Şimdi Ara

Apple Pay'i Türkiye'de kullanma yöntemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: BizimDeniz Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
988
Cevap
39
Favori
65.170
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> Apple Pay'i Türkiye'de kullanma yöntemi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    60 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: izmirlem35

2hafta sürdü hocam ulaşması,bugun enparanın kartından bakiyemide yükledim çok şükür ,ben börekçiyim izmirde bendeki pos cihazından bile çekti hiç sıkıntı olmadı sorunsuz çalışıyor
    Bazı sorularım olacak

1- Ödeme işleminde herhangi bir komisyon aldı mı?
    2- Para yüklediğinizde kesinti uyguladı mı? Kaç lira?
    3- Wallet uygulamasına kartı eklemek için Bölge ayarlarını değiştirdiniz mi? Yoksa normal Türkiye - Türkçe iken Apple Pay aktif oldu mu?

Bu soruların cevaplarına göre hesap açarsam bir böreğinizi yemeye gelirim artık
    </p><p><font color="nyan" size="small">Notebook : Apple MacBook Pro 15" Mid 2012 MD104TU/A (Intel Core i7 2.6 GHz Quad Core, 8GB 1600MHz DDR3 RAM, Intel HD Graphics 4000 384 MB, NVIDIA GeForceGT 650M 1 GB, 750 GB 5400rpm SATA HDD</p><p><font color="gray" size="small">Telefon : Apple iPhone 4 32 GB
    <p></p>
  • Yarbay
    2739 Mesaj

3 nolu soruya ben cevap vereyim. Walleta kart eklemek için Apple pay kullanılan bir bölge seçmeniz şart. Tr seciliyken Walleta kart ekleme gibi bir işlem yapmanız mümkün değil cunku.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    PoSSiBiLiTY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

| Mac Mini | Ipad 1 64 GB | Ipad 2 16 GB | Ipad Mini 1 16 GB | Ipad Mini 2 16 GB | Ipad Air 2 16 GB | Iphone Xs Max 64 GB Gold | Iphone 5S 16 GB | Iphone 5C 16 GB | Iphone 5 16 GB | Iphone 4S 8 GB | Iphone 4 8 GB | Iphone 3GS 16 GB | Iphone3G 8GB | Iphone 2G 8GB | Apple Watch Series 4 44mm | Apple AirPods | Apple TV 4 | XGimi H3 |

Turknet Arkadaşını Getir Kampanya Kodu: KCG88EB15MUL
  • Yüzbaşı
    843 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SeatSide

Merak ettiğim şey şu Android telefonlarda temassız ödeme yapılırken uygulama bile açılmadan ve şifre girilmeden telefonun yaklaşmadan ödeme yapıyorsun. Bu da BDDK'nın belirttiği iki faktörlü doğrulamayı yapmadıklarını gösteriyor. Bu sıkıntı olmuyorsa Apple Pay'in gelmesi ile yapacağımız işlemlerin de sıkıntı olmaması gerekir bence.
    Bddk da temassiz odeme icin herhangi bir doğrulama olmasi gerekir diye bir duzenlemesi yok. Apple payde de suan icin boyle bir kisitlama yok tabi ki.

|
    |

Orijinalden alıntı: MAICO

Aynı şey değil mi? BKM Express’e parmak izi ile giriş yapılabiliyor. Güvenlik sebebi ile bankacılık uygulamalarından kaldırılmıştı.
    Bkm express gibi uygulamalar sanirim internet bankaciligi olarak gecmiyor. O yuzden parmak izi vs kullanilabiliyor. Misal turkcell in paycell uygulamasina da parmak izi ile giris yapiliyor. Demek ki bu tip uygulamalar farkli kategoride yer aliyor.

Orijinalden alıntı: teqali

Bkm express gibi uygulamalar sanirim internet bankaciligi olarak gecmiyor. O yuzden parmak izi vs kullanilabiliyor. Misal turkcell in paycell uygulamasina da parmak izi ile giris yapiliyor. Demek ki bu tip uygulamalar farkli kategoride yer aliyor.

Alıntıları Göster
    Yani aynı sey apple pay içinde gecerli olacaktır. O yuzden türkiye de apple payın baslamasında ki sorun parmak izi ile ödeme olmayacaktır.

| Mac Mini | Ipad 1 64 GB | Ipad 2 16 GB | Ipad Mini 1 16 GB | Ipad Mini 2 16 GB | Ipad Air 2 16 GB | Iphone Xs Max 64 GB Gold | Iphone 5S 16 GB | Iphone 5C 16 GB | Iphone 5 16 GB | Iphone 4S 8 GB | Iphone 4 8 GB | Iphone 3GS 16 GB | Iphone3G 8GB | Iphone 2G 8GB | Apple Watch Series 4 44mm | Apple AirPods | Apple TV 4 | XGimi H3 |

• Yüzbaşı
    843 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Yani aynı sey apple pay içinde gecerli olacaktır. O yuzden türkiye de apple payın baslamasında ki sorun parmak izi ile ödeme olmayacaktır.

