Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aceloq Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.750
Cevap
439
Favori
466.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1697
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 44 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 5
  • Favoriye Eklediklerim 439
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Pore (180 mesaj) Androge0s (172 mesaj) EknCn (171 mesaj) HandK (166 mesaj) ciho. (156 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5897 mesaj) Mobil (3142 mesaj) Tablet (183 mesaj) Mini (558 mesaj) Uygulama (1524 mesaj) (237 mesaj) (70 mesaj)
  • @
36 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Bilgisayar >> Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]
Giriş
    179 Mesaj

Hocam program lisans diyor olmaz diyor kafasına kürekle vuruyorsun açıyor yolu

|
    |
    Ardamax kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    14346 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cllnn

Arkadaşlar sorun bir kez hohlamak değil, bunu aylarca yapıp temizlik malzemesi kullanmamak.
    Klavye konusuna gelince laptopumun klavyesini silebiliyorum ben yada masaüstü klavyemide aynı şekilde bunu 2-3 ayda bir yapıyorum ve 5 dakika sürüyor. Ayrıntılı temizleme yapmıyorum bez ile silip geçiyorum.
    Çok titiz birisi değilim ama arkadaşlar yaptığınız bence normal değil, hohlayarak 13 inch ekran mı temizlenir? Canı sıkılır insanın ve evet bunu yaparak sıcak su buharı oluşturduğunuz için ekran mikroplanır.
    Ayrıca Apple arkadaşın yazdığı gibi hoh yapmanızı yazmamış sitesinde, bezi suyla nemlendirin demiş.
    Kafenin ortasında ekrana hohladığınızı düşünün(düşünmek bile istemiyorum)
    Yıllardır gözlük kullanan birisi olarak gözlüğü bazen prille yıkarım bazen kolonyayla silerim bugüne kadar bana yada gözlüğe hiç birinin zararı dokunmadı.
    6 yıllık Asus laptopum var bilgisayarı silerken elim titremiyor, rahat rahat bastıra bastıra siliyorum.
    Az önce baktım Apple kendi sitesinde iMac için ek bir bölüm açmış ve ekran temizleme spreyi kullanın demiş, ama MacBook’ta sadece hafif su ve beze izin vermiş.

https://support.apple.com/tr-tr/HT204172

Cümleleri çarpıtıyorsunuz. Ben Apple ekrana hoh yaparak silin diyor demedim hiçbir cümlemde.  Kendi temizleme tecrübemi ve tavsiyemi anlattım. Hafif nemli bir bezle de silinebilir ancak toz bir yerde toplandığı için çizilme ihtimali var dedim. Gözlük beziyle temizlemek en kaliteli sonucu veriyor bundan emin olabilirsiniz. Mikrop konusuna ise tekrar değinmek bile istemiyorum açıkçası, çok farklı bir düşünce yapısı.

Apple'ın dediğini söylediğim şey ise aşağıdaki metin. İşin komik tarafı siz de zaten aynı şeyi okuyup aynı cümleyi yazmışsınız.  

Alıntı

metni:
    Hatta Apple, iMac ekranıyla MacBook ekranını bile ayrı tutuyor. iMac ekranında sprey kullanabilirsin derken MacBook ekranında kullanmana izin vermiyor. Bunun bile ayrımını yapıyorlarken boşver ya sık spreyi gitsin demek yanlış.

• Çavuş
    50 Mesaj

Söyleyeceğim tek şey siz bilgisayarı kullanın, bilgisayar sizi kullanmasın. Yarım saat boyunca hohu duyunca bende ipler koptu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cllnn -- 10 Haziran 2021; 11:53:2 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    |
    |
    NomadCRY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    623 Mesaj

Arakadaşlar isteyen istediği şekilde silsin. Apple ın makalesi var; bunun yanı sıra insanların kendi tecrübeleri var. Nasıl içinize siniyorsa o şekilde yapın. Sonuçta sildiğiniz kendi bilgisayarınız, kimse size nasıl yapacağınız konusunda karışamaz.

• Teğmen
    145 Mesaj

Ekran temizliği ile ilgili bir şeyler konuşulmuş ancak o retina soyulması 2014-2016 modellerin problemiydi. Son yıllarda böyle bir şey yok.

