Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (563. sayfa)

6 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 17 Misafir (2 Mobil) - 17 Masaüstü6 Mobil2 iOS1 Android
5 sn
25.638
Cevap
892
Favori
1.724.319
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
85 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 561562563564565
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Firsatlar konusunda donen muhabbetlere bak!!

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ELcordobes kullanıcısına yanıt
    Burası bir forum. Forumlar da tartışmalar yapılır, burda bu tartışmaları okuyan kişiler kendilerine fikir ediniyor.
    Ben de yakın zaman da bir diz üstü almayı düşünüyorum. Kendime fikir edinmeye çalışıyorum, bu bilgisayarlar Türkiye’de asgari ücretin yarısı fiyatına satılmıyor. Elbette herkesin kendi bilgisayarı ve istediği gibi davranabilir. Ortada daha konforlu bir deneyim varsa bunu tartışarak düzeltebiliriz, aynı şekilde bir yanlış varsa da tartışarak düzeltebiliriz. Ben kendi adıma kimseye sataşma yapmadım aynı üslubu başkalarından da bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Tasarım tamamen aynı olması lazım. Uyacaktır sanırım. Yine de bir boyutları karşılaştırın.

Monitör üzerinden sakın MacBook'u şarj etmeyin. 1 yıl dolmadan pili elinize alırsınız.  

Alıntıları Göster

hangi bilgiye dayanarak MacBook'u monitör üzerinden şarj etmeyin 1 yıl dolmadan pili elinize alırsınız diyorsunuz? ben 3 yıldır öyle kullanıyorum pil sağlığı 96,2% bence elinizde veri olmadan bu tarz laflara gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuqueTr -- 10 Haziran 2021; 14:19:40 >
  • fırsatlar konusunda dönen muhabbet ekrana hohlayın nefes verin, pili elinize alırsınız

• LuqueTr kullanıcısına yanıt
    😂👍

• Merhaba. Konudaki önerilerin çoğunu inceledim ancak tam manasıyla istediğimi bulamadım.

HDMI ve VGA'yı birlikte içeren dönüştürücü arıyorum. Bunlara ek olarak USB 3.0 vs. de olabilir. En fazla 3-4 çıkışı olan bir şey arıyorum. Çok fazla çıkış içeren, komplike olanlar benim için gereksiz.

Araştırırken şunları buldum. Bunlar içerisinde önerebileceğiniz, kesinlikle uzak dur diyebileceğiniz var mı? Veya harici bir öneri de olabilir.

Teşekkürler şimdiden.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_daytona-fc02-4-in-1-usb-c-to-hub-pd-hdm%C4%B1-vga-usb-adapt%C3%B6r-gri-1209888.html

https://www.amazon.com.tr/Alfais-3-5mm-%C3%87evirici-D%C3%B6n%C3%BC%C5%9Ft%C3%BCr%C3%BCc%C3%BC-Adapt%C3%B6r/dp/B087FPLZCJ

https://www.hepsiburada.com/oem-usb-3-1-type-c-to-hdmi-vga-audio-cevirici-kablo-pm-HB00000H9Q4Q

• quote:

Orijinalden alıntı: LuqueTr

hangi bilgiye dayanarak MacBook'u monitör üzerinden şarj etmeyin 1 yıl dolmadan pili elinize alırsınız diyorsunuz? ben 3 yıldır öyle kullanıyorum pil sağlığı 96,2% bence elinizde veri olmadan bu tarz laflara gerek yok

Alıntıları Göster

Pil pille şarj edilmez, pil ona tam olarak güç sağlayamayacak bir güç kaynağıyla şarj edilmez. Her iki durum da uzun vadede pile zarar verir. Bu genel geçer bir bilgidir ve her ürün için aşağı yukarı geçerlidir. Az buçuk lityum iyon pil teknolojisi hakkında bilgi sahibi olan biri bunları bilir. Eğer bir konu hakkında tam olarak bilginiz yoksa insanları yanlış yönlendirmeyin, kim olduğunu bilmediğiniz, tanımadığınız insanların yazdıklarıyla alaycı bir şekilde hiç konuşmayın mümkünse.

Kullandığınız monitör belki yeterli gücü sağlıyor olabilir ama bu pile hiç zarar vermeyeceği anlamına gelmez. Sizinkine zarar vermemesi herkeste aynı durumun yaşanacağı anlamınada gelmez. Powerbank bir pildir ve pil pille şarj edilmemesi gerektiği için aslında powerbank ile de şarj edilmemelidir. Ama insanların yüzde 90'ı belki de powerbank kullanıyordur. Bu kimsenin pili 1 yılda eline aldığı anlamına gelmiyor ancak pilin uzun vadede ömrünü azalttığı gerçeğini değiştirmiyor.

