Şimdi Ara

 Apple Pay® [ANA KONU] (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Anarchist_xx Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.447
Cevap
173
Favori
383.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aynen oyle alternatif olarak bize itelemek istedikleri sistem kullanissiz hic bir kasa gorevlisinin egitimi bilgisi yok.

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Ooo en sevdiğim cins

Anlatsan durumu kesin bir bahanesi vardır. Şarj biter, pil yetmez, bantlıdır cihaz oynatmaması lazımdır vsvs... Kartı vermezsen de tip tip bakar 😁
  • QR aslında fena bir özellik değil bence
    şöyle düşünebilirsiniz telefonda iki kere butona basıp face id li apple pay yerine, 2 kere basıp otomatik kameranın açılıp qr ı okutup ödemenin gerçekleşmesi oldukça iyi bir özellik.
    NFC gibi ek donanım gerekmiyor, herhangi bir cihazda çalışıyor ( ucuz nfc olmayan cihazlarda da )
    günümüzde işlemcilerin gücü QR okumaya oldukça yeterli ve kameralar da oldukça iyi
    Tabi QR için pos cihazlarında ekran olmalı, diğer türlü slip te çıkan qr ı okutuyoruz vb, ( şahsen slip ile QR kod bastırma fikrini hayran kaldım, kim düşündüyse oldukça yaratıcıymış )

edit: QR ın hızlı olmama sebebi çalışanın vb bilmemesi veya slip olayı, yoksa QR ile NFC nin bir farkı yok, ikisinde de kasiyer ücreti girince ekranda temassız logosu veya QR çıkacak, telefonla okutunca ödeme gerçekleşecek.

Hatta QR ile 1 cm yakınına yaklaşmamıza gerek bile kalmayabilir.

edit2: "possibility" nin bahsettiği "bantlıdır cihaz oynatmaması lazımdır" gibi bahenelere de güzel çözüm oluyor, uzaktan QR okutup ödenebilir, temassızdaki yakın mesafe şartı yok.

Edit3: QR ile NFC de okuyucular ters olduğu için telefonda internet şartı gerekiyor, nfc de telefon offline olsa bile pos cihazı okuyup internete bağlanınca işlemi gerçekleştirebiliyor.
    Böyle bir dezavantajı varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 5 Nisan 2021; 21:52:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Hayır işte dediğiniz gibi değil. qr ile ödeme yapmak için kamerayı acmak yeterli değil. Önce banka uygulamasını acmak sonra buna şifresi ile giriş yapmak sonrada ödeme seceneklerinden qr ile ödemeyi secmek ve sonra qr kodu okutmak gerekli. Keske dediğiniz gibi aç kamerayı okut olsaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 5 Nisan 2021; 21:57:28 >
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    hmm siz apple pay ile bankanın QR ını karşılaştırıyormuşsunuz

ben NFC li temassız ödeme ile QR ile ödemeyi karşılaştırıyordum.
    Apple pay'e QR ile ödeme özelliği gelse mesela

veya apple bankalarında direkt olarak kamera açıp ödeme yapma kısayolu verse

• alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Aslında yanı şeyden bahsediyoruz. qr ile ödemek için bir banka ile iletişime ihtiyacınız var. Farz edelim sizin dediğinşz gibi aç kamerayı kodu okut öde var diyelim. Bende 10 tane banka var hangisinden ödeyecek? Hadi diyelim ön tanımlı bir banka var ve bundan ödeyecek okutunca. Fakat sorun şu olur burada da bankalar uygulama dışında boyle bir sistemle çalışmazlar. Sadece kendi uygulamalarında qr kod ile ödeme izni var. Bu yüzden ister apple pay ister androidlerdeki nfc ile ödeme olsun qr ile ödemeden daha hızlı ve pratik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 5 Nisan 2021; 22:5:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoSSiBiLiTY

Bugüne kadar inanın QR destekleyen bir yer görmedim.

Kaç yere sordum markete, pastaneye, mağazalara vs. yok arkadaş. Nerede destekleniyor QR ki kullanalım?

Apple Pay candır. Küçük harcamalarımı onunla yapıyorum. Keşke para yatırmak zorunda kalmadan tüm harcamalarımı yapabilsem...

Çalıştığım şirket yemek kartı olarak setcard ile anlaşmalı. Bu kartı komple mobil ödemeye geçirdiler. Yemeksepeti.com dan sipariş verirken gelen kurye ödeme için bana bir QR kod gösteriyor ve direk kameraya açıp okutuyorum. Bu işlem 5 saniye sürüyor çok memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Philipp_Plein kullanıcısına yanıt
    Güzel sistem fakat bahsettiğimiz şey çok farklı. Sadece yemek işlemlerine indirgemeyin, qr için ilgili bankanın, kart firmasının vs. uygulamasının açılması gerekiyor. Açtıktan sonra 5 sn olması bir başarı değil, bizim dediğimiz şey uygulama açmadan pos cihazına temassız ödeme yapabilmek.