Bildiğin bezi nemlendirip silin işte. Sonrada kuru bir gözlük beziyle üstünü alın.

|
    |
  • Yüzbaşı
    762 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    erenakil

Firsatlar konusunda donen muhabbetlere bak!!

|
    |
  • Çavuş
    50 Mesaj

Burası bir forum. Forumlar da tartışmalar yapılır, burda bu tartışmaları okuyan kişiler kendilerine fikir ediniyor.
    Ben de yakın zaman da bir diz üstü almayı düşünüyorum. Kendime fikir edinmeye çalışıyorum, bu bilgisayarlar Türkiye’de asgari ücretin yarısı fiyatına satılmıyor. Elbette herkesin kendi bilgisayarı ve istediği gibi davranabilir. Ortada daha konforlu bir deneyim varsa bunu tartışarak düzeltebiliriz, aynı şekilde bir yanlış varsa da tartışarak düzeltebiliriz. Ben kendi adıma kimseye sataşma yapmadım aynı üslubu başkalarından da bekliyorum.

|
    |
    ELcordobes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3626 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Tasarım tamamen aynı olması lazım. Uyacaktır sanırım. Yine de bir boyutları karşılaştırın.

Monitör üzerinden sakın MacBook'u şarj etmeyin. 1 yıl dolmadan pili elinize alırsınız.  

Alıntıları Göster

hangi bilgiye dayanarak MacBook'u monitör üzerinden şarj etmeyin 1 yıl dolmadan pili elinize alırsınız diyorsunuz? ben 3 yıldır öyle kullanıyorum pil sağlığı 96,2% bence elinizde veri olmadan bu tarz laflara gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuqueTr -- 10 Haziran 2021; 14:19:40 >

• Yarbay
    3626 Mesaj

fırsatlar konusunda dönen muhabbet ekrana hohlayın nefes verin, pili elinize alırsınız

• Yüzbaşı
    762 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    erenakil

😂😂

|
    |
    LuqueTr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    127 Mesaj

Merhaba. Konudaki önerilerin çoğunu inceledim ancak tam manasıyla istediğimi bulamadım.

HDMI ve VGA'yı birlikte içeren dönüştürücü arıyorum. Bunlara ek olarak USB 3.0 vs. de olabilir. En fazla 3-4 çıkışı olan bir şey arıyorum. Çok fazla çıkış içeren, komplike olanlar benim için gereksiz.

Araştırırken şunları buldum. Bunlar içerisinde önerebileceğiniz, kesinlikle uzak dur diyebileceğiniz var mı? Veya harici bir öneri de olabilir.

Teşekkürler şimdiden.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_daytona-fc02-4-in-1-usb-c-to-hub-pd-hdm%C4%B1-vga-usb-adapt%C3%B6r-gri-1209888.html

https://www.amazon.com.tr/Alfais-3-5mm-%C3%87evirici-D%C3%B6n%C3%BC%C5%9Ft%C3%BCr%C3%BCc%C3%BC-Adapt%C3%B6r/dp/B087FPLZCJ

https://www.hepsiburada.com/oem-usb-3-1-type-c-to-hdmi-vga-audio-cevirici-kablo-pm-HB00000H9Q4Q

• Yarbay
    14346 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LuqueTr

hangi bilgiye dayanarak MacBook'u monitör üzerinden şarj etmeyin 1 yıl dolmadan pili elinize alırsınız diyorsunuz? ben 3 yıldır öyle kullanıyorum pil sağlığı 96,2% bence elinizde veri olmadan bu tarz laflara gerek yok

Alıntıları Göster

Pil pille şarj edilmez, pil ona tam olarak güç sağlayamayacak bir güç kaynağıyla şarj edilmez. Her iki durum da uzun vadede pile zarar verir. Bu genel geçer bir bilgidir ve her ürün için aşağı yukarı geçerlidir. Az buçuk lityum iyon pil teknolojisi hakkında bilgi sahibi olan biri bunları bilir. Eğer bir konu hakkında tam olarak bilginiz yoksa insanları yanlış yönlendirmeyin, kim olduğunu bilmediğiniz, tanımadığınız insanların yazdıklarıyla alaycı bir şekilde hiç konuşmayın mümkünse.

