Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (449. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.935
Cevap
898
Favori
1.750.038
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Memnunum hep standda duruyor. Fazla yazı yazmıyorum bu ara, küçük şeyler için eğimi sorun olmuyor. Tamamen havada duranlardan bu yüzden almadım.

tavan ışığı açamıyorum, eğimli klavyeden yansıyor ayaklı lamba kullanıyorum öyle bir sorun var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yigit+ Y kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. ben sürekli yazı yazdığım için havada duranları düşünmüyorum. Yazı yazma konforu ve kullanımı önemli
  • Takeshi Kovacs kullanıcısına yanıt

Biraz araştırdım i5 ile M1 arasında çok ciddi performans farkı var hemde daha az ısınıp daha az şarj tüketiyor. Sanırım m1 li air alacağım. Fiyat konusunda yakın zamanda düşme olur mu ?

• Merhaba herkese, 31 Aralik'ta MB Air aldim, M1 islemcili ve 8gb ram ve 256 ssd modelinden. Aslinda bu 3. Macim olacak. 2012 mb pro makinem anakart yanmasi ile su koyuvermisti. 2017de mb air i5 almistim, o makineyi big sur güncellemesi sonrasi yenilemek icin aldim.

Fakat buradaki firsatlari gordukce apple sitedinden aldigima pisman oldum. Egitim indirimi haric bir avantajım olmadigi gibi bir de 17 gundur bekliyorum. Bakalim teslimat 19-26 Ocsk haftasi gösteriyor ama hala siparis durumum isleniyor seklinde.

Iki kere apple musteri hizmetlerini aradim bir sorun ya da gelisme var mi diye. Ilki siparis verdigim haftaydi. Cikan gorevli standart bir siparis, stoktan gelecektir, sahsen 15i gibi teslim olur diye dusunuyorum ama benim dusuncem bu tabi dedi uzun bir sohbetin ardindan. Gecen hafta tekrar aradigimda ise isleniyor yazdigina gore hala cinde fabrikada uretim surecinde dedi baska bir gorevli. Gumruk yavas calismazsa 19-26arasi mutlaka teslim edilir ama gumruge bagli dedi.

Tabi bu asamada beklemekten baska care yok. Insan bu tip birsey alinca hemen kullanmaya baslamak istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Fahrenheit -- 16 Ocak 2021; 23:29:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Fahrenheit

Merhaba herkese, 31 Aralik'ta MB Air aldim, M1 islemcili ve 8gb ram ve 256 ssd modelinden. Aslinda bu 3. Macim olacak. 2012 mb pro makinem anakart yanmasi ile su koyuvermisti. 2017de mb air i5 almistim, o makineyi big sur güncellemesi sonrasi yenilemek icin aldim.

Fakat buradaki firsatlari gordukce apple sitedinden aldigima pisman oldum. Egitim indirimi haric bir avantajım olmadigi gibi bir de 17 gundur bekliyorum. Bakalim teslimat 19-26 Ocsk haftasi gösteriyor ama hala siparis durumum isleniyor seklinde.

Iki kere apple musteri hizmetlerini aradim bir sorun ya da gelisme var mi diye. Ilki siparis verdigim haftaydi. Cikan gorevli standart bir siparis, stoktan gelecektir, sahsen 15i gibi teslim olur diye dusunuyorum ama benim dusuncem bu tabi dedi uzun bir sohbetin ardindan. Gecen hafta tekrar aradigimda ise isleniyor yazdigina gore hala cinde fabrikada uretim surecinde dedi baska bir gorevli. Gumruk yavas calismazsa 19-26arasi mutlaka teslim edilir ama gumruge bagli dedi.

Tabi bu asamada beklemekten baska care yok. Insan bu tip birsey alinca hemen kullanmaya baslamak istiyor.