Videoda demek istediğim şey anlatılıyor
    Apple Pay in Advance

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoSSiBiLiTY -- 6 Nisan 2021; 15:58:21 >
  • PoSSiBiLiTY kullanıcısına yanıt

Bu iyimiş hocam ama ülkemize geleceğinden hiç umutum yok açıkcası.

• Philipp_Plein kullanıcısına yanıt

hele ki saatle ödeme olunca daha da güzel oluyor. keşke ülkemize de gelse ama bu siyasi ortamda olmayacağı kesin.

Türkiye’de kullanıcılar ve bankalar çok daha hızlı uyum gösterir. Teknolojiyi takip etmeyi severim, benim için bunu kullanmak çok normaldi ama benden sonra eşim kullanmaya başladı ve 75 yaşındaki kaynanam bile artık kullanmaya başlayınca demek ki herkes bu sistemi sever. çünkü kullanması gerçekten çok kolay.

babam da işcep ile ödemelerimi yapıyorum deyince bizden büyüklerin de teknolojiye ayak uydurabileceğinin kanıtı.

internet üzerinden alışverişleri de kolaylaştırdı, apple pay ile öde seçince kart bilgilerini girmeden tahsilat gerçekleşiyor.

ödeme için internetin olma şartı, uygulamanın/bankanın bunu desteklemesi gerekliliği ve bu işlemin 5 saniye alması yine de fazla. tabii alternatif yoksa mecbur. babamın, annemin ve kardeşimin de apple pay kullanmalarını isterim.

• Arkadaşlar wise ile arkadaşımın almanya adresine kart başvurusu yaptım ama kart bilgileri direk çıkmadı. It should be ready to send out soon. diye yazı var. Yukarıda birkaç kişi direk bilgiler çıkıyor demiş. Bilgisi olan var mı?

edit: 24 saat sonra bilgiler oluştu. Sorunsuz Apple Pay eklemesini yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajajya -- 8 Nisan 2021; 11:48:30 >
  • AzuLA kullanıcısına yanıt

ya orası öyle inanılmaz kolaylık, dediğim gibi keşke böyle uğraşmak zorunda kalmasak...

• Dün görüntülü görüşme yaptığım Dukascopy hesabım bugün aktif edildi. Apple pay'e sıkıntısız ekledim kartı, direkt sms ile onaylama seçeneği vardı. İlk işlemimi de Starbucks'ta yaptım problemsiz rahatlıkla hallettim.
    Hesabımı çipli yeni kimlik kartı kullanarak açtım hiç pasaporta gerek kalmadan.
    Burada bilgi paylaşan herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edion994137 -- 8 Nisan 2021; 16:55:28 >
  • Ben de geçtiğimiz cuma günü pasaportsuz çipli kimlikle Dukascopy / swissbank hesabı açtım. Görüntülü görüşme gerçekleştirdim ve hesabım açıldı. Sadece adım-soyadım, doğum tarihim ve mail adresimi sordu. Kimliğimi farklı açılardan gösterdim o kadar. Akşamına hesabım açıldı. Haftasonu da içine para atıp markette sorunsuz şekilde kullanabildim. Bu yöntemi paylaşan herkese teşekkürler. Medium makalesinde bazı kişilerden hesap açılışında 25-30Euro depozito talep edildiği yazıyor ancak benden talep edilmedi.

Dukascopy hesabı açmayı düşünenlere yardımcı olabilirim. PM atabilirler. Ref kodu ile kayıt olunduğunda 5 DUK+ veriyor ve hesap işletim ücreti ödenmiyor. Ref kodu da özelden verebilirim.

• bmözdemir16 kullanıcısına yanıt
    Sanal kart ücreti ne kadardı?
  • aylık 1 Euro/franch olması gerek hocam daha benden kesilmedi

• bmözdemir16 kullanıcısına yanıt
    Sanal kartı ilk açarken ücret almıyor mu hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ata359

Sanal kartı ilk açarken ücret almıyor mu hocam?
    Hayır hocam. Benden açılışta herhangi bir ücret almadı. Sanal kartı Cuma günü gece açtım halen kesilen bir ücret yok. İlerleyen aylarda / günlerde kesecek herhalde

• Arkadaşlar selam,

Bugün Curve’yi aktif ettim. Bir ihtimal belki çalışır diye :)

Başarıyla Apple Pay’i aktif ettikten sonra, ödeme yaptım fakat limit yetersiz - başarısız uyarısı verdi. Ödeme reddedildi.

Fakat kredi kartı bakiyemi görüntülediğimde ödemenin kartımdan çekilmiş olduğunu görüntülüyorum, Curve’ye mesaj attım fakat henüz dönüş yok. Acaba bankaya mı bildirmeliyim, daha önce tecrübe eden var mıdır?

• ata359 kullanıcısına yanıt
    Takipdeyim
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.