Şimdi Ara

Apple Music [ANA KONU] ÜCRETSİZ HI-FI KAYIPSIZ SES VE DOLBY ATMOS GELDİ (S.S.S, Video İnceleme) (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.645
Cevap
85
Favori
128.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tekin G.

Önemli tabii :) benim arşivde 8 kbps mp3 var 352 kb yer kaplıyor :) onu bi dinliyeydin.. :)

valla ses çıksın yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aşağıdaki haberi okumadan kimsa APPLE a laf söylemesin, suçlamasın.

ADİL LİSANSLAMA İÇİN MALİ KOŞULLAR ÖNCELİĞİMİZ

MSG dijital haklar lisanslama yetkilisi Burcu Alnıaçık ve Genel Sekreteri Barış Şensoy

Apple ile 2013 yılında ilk kez download sözleşmesi imzaladık. İki buçuk yıldır süregelen bir işbirliğimiz var. Yeni abonelik servisi için de bir süredir görüşüyoruz. Şu an için bazı maddi detaylarda yani ödenmesi gereken telif bedeli konusunda henüz ortak noktaya gelemedik. Ancak bu Apple Music Türkiye’de açılmayacak anlamına gelmiyor. Yakın zamanda görüşmelerin olumlu sonuçlanacağına ve Apple Music’in Türkiye’de de faaliyetine başlayacağına inanıyoruz. Sektöre giren tüm oyunculara eşit mesafede adil bir lisanslama yapmak asıl görevimiz. O nedenle mali koşullar bizim için en önemli konu.

MSG 120 ülkeden 230 meslek birliğinin üye olduğu Uluslararası Eser Sahipleri Birlikleri Konfederasyonu (CISAC) üyesi bir meslek birliği. Dijital alan lisanslamalarını eser sahibi meslek birlikleri MSG ve MESAM olarak birlikte yürütüyoruz. Lisanslı müzik yayını yapmak isteyen şirketlerin eser sahibi hakları için öncelikli olarak MSG ve MESAM ile görüşüp lisans alması gerekiyor. Eser sahibi haklarının yanı sıra fonogram hakları için müzik yapım şirketleri, yorumcu hakları için ise Müyorbir’den (Müzik Yorumcuları Meslek Birliği) izin almaları gerek.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/sokak/321073/YiNE_AYNI_Dipsiz_kuyu__DiJiTAL_TELiF_HAKLARI_Apple_Music_neden_gecikiyor_.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosmik -- 14 Temmuz 2015; 15:31:31 >

• valla ben cihazımda spotify'da dinlediğim ses yüksekliğini Apple Music de mecburi arttırmak zorunda kalıyorsam ses kısıklığı kalite düşüklüğünden dolayı..orada bi eksi çekerim.. 256 kbps verir vermez bilmiyorum ama spotify tartışmasız ses kalitesinde Apple Music'i pataklar.
  • YoungScientist kullanıcısına yanıt
    Kardeş, ne denildiği bile anlaşılmayan, sırf kuru gürültüden oluşup kulakların anasını ağlatan, hiçbir besteyi çalgıyı duyamadığın, sırf parazitten oluşan şeye ses çıksın yeter diyorsan helal valla ne kulak varmış sende. MP3'te kbps tabi ki önemli, kaliteyi belirleyen en önemli etmenlerden birisi bu.
  • Tekin G. kullanıcısına yanıt
    256 stream ediyor mu etmiyor mu onu henüz test edemedim maalesef, ama test ettiğimde anında sonucu anlarım, müzik kulağım iyidir. Siz de öyle olduğunuzu düşünüyorsanız gerçekten de öyle olabilir sonuçta denemediğim şey hakkında konuşamam. Ancak Windows'ta iTunes'un kötü çaldığına ben kesinlikle katılamam (stream'den bahsetmiyorum, iTunes üstünde stream'i ise denemedim, haklı olabilirsiniz) Foobar, aimp3 gibi oynatıcılar bu alanın zaten çok ötesinde, onlar biraz lükse kaçar zaten, onlarla karşılaştırmak yanlış olur. Sizin de dediğiniz gibi alakaları yok.

Öte yandan App Store'da stok uygulamadan daha iyi çalan bir uygulama olduğuna da katılmıyorum dostum, müzik benim için en önemli şey, ve hiçbir uygulamanın stok uygulama kadar düzgün ses verdiğine şahit olmadım, ama default ayarlar için konuşuyorum, o diğer programlarda gerekli ekolayzer ayarları yapıldığında sonuç tabi ki farklı oluyor o ayrı bir konu. Stok uygulamada sevmediğim bir nokta varsa o da ses yüksekliğinin düşük olmasıdır. Yurtdışı cihazların ses seviyesinin daha yüksek olduğu da bir gerçek. Türkiye'ye gelen cihazlarda AB ses sınırını kapatsanız da ses normalden düşük çıkıyor.

iTunes Music tamamen Türkiye'ye gelsin bakalım stream kalitesine, en doğru kararı da o zaman vermiş oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Kardeş, ne denildiği bile anlaşılmayan, sırf kuru gürültüden oluşup kulakların anasını ağlatan, hiçbir besteyi çalgıyı duyamadığın, sırf parazitten oluşan şeye ses çıksın yeter diyorsan helal valla ne kulak varmış sende. MP3'te kbps tabi ki önemli, kaliteyi belirleyen en önemli etmenlerden birisi bu.

