Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (473. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.935
Cevap
898
Favori
1.749.975
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

of of offf, bence indirim geliyor o zaman. ellerinde pahalı fiyattan aldıkları malları satmaya çalışıyorlardır.

@signum hocam ama hala 1 e 2 oranında bir fark yok. makas ne kadar acılırsa dışarıdan alan veya aldıran insan artacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Signum

hocam zaten abd fiyati ile tr fiyati arasinda devasa fark var 6500 tl guncel kurla macbook air egitim indirimli

tr de 9.500 o da pt de apple i katmiyorum bile zaten alma firsati olan abd den alir her zaman

Alıntıları Göster

Link verirmisin dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün aldığım Macbook Pro 13" M1 cihazda dün ve bugün programlarımı yükledim sık kullandım pil kullanımın yüksek olması normal fakat gözle görülür bir şekilde azaldığını farkettim, şöyle ki:

-cihaz saat aşağıdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere saat 04:00-08:30 arası şarda kalarak %100 kapasiteye ulaştı ve çıkardım

-öğleden önce çok fazla kullanımım olmadı

-öğlen 15:00 gibi Anker marka usbc hub geldi ona harddsik ve monitorler bağladım bu saate kadar 1 hdmi ve 2 hdd bağlı kaldı bilgisayara

-saat 17:00 civarı cihazın pilinin çok azaldığı dikkatimi çekti

-bir süre gözlemledim ve 2-3 dakikada %1 şarjı azalıyordu

-ve son durum 17:30 itibarı ile %5

aşağıdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere aktif kullanımım 13:00-17:30 ve 4buçuk saatte bu cihazın şarjının bitmesi olanaksız.

-ya aldığım macbook'da sorun var

-ya da aldığım hub cihazı pili bitirdi, onda sorun var

usb hub cihazında böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

• feyzullahceylan F kullanıcısına yanıt
    Yeni cihaz olduğu için normal olabilir. Hiçbir şey takmadan birkaç gün kullanmaya devam edin tekrardan paylaşım sonuçları.
  • istcool kullanıcısına yanıt

neyin linkini istiyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: feyzullahceylan

dün aldığım Macbook Pro 13" M1 cihazda dün ve bugün programlarımı yükledim sık kullandım pil kullanımın yüksek olması normal fakat gözle görülür bir şekilde azaldığını farkettim, şöyle ki:

-cihaz saat aşağıdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere saat 04:00-08:30 arası şarda kalarak %100 kapasiteye ulaştı ve çıkardım

-öğleden önce çok fazla kullanımım olmadı

-öğlen 15:00 gibi Anker marka usbc hub geldi ona harddsik ve monitorler bağladım bu saate kadar 1 hdmi ve 2 hdd bağlı kaldı bilgisayara

-saat 17:00 civarı cihazın pilinin çok azaldığı dikkatimi çekti

-bir süre gözlemledim ve 2-3 dakikada %1 şarjı azalıyordu

-ve son durum 17:30 itibarı ile %5

aşağıdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere aktif kullanımım 13:00-17:30 ve 4buçuk saatte bu cihazın şarjının bitmesi olanaksız.

-ya aldığım macbook'da sorun var

-ya da aldığım hub cihazı pili bitirdi, onda sorun var

usb hub cihazında böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

hocam hub un haricinde 3 tane harddisk baglamissiniz , bu harddiskler harici powerla mi calisiyor usb den mi guc aliyor ? usb den aliyorsa 5-10w arasi her biri guc alacaktir bu da zaten ciddi tuketim demek

• Signum S kullanıcısına yanıt

usb hub bilgisayara bağlı, 2 tane harici disk (1TB ve 2 TB) ve 1 tane HDMI usb hub'a bağlı.

harddisklere ait harici güç yok, monitore ait harici güç var

ama ben yine de pilin bu kadar hızlı azalmasını beklemiyordum.

harddiskleri bilgisayara hub'sız taksak bu kadar enerji çekmez gibi geliyor bana

şimdi harddiskleri çıkararak hub uzerinden sadece HDMI bağlantı ile monitor kullanımındaki güç tüketimini test ediyorum

Mekanik disklerin ikisi bilgisayardan bile fazla güç tuketebilir. İki disk hub üzerinden güç kaynağı olmadan bağlamak uzun vadede bilgisayara ve disklere zarar verir. Hub üzerinde güç girişi vardır bunu kullanarak uygun adaptör bağlayın.