Apple, orijinal şarj adaptörü haricinde hiçbir şarj işlemini cihazlar için önermez. USB-C hublar üzerinden şarj alan pek çok MacBook'un çıkardığı arızaları yabancı forumlarda görebilirsiniz. Burada sadece kendinizde yaşadığınız durumu genelleştirerek insanları yanlış yönlendiremezsiniz. Bu durumu sadece pil ömrü ile de endekslememelisiniz. Yahu Apple sırf bunun için ara yazılım güncellemesi bile çıkardı. USB-C Hub'dan şarj alan MacBook'lar kendini kapatıyordu aşırı voltajdan dolayı. M1 MacBook'lar ilk çıktığında uzun süre sorun yaşadı. Apple kendi sayfasında harici monitör kullanacağınız zaman MacBook'u AC güç adaptörünü kullanarak prize takın diyor. Siz ne verisinden bahsediyorsunuz hala?

Bir pili ona uyumlu olmayan harici bir pil veya güç kaynağıyla şarj etmek o pile zarar verir. Lityum iyon pilin teknolojisi gereği bu kaçınılmaz bir durumdur.

Bu arada siz ekranı Pril'le temizleyin. Bol bol temizleme spreyi sıkın. Şişeyi boşaltın mümkünse. Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 10 Haziran 2021; 15:35:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuqueTr

Alıntıları Göster

16 inç MB Pro'yu Dell UltraSharp 38 Curved U3818DW ile şarj ederek kullandım. Bahsi geçen monitör, Macbook'la en çok kullanılan, hatırı sayılır derecede iyi bir monitör. 2.5 ay sonra pil sağlığı %89'a düştü. 6. ayda bir gün monitörü cihaza bağladığım anda cihaz kendi kendine kapandı ve bir daha açılmadı. Servise gitti. Pil yongası ve anakart yanmış. Neredeyse Macbook kadar masraf çıktı.

Başka bir şey dememe gerek yok sanırım. Sizde bir sorun yok diye kimsede olmayacak demek değil. Tonla böyle sorun yaşayan insan var. Bir de çok bilmiş gibi doğru yazılan bilgilerle dalga geçmeye çalışmışsınız kendinizce. Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] Açın gidin de az biraz pilin teknolojisini okuyun. Pil nedir nasıl çalışır önce onu bi anlayın. Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2573B355F -- 10 Haziran 2021; 15:42:2 >
  • 15 yasindaki cocuklar 15 yildir forumda olan insanlarla aklınca alay etmeye calisiyor. Saka gibi, forumun geldigi hale bak. Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] Bi de gelmis firsatlar konusunda konusulan muhabbete bak demis. Sanarsin konuda yuz yildir indirimler konusuluyor. bu konu hep boyleydi, ana konu gibi bir sey oldu neredeyse, her sey konusuluyor zaten.

• Monitorden şarj edince neden sıkıntı oluyor ki
    Dengesiz mi enerji veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Monitorden şarj edince neden sıkıntı oluyor ki
    Dengesiz mi enerji veriyor

Benim mesajın bir üstünde NomadCRY yeterince açık bir şekilde açıklamış hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Pil pille şarj edilmez, pil ona tam olarak güç sağlayamayacak bir güç kaynağıyla şarj edilmez. Her iki durum da uzun vadede pile zarar verir. Bu genel geçer bir bilgidir ve her ürün için aşağı yukarı geçerlidir. Az buçuk lityum iyon pil teknolojisi hakkında bilgi sahibi olan biri bunları bilir. Eğer bir konu hakkında tam olarak bilginiz yoksa insanları yanlış yönlendirmeyin, kim olduğunu bilmediğiniz, tanımadığınız insanların yazdıklarıyla alaycı bir şekilde hiç konuşmayın mümkünse.

Kullandığınız monitör belki yeterli gücü sağlıyor olabilir ama bu pile hiç zarar vermeyeceği anlamına gelmez. Sizinkine zarar vermemesi herkeste aynı durumun yaşanacağı anlamınada gelmez. Powerbank bir pildir ve pil pille şarj edilmemesi gerektiği için aslında powerbank ile de şarj edilmemelidir. Ama insanların yüzde 90'ı belki de powerbank kullanıyordur. Bu kimsenin pili 1 yılda eline aldığı anlamına gelmiyor ancak pilin uzun vadede ömrünü azalttığı gerçeğini değiştirmiyor.