Alıntıları Göster
    Yani. Bakalim onumuzdeki haftalarda belli olur yakin zamanda gelip gelmeyeceği.

|
    |

https://www.dijifi.org/2019/08/apple-card-abd.html

İpadden bölge değiştirip denedim aşağıdaki kısımlar karşımıza geliyor ilerledikçe. Adres kısmında ülkeyi değiştirebiliyor olmama rağmen eyalet kısımlarını değiştirmek mümkün deği sadece Amerika eyaletleri ekli doğal olarak şuna için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 21 Ağustos 2019; 10:47:58 >

• Binbaşı
    1249 Mesaj

Basılı kart mı gönderecekler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akemals42 -- 21 Ağustos 2019; 19:51:58 >
    |
    |
    Backspace7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2739 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: akemals42

Basılı kart mı gönderecekler ?
    Evet basili kart gonderiyorlar

• Binbaşı
    1249 Mesaj

Basılı kart göndermeden aktif olmuyor mu ? Kartın üzerinde herhangi bir Bilgi yoktu yanlış hatırlamıyorsam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Backspace7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2739 Mesaj

Kart nosu Wallet uzerinden oluşturuluyor ad soyad var kart ustunde.

|
    |
    akemals42 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    7 Mesaj
    Pek bir işe yarayacak mı emin değilim ama hiç yoktan iyidir

Olsun hic bisey yapmamaktan iyidir.

|
    |
    alihandrox kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    7 Mesaj
    Ayrıca Apple Pay subreddit'inde de bir paylaşım yaptım upvote ederseniz Apple'ın görme şansı artar diye düşünüyorum.
    Birde Ziraat Bankası'na da DM attım Twitter'dan bakalım cevap gelecek mi
    https://www.reddit.com/r/ApplePay/comments/ctwsx1/we_are_starving_for_apple_pay_here/

Ziraat çöp o konularda.

|
    |
  • Teğmen
    209 Mesaj
    bende linkedin üzerinden apple payden sorumlu müdüre mesaj atim dedim ama ücretli üyelik lazım . apple card kart olmadanda aktif oluyor. ama kartta lazım ise talep etiiğinde gönderiyorlarmış. kartı aktif etmek için ise telefonda nfc gibi arkasına dokunuyorsun ve aktif ediyor.

Orijinalden alıntı: kadirkul20

bende linkedin üzerinden apple payden sorumlu müdüre mesaj atim dedim ama ücretli üyelik lazım . apple card kart olmadanda aktif oluyor. ama kartta lazım ise talep etiiğinde gönderiyorlarmış. kartı aktif etmek için ise telefonda nfc gibi arkasına dokunuyorsun ve aktif ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 22 Ağustos 2019; 23:7:12 >
    |
    |

• Er
    7 Mesaj
    Önemli bir şey sormak istiyorum buradaki herkese. American Express'in internet sitesini ziyaret ettim ve site tamamen Türkçe. Kart başvurusu kısmına bastım TC Kimlik numarası ile başvuru yapılabiliyor. E Apple Pay'de American Express kartlarını destekliyor zaten yani biz şimdi bu karta başvurursak ve alırsak bu kartla Apple Pay kullanabilir miyiz demek? Tabikide ayarlardan bölgemizi değiştirmemiz gerekecek yinede çünkü bölge Türkiye seçiliyken Cüzdan uygulamasında kart ekleme seçeneği bile çıkmıyor.

Orijinalden alıntı: alihandrox

Önemli bir şey sormak istiyorum buradaki herkese. American Express'in internet sitesini ziyaret ettim ve site tamamen Türkçe. Kart başvurusu kısmına bastım TC Kimlik numarası ile başvuru yapılabiliyor. E Apple Pay'de American Express kartlarını destekliyor zaten yani biz şimdi bu karta başvurursak ve alırsak bu kartla Apple Pay kullanabilir miyiz demek? Tabikide ayarlardan bölgemizi değiştirmemiz gerekecek yinede çünkü bölge Türkiye seçiliyken Cüzdan uygulamasında kart ekleme seçeneği bile çıkmıyor.
    Siz hangi siteden american expressi basvuru formuna baktiniz? Suan zaten garanti bankasi american express karti veriyor. Apple pay icin, kart turu degil, kartin bagli oldugu araci kurum ile anlasmasi gerekiyor. Araci kurumun da bagli oldugu ulkede apple pay olmasi lazim. Apple pay resmi olarak trde bulunan finans kuruluarindan alinan kartla aktivite edemezsiniz.

|
    |

• Yarbay
    2739 Mesaj

Bende Amex karti var ve maalesef olmuyor zamaninda bende sizin dusuncenizden yola cikarak acaba mi dedim ama teqalinin dedigi gibi karti yerel kurulus verdigi icin yani garanti olmuyor.

|
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
son dakika
haberler
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.