Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Mixenon Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.023
Cevap
391
Favori
313.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1538
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 23 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Favoriye Eklediklerim 391
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Pore (180 mesaj) EknCn (171 mesaj) HandK (165 mesaj) ciho. (156 mesaj) Androge0s (152 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4870 mesaj) Mobil (2789 mesaj) Tablet (183 mesaj) Mini (466 mesaj) Uygulama (1524 mesaj)
  • @
26 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Bilgisayar >> Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]
Giriş
    2443 Mesaj

beats yada airpods oluyor her yıl

|
    |
  • Yarbay
    3726 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LazerBülbül

Bildiğim kadarıyla WoW'da Native destek var. Sorunsuz oynarsınız.

çok güzel hocam teşekkür ederim, ,iş için ayrı oyun için ayrı taşmam gerekmeyecek çok sağolun

|
    |
  • Yarbay
    2353 Mesaj
    Merhabalar, ben bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim, elimde 3.5-4 senelik bir Monster var her işimi görüyor fakat oldukça ağır. Günlük kullanım için bir iPad Air 4 almayı düşünürken kalemiydi, klavyesiydi fiyatın Macbook Air'e dayanmasıyla kafam karıştı. Macbook Air M1 işlemcili modeli alırsam cihazı günlük kullanımın ötesinde programlama için kullanmayı düşünebilirim, daha önce MacOS kullanmadım hem günlük kullanımda hem de uygulama geliştirme tarafındaki deneyimini merak ediyorum. Windows tarafında mobil uygulama, web uygulama geliştirme ve basit düzeyde ML tabanlı işler yapıyorum. Günlük kullanımda her halükarda uzun ömürlü ve sorunsuz olacağından şüphem yok. Sormak istediğim şey, Monster cihazımı desktop gibi elimde tutacağım için aslında çok da problem olmasa da programlamaya dair ne tür handikaplarım olabilir? Özellikle M1 işlemciye bağlı bir handikap olur mu? Aksi takdirde Huawei tarafında bir Ultrabook alıp yanına da bir iPad 8 almayı düşünebilirim. Şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
    0 Mesaj

İos ya da mac tabanlı native app geliştirme yapmayacaksan ki üniv. Öğrencisi olarak bunu intel tabanlı laptop ya da ucuz desktopa hackintosh kurarak da yapabilirsin, mac e direkt ihtiyacın yok. M1 i geç 16 inç almadığın takdirde windows kuramazsın ve m1 de intel compiled sürüyle app çalışmaz. Buna native applar üzerine yazılmış 3rd party eklentiler dahil ve kısa zamanda geliştirme olmayacağından senin eğitim sırasında sıkıntı olur büyük ihtimal. Öncelikle monster laptop ında ek bi partition yarat ya da ek ssd üzerine hackintosh yüklemeyi deneyimle ve biraz kurcala. Bunun dışında daha gençsin Ağır laptop iidir omuz kası yaparsın. Yazılım için okula bağlı kalma data structures algoritmayı kaptıysan vs code aç dal kodlama dünyasına java, c#, js,react, node vs vs..

|
    |
    Dr John H. Watson kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2353 Mesaj

Anladım hocam, programlama tarafındaki yorumların için teşekkür ederim. Monster her halükarda desktop gibi duracak ekran kartından ötürü. Evde çok sıkıntı çıkarıyor hem prize bağlı yaşıyor hem de 2.8kg olduğu için kullanımı yordu artık, ayda 1 şehir dışı git gel yaparken ve günlük yanıma almam gerektiğinde 3.5kg olarak da zorluk çıkarıyor. O nedenle her şekilde bir cihaz alacağım, video-tarayıcı-tez ve kalan dersler için not alma üçgeninde iPad düşündüm fakat dediğim gibi fiyatlar iPad Air 4 ve aksesuarlarıyla Macbook Air'e dayandığı için kafa karıştırdı. Bu alacağım cihazdan birincil beklentim programlama dışındaki işlerimi görecek en uzun ömürlü kompakt cihaz, ikincil beklentim küçük de olsa profesyonel kullanımda en kötü ikinci ekran vs. olarak işime yaraması. Windows tabanlı Ultrabooklara Dell XPS, Thinkpad X1, MSI Prestige seviyesine çıkamayacağım için para yedirmek istemiyorum birincil beklentim bağlamında.