5800den tanıyorum sanki seni ya bu arada farkı hissedebileceğim kbps yüksek bi link atarmısın

dur ben sana atayım kpss'si yüksek link yalnız mp3 değil bunlar bakalım hissedebilecek misin ya da ekipmanın ne kadar hissetmene imkan verecek ;

https://www.oppodigital.com/hra/dsd-by-davidelias.aspx

edit :http://www.2l.no/hires/index.html bunlara da bir bak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekin G. -- 14 Temmuz 2015; 16:31:45 >

• Apple Music ne yapacakk bilmiyorum.
    Ancak Spotify'in yetersizliğinden dolayı (test etmek isteyen alt J 'den breezeblocks'u dinlesin. premium üyeliğimi iptal edip Deezer'a geçtim.
    Bir kere benim nazarımda Deezer, spotify'dan daha iyi.
    Apple music bunun neresinde olacak, deneyebilirsek göreceğiz.
  • quote:

dur ben sana atayım kpss'si yüksek link yalnız mp3 değil bunlar bakalım hissedebilecek misin ya da ekipmanın ne kadar hissetmene imkan verecek ;

https://www.oppodigital.com/hra/dsd-by-davidelias.aspx

edit :http://www.2l.no/hires/index.html bunlara da bir bak...

şimdi ekipman sıkıntı bende iphone 6 plus var cihaz olarak çıkışı iyimidir kulaklık olarakta steel series oyun uklaklıgı var bide iphone kulaklıgı hangisiyle dinleyeyim yada dinlemelimiyim fark edebilirmiyim bu ekipmanlarla

hmm dinleyemezsinki zaten o ekipmanlarla açmaz yani :) pcde açarsın, her oynatıcı da default desteklemiyor bu formatları, "aimp3" var bu formatları default destekleyen.
  • quote:

hmm dinleyemezsinki zaten o ekipmanlarla açmaz yani :) pcde açarsın, her oynatıcı da default desteklemiyor bu formatları, "aimp3" var bu formatları default destekleyen.

bilerek telefonu söyledim ya pc exper uğraşmaya değmez ses çıkışı leş belki evdeki masaüstüyle denerim onun anakartı çok sağlam belki birazda sesi iyidir bu leptopa göre
  • atillakurt kullanıcısına yanıt
    nerden atıcaz maılı
  • Bir gün daha geçti halen yok.

• Yakın zamanda çözüm beklemeyin arkadaşlar anlaşma yapmaları ve sistemin açılması aylar sürecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • powersky kullanıcısına yanıt
    https://www.apple.com/emea/support/itunes/contact.html

Burdan hallettim ben.
  • MUSIC çıkmayınca ben de TIDAL hifi deneme üyeliği başlattım. Araya apple tv sokarak Marantz amfi ve Polkaudio kule speakerlar ile 1411 kbps lossless Louis Armstrong ve Ella Fıtzgerald jazz keyfi iyiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoungScientist

quote:

5800den tanıyorum sanki seni ya bu arada farkı hissedebileceğim kbps yüksek bi link atarmısın

Herkes de 5800 ile hatırlıyor vay arkadaş. Dostum valla tatilde olduğumdan PC erişimim yok mobildeyim, arkadaş gerçi link atmış. Ama farkı anlaman için o farkı sana hissettirecek bir ekipman lazım. Ha şu da var ki mesela bi şarkının 128 ile 320 kbps arasındaki farkı anında anlarsın. İstersen 5 liralık hoparlörle dinle yine anında anlarsın. Birisi parazit ve gürültüyle dolu saçma sapan bir şeyken ötekinde tüm enstrümanları, adamın sesini, müziği sonuna kadar yaşarsın. Ben şunu anlamadım hiç mi denk gelmedin kalitesiz bir müziğe. Youtube'da çok vardır böyle şarkının dandiğini atarlar hele bir de 240p ye alırsan dinlediğine pişman olursun. İlla ki dinlemiş olman lazım bu tarzda bir mp3 dosyası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 15 Temmuz 2015; 4:11:50 >

• quote:

Bu iletiyi eksileyen kim ? Ortaya çıksın ve sebebini söylesin ? Eksileri artıları taktığımdan değil gerçekten merak ettim :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YoungScientist

quote:

Herkes de 5800 ile hatırlıyor vay arkadaş. Dostum valla tatilde olduğumdan PC erişimim yok mobildeyim, arkadaş gerçi link atmış. Ama farkı anlaman için o farkı sana hissettirecek bir ekipman lazım. Ha şu da var ki mesela bi şarkının 128 ile 320 kbps arasındaki farkı anında anlarsın. İstersen 5 liralık hoparlörle dinle yine anında anlarsın. Birisi parazit ve gürültüyle dolu saçma sapan bir şeyken ötekinde tüm enstrümanları, adamın sesini, müziği sonuna kadar yaşarsın. Ben şunu anlamadım hiç mi denk gelmedin kalitesiz bir müziğe. Youtube'da çok vardır böyle şarkının dandiğini atarlar hele bir de 240p ye alırsan dinlediğine pişman olursun. İlla ki dinlemiş olman lazım bu tarzda bir mp3 dosyası.

5800 Efsaneydi ne günlerdi be ya evet biliyorum öyle şarkılara çok denk geldim youtube da ama genelde youtubedan orjinal parçanın mp3ünü indiriyorum bana o kadar dandik gelmiyo gerçi profesyonel değilim bu işte ama

• Spotify 2 aylık deneme süresi bitene kadar gelse bari 3 ay da Apple Music kullanırız. Deezer da kullanmıştım. O da güzel. İyi ki bu sistemler çıktı. Eskiden ne uğraşırdık mp3 bulup da indirmek için...
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.