Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (417. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: netmaster1903 , Xemar_r Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 7 Misafir - 7 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
25.914
Cevap
898
Favori
1.748.536
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar lafı fazla uzatmadan pt.com.tr güvenilir midir?

macbook air alacaktım ama bu sitede macbook pro 13" + beats studio 3 10499 lira fiyatı görünce aklım buraya kaydı. kaldı ki air + solo fiyatı piyasadaki air fiyatlarından daha uygun.

• hikmettufekci kullanıcısına yanıt

Evet güvenilir.

• AngelOfLord A kullanıcısına yanıt

peki 1.1 ghz 8/256 air mi yoksa 1,4 ghz 8/256 pro mu?

günlük kullanım için alıyorum ve uzun yıllar kullanmak istiyorum

• Appledan aldığım intel versiyon mbp ve kulaklığı iade edip PT'den m1 air siparişi vermiştim. 2-4 iş günü kargolanır yazan ürün 4. gün kargoya verildi ve sıkıntısız olarak tarafıma ulaştı.

Base Model M1 Air ile ilgili normal kullanımdaki izlenimlerim,

• Daha önce pro kullandığım için film/video izlerken airin ekranı siyah kısımlarda biraz karanlık geldi.
    • imoviede 11 dakika 30 saniyeli bir videoyu 1080p, yüksek kalite, 1.57 gb. boyutunda 4 dakika 12 saniyede aktardı. Bu sürede ram kullanımı 6 gb.'ı geçmedi. Cpu kullanımında boşta olan kullanım da %60'dan aşağı düşmedi. 1080p, en iyi kalite, 10.57 gb. olarak 4 dk. 31 saniyede aktardı. Bu aktarım aşamalarında klavyenin üst tarafında hissedilmeyecek bir miktarda ısınma oldu. Bu ısınma da bileğin olduğu yerdeki soğuklukla karşılaştırılınca anlaşılıyor, yoksa ısınma denemez.
    • Fcp satın almadığım ve imovie işimi gördüğü için bunda deneme yapabildim.
    • netflix izlerken 2 kere, video kenarlardan kırpılmış vaziyette göründü. primevideo izlerken de 2 kere seste kayma oldu.
    • Gece ekranı kapatıp bıraktım, sabah kalktığımda pil hala %100'deydi.
    • Ekran ışığı en sona kadar açıkken safaride 4-5 saat film izledim, pil seviyesi %50'den fazlaydı. (Bu kısımda süre tutmadığım için süreden emin değilim.)
    • Ses kalitesini kötü olarak düşünmüştüm ama hiç de öyle değilmiş.

4-5 günlük basit kullanımda izlenimlerim bunlar.

• emronr kullanıcısına yanıt
    Pro’yu iade etme sebebiniz neydi hocam?
  • Intel mbp'yi iadet etmeden önce çok düşündüm, çok video izledim. 10527 TL'ye kulaklık ve intel versiyonlu alacağıma, yeni çipli m1 airı 9999 TL'ye pt'den almak daha mantıklı geldi.

Mbpde izlediğim videolarda cihazda hafif ısınma oluyorken bunda ısınma olmuyor. Bu benim için sorun değildi ama m1, intel mbpden daha iyi gibi geldi. M1 yerine intel çıksaydı değişmekle uğraşmazdım çünkü cihaz gerçekten iyiydi.

M1'de birkaç yıl sonra model değiştirmek istersem daha kolay değiştirebilirim. Apple'ın buna vereceği destek daha uzun süreli olabilir.

Günlük kullanım açısından intel ya da m1 fark etmezdi ama arada çok fiyat farkı yokken eski modelde kalmak istemedim. Geleceğe yönelik olduğu için m1'i seçtim de denebilir.

*Biraz karışık oldu, kusura bakmayınç

• emronr kullanıcısına yanıt

Benchmark'larda da M1, i3'ün neredeyse 3 katı. :)

• cormen kullanıcısına yanıt

Bendeki cihaz pro idi. Air. modellerini çok tercih etmiyordum. Cihazı çok zorlamadığım için benchmark testleri benim açımdan çok önemli değil.

M1 air'da fan yok, umarım sorun çıkmaz uzun yıllar içerisinde.

• hikmettufekci kullanıcısına yanıt

Kullanacağınız programlara bağlı. Mimari, makine, ilüstrasyon, render vb. programlar pro'da sizin daha uzun yıllar güncel versiyonları ile iyi hızlarda idare etmenizi sağlarken. Air'da bu işlemler daha yavaş gerçekleşecek.