|
    |
    bnibm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    0 Mesaj

Kodlama, not alma için enterprise level olmadıkça yüksek cpu / gpu gücüne gerek yok. İlla mac istiosan 2.el mid 2012 i7 2.9 13 inç cihaza bak. Bu enson upgradeable macpro. Ssd ve 16gb ram takviyesi ile vs code üstünde hertürlü geliştirme ve ihtiyacına cevap alırsın - oyun hariç. Yok bütce var diosan ipad olayını duymamış olayım; mobil os olan bir platform ile unix tabanlı macos karşılaştırılmaz. 2.el 16gb ramli macpro bulmaya çalış, M1 işlemcili düşünüosan illa hafif olarak air var ama neyap ne et pro ya da air 16gb ram olanı al. 256gb ssd bile yeter, Gpu cpu gayet ii ama ilerde virtual server vb. Kullanırsan ramin faydasını görürsün. Sonuçta upgrade mümkün değil.

|
    |
    Dr John H. Watson kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    460 Mesaj
    Arkadaşlar MacBook air için hangi kılıf önerirsiniz çok hassamış pc çıplak halde kullanmak istemiyorum verebileceğiniz link varmı.
    Altı ızgara olanlar iz yapabiliyormuş diyorlar uygun fiyatlı koruyan iz yapmayan ne alabilirim yardımcı olur musunuz
  • Yarbay
    3826 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: chuckchucky

Arkadaşlar MacBook air için hangi kılıf önerirsiniz çok hassamış pc çıplak halde kullanmak istemiyorum verebileceğiniz link varmı.
    Altı ızgara olanlar iz yapabiliyormuş diyorlar uygun fiyatlı koruyan iz yapmayan ne alabilirim yardımcı olur musunuz

Şuna göz atabilirsiniz hocam.

https://www.amazon.com.tr/dp/B08CKGLVNG

• Yüzbaşı
    460 Mesaj

Teşekkürler hocam benim cihaz A2179 olan model yazıyor
    Ama bu kılıfında altı ızgara şeklinde alıp kullanırım da iz bırakıyor sıcaklaşınca diyorlar ızgaralar
    |
    |
    LazerBülbül kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    368 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LazerBülbül

Şuna göz atabilirsiniz hocam.

https://www.amazon.com.tr/dp/B08CKGLVNG

Alıntıları Göster

Sizce gerek var mı kılıflı kullanmaya?

• Teğmen
    179 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dr John H. Watson

Anladım hocam, programlama tarafındaki yorumların için teşekkür ederim. Monster her halükarda desktop gibi duracak ekran kartından ötürü. Evde çok sıkıntı çıkarıyor hem prize bağlı yaşıyor hem de 2.8kg olduğu için kullanımı yordu artık, ayda 1 şehir dışı git gel yaparken ve günlük yanıma almam gerektiğinde 3.5kg olarak da zorluk çıkarıyor. O nedenle her şekilde bir cihaz alacağım, video-tarayıcı-tez ve kalan dersler için not alma üçgeninde iPad düşündüm fakat dediğim gibi fiyatlar iPad Air 4 ve aksesuarlarıyla Macbook Air'e dayandığı için kafa karıştırdı. Bu alacağım cihazdan birincil beklentim programlama dışındaki işlerimi görecek en uzun ömürlü kompakt cihaz, ikincil beklentim küçük de olsa profesyonel kullanımda en kötü ikinci ekran vs. olarak işime yaraması. Windows tabanlı Ultrabooklara Dell XPS, Thinkpad X1, MSI Prestige seviyesine çıkamayacağım için para yedirmek istemiyorum birincil beklentim bağlamında.

https://mobile.donanimhaber.com/macbook-pro-retina-mid-2014--146789460

Düşünürseniz ben satıyorum. Ram 8 gb ama.

|
    |

• Yarbay
    3826 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kaganiane

Sizce gerek var mı kılıflı kullanmaya?

Alıntıları Göster

Kullanım şeklinize göre değişir hocam. Eğer temiz kullanmak istiyorsanız oldukça işe yarar. Lakin diğer taraftan da aleti kalınlaştıran ve ağırlaştıran bir şey sonuçta.