Yoğun ve ağır olmayan bir kullanımda bilgisayara hub bağlı ve hub'a da HDMI üzerinden harici güç kaynaklı monitor bağlayarak kullanımımda;

Pil seviyesi 1 saatte %100'den %90'a indi. Kabaca tahmin ile bu şekilde kullanımla ancak 10 saat kullanabiliyorum demektir.

Bu durum normal mi sizce?

• istcool kullanıcısına yanıt

hocam apple.com a girin amerikan sitesine orada 1000 usd. amerika bölgesinden bir zip kodu girdiğinizde 1000 usd olan ürüne 90 usd civarı çıkıyor(10001 newyork posta kodu) 1100 usd olsa 7.900 türk lirası amerikadaki conilerin vergisini ödeyerek aldığı tutar.

edit: bir bakayım dedim google . highest sales tax diye baktığımda en yüksek Tennessee çıkıyor. onun üzerinde yazınca 90küsür usd vergi var. 1100 usd üzerinden hesaplayınca yine coniler ucuza alıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanal Dilenci -- 3 Şubat 2021; 21:14:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanal Dilenci

hocam apple.com a girin amerikan sitesine orada 1000 usd. amerika bölgesinden bir zip kodu girdiğinizde 1000 usd olan ürüne 90 usd civarı çıkıyor(10001 newyork posta kodu) 1100 usd olsa 7.900 türk lirası amerikadaki conilerin vergisini ödeyerek aldığı tutar.

edit: bir bakayım dedim google . highest sales tax diye baktığımda en yüksek Tennessee çıkıyor. onun üzerinde yazınca 90küsür usd vergi var. 1100 usd üzerinden hesaplayınca yine coniler ucuza alıyor

Orada 7900, burada 9500 TL ise o farka değer mi kişiye göre değişir bence.. Orada 1 yıl garanti (burada geçerli mi bilmiyorum) buradan alırsan 2 yıl garanti. Buradan taksitle alma şansın var orada nakit, eğer kartla almaya kalkarsan bir de bankanın çıkaracağı kur farkı falan..

Ama burada olduğu gibi başka sitelerde daha ucuza da bulunuyorsa arkadaş belki o yüzden link istemiş olabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: duduco

Orada 7900, burada 9500 TL ise o farka değer mi kişiye göre değişir bence.. Orada 1 yıl garanti (burada geçerli mi bilmiyorum) buradan alırsan 2 yıl garanti. Buradan taksitle alma şansın var orada nakit, eğer kartla almaya kalkarsan bir de bankanın çıkaracağı kur farkı falan..

Ama burada olduğu gibi başka sitelerde daha ucuza da bulunuyorsa arkadaş belki o yüzden link istemiş olabilir..

Alıntıları Göster

Oradaki 1 yıl garanti burada da geçerli diye biliyorum. Burda 2 sene garanti bunun İçin 1.500 fark normal kabul edilebilir.

Tl olarak kazanıp oradan dolarla alıyorsan çok kayda değer bir fark yok.

İngiltere ye baktım orada sterlin olduğu İçin bura ile kafa kafa ya geliyor.

Avantajlı olması İçin dolar veya Euro maaş almanız lazım.

• 966x 7.15 6900 lira

tr en ucuz fiyat 9500 lira

daha tax free ye falan girmedik farka bak bu cihaz tr de 7000 liraya satilsa windows alan olmaz

• Signum S kullanıcısına yanıt
    Hocam o fiyatlar tamamen hayal. Kur güncellemesinden önce bile 8700 normal fiyat 8177'de eğitim indirimli fiyattı. Kur o zamankinden az farka olsa da daha yüksek üstüne talep yoğunluğu var yani imkansız gibi bir şey.