Ben de 1 Ocak'da sipariş verdim, teslim tarihi 21-28 Ocak arası gözüküyor ve sipariş halen işleniyor aşamasında. Benzer durumdayız :) Alet başka her tarafta bulunuyor, bize de bu hafta artık gönderirler diye ümit ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: efesb

Apple Stroe mağaza olarak hangi ülkedesiniz? Türkiye ise sadece 3 aylık ücretsiz Arcade üyeliği çıkıyor.

Türkiye. Evet 3 aylık .

• Arkadaşlar böyle bir kılıf kullanan var mı? Evde ufaklık olunca alsam diye düşünüyorum. Piyasada satılanlardan daha yumuşak ve hafif olduğu söyleniyor.

https://tr.aliexpress.com/item/4001045382494.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.20c120eavkf2oU&mp=1

• güzel bi laptop + hackintosh yapan var mı? para biriktirdiğim için bütçemi kıstım. uygun fiyatlı bir çözüm arıyorum.

• 256gb 8gb RAM li modeli aldım pişman olur muyum acaba 16gb lik versiyon yok. Teknosa yada MediaMarkt ta

• Lifeforest kullanıcısına yanıt
    Benzer durumdayiz hocam. Bakalim hala bir degisiklik yok, sali gunu verdikleri teslimat araligi basliyor, revize edip ileri mi cekecekler yoksa bur anda isleniyor kisminda ilerle mi olacak gorecegiz. Buradan bilgi veririm gelismeleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLind

256gb 8gb RAM li modeli aldım pişman olur muyum acaba 16gb lik versiyon yok. Teknosa yada MediaMarkt ta

bence 16 yı bekleyin. ben zamanında ekran kartı alırken aynı hatayı yapmıştım, düşük gb olan versiyonunu almıştım. yüksek gb olanı yıllarca her oyunu pynattı benim kart sıkıntı yaptı.

teelfon alırken aynı hatayı yaptım, hafıza yetmiyor. telefondan memnunum tek sıkıntısı hafızası

şimdi 16 gb altı pc almak bana mantıklı gelmiyor. masaüstümde 32 ram var, bende m1 işlemcili bi macbook pro almak istiyorum. ama pc de ram kullanımım 6 gb nin altına düşmüyor. hele program açarsam 20 yi geçiyor 30 a dayanıyor.

bakalım para biriktirebilirsem 16 ram olan bir m1 alacağım.

ssd olarak 256 bence sıkıntı olmaz. harici ssd takarsın. 256 gb farka 2000 tl vermek mantıklı gelmiyor.

• berke_han kullanıcısına yanıt

Eğer pro için ise kullanabilirsiniz belki ama MacBook Air için kesinlikle önermiyorum. Önceki cevaplarda da bahsettiğim gibi MacBook Air için ısı dağılımı çok önemli çünkü cihaz fansız. Böyle bir kılıf takarak ısı çıkışını kesmiş olursunuz, uzun süreli kullanımlarda ısınma sorunu yaşarsınız.

• Macbook cihazımı yarın garantiye göndereceğim garantide cihaz sıfırlanıyor mu
  • İlgilenen olursa Teknosa'dan aldığım kapalı kutu Macbook Air M1 8GB Silver modeli 9300 liraya satıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: miko_miko

bence 16 yı bekleyin. ben zamanında ekran kartı alırken aynı hatayı yapmıştım, düşük gb olan versiyonunu almıştım. yüksek gb olanı yıllarca her oyunu pynattı benim kart sıkıntı yaptı.

teelfon alırken aynı hatayı yaptım, hafıza yetmiyor. telefondan memnunum tek sıkıntısı hafızası

şimdi 16 gb altı pc almak bana mantıklı gelmiyor. masaüstümde 32 ram var, bende m1 işlemcili bi macbook pro almak istiyorum. ama pc de ram kullanımım 6 gb nin altına düşmüyor. hele program açarsam 20 yi geçiyor 30 a dayanıyor.

bakalım para biriktirebilirsem 16 ram olan bir m1 alacağım.

ssd olarak 256 bence sıkıntı olmaz. harici ssd takarsın. 256 gb farka 2000 tl vermek mantıklı gelmiyor.