Ben Pro için ne olur ne olmaz diye aldım. Evdeyken çok takacağımı düşünmüyorum ama okulda vs. kullanabilirim.

Ekleme: Bence düz koruyucudan ziyade bir taşıma kılıfı/çantası daha yararlı olacaktır. Çünkü bu telefon gibi bir alet değil, elimizde taşımıyoruz. Masadan düşmesi falan zor bir olasılık. Ama kullanmadığımız zamanlarda taşırken öyle bir kılıf oldukça işe yarar.

Ben şunu tercih ettim: https://www.amazon.com.tr/dp/B07B52FVHW

Thule'un çok daha sağlam kılıfları var ama fiyat olarak daha yüksekteler, imkan varsa onlar da tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 3 Aralık 2020; 16:30:26 >
    |
    |

• Yarbay
    3826 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: chuckchucky

Teşekkürler hocam benim cihaz A2179 olan model yazıyor
    Ama bu kılıfında altı ızgara şeklinde alıp kullanırım da iz bırakıyor sıcaklaşınca diyorlar ızgaralar

Aynı tasarıma sahip hocam sizin model ile bu ilandaki model. Apple yeni Mac'lerde tasarım değişikliğine gitmedi.

Izgara konusunda ise herhangi bir bilgim yok.

|
    |
  • Çavuş
    48 Mesaj
    https://www.thule.com/en-ca/laptop-bags-sleeves/laptop-bags-and-sleeves/thule-gauntlet-macbook-sleeve-13-_-3203972
    Kılıf olarak şunu black fridayde almıştım 1 hafta kadar cihazla kullandım gayet şık duruyor ama ufak çanta tutacağı gibi bi yeri olsa çok daha kullanışlı olabilirdi belki de
    Ben de cihazı iade ettim muhtemel 2021 cihazına kadar almayacağım da kaldım kılıfla ve orjinal type c - hdmi usb kablosuyla 😅

• Yarbay
    3826 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sn10ur1

https://www.thule.com/en-ca/laptop-bags-sleeves/laptop-bags-and-sleeves/thule-gauntlet-macbook-sleeve-13-_-3203972
    Kılıf olarak şunu black fridayde almıştım 1 hafta kadar cihazla kullandım gayet şık duruyor ama ufak çanta tutacağı gibi bi yeri olsa çok daha kullanışlı olabilirdi belki de
    Ben de cihazı iade ettim muhtemel 2021 cihazına kadar almayacağım da kaldım kılıfla ve orjinal type c - hdmi usb kablosuyla 😅

Hocam bu sleeve kılıf, o dediğiniz model Attache olarak geçiyor. Ama daha pahalı :)

https://www.hepsiburada.com/thule-gauntlet-13-macbook-pro-cantasi-ca-tgae2355-p-HBV00000ZPMXW?magaza=Luxury+Audio

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 3 Aralık 2020; 20:35:14 >

• Teğmen
    190 Mesaj

zorlu'ya veya akasya'ya geldi mi acaba? bilgisi olan var mı arkadaşlar?

• Çavuş
    48 Mesaj

Biliyorum hocam ben 200 liraya almıştım sleeve olanı, buna bu kadar para bağlamayayım demiştim haklıymışım da elimde kılıfla kaldım😁

|
    |
  • Teğmen
    231 Mesaj

Çıkış yaptığı günden beri fiziksel alım için kovalıyorum daha görmedim Bangladeş’te pardon Türkiye’de
    |
    |
    TheSerial kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2443 Mesaj

codegen kılıf pişmanlıktır o kadar sert yapmıslar ki çıkartırken bılgısayar ortadan ıkıye ayrılcak sanıyodum

|
    |
  • Yüzbaşı
    361 Mesaj

Mba i5 in bugün güncelleme esnasında baya duyulur şekilde fanı çalışmaya başladı 10 dakikadır sürüyor. Şu an güncelleme devam ediyor ve fan sesi devam. Isınmayı pek dert etmiyorum. Fan inş normal kullanımda çok çalışmaz. Şimdilik memnunum.
    |
    |
    Androge0s kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Sohbet
anzer balı
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.