İndirim gelecektir ama böyle indirim kimse beklemesin boşuna beklersiniz, yakın zamanda da indirim olmaz en azından apple resmi sitesinde yeni mac'ler tanıtılınca muhtemelen fiyatlar güncellenir. O süre zarfına kadar 9000'e düşebilir eğitim fiyatı pt gibi yerlerde.
  • PT vade farksız 6 taksit başlatmış, bazı cihaz ve kartlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mart Kedisi -- 4 Şubat 2021; 0:38:26 >
  • Nedense 8GB olanlara vade farksız yapmışlar. Yapın 16GB olanlara anlamadım gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Androge0s

Hocam o fiyatlar tamamen hayal. Kur güncellemesinden önce bile 8700 normal fiyat 8177'de eğitim indirimli fiyattı. Kur o zamankinden az farka olsa da daha yüksek üstüne talep yoğunluğu var yani imkansız gibi bir şey.

İndirim gelecektir ama böyle indirim kimse beklemesin boşuna beklersiniz, yakın zamanda da indirim olmaz en azından apple resmi sitesinde yeni mac'ler tanıtılınca muhtemelen fiyatlar güncellenir. O süre zarfına kadar 9000'e düşebilir eğitim fiyatı pt gibi yerlerde.

ben boyle bi fiyat beklemiyorum ki , boyle fiyat olsa olacaklari yazdim

• Arkadaşlar istats menu programını kullanan varmıdır bilmiyorum. Biz @thorondor06 ile deneme sürümünü kullandıktan sonra almaya karar verdik ve bireysel üyelik yerine aile paketini aldık. Şu an ikimiz kullanıyoruz bir arkadaş daha bize katılacağını belirtmişti henüz dönüş sağlamadı, şu an 3 kişilik daha yerimiz var, ödemeyi @thorondor06 yaptı yaklaşık 125 tl(17.69 usd). Katılmak isteyen var ise bekleriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

hocam , yeni aldığın arabanın arkasına çekme karavan bağlayıp herkes tek depoyla 800 km yol gittiğini söylüyor benim depom 100 km de neden bitti demek gibi birşey bu.

m1 en büyük özelliği zaten enerjiyi optimumkullanması, heryerde bangır bangır bağırıyorlar :)

tabiki senin macinde fabrika çıkışlı bir sorun olabilir ama onun yerine arkadan çekme karavanı çıkartıp deneseydin boşuna paniklemezdin. veya zaten çekme karavansız herhalde kullanmışsındır? sorununun cevabı çok basit bence :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zorbakalimero -- 4 Şubat 2021; 10:34:0 >
  • zorbakalimero Z kullanıcısına yanıt

doğru hocam, dediğinizi de yaptım

cihaza hiçbirşey bağlamadan 1 saatlik (diğerlerine göre daha yoğun) kullanımda pil yüzdesi %100 seviyesindeyken sadece %1-%2 civarında azaldı.

benim şaşırdığım nokta usb hub'ı sadece harici güç kaynağı olan bir monitörle kullanmam da güç tüketimini çok fazla artırmış olmasıydı.

acaba benim kullandığın hub ile mi ilgili bu sorun yoksa tüm hublarda böyle mi?

HDMI kullanmak zorundayım ben, usbc-hdmi dönüştürücü kullansam da aynı şekilde pil harcar mı acaba?

Ezelden beridir adamlar kendi ekosistemine başka bir cihaz takılmasını sevmiyorlar zaten, bunu biliyorum ama bizim de mecburiyetlerimiz var: sen sadece 2 tane usbc çıkışı koyarsan ki sektördeki yan ürünler daha usbc'ye adapte olmamışken, elimiz mahkum :)

• 
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.