Şimdi Ara

Apple Music [ANA KONU] ÜCRETSİZ HI-FI KAYIPSIZ SES VE DOLBY ATMOS GELDİ (S.S.S, Video İnceleme) (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.646
Cevap
85
Favori
128.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iOS 9.3 çıkmıştır. Apple Music'te de geliştirmeler yapılmıştır. Kurulumdan sonra göze çarpan şeyleri yazacağım.
  • iOS 9.3 ile gelen özellik, diğer uygulamaların medya kütüphanesini kullanabilecek olmaları. Sanırım diğer uygulamalar erişim izni isteyerek Apple Music'teki müziklerimize erişlebilecekler. Henüz bunu kullanan bir uygulama yok. Bakalım ilk hangi uygulama çıkacak.

Yalnız Türkçe arşivin genişlemesi olayı deneme süresiyle alakasız. Çünkü 3 aylık ücretsiz süre genel değil. Yeni hesap açan herkes 3 ay bedava kullanacak. Hem Taylor olayından sonra bu süre zarfında da ödeme yapacaktı Apple. Bahsi geçen şirketlerin parayı peşin istemesi olayı farklı. Onlar depozito istiyor. Apple ise önce dinlensin, ona göre parasını veririz diyor. Yine de umarım kısa zamanda anlaşma sağlanır.

Sizin için kısmında sürekli aynı listeler dönüp duruyor. Sıktı biraz. Diğer listelerin de ne zaman güncellendiğini anlamak mümkün değil. Yeni şarkı eklenmiş mi anlamak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayalttantire -- 22 Mart 2016; 14:48:42 >

• Spotify'daki playlist'teki şarkılarımı apple music'e atmanın bir yolu var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jamie Vardy

Spotify'daki playlist'teki şarkılarımı apple music'e atmanın bir yolu var mı ?

Bir site var ama ücretli. 7 dolar falandı sanırım. Başka bir yolu yok sanırım şu an için. Ben açıkçası tek tek hepsini kendim eklemiştim, çok da uzun sürdüğünü söyleyemem. Bence siz de öyle yapın.
  • korayalttantire K kullanıcısına yanıt
    3 aylık deneme sürecinin herkese farklı olduğunun farkındayım ama Apple Music Türkiye'ye geldiğinden beri şu an kullanıcıların yüzde 80'ine yakını 3 aylık deneme sürecini zaten başlatmış biz de buna göre bir tahmin yürütmeye çalışıyoruz.

Depozito vs. kısmı ise dediğiniz gibi. Konuda da pek çok kez belirtmiştim zaten. Ne Spotify ne Apple Music'te yurtdışı veya yurtiçi olsun depozito gibi bir durum yok. Tüm firmalar dinlenme sayısına göre ücret öder. Bu her yerde böyledir. Ama Apple Music için Türkiye'deki paragöz abiler sen önce bize para ver dedirtip Apple'a söz geçirtme peşindeler. Zaten aylarca gelmeme sebebi bu anlaşmazlıktı. Ve yine aynı kapıya çıktık.

Bende listeler genelde değişiyor, tabi ki aynı listelerin denk geldiği oluyor ama uygulamayı her kapatıp açtığınızda hep farklı listeler çıkıyor, en azından benim için. Öte yandan listelere yeni şarkı eklenmiş mi eklenmemiş mi bunu anlayamıyoruz evet, bir eksiklik bu.

Yorumunuz için teşekkürler.

• iOS 9.3 ile Apple Music'e gelen yenilikler

- Şu An Çalınan ekranında zaman çubuğunun altında sanatçı- albüm- şarkı adının yazdığı kısma tıkladığınızda artık ilgili bölüme direkt geçiş sağlayabiliyoruz. Çok önemli bir kolaylık oldu çünkü Apple Music'te o an çalan albüme geçiş yapmak uğraştırıyordu.
    - Artık üçüncü parti uygulamalar Apple Music verilerine erişebilecek ve yakında başka uygulamalarla veri alışverişi mümkün olabilecek. Mesela Sağlık uygulaması nasıl ki diğer uygulamalardaki ağırlık, uyku gibi verilere erişebiliyor, Apple Music de benzer iş yapabilecek.
    - Parçaları arşivinize ekleme zorunluluğu olmadan Apple Music'in kendi kataloğundan listelere ekleyebileceksiniz artık.
    - iPad'lerde klipler artık tam ekran izlenebiliyor.
    - Beats 1 radyosunda o an ne çaldığını öğrenmek için illa radyoyu açmanız gerekmiyor artık. Radyo sekmesinde çalan şarkı yazıyor olacak.
    - Artık Apple Music kataloğundaki albümlerde, o albümün en popüler parçalarını görebileceksiniz.

• katiliyorum. hazir listelerin de yeni sekmesinde olmasi ayri bir sacmalik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Küratörlere Maykrofon eklenmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayalttantire

Küratörlere Maykrofon eklenmiş.

