Şimdi Ara

Apple Pay'i Türkiye'de kullanma yöntemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dh-anıl Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
2.054
Cevap
57
Favori
136.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 gün
  • Cevaplayan Üyeler 200
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 20 saat 3 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8
  • Favoriye Eklediklerim 57
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Backspace7 (452 mesaj) akemals42 (106 mesaj) teqali (80 mesaj) beytepeli06 (73 mesaj) yusufd84 (56 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (639 mesaj) Mobil (802 mesaj) Tablet (9 mesaj) Mini (89 mesaj) Uygulama (577 mesaj)
  • @
11 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Bankalar, Kredi Kartları, Krediler >> Ödeme Sistemleri >> Apple Pay'i Türkiye'de kullanma yöntemi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    797 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yusufd84

hatta oturumunuz olduğu için belki Türkiye’ye bile yollayabilirler. emin değilim bir araştırmanızda fayda var.

TR cep numarası kabul etmiyorlar. Birazdan Uk numaramı takıp deneyeceğim teşekkürler.

|
    |
  • Yüzbaşı
    797 Mesaj

Bu arada mesai saati öncesi migrostan 169 TL alışverişim oldu. Curve üzerinden garanti kredi kartımla aldım apple pay ile 174 TL olarak çekmiş. Merak edenlerin bilgisine.

|
    |
  • Çavuş
    52 Mesaj

Aydınlattığınız için teşekkürler hocam. Ama kart kendi kendine silindi ve şimdi de eklenmiyor curveyi sildim bölge değiştim felan yok eklenmiyor kart. Curve içine başka kart ekleyip eskiyi sildim gene eklenmiyor durduk yere bozuldu ilginç.

|
    |
    UnchaineD kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1261 Mesaj

turkiye vatandaşlarına yasaklamaya başladılar artık önceden çalışıyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    akemals42 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1264 Mesaj

Aynı şekilde benim de yeni aldığım Apple Watch e eklenmiyor. Bölgeyi Almanya yaptım Portekiz yaptım olmadı
    |
    |
    Freddy_Krueger_46 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    50 Mesaj
    Amerikada arkadaşım var. Apple card başvurusu yapsam adres için onun adresini versem olur mu? Bana kart bilgilerini gönderecek ben apple card a yükleme yapıcam. Sonra tanımlayıp kullanabilir miyim acaba?
  • Er
    1 Mesaj

Apple Card kredi kartıdır. Başvuru için SSN(Social Security Number) gerekiyor. Bizim TC kimlik numaramız gibi. Ayrıca kredi skorun oluşması lazım. Yani Amerika’da yaşamıyorsan veya işin yoksa imkansız.

|
    |
    dh-anıl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    770 Mesaj

Anlamadım nasıl ABD'de yaşamadan ya da ABD vatandaşı olmadan Goldman Sachs bankası müşterisi olacaksınız?
    https://www.goldmansachs.com/terms-and-conditions/Apple-Card-Customer-Agreement.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 6 Aralık 2020; 14:11:33 >
    |
    |
  • Yarbay
    3127 Mesaj

Arkadasiniz alip siz kullanabilirsiniz en iyi ihtimalle. Onun disinda sizin apple karti gectim atm karti bile alma sansiniz yok buradan. Keske olsa da oyle bisey hepimiz alabilsek.
    |
    |
  • Yarbay
    3648 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Arkadasiniz alip siz kullanabilirsiniz en iyi ihtimalle. Onun disinda sizin apple karti gectim atm karti bile alma sansiniz yok buradan. Keske olsa da oyle bisey hepimiz alabilsek.

Turist olarak banka kartı alabiliyorsunuz. Pasaport ile başvurmanız yeterli.

çoğu banka bu şekilde başvuru kabul ediyor. ancak hesap işletim ücreti var. tabi başvurabilmeniz için orada olmanız ve şubeye bizzat gitmeniz gerekli.

• Çavuş
    50 Mesaj
    O zaman kartı arkadaşa aldırıp ben kullanıcam. Başka çare kalmadı
    |
    |
  • Çavuş
    72 Mesaj
    Greencard’a başvurun, çıkarsa Apple Cash’i bile kullanabilirsiniz
  • Yüzbaşı
    770 Mesaj

Hocam zaten Greencard başvurusu olumlu sonuçlanırsa ABD'ye yerleşmeniz gerekli programın amacı bu.