Apple, orijinal şarj adaptörü haricinde hiçbir şarj işlemini cihazlar için önermez. USB-C hublar üzerinden şarj alan pek çok MacBook'un çıkardığı arızaları yabancı forumlarda görebilirsiniz. Burada sadece kendinizde yaşadığınız durumu genelleştirerek insanları yanlış yönlendiremezsiniz. Bu durumu sadece pil ömrü ile de endekslememelisiniz. Yahu Apple sırf bunun için ara yazılım güncellemesi bile çıkardı. USB-C Hub'dan şarj alan MacBook'lar kendini kapatıyordu aşırı voltajdan dolayı. M1 MacBook'lar ilk çıktığında uzun süre sorun yaşadı. Apple kendi sayfasında harici monitör kullanacağınız zaman MacBook'u AC güç adaptörünü kullanarak prize takın diyor. Siz ne verisinden bahsediyorsunuz hala?

Bir pili ona uyumlu olmayan harici bir pil veya güç kaynağıyla şarj etmek o pile zarar verir. Lityum iyon pilin teknolojisi gereği bu kaçınılmaz bir durumdur.

Bu arada siz ekranı Pril'le temizleyin. Bol bol temizleme spreyi sıkın. Şişeyi boşaltın mümkünse.  

Alıntıları Göster

arkadaşım gelmişsin benim mesajıma pril,temizleme spreyi ile ekran temizlemeyi anlatıyorsun ben ise farklı konudan bahsediyorum

tamam kardeşim sen monitör üzerinden şarj etme..ben veriler ile konuşuyorum sen powerbank fln anlatıyorsun.. benim pil değerim 4315 mah full şarj kapasite üzerinden 3880 mah full kapasite şarj oluyor ve 3 yıldır monitöre bağlı kullanıyorum Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2573B355F

16 inç MB Pro'yu Dell UltraSharp 38 Curved U3818DW ile şarj ederek kullandım. Bahsi geçen monitör, Macbook'la en çok kullanılan, hatırı sayılır derecede iyi bir monitör. 2.5 ay sonra pil sağlığı %89'a düştü. 6. ayda bir gün monitörü cihaza bağladığım anda cihaz kendi kendine kapandı ve bir daha açılmadı. Servise gitti. Pil yongası ve anakart yanmış. Neredeyse Macbook kadar masraf çıktı.

Başka bir şey dememe gerek yok sanırım. Sizde bir sorun yok diye kimsede olmayacak demek değil. Tonla böyle sorun yaşayan insan var. Bir de çok bilmiş gibi doğru yazılan bilgilerle dalga geçmeye çalışmışsınız kendinizce.  Açın gidin de az biraz pilin teknolojisini okuyun. Pil nedir nasıl çalışır önce onu bi anlayın.  

Alıntıları Göster

16" ile 13" MBP arasında dağlar kadar fark var.. LG monitörler 16" MacBook şarj etmiyor demek ki adamların bir bildikleri var ayrıca LGUK850 diye aratırsanız tüm yabancı inceleme yapan kişilerin yorumlarını dinleyebilirsiniz Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] 

• mrmuhendis kullanıcısına yanıt
    Daytona, alfaisten daha iyi marka. Ama ikisi de orta kalite ürünler. Anker, ugreen, wiwu, baseus bu 4 marka dışında ürün almamanı tavsiye ediyorum. Bu 4 ünden aradığın çıkışları içeren en hesaplı olanı tercih edebilirsin.

• Arkadaşlar merhaba, öğrenci indirimi ile media markt dan 8 999 a alabiliyor muyum acaba şubelerinden?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hououin Kyouma! kullanıcısına yanıt

hayır hocam..sadece indirim olursa alırsın o fiyata.. en garanti pt den alırsın o fiyata

• m1 çipli yeni 24 inç imac hakkında ne diyorsunuz, alınır mı? 16 gb ram, 512 ssd. grafik tasarım için.

• Macbook air m1 space gray sipariş ettim pt den, hadi bakalım belki cumartesi gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hououin Kyouma! kullanıcısına yanıt
    Zor hocam kargoya 1-3 iş günü içinde veriyorlar

• LuqueTr kullanıcısına yanıt

Ki zaten Apple'ın sattığı LG Ultrafine monitörler vardı, direk Apple satıyordu ve bu şekilde bağlanan. Aynı teknolojiyi yapan LG, 850 modellerinde de bu teknolojiyi kullanmıştır sanırsam.

Ama farkettiğim bir durumu belirteyim;

Kısa süreliğine Dell 2719 serisi kullandım. Şarj ediyor evet ama kabloyla bağlı olduğu sürece Sistem Raporu - Güç sekmesinden baktığımda batarya %100 olduğunda dahi hep "Şarj oluyor: Evet" şeklinde görüyordum. Yani sanki şarjı kesmiyor gibi. Bunun ileride problem olup olmayacağı hususunu tam bilemiyorum.

Sonrasında Dell 2020 modellerinden U2520D ve U2720Q modellerine geçtim ve batarya tam dolu olduğunda aynı yerde "Hayır" olarak görüyorum.

• 
Sayfa: önceki 561562563564565
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.