Şimdi Ara

Apple Online Store Türkiye açıldı (Güncel) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.154
Cevap
9
Favori
48.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Satis fiyati: 2149 TL %18 Vergi(KDV)=327,81 TL

Gelis fiyati: 1821 TL satici kari en dusuk %8 ila %18 arasindadir yani %8 den alalim=146 TL

Urun ulkeye girdikten sonra ÖTV'li fiyat

1675 TL ÖTV duselim yaklasik %25(gumruktu gelisti falan)

1675 TL üstünden 419 TL bunu dusersek

1256 TL(465€) ulkemize girmeden gumruk kapisindaki masrafi

Satis fiyati:2149TL

Devlete giden para:746TL(tahminidir kesin fiyati bilemeyiz)

Apple kazanc:146Tl(sadece satistan)

Ülkemizin yaptiği gumruk politikasi vb.den dolayi sismekte fiyat 2000altina rahatlikla satilacak bir urune fazla para vermek can sikici. Sadece apple değil diğer saticilarda da durum budur.

Dipnot: İmlaya dikkat edemedim kusuruma bakmayiniz.

2: Elektronik ve pazarlama sektoru icinde oldugumdan hesap sallama degildir. İnanmak ya da inanmamak size kalmis.

3. Bu fiyatlar nasil dusuyor derseniz ayni urunden 1milyon adet sokarsaniz vergiden ve tasima masrafi vb. tasarruf saglanir bu da satici karini arttirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patron12 -- 1 Kasım 2013; 10:12:11 >
  • insanlar appleı eleştirene kadar vergi sistemini eleştirsin bence. en azından fırsatçılardan kurtulmuş olduk.
  • Mac Air MD760TU/A store fiyatı 2.890 iken Troy fiyatı 2.999 yani Apple store da eski modeller biraz düşüş göstermiş.
  • Apple store açılınca hiç yoktan avrupa fiyatları gibi olur diye düşünüyordum. Yani çok ucuzlayacağını düşünmedim hiç ama nispeten ucuz olur diyodum. Anlaşılan böyle bişey olmayacak. Belki önümüzdeki senelerde bu şekilde adımlar atılabilir. Beni en çok sevindiren artık telefonumun Türkiye de garantisi var :) apple store garantisinin bile gelmesi benim için çok çok yeterli. Pahalı da olsa ürün çeşitliliği, online bir mağaza ve aksesuar çeşitliliği var artık. Umarım önümüzdeki senelerde fiyatlar da düzenleme yapılır.

• iPhone fiyatları mantıklı olmuş, Apple resmi olarak Reseller ve operatörler ile rekabete giremez zaten.

Mac fiyatlarında gelişme bekliyordum ben ama malesef esc market vb resellerlar ile arada uçurum var..
  • açılıyor açılıyor dedik inanmadılar bakın ne oldu şimdi ? Hiçbir şey fiyatlarda hiç düşme yok operatörlerin attığı kazığı apple dan yiyeceğiz bu kadar.
  • fahiş fiyatlarr
  • quote:

Orijinalden alıntı: sindirgi

quote:

Orijinalden alıntı: Enclosure

quote:

Orijinalden alıntı: JoshieJosh

Havale ile 5S 32 GB Gold için 2075 TL fiyat yazdı almaya çalışırken, e gayet iyi işte. Buradan almayacağım da denemek için yaptım yani.

Kdv hariç

KDV DAHİL

32 gb iin kdv dahil bu fiyatın olduğu yeri göster hemen alacağım. Sanada 100 tl komisyon vereceğim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlı olsun yavaş yavaş sistem oturdukça indirim olur diye düşünüyorum öğrenciye %10 vb.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_batu

hayırlı olsun yavaş yavaş sistem oturdukça indirim olur diye düşünüyorum öğrenciye %10 vb.

İnşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar Y.dışından aldığımız 5s lerin Tr de garantisi nedir? applestore açıldıktan sonra ücretsiz 1 yıl garantisi tr de var mı?
  • Patron12 P kullanıcısına yanıt
    Maliyeti unutmuşun. 100 $'a mal oluyor 1 iphone apple'a.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar calisan var mı ne kadar maas veriyorlar?
  • Bende biraz önce görüştüm Apple ile telefon ile , 20 dakikda düşürdüm 15 dakikda konustum. Yakın bir zamana kadar ABD ve Kanada'dan alınan cihazlar sadece orada garanti kapsamindaymis ama artık tüm Avrupa ülkelerinde garanti kapsamına alınmış. Benim telefonum Kanada'dan gelme ve 126 gün garantisi olduğunu söyledi telefonda ki bayan , 120 gün icinde de kesinlikle Türkiye Apple perekande mağazası açılacak dedi , eğer açılmazsa garantinizin bitmesine 10 gün kala arayın ücretsiz olarak 45 gün daha ekleyelim dedi.

• Teknosa hemen fiyat düşürdü :D

• Apple zaten kendisi satıyor, aracı karı, aracı nakliyesi falan olmadan.

Bu sebeple fiyatın düşük olması lazım.

Aracı firmalar en az %20-25 civarı kar ederek satıyorlardı.

Bu fiyatlarla kimse almaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Arkadaslar Y.dışından aldığımız 5s lerin Tr de garantisi nedir? applestore açıldıktan sonra ücretsiz 1 yıl garantisi tr de var mı?

Cihazi amerikadan aldiysaniz garanti disi. Avrupadan aldiysaniz 1 yil garantisi var. Musteri hizmetlerinden ogrenilen bilgidir

apple magazayi acinda tum dunya gecerli olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kazall -- 1 Kasım 2013; 10:20:48 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • discjockeyyy kullanıcısına yanıt
    465€ içinde o fiyatta o kadar derine girmeyeyim dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: Androidd

quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Arkadaslar Y.dışından aldığımız 5s lerin Tr de garantisi nedir? applestore açıldıktan sonra ücretsiz 1 yıl garantisi tr de var mı?

Cihazi amerikadan aldiysaniz garanti disi. Avrupadan aldiysaniz 1 yil garantisi var. Musteri hizmetlerinden ogrenilen bilgidir

hadi yaa , desene herhangi bir problemde güme gidicez. gerçi 685 dolara aldım aradaki farkı veririz ne yapalım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Apple zaten kendisi satıyor, aracı karı, aracı nakliyesi falan olmadan.

Bu sebeple fiyatın düşük olması lazım.

Aracı firmalar en az %20-25 civarı kar ederek satıyorlardı.

Bu fiyatlarla kimse almaz.

Almaz mı :)

ÖTV'den haberiniz vardır umarım?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.