Bütçeniz varsa ve kulaklık önemli değilse m1 işlemciyi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AngelOfLord -- 14 Aralık 2020; 13:7:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emronr

Appledan aldığım intel versiyon mbp ve kulaklığı iade edip PT'den m1 air siparişi vermiştim. 2-4 iş günü kargolanır yazan ürün 4. gün kargoya verildi ve sıkıntısız olarak tarafıma ulaştı.

Base Model M1 Air ile ilgili normal kullanımdaki izlenimlerim,

• Daha önce pro kullandığım için film/video izlerken airin ekranı siyah kısımlarda biraz karanlık geldi.
    • imoviede 11 dakika 30 saniyeli bir videoyu 1080p, yüksek kalite, 1.57 gb. boyutunda 4 dakika 12 saniyede aktardı. Bu sürede ram kullanımı 6 gb.'ı geçmedi. Cpu kullanımında boşta olan kullanım da %60'dan aşağı düşmedi. 1080p, en iyi kalite, 10.57 gb. olarak 4 dk. 31 saniyede aktardı. Bu aktarım aşamalarında klavyenin üst tarafında hissedilmeyecek bir miktarda ısınma oldu. Bu ısınma da bileğin olduğu yerdeki soğuklukla karşılaştırılınca anlaşılıyor, yoksa ısınma denemez.
    • Fcp satın almadığım ve imovie işimi gördüğü için bunda deneme yapabildim.
    • netflix izlerken 2 kere, video kenarlardan kırpılmış vaziyette göründü. primevideo izlerken de 2 kere seste kayma oldu.
    • Gece ekranı kapatıp bıraktım, sabah kalktığımda pil hala %100'deydi.
    • Ekran ışığı en sona kadar açıkken safaride 4-5 saat film izledim, pil seviyesi %50'den fazlaydı. (Bu kısımda süre tutmadığım için süreden emin değilim.)
    • Ses kalitesini kötü olarak düşünmüştüm ama hiç de öyle değilmiş.

4-5 günlük basit kullanımda izlenimlerim bunlar.

Hocam PT'de stoga kac adet girmişti? Bu hafta hic bir yerde bulamadım m1 islemcili mba. Pt'yi aradım stokta yok dedi.

• tetriser T kullanıcısına yanıt

Geçen hafta stoğa girdiği akşam alamamıştım, 2. gün akşamında alabilmiştim. Stoğa kaç ürün eklendiğini bilemiyorum maalesef, yazıyorduysa da dikkat etmedim.

• Arkadaşlar fırsatlar konusunda fırsattan çok genel tartışma döndüğü için Forum Destek'ten de izin alarak genel bir konu açtım. Genel soru, cevap, fikir, deneyim gibi şeyleri paylaşmanız için hepinizi davet ediyorum.

Apple Mac ANA KONU'su: https://forum.donanimhaber.com/apple-mac-tum-cihazlar-ana-konu--146982711#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Androge0s -- 14 Aralık 2020; 14:51:0 >
  • Mba gönderildi diye bildirim geldi, apple store’dan teslimatı takip et kısmına tıkladığımda ups’ye yönlendiriyor ve bu gönderi numarasıyla ilgili ayrıntılar bulunamadı diyor. Fikri olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FireProoF_ F kullanıcısına yanıt

Ups henüz Apple’dan teslim almamıştır. Apple’dan teslim aldığında gönderi hareketleri gözükmeye başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: StubB

Hocam benimki çok karışık. Kısaca açıklamaya çalışayım.

+3 kasımda kulaklık geldi. Kutuyu açmadan kenara koydum durdu öyle.

+18 kasımda pandemiden dolayı iş yerine gidemeyeceğim için macbook teslim yerini müşteri hizmetlerinden ev adresi olarak güncelledim ve ups yi aramanıza gerek yok dediler.

+23 kasımda mac gümrükte iken iade talebi oluşturdum. Kulaklık için gelen iade koduyla kulaklıgı yolladım. MM macbook size gelmeden doğruca bize gelecek olurda bir ihtimal size gelirse kabul etmeyin kargoyu dendi tamam dedim

+ Ara ara ups sitesini takip ediyorum ürün teslim edildi olarak gördüm 4-5 gün bekledim ve Mmi aradım. Dedim iade ne durumda ? Ürün size teslim edilmiş gözüküyor dendi bende yok ben almadım dedim. Meğersem bilgisayarı iş yerine teslim etmiş. UPS kargo

+Gittim bilgisayarı aldım tekrardan kayıt açtım. 3 gün bekledim iade kodu gelmedi. Tekrar aradım 2 gün bekledim kod gelmedi. Tekrar aradım 3 gün bekledim kod gelmedi. 3. Arayışımda özür maiyetinde bana yeni alacağım mac m1 de tanımlı 800tl vaat ettiler. Tam soğumuşken okey dedim.