Ben Greencard kazandım gelip Türkiye'de ikametgah edeyim diye bir şey yok hakkınızı kaybedersiniz. Geçici ve kısa süreli seyahatlar yapabilirsiniz sadece, ABD'de yaşamadığınız tespit edilirse program dışında kalıyorsunuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 6 Aralık 2020; 21:49:53 >
    |
    |
    PoSSiBiLiTY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    261 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dh-anıl

Amerikada arkadaşım var. Apple card başvurusu yapsam adres için onun adresini versem olur mu? Bana kart bilgilerini gönderecek ben apple card a yükleme yapıcam. Sonra tanımlayıp kullanabilir miyim acaba?

Hocam bende bu karttan var. Geçen sene Amerika’ya gittiğimde başvurmuştum. Türkiye’ye döndükten sonra banka hesabım kapandığı için ödeme yapamadım. Eğer bu kartı kullanmayı düşünüyorsanız SSN ve kendi adınıza ait Amerikan bankalarından birinde hesabınız olması gerekiyor. Ayrıca yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi kredi skorunuzun da olması gerekiyor

|
    |
  • Çavuş
    72 Mesaj

Tabi ki ironiyle karışık konudan bahsettim aslında :) Türkiye’ye zor gelir Apple Pay. Doğru düzgün QR ile ödeme yapabileceğimiz yerler yok daha...
    |
    |
    iDoctor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3127 Mesaj

Turist olarak banka karti aliniyor biliyorum olay kisi buradayken bunu yapip yapamamak yoksa amerikada olundugunda apple pay icin mutlaka bir cok cozum bulunur.
    |
    |
    kilecerme kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    35 Mesaj
    Gecen sene N26 hesabima bakarken uygulama wallet a ve apple pay e kartimi yuklemeyi onerdi. Tamam diyerek ekledim ve hem watch uzerinden hem de telden odeme yapmaya basladim. Ancak yeni iphone aldigimda eski hesabimi gecirdigimde wallet a karti erklemedi. İsin garibi watch ta halen calisiyor ve odeme yapiyor ama iphone da bolgenizde kullanilamiyor uyarisi veriyor. Watch u yeniledigimde sanirim yeni saate de gecirmeyecek. Apple ios 14 ile sanirim bunu engellemis gibi gozukuyor. Simdilik eski iphone ve eski watch uzerinde devam edecegim kullanmaya.

• Çavuş
    52 Mesaj

Acaba sürüm düşürüp kartı eklemeye mi çalışsak ?
    |
    |
    cancum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    797 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cancum

Gecen sene N26 hesabima bakarken uygulama wallet a ve apple pay e kartimi yuklemeyi onerdi. Tamam diyerek ekledim ve hem watch uzerinden hem de telden odeme yapmaya basladim. Ancak yeni iphone aldigimda eski hesabimi gecirdigimde wallet a karti erklemedi. İsin garibi watch ta halen calisiyor ve odeme yapiyor ama iphone da bolgenizde kullanilamiyor uyarisi veriyor. Watch u yeniledigimde sanirim yeni saate de gecirmeyecek. Apple ios 14 ile sanirim bunu engellemis gibi gozukuyor. Simdilik eski iphone ve eski watch uzerinde devam edecegim kullanmaya.

Bende de tam tersi oldu. Saati sıfırladım telefonun region'ı Türkiye olduğu için saat de Türkiye oldu. Saatte kayboldu ama telefonda var. Çok önemsemedim.

Ayrıca bu Curve'ün Türklere kart vermeme olayı biraz ayyuka çıktı. Benim oturma iznim ocak 2021'de bitiyor. Geçen yıl açtırırken oturma iznimi göstermiştim. İptal ederler mi dersiniz?

|
    |

• Er
    1 Mesaj
    Bölgeyi saat ve telefonda ABD seçip kartları ekleyin. Sonra ikisini de Türkiye’ye çevirin. Ben bu şekilde 3 kart ekledim.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Masal Oku
En ucuz kedi maması fiyatları
backlink paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.