Şimdi Ara

 Apple Pay® [ANA KONU] (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.447
Cevap
173
Favori
383.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Apple Card kredi kartıdır. Başvuru için SSN(Social Security Number) gerekiyor. Bizim TC kimlik numaramız gibi. Ayrıca kredi skorun oluşması lazım. Yani Amerika’da yaşamıyorsan veya işin yoksa imkansız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dh-anıl kullanıcısına yanıt
    Anlamadım nasıl ABD'de yaşamadan ya da ABD vatandaşı olmadan Goldman Sachs bankası müşterisi olacaksınız?
    https://www.goldmansachs.com/terms-and-conditions/Apple-Card-Customer-Agreement.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 6 Aralık 2020; 14:11:33 >
  • dh-anıl kullanıcısına yanıt
    Arkadasiniz alip siz kullanabilirsiniz en iyi ihtimalle. Onun disinda sizin apple karti gectim atm karti bile alma sansiniz yok buradan. Keske olsa da oyle bisey hepimiz alabilsek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Arkadasiniz alip siz kullanabilirsiniz en iyi ihtimalle. Onun disinda sizin apple karti gectim atm karti bile alma sansiniz yok buradan. Keske olsa da oyle bisey hepimiz alabilsek.

Turist olarak banka kartı alabiliyorsunuz. Pasaport ile başvurmanız yeterli.

çoğu banka bu şekilde başvuru kabul ediyor. ancak hesap işletim ücreti var. tabi başvurabilmeniz için orada olmanız ve şubeye bizzat gitmeniz gerekli.

• O zaman kartı arkadaşa aldırıp ben kullanıcam. Başka çare kalmadı
  • Greencard’a başvurun, çıkarsa Apple Cash’i bile kullanabilirsiniz
  • PoSSiBiLiTY kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten Greencard başvurusu olumlu sonuçlanırsa ABD'ye yerleşmeniz gerekli programın amacı bu.

Ben Greencard kazandım gelip Türkiye'de ikametgah edeyim diye bir şey yok hakkınızı kaybedersiniz. Geçici ve kısa süreli seyahatlar yapabilirsiniz sadece, ABD'de yaşamadığınız tespit edilirse program dışında kalıyorsunuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 6 Aralık 2020; 21:49:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dh-anıl

Amerikada arkadaşım var. Apple card başvurusu yapsam adres için onun adresini versem olur mu? Bana kart bilgilerini gönderecek ben apple card a yükleme yapıcam. Sonra tanımlayıp kullanabilir miyim acaba?

Hocam bende bu karttan var. Geçen sene Amerika’ya gittiğimde başvurmuştum. Türkiye’ye döndükten sonra banka hesabım kapandığı için ödeme yapamadım. Eğer bu kartı kullanmayı düşünüyorsanız SSN ve kendi adınıza ait Amerikan bankalarından birinde hesabınız olması gerekiyor. Ayrıca yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi kredi skorunuzun da olması gerekiyor

• iDoctor kullanıcısına yanıt
    Tabi ki ironiyle karışık konudan bahsettim aslında :) Türkiye’ye zor gelir Apple Pay. Doğru düzgün QR ile ödeme yapabileceğimiz yerler yok daha...
  • kilecerme kullanıcısına yanıt
    Turist olarak banka karti aliniyor biliyorum olay kisi buradayken bunu yapip yapamamak yoksa amerikada olundugunda apple pay icin mutlaka bir cok cozum bulunur.
  • Gecen sene N26 hesabima bakarken uygulama wallet a ve apple pay e kartimi yuklemeyi onerdi. Tamam diyerek ekledim ve hem watch uzerinden hem de telden odeme yapmaya basladim. Ancak yeni iphone aldigimda eski hesabimi gecirdigimde wallet a karti erklemedi. İsin garibi watch ta halen calisiyor ve odeme yapiyor ama iphone da bolgenizde kullanilamiyor uyarisi veriyor. Watch u yeniledigimde sanirim yeni saate de gecirmeyecek. Apple ios 14 ile sanirim bunu engellemis gibi gozukuyor. Simdilik eski iphone ve eski watch uzerinde devam edecegim kullanmaya.

• cancum kullanıcısına yanıt
    Acaba sürüm düşürüp kartı eklemeye mi çalışsak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancum

Gecen sene N26 hesabima bakarken uygulama wallet a ve apple pay e kartimi yuklemeyi onerdi. Tamam diyerek ekledim ve hem watch uzerinden hem de telden odeme yapmaya basladim. Ancak yeni iphone aldigimda eski hesabimi gecirdigimde wallet a karti erklemedi. İsin garibi watch ta halen calisiyor ve odeme yapiyor ama iphone da bolgenizde kullanilamiyor uyarisi veriyor. Watch u yeniledigimde sanirim yeni saate de gecirmeyecek. Apple ios 14 ile sanirim bunu engellemis gibi gozukuyor. Simdilik eski iphone ve eski watch uzerinde devam edecegim kullanmaya.

Bende de tam tersi oldu. Saati sıfırladım telefonun region'ı Türkiye olduğu için saat de Türkiye oldu. Saatte kayboldu ama telefonda var. Çok önemsemedim.

Ayrıca bu Curve'ün Türklere kart vermeme olayı biraz ayyuka çıktı. Benim oturma iznim ocak 2021'de bitiyor. Geçen yıl açtırırken oturma iznimi göstermiştim. İptal ederler mi dersiniz?

• Bölgeyi saat ve telefonda ABD seçip kartları ekleyin. Sonra ikisini de Türkiye’ye çevirin. Ben bu şekilde 3 kart ekledim.

• ardaaberkee A kullanıcısına yanıt
    Türkiye’ye dönderdiğin Anda ülkenizde kullanılamıyor diyor. ABD ile kartı yine ekleyemedim.

eklediğin kartlar yabancı bankalara mı ait?

• Bank of America ve N26. N26 hesabım Hollanda’da. Curve de var ama ödeme yaparken red veriyor. Curve’le alakalı sıkıntı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardaaberkee -- 15 Aralık 2020; 20:24:25 >
    Yabanci kart ile elbette kullanilir. Zaten yabancı kart sahibi olunabilse bir sekilde kullanacak insalar. curve zahmeti de bu yuzden buradaki ugrasan insalar icin.
  • Bölgeyi Türkiye’ye çevirince yabancı kart eklemede sorun yaşıyorlar anladığım kadarıyla. Yanlış anladıysam da şöyle düzeltiyim bölgeyi Türkiye’ye yapıp Türk bankaları ekleme diye bir şey yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardaaberkee -- 15 Aralık 2020; 20:49:0 >

Tüm işlemlerinizde curve red veriyorsa kartınız engellenmiş olarak size gönderilmiş olabilir. AB içerisinde oturumunuz ya da Curve desteklediği ülkelerde vatandaşlığınız varsa onlarla iletişime geçip engeli kaldırtabilirsiniz.

Tabii ki bazı harcamalarda red alıyorsanız bunun daha kötüsü de olabiliyor ücretin sizden kesilmesi ya da çifte ücret alınması.

Trustpilot son yorumları hep olumsuz şekilde ciddi sıkıntıları var. bu ay curve hiç kullanmadım diğer bankayla hiç de sıkıntı yaşamadım.

Curve yöneticilerinin fikirleri güzel ama pürüzsüz değil. apple pay pratik olsun diye tercih edip acaba red verecek mi ya da fazladan para kestiği için peşinde koşacak mıyım endişesi tüm pratikliğini öldürüyor.

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.