Ara

Apple Pencil destekli ve en ucuz iPad duyuruldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
2
Favori
4.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vurkach

Kaçak uygulama kullanıp da burada marifet gibi anlatmandan 15 yaşında falan olduğunu çıkartıyorum. Değilsen de beynin 15 yaşında.

Alan yönetimi daha pratik derken neyi kastettiğini anlamadım. Android'in böyle bir sorunu yok.

Hangi performansı hiçbir tablette göremem? YouTube açıp video izlediğin performansı mı?

Android tarafında gpu daha başarılı ve frekans düşürmesi daha uzun süre sonra oluyor. A11 üzerinde oyun ya da ar gibi gpu intensive bir uygulama açtığında kısa süre sonra throttle yaşanıyor. Bu sorun Snapdragon 835'te yok, fakat cpu konusunda A11'in önde olduğu konusunda haklısın. Gerçi kimsenin render almadığını göz önünde bulundurursak 'şu an için' bir işe yaramadığı görülüyor. Fortnite olayı ise Android tarafının çok bölünmüş olmasından, bu sebeple daha fazla optimizasyon yapılması gerektiğinden, bunun da geliştirme işini uzatıyor ve zorlaştırıyor olmasından kaynaklı.

Multitasking farkından ne olur bahset. 3gb ram arka plana alınan uygulama özel bir algoritmayla sıkıştırıldığı halde yetersiz kalıyor.(O algoritmayı beğenmem ayrı bir konu)

Son olarak ise Android tabletlerden bahseden olmadı. Biraz okuduğunu anlama çalışman gerekiyor. Daha iyi bir internet deneyimi istenildiği zaman chromebooklar ezip geçer. Eğer öğrenci adam YouTube'den video izleyecekse zaten telefondan halleder, ama iş başka şeylere geldiğinde masaüstü tarayıcı tercih edilir.

Daha fazla yazmaya gerek yok. Elma kafanla sana mutluluklar. Paragrafta anlam çalışmayı ihmal etme.

İlk olarak bir dandroidci olarak beni küçümsemeye çalışman seni daha da acınası yapıyor. Çok merak ediyorsan 23 yaşında bir yazılımcıyım (sertifikalı). Kaçak uygulama kurmak benim keyfime kalmış sen beni yargılayacak seviyede değilsin. Beynim 15 yaşındaysa bile mutluyum, hayatı sevebiliyorum, masumiyetimle gurur duyuyorum. Sende kendini büyük sanan zavallılardan olabilirsin ama değilsin önyargılı insan yetişkin sayılmaz. Alan tönetimi daha basit derken öneklerle anlatmıştım. Hafızada yer kalmayınca ayarlarda tek bir bölüme bakmam yetiyor. Neyin ne kadar kullandığını basit ve sade arayüzle gösteriyor. Resimler tek bir yerde, videolar ayrı bir albümde. Android'de ara dur şu nerde bu nerde diye. mesela video indirme programları nereye kaydediyor hayatta bulamazsın. Boktan yerleşik uygulamalar yok (google kitaplar, gazetelik vs) şimdi farkettim bir konuyu daha, her telefonda ayarlar farklı. Kolaysa ara bul üzerine yazma izinlerini. Çakışan uygulamalar oluyor bşr uygulama diğerinin izini yüzünden çalışmadığı oluyor. mesela pubg mobil oyununu son ayarda bir tablette deneyelim istersen ipad her oyunu son kalitede açabilir ama android kasar çoğu kişiden duyuyorum. Android tarafonda gpu daha iyiymiş güldürme beni. youtube konusunda yine kendini resil etmişsin video izlemek performans değil. Valla yoruyorsun at gözlüğünü çıkar kurtul daha yazdıklarının yarısını okumadım saçmalamaktan başka birşey yapmamışsın. Apple en iyi tabletleri yapar başkasını aratmaz birkere alırsın 5-6 sene yenisini aramazsın. Kullanmadığın şeyi biliyormuş gibi konuşma. istersen benchmark yarışı yapalım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• renega kullanıcısına yanıt
    Ben Android tabletlerden bahsetmiyorum ama sen nedense dönüp aynı yere geliyorsun. Sanırım öğrenciler için chromebookların daha iyi olduğu gerçeğini kabul edemiyorsun bir türlü ya da sorunlu birisin. Sorunların varsa geçmiş olsun.