Kullandığınız monitör belki yeterli gücü sağlıyor olabilir ama bu pile hiç zarar vermeyeceği anlamına gelmez. Sizinkine zarar vermemesi herkeste aynı durumun yaşanacağı anlamınada gelmez. Powerbank bir pildir ve pil pille şarj edilmemesi gerektiği için aslında powerbank ile de şarj edilmemelidir. Ama insanların yüzde 90'ı belki de powerbank kullanıyordur. Bu kimsenin pili 1 yılda eline aldığı anlamına gelmiyor ancak pilin uzun vadede ömrünü azalttığı gerçeğini değiştirmiyor.

Apple, orijinal şarj adaptörü haricinde hiçbir şarj işlemini cihazlar için önermez. USB-C hublar üzerinden şarj alan pek çok MacBook'un çıkardığı arızaları yabancı forumlarda görebilirsiniz. Burada sadece kendinizde yaşadığınız durumu genelleştirerek insanları yanlış yönlendiremezsiniz. Bu durumu sadece pil ömrü ile de endekslememelisiniz. Yahu Apple sırf bunun için ara yazılım güncellemesi bile çıkardı. USB-C Hub'dan şarj alan MacBook'lar kendini kapatıyordu aşırı voltajdan dolayı. M1 MacBook'lar ilk çıktığında uzun süre sorun yaşadı. Apple kendi sayfasında harici monitör kullanacağınız zaman MacBook'u AC güç adaptörünü kullanarak prize takın diyor. Siz ne verisinden bahsediyorsunuz hala?

Bir pili ona uyumlu olmayan harici bir pil veya güç kaynağıyla şarj etmek o pile zarar verir. Lityum iyon pilin teknolojisi gereği bu kaçınılmaz bir durumdur.

Bu arada siz ekranı Pril'le temizleyin. Bol bol temizleme spreyi sıkın. Şişeyi boşaltın mümkünse.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 10 Haziran 2021; 15:35:2 >

• Yarbay
    4223 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LuqueTr

Alıntıları Göster

16 inç MB Pro'yu Dell UltraSharp 38 Curved U3818DW ile şarj ederek kullandım. Bahsi geçen monitör, Macbook'la en çok kullanılan, hatırı sayılır derecede iyi bir monitör. 2.5 ay sonra pil sağlığı %89'a düştü. 6. ayda bir gün monitörü cihaza bağladığım anda cihaz kendi kendine kapandı ve bir daha açılmadı. Servise gitti. Pil yongası ve anakart yanmış. Neredeyse Macbook kadar masraf çıktı.

Başka bir şey dememe gerek yok sanırım. Sizde bir sorun yok diye kimsede olmayacak demek değil. Tonla böyle sorun yaşayan insan var. Bir de çok bilmiş gibi doğru yazılan bilgilerle dalga geçmeye çalışmışsınız kendinizce.  Açın gidin de az biraz pilin teknolojisini okuyun. Pil nedir nasıl çalışır önce onu bi anlayın.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ossessione -- 10 Haziran 2021; 15:42:2 >

• Çavuş
    64 Mesaj

15 yasindaki cocuklar 15 yildir forumda olan insanlarla aklınca alay etmeye calisiyor. Saka gibi, forumun geldigi hale bak.  Bi de gelmis firsatlar konusunda konusulan muhabbete bak demis. Sanarsin konuda yuz yildir indirimler konusuluyor. bu konu hep boyleydi, ana konu gibi bir sey oldu neredeyse, her sey konusuluyor zaten.

|
    |
  • Yarbay
    10946 Mesaj

Monitorden şarj edince neden sıkıntı oluyor ki
    Dengesiz mi enerji veriyor

|
    |
    Ossessione kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4223 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Monitorden şarj edince neden sıkıntı oluyor ki
    Dengesiz mi enerji veriyor

Benim mesajın bir üstünde NomadCRY yeterince açık bir şekilde açıklamış hocam.

|
    |
  • Yarbay
    3626 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Pil pille şarj edilmez, pil ona tam olarak güç sağlayamayacak bir güç kaynağıyla şarj edilmez. Her iki durum da uzun vadede pile zarar verir. Bu genel geçer bir bilgidir ve her ürün için aşağı yukarı geçerlidir. Az buçuk lityum iyon pil teknolojisi hakkında bilgi sahibi olan biri bunları bilir. Eğer bir konu hakkında tam olarak bilginiz yoksa insanları yanlış yönlendirmeyin, kim olduğunu bilmediğiniz, tanımadığınız insanların yazdıklarıyla alaycı bir şekilde hiç konuşmayın mümkünse.