+Son aramamdan 3 gün geçti kod maile gene gelmedi. Aradım müşteri hizmetlerini dedim kredi kartın 2. ödemesi geldi ben ödemek istemiyorum. Onlarda bahane olarak işte sizin faturanız oluşmamış bu yüzden bu problemler var tarzında cümleler kurdular. Sakinliği korudum ve dedimki madem kulaklığı aldınız. Kulaklığın parasını(1599) geri yatırın bende gerekirse bu cihazı kullanayım veya size geri göndereyim dedim. Üst yöneticisi ile görüştü evet bu şekilde daha fazla mağdur olmamanız için yardımcı olabiliriz dediler ve Cuma'ya kadar beklenmem söylendi. Bekliyorum işte hala :)

Ek olarak faturası oluşmayan müşterilerden felanda bahsetti. Saçma geldi, ne alakaysa kaç gün geçti aradan.

Totalde iade için yaklaşık 1 ay geçmiş olacak özet olarak

An itibari ile macbook airi TNT kargoya teslim ettim. Bugün cihazın 2. taksidini ödedim yakında 3. taksidi ödeyeceğim.

• boostr B kullanıcısına yanıt

Eyvallah hocam

• MacBook Air M1'le 3 günüm geçti. Cihazı temel olarak şu işlerde kullanıyorum: Netflix/YouTube, okuldaki iş yüküm, R ve Python'la programlama ve Zoom.

Netflix/YouTube işini çok anlatmaya gerek yok. Ekran harika, çok memnunum. Masaüstünün yüzüne bakmadım ekran yüzünden.

Okuldaki iş yüküm genelde essay yazmak oluyor, bu bağlamda klavyeden ve pages uygulamasından gayet memnunum. Sayfalarca yazıyı keyif alarak yazıyorum. Buraya kadar anlattığım şeyler eski Macleri de bağlıyor, onlarda da aynı ekran ve klavye var.

Gelelim işlemcisi mimarisinin etki edebileceği bir meseleye, programlama. Buradada bir sorun yaşamadım. Misal R studio rosetta üzerinden sıkıntısız çalışıyor. Bir sorunum olmadı.

Burada bir parantez daha açayım, çok fazla pencere ve uygulama açık halde iş hallederim. Sırf bu huyum yüzünden cihaz ilerde sıkıntı yaşamasın diye 16 gb yaparak aldım. 15-20 sekme, pages dökümanları, keynote sunumları, pdfler, arkada Spotify açık ve bazen de zoom açık halde iş hallediyorum genelde. Hiçbir sorun yaşamadım, gayet bütün komutlarıma hassas kalıyor cihaz, yavaşlamıyor henüz ne yaparsam yapayım.

Zoom herkesin bildiği zoom işte. Zoom konusunda M1 cihazın en büyük faydası fansız tasarım. Fan gürültüsü olmadan yürütüyorum zoomla alakalı işlerimi. Amacı iletişim olan bir uygulamada fan açan cihazlar meğer büyük bir baş ağrısıymış.

• Arkadaşlar selamlar,

M1 Air almak istiyorum.

Aklıma takılan bir kaç soru var. Cevaplarsanız sevinirim.

2021 de 14 inch çıkacak onu beklemeli miyim ? inch konusunda pek bir fark olmaz heralde ? 13 İNCH İLE arasında nasıl bir fiyat fark olur ? M1 i şimdi almalı mıyım ? 256 yeter mi ? Ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi handsome bob -- 14 Aralık 2020; 19:39:17 >
  • handsome bob kullanıcısına yanıt

[Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 20 Mart 2021; 13:6:0 >
  • HandK kullanıcısına yanıt

teşekkürler. Aklımı kurcalayanlar açıkçası 256 gb ilerleyen güncellemelerle yer kalır mı kalmaz mı düşüncesi ? fazla yükleme falan yapmıyorum ben zaten ama 130 gb kullanmışım 512 gb mi alsam acaba ?... diğer bir konu da 14 inch olayı... 0,7 inch için beklesem mi ama fiyatı da en az 2 bin farkeder gibi ? bu arada çıkış tarihi nedir 14 inch ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi handsome bob -- 14 Aralık 2020; 21:44:9 >
  • 
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.