IPad kötüdür, kakadır dediğimi nerede gördün? Gayet de güzel cihazlar, fakat sonuçta tablet tablettir. Tekrar ediyorum; chromebooklar internet kullanımı için daha iyiler ve -iPad olsun ya da olmasın- herhangi bir tableti bu konuda ezer geçerler. IPad dememin sebebi Apple'nin öğrencilerin -ucuz olduğu için- tercih ettiği chromebookların karşısına ucuz iPad konumlandırmı? olması.

Aslında ilk alıntıladığın zaman bile cevap vermemem gerekirdi, vakit kaybettim. Neyse, sağlık olsun.

• quote:

Ben Android tabletlerden bahsetmiyorum ama sen nedense dönüp aynı yere geliyorsun. Sanırım öğrenciler için chromebookların daha iyi olduğu gerçeğini kabul edemiyorsun bir türlü ya da sorunlu birisin. Sorunların varsa geçmiş olsun.

IPad kötüdür, kakadır dediğimi nerede gördün? Gayet de güzel cihazlar, fakat sonuçta tablet tablettir. Tekrar ediyorum; chromebooklar internet kullanımı için daha iyiler ve -iPad olsun ya da olmasın- herhangi bir tableti bu konuda ezer geçerler. IPad dememin sebebi Apple'nin öğrencilerin -ucuz olduğu için- tercih ettiği chromebookların karşısına ucuz iPad konumlandırmı? olması.

Aslında ilk alıntıladığın zaman bile cevap vermemem gerekirdi, vakit kaybettim. Neyse, sağlık olsun.

İpad makalesinde android savunuyorsun ama tabletten bahsetmiyorsun? Tamam sen çook yanlış gelmişsin ne içip girdiysen donanımhaber'e birdaha içme :)

Arkadaşım, sen gerçekten hastasın galiba. Sen benim yorumumu alıntılayıp Android ile ilgili yazdığın için cevap yazdığım yorumda Android'den bahsettim. Savunduğum bir şey yok, olanı biteni söylüyorum. Ayrıca savunuyorsun dediğine göre özellikle saldırdığını belirtiyorsun.

Her neyse, hadi git paragrafta anlam çalıştıktan sonra ilk mesajımı tekrar oku.

• Sen yazdıklarını unutuyorken tartılmamız anlamsız. Hadi sen android telefonuna masaj yap en iyisi

İlk alıntıladığı kısacık bir mesajı bile okumaktan ve anlamaktan aciz biriyle tartışmak anlamsız. Alıntıladığın mesajda geçen Android kelimesi chromebookların Android uygulamalarını çalıştırdığı yönündeydi. Android'le ilgili başka bir ifade de yoktu. Bahsedilen cihaz chromebook ama sen android tabletlerle iPad karşılaştırması yapıp durdun. Benim eğitim için chromebooklar daha iyi söylemimden tamamen uzaklaşarak Android - iOS savaşına çevirdin ve hâlâ aynı şeye Android telefonuna masaj yap diyerek devam ediyorsun.

Sana, en güzeli, bir blok yakışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gizanagi -- 28 Mart 2018; 1:2:23 >
  • ya lütfen hala şu geyikleri yapmayın samsung 100 milyon yıl önce kullanıma sunmuşmuş bi samsung kalemi kullanın bi apple sonra gelin bu cümleyi kurmaya cesaretiniz kalmaz kullandık işte aynı değiller arkadaş değiller. kıyas bile götüremezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 27 Mart 2018; 23:19:7 >
  • l.a.c.i.w.e.r.t kullanıcısına yanıt
    ne alaka ya? ne saçmalıyorsunuz anlamadım türkçe dersi alıp öyle gelin iletişim kurmayı deneyelim tekrardan
  • 4Vagrant kullanıcısına yanıt
    Bence siz okuduğunu anlama konusuna biraz daha çalışın. Benim yazdıklarım gayet net. İTunes U diye bir uygulama var onu araştırın o zaman yazdıklarımı daha iyi anlarsınız.