Vogue ve GQ var mıydı? Sanki onlar da yeni eklenmiş gibi.
  • Apple Mucic güzel hoş da Spotify gibi yeni çıkan albümlerin notificationu gelmiyor. Sevdiğim sanatçıların çıkardığı albümleri ben mi takip edicem?
  • Sulphur kullanıcısına yanıt
    Bu şu an önemli bir eksiklik. Takip et özelliği henüz gelmedi Türkiye'ye. Ama yakında kullanıma açılacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Connect özelliğinde bu özellik de var mı? Yeni albüm geldi vs gibisinden. Onu bilmiyordum. Bu arada konuyu tek başına çekip çevirmişsin tebrik ederim hocam..

Selamlar.
  • NomadCRY kullanıcısına yanıt
    Vardı , hatta içeriğindeki listeleri incelemiştim ancak süreyi anımsamıyorum.
  • Merhabalar,
    Dana apple music çıkmadan önce itunes stordan satın aldığım parçalar vardı bu parçaları satın alınanlar kısmında görebiliyordum telefona indirmesem bile. Şimdi şöyle bir durum var ki icloud müzik arşivini açmazsam bu şarkılar müzik uygulamasında gözüküyor fakat icloud müzik arşivini açtığım zaman 'birleştir' dememe rağmen sadece sonradan apple music ile eklediğim şarkılar ve albümleri görebiliyorum, daha önce satın aldıklarımı göremiyorum. Bilmiyorum anlatabildim mi ama böyle saçma bir sorun. Bilgisi olan yardımcı olabilecek var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sulphur

Connect özelliğinde bu özellik de var mı? Yeni albüm geldi vs gibisinden. Onu bilmiyordum. Bu arada konuyu tek başına çekip çevirmişsin tebrik ederim hocam..

Selamlar.

Rica ederim çok sağolun. Bir de şu konuyu baltalamaya çalışanlar olmasa daha güzel olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birhıçkırıkgibi

Merhabalar,
    Dana apple music çıkmadan önce itunes stordan satın aldığım parçalar vardı bu parçaları satın alınanlar kısmında görebiliyordum telefona indirmesem bile. Şimdi şöyle bir durum var ki icloud müzik arşivini açmazsam bu şarkılar müzik uygulamasında gözüküyor fakat icloud müzik arşivini açtığım zaman 'birleştir' dememe rağmen sadece sonradan apple music ile eklediğim şarkılar ve albümleri görebiliyorum, daha önce satın aldıklarımı göremiyorum. Bilmiyorum anlatabildim mi ama böyle saçma bir sorun. Bilgisi olan yardımcı olabilecek var mı acaba?

Dostum inan anlamadım demek istediğini, daha açıklayıcı bir şekilde tekrar yazar mısın?
  • NomadCRY kullanıcısına yanıt
    itunestan satın aldığım müzikleri telefonu sıfırladıktan sonra tekrar indirmedim telefona zaten müzik uygulamasında satın alınanlar diye çıkıyordu hepsi. sonra gittim ayarlardan icloud müzik arşivini açtım. Zaten açarken soruyor müzikleriniz icloud müzik arşivindekilerle birleştirilsin mi yoksa değiştirilsin mi diyor. Birleştir dedim fakat yine de o eskiden satın aldıklarım artık müzik uygulamasında gözükmüyor. Bilmiyorum daha açıklayıcı olabildim mi, anlatması zor biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birhıçkırıkgibi -- 24 Mart 2016; 19:15:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sulphur

Connect özelliğinde bu özellik de var mı? Yeni albüm geldi vs gibisinden. Onu bilmiyordum. Bu arada konuyu tek başına çekip çevirmişsin tebrik ederim hocam..

Selamlar.

Connect'te takip ettiğiniz sanatçının yeni albümü çıktı bildirimi yok maalesef. Ancak sanatçı connect üzerinden duyurduysa haberiniz oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birhıçkırıkgibi

itunestan satın aldığım müzikleri telefonu sıfırladıktan sonra tekrar indirmedim telefona zaten müzik uygulamasında satın alınanlar diye çıkıyordu hepsi. sonra gittim ayarlardan icloud müzik arşivini açtım. Zaten açarken soruyor müzikleriniz icloud müzik arşivindekilerle birleştirilsin mi yoksa değiştirilsin mi diyor. Birleştir dedim fakat yine de o eskiden satın aldıklarım artık müzik uygulamasında gözükmüyor. Bilmiyorum daha açıklayıcı olabildim mi, anlatması zor biraz.

iTunes Store'da İndirilenler kısmına gelip Satın Alınanlar kısmından indirebilirsiniz.
  • Sonunda Türkçe şarkıların neredeyse hepsi gelmiş duyurulur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert263 -- 27 Mart 2016; 13:53:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.