Kullandığınız monitör belki yeterli gücü sağlıyor olabilir ama bu pile hiç zarar vermeyeceği anlamına gelmez. Sizinkine zarar vermemesi herkeste aynı durumun yaşanacağı anlamınada gelmez. Powerbank bir pildir ve pil pille şarj edilmemesi gerektiği için aslında powerbank ile de şarj edilmemelidir. Ama insanların yüzde 90'ı belki de powerbank kullanıyordur. Bu kimsenin pili 1 yılda eline aldığı anlamına gelmiyor ancak pilin uzun vadede ömrünü azalttığı gerçeğini değiştirmiyor.

Apple, orijinal şarj adaptörü haricinde hiçbir şarj işlemini cihazlar için önermez. USB-C hublar üzerinden şarj alan pek çok MacBook'un çıkardığı arızaları yabancı forumlarda görebilirsiniz. Burada sadece kendinizde yaşadığınız durumu genelleştirerek insanları yanlış yönlendiremezsiniz. Bu durumu sadece pil ömrü ile de endekslememelisiniz. Yahu Apple sırf bunun için ara yazılım güncellemesi bile çıkardı. USB-C Hub'dan şarj alan MacBook'lar kendini kapatıyordu aşırı voltajdan dolayı. M1 MacBook'lar ilk çıktığında uzun süre sorun yaşadı. Apple kendi sayfasında harici monitör kullanacağınız zaman MacBook'u AC güç adaptörünü kullanarak prize takın diyor. Siz ne verisinden bahsediyorsunuz hala?

Bir pili ona uyumlu olmayan harici bir pil veya güç kaynağıyla şarj etmek o pile zarar verir. Lityum iyon pilin teknolojisi gereği bu kaçınılmaz bir durumdur.

Bu arada siz ekranı Pril'le temizleyin. Bol bol temizleme spreyi sıkın. Şişeyi boşaltın mümkünse.  

Alıntıları Göster

arkadaşım gelmişsin benim mesajıma pril,temizleme spreyi ile ekran temizlemeyi anlatıyorsun ben ise farklı konudan bahsediyorum

tamam kardeşim sen monitör üzerinden şarj etme..ben veriler ile konuşuyorum sen powerbank fln anlatıyorsun.. benim pil değerim 4315 mah full şarj kapasite üzerinden 3880 mah full kapasite şarj oluyor ve 3 yıldır monitöre bağlı kullanıyorum  

|
    |

• Yarbay
    3626 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ossessione

16 inç MB Pro'yu Dell UltraSharp 38 Curved U3818DW ile şarj ederek kullandım. Bahsi geçen monitör, Macbook'la en çok kullanılan, hatırı sayılır derecede iyi bir monitör. 2.5 ay sonra pil sağlığı %89'a düştü. 6. ayda bir gün monitörü cihaza bağladığım anda cihaz kendi kendine kapandı ve bir daha açılmadı. Servise gitti. Pil yongası ve anakart yanmış. Neredeyse Macbook kadar masraf çıktı.

Başka bir şey dememe gerek yok sanırım. Sizde bir sorun yok diye kimsede olmayacak demek değil. Tonla böyle sorun yaşayan insan var. Bir de çok bilmiş gibi doğru yazılan bilgilerle dalga geçmeye çalışmışsınız kendinizce.  Açın gidin de az biraz pilin teknolojisini okuyun. Pil nedir nasıl çalışır önce onu bi anlayın.  

Alıntıları Göster

16" ile 13" MBP arasında dağlar kadar fark var.. LG monitörler 16" MacBook şarj etmiyor demek ki adamların bir bildikleri var ayrıca LGUK850 diye aratırsanız tüm yabancı inceleme yapan kişilerin yorumlarını dinleyebilirsiniz  

• Onbaşı
    24 Mesaj

Daytona, alfaisten daha iyi marka. Ama ikisi de orta kalite ürünler. Anker, ugreen, wiwu, baseus bu 4 marka dışında ürün almamanı tavsiye ediyorum. Bu 4 ünden aradığın çıkışları içeren en hesaplı olanı tercih edebilirsin.

|
    |
    mrmuhendis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1651 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba, öğrenci indirimi ile media markt dan 8 999 a alabiliyor muyum acaba şubelerinden?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Sohbet
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.