• Aynı etkinlikte logitechin görece daha ucuz gayet hoş ve kullanışlı görünenklavyeli kılıfı ve apple pencille aynı özelliklere sahip kalemi tanıtıldı gel gör ki kalemi sadece 2018 modele klavyeli kılıfı da 2018e ve 10.5 ve 12 inçlik ipad proya uyumlu yapmışlar? Biz ipad pro 9.7 kullananlar ne yapalım taş mı kemirelim arkadaşım bu nasıl politika ben anlamadım kalem bozulsa illa 450 liraya yenisini mi almak zorundayız yap işte ucuz kalemi tüm modellere uygun. Kılıfı madem diğer prolara uyumlu yaptın 9.7ye niye uydurmadın anlamak güç
    Ben o uygulamayı zaten biliyorum da ben tabletten "sadece" konu anlatımlı video izlenir falan mı yazmışım da bana başka şeylerde var itunes u yu bilseniz bilirdiniz klasik android kafası demişsiniz? itunes u ile dediklerimin alakası ne?Bu tabletle diğer şeyleri yapmanın dışında internetten video da izleneceğini bunun içinde wifi gerekli olduğunu ama türkiyede ki okullarda böyle bi alt yapının tam olarak olmadığını açıklamaya çalışmışım wifi olmadığı içinde mecbur evde indirip ancak izleyebiliriz yazdım itunes u içinde internet yani wifi lazım onu demişim zaten? Dediğim wifi meselesi itunes u içinde geçerli ne diyorsunuz yani hala anlamış değilim maksadınızı? Düzgün şekilde yazcaksanız buyrun android kafası falan diye hakaretvari konuşcaksanız alıntılamayın bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McLaren64

İlk iPhone tanıtımında Steve Jobs kalemi eleştirmiş, kullanışsız olduğunu ve çok fazla kaybedilebileceği söylemişti. Adam öldükten sonra Apple kendisinin sıcak bakmasını ne varsa piyasaya sürüyor.

Samsungun note serisine en iyi alternatif.

Note fe alinir, uzerine bununla balli kaymak olur. 1500 ipad desek, 2.000 de note desek, 3.500e iki cihaz alinir mis gibi kullanilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4Vagrant kullanıcısına yanıt
    Bana saçmalıyor diyorsun, sonrada yazdıklarını evirip çeviriyorsun. O kadar videoya internet dayanmaz diyorsun. Ben de diyorum ki ders sadece videodan dersi seyretmek değildir diyorum.

Ders çalışmanın içinde video izlemek de vardır çoğu kişi video "da" izler.Bunun için de internet lazımdır.Türkiye de okullarda internet yaygın değil. Özet geçtim bakın sizin için bununla itunes u nun varlığının ne alakası var? Sadece itunes u için mi alalım sadece itunes u mu kullanalım ?Video izlemeyelim mi? Ders "sadece" videodan dersi seyretmek olmayabilir haklısınız ama türkiyede biri bunu yapmak isterse ki öğrenciler tarafından şuan da en talep gören şeylerden biri bu,bunu evinde internet varsa ancak evinde yapabilir dışarda örneğin okulda yapamaz maalesef dedim.Yapması için evden indirip ipade atması lazım dedim itunes u var klasik android kafası dediniz.Bu söylediklerimin neresini anlamadınız acaba? İllaki video indirip atacak atmadan asla çalışılmaz ipad bi işe yaramaz falan mı yazmışım da android kafası oldum anlayamıyorum ben sizi gerçekten.

Okullarda wifi yaygınlaşsa ki bu hiç zor değil, her şeyi yapabileceğiz evde atmaya sadece evde çalışmaya falanda gerek kalmayacak bunu demeye çalıştım.Hangi konuda anlaşamadığımızı neden android kafası olduğumu hala anlamış değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Vagrant

ya lütfen hala şu geyikleri yapmayın samsung 100 milyon yıl önce kullanıma sunmuşmuş bi samsung kalemi kullanın bi apple sonra gelin bu cümleyi kurmaya cesaretiniz kalmaz kullandık işte aynı değiller arkadaş değiller. kıyas bile götüremezler.

Aynen oyle. Yillar once adamlar yapti. 100$ a satmak isteseler muhtemelen daha iyisinide yaparlardi.

Suan tasarimcilarin spen aplpen karsilastirma vidyolari youtube ta var. Gorecegin tek sey, eger isiniz cizim yapmaksa evet applepen daha iyi. Ama degilse hicbir artisi yok. Hatta sarja ihtiyac duymamasi ve her uygulamayi kullanabilmeniz sebebiyle spen daha iyi diyolar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Escapetolife

Bu fiyata yanında kalemle gelseydi harika olurdu ama anlaşılan kalem satışlarından voleyi vurma hesaplarındalar.

Bu arada geçte olsa kalemi bu şekilde şarj etmek kimin fikriyse tebrik etmek lazım, Steve Jobs görse yemediği küfür kalmazdı. Şarj olurken kalemi kırılan o kadar çok kişi var ki.

Apple Pencil destekli ve en ucuz iPad duyuruldu

valla kiran filan yok. cunku o sarjda takiliyken birakiyorsun masaya sarj oluyor. keza zaten cok hizli sarj oluyor. 2 dakika taksan 2 saat goturur.