Alıntıları Göster

Kararsızım açıkçası gelsin bakalım bir PC kutuyu açmayıp beklerim.

• miko_miko kullanıcısına yanıt

telefonunuz ve masaüstü bilgisayarınızın apple olup olmadığı şu muhabbetten anlaşılıyor sanırım. telefon/bilgisayar/tablet aldığı cihazla özel bir işi olmayan, sıradan kullanıcı olan hiçkimse hiçbir apple ürünündeki RAM miktarıyla ilgilenmez. hiçbir işe yaramıyor çünkü. olanı yeter.

ekleme: şimdi baktım benim 16" pro 16 GB 2667 MHz DDR4 imiş haberim yoktu. final cut pro'da onlarca GB'lık timeline'da render yapmama yetiyor.

tüm apple ürünleri son ürün olarak tasarlanır. özel bir işiniz varsa ona özel seriden alırsınız. bu şirketin en belirgin özelliği. alışverişi kolaylaştırmak. alıcılar aptal olduğu için değil böyle bir kolaylık herkesin işine yaradığı için apple bugüne geldi. bunları yardımcı olmak için yazıyorum. mesela küçük bir telefona ihtiyacım vardı 12 mini aldım. 12'den tek farkı boyutu. mesela görsel işlerle uğraşıyorsanız 5K imac'lere kapasite genişletmeleri kolayca getiriliyor.

bir arkadaş özelden soru sormuştu, 11 pro max mi yoksa 12 mi almalıyım diye. örnek olarak bu sorunun cevabı kişinin kalbinde ya da yaşantısında gizli. hangi tür ürüne ihtiyacınız varsa onu almalısınız. bunlar tasarlanmış son ürünler ve fiyatları ona göre belirleniyor. buna alışmak da zaman alıyor ben de 6-7- sene önce aynı durumdaydım. zamanla alışırsınız.

8gb RAM 13" macbook pro için normal. m1 olduğunu varsayıyorum. i5'se zaten isterse 32 olsun performansı belli. m1'in zamanla muhtemel performans artışının bilinmezliği cazip şu an. ben olsam üzülmem. bu işletim sisteminin RAM'le işi yok.

şunu da ekleyeyim: pişman olacağınız tek şey hafıza olur. 512GB altında bilgisayar, 128gb altında telefon mutlaka pişman eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 18 Ocak 2021; 2:8:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: berke_han

Arkadaşlar böyle bir kılıf kullanan var mı? Evde ufaklık olunca alsam diye düşünüyorum. Piyasada satılanlardan daha yumuşak ve hafif olduğu söyleniyor.

https://tr.aliexpress.com/item/4001045382494.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.20c120eavkf2oU&mp=1

Pro için günlük işlemlerde cihazınızı kullanıyorsanız takabilirsiniz. Ancak cihazın tüm narinliği gidiyor +300 gram civarı ekliyor. Ancak çok sağlam hissiyat verdiğini de söyleyeyim.

Bu arada USB C Hub olarak 4.bozulan cihazım sonrası Kingston Nucleum aldım. Her işlevi sorunsuz şekilde çalışıyor, önerebilirim.

• berke_han kullanıcısına yanıt

https://urun.n11.com/canta-ve-kilif/macbook-pro-13-a2159-a2251-a2289-a2338-kilif-rubber-kapak-P375235553

ben 13’ pro için bunu kullanıyorum. Eğer sağlam olsun, darbe çizilmeye karşı içim biraz rahat olsun diyorsanız tavsiye ederim. Aliexpress’den vergi dahil 100 küsür liraya alacağınıza burdan daha kısa sürede elinize geçecek şekilde almanız daha iyi olur bence.

• Delabellas kullanıcısına yanıt
    Ugreen official sayfasını paylaşabilir misiniz? Macbook Air base model siparişi verdim daha gelmesine çok var. Bu sırada da hub gelmiş olsun en azından.
  • 
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.