• Yapsınlar 89 dolara onlardan alalım isteseler yaparlar diye sahibi olmadiginiz ortagi bile olmadiginiz markayi nasil övebiliyorsunuz? Yapabileceginden nasil bu kadar eminsiniz? Çizim icin ipad pro alan binlerce insan varken samsung neden yuz milyon yildir çizime uygun kalem çıkarmamış/çıkaramamış? Böyle diyeyim ben de o zaman bu tartışmanın sonu gelmesin?Biz tuketiciyiz bu kalem var mi yok mu ve var olanlar ne vadediyor onla ilgileniriz.

430 tlye alip bilmem kac yil kullanilabilecek bir kalem bu, rahatligi hissiyatı spenle cok cok farklı acik ara önde ben bu iki kalem için ikisi de yazi vs konusunda ayni , cizim konusunda apple pen önde görüşüne katılmıyorum, apple pen cizim konusunda zaten acik ara önde yazi konusunda da cok daha rahat ve cok daha a4 kâğıt hissi sunduğunu düşünüyorum samsung bana yapay bir seye yazdigim hissini spenle her tablete dokunuşumda veriyor appleda ise o his gelmiyor bu nedenle yazi konusunda da applein onde oldugunu düşünüyorum henuz 120 hz tablet bile çıkarmış degil samsung ama görüşlerinize saygı duyuyorum kişisel bir şeydir belki sadece ben böyle hissediyorumdur.Çizimde önde oldugunu bildiginiz kalemi bu kadar kötülemek bana acımasız ve anlamsız geliyor.Ayrica spen de beleş değil 49 dolar. Aradaki 40 birim paraya ki amerikada yaşasak bu 40tl=$ demek olacakti aradaki farka kesinlikle değer.

• quote:

Amerika'da bu fiyata on numara Chromebooklar varken kim ne yapsın bunu? Sırf elma diye satacak ama eğitim için Chromebook her türlü daha mantıklı oluyor, isteyen de bir GNU/Linux dağıtımı kurup mutlu oluyor.

Bunu defter olarak düşünün. Uygulama zenginliğinden bahseymeme gerek bile yok. iPad için (ayfonda yer almayan) çok geniş bir uygulama desteği var. Profesyonel 3D çizim programları dahil.

Ama tabii burda kaleme odaklanılmış. Ciddi anlamda işe yarayan bir şey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizisyen

quote:

Orijinalden alıntı: 4Vagrant

ya lütfen hala şu geyikleri yapmayın samsung 100 milyon yıl önce kullanıma sunmuşmuş bi samsung kalemi kullanın bi apple sonra gelin bu cümleyi kurmaya cesaretiniz kalmaz kullandık işte aynı değiller arkadaş değiller. kıyas bile götüremezler.

Aynen oyle. Yillar once adamlar yapti. 100$ a satmak isteseler muhtemelen daha iyisinide yaparlardi.

Suan tasarimcilarin spen aplpen karsilastirma vidyolari youtube ta var. Gorecegin tek sey, eger isiniz cizim yapmaksa evet applepen daha iyi. Ama degilse hicbir artisi yok. Hatta sarja ihtiyac duymamasi ve her uygulamayi kullanabilmeniz sebebiyle spen daha iyi diyolar.

Şarj olayına katılıyorum. Neredeyse her gün şarj etmem gerekiyor. Ama hassasiyet ve yazı yazma konusunda spenden daha iyi. En azından kullandığım note 5'in kaleminden aynı sonucu alamıyorum.

Bu kalemin ince uçlu bir versiyonu çıkmalı aslında. Bir de biraz uzun, 2 defa uçu deforme oldu oraya buraya çarpmaktan. 4 uç 89 lira tutuyor ayrıca alınca. Spende bir sürü uç geliyordu, en kötü 20 liraya seti bulunuyor. O açıdan kötü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Escapetolife kullanıcısına yanıt
    Ipad ten sarj etme yontemi Apple Pencil icinde cikan adaptor ile yapilmaktadir.

Apple Pencil destekli ve en ucuz iPad duyuruldu

Cihaz sahibi olmadigin icin veya Apple Pencil sahibi olmadigin adaptor yaninda olmama insanlik hali sarj etmeye alternatif cozum olarak Ipad i de kullanmayi paylastigin gorselle sanki cihaz sadece tablet port girisinden kalemi sarj ediyor imasinda bulunman yersizdir.

Kalem tablete takili iken tableti kullanmak zaten pek akillica degildir ...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.