Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cohibar Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (6 Mobil) - 2 Masaüstü7 Mobil5 Android
5 sn
9.816
Cevap
386
Favori
295.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 1516
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 30 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Favoriye Eklediklerim 386
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Pore (179 mesaj) EknCn (171 mesaj) HandK (165 mesaj) ciho. (156 mesaj) Androge0s (128 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4721 mesaj) Mobil (2730 mesaj) Tablet (183 mesaj) Mini (462 mesaj) Uygulama (1524 mesaj)
  • @
23 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Bilgisayar >> Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]
Giriş
    133 Mesaj

Bunun cevabı yazıldı forumda, bilgisayarın geliş tarihi esas. Airpodları da geliş tarihinden/kullanım durumundan bağımsız olarak iade edebiliyorsun.

Bilgisayarlar öngörülenden 1 hafta 10 gün hızlı geliyor. Bana 10/17 Kasım diyordu, az önce güncelleme geldi 5 Kasım teslimat görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pasificici -- 3 Kasım 2020; 10:35:23 >
    |
    |
    efesb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1811 Mesaj

Evet bilgisayarların geliş tarihi esas alınıyor onu biliyorum ama AirPods bu süreçte kullanılmış oluyor olması enteresan geldi bana. Sonuçta kulağın içine sokulmuş birşey .

Bir sorun çıkmıyorsa açıp kullanayım ozaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    pasificici kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3486 Mesaj

Amazon ve Apple bu şekilde iade alıyorlar, ama sistemleri nasıl bu ürünler fabrikaya mı gidiyor yoksa yenilenip tekrar mı satılıyor belli değil.

Sonuçta parçası kullanılacak cihaz değiller.

|
    |
  • Yüzbaşı
    878 Mesaj

Olur da ARM platformunu kullanan cihazlar mevcut cihazlardan daha uygun olursa iade etmek yerine satmak daha makul olacaktır kanımca zira kur güncellemesinden sonraki zam ve geçmiş airpods kampanyası ile kâr dahi edinilebilir.

|
    |
    Androge0s kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    605 Mesaj

Yurtdışından gelenler için hiçbir şey yapmıyorsunuz, Apple tüm işlemleri hallediyor.

Çin'den çıkan ürün gümrükte en az 1 hafta duruyor bazen geçiyor. Yola çıkarken sistemde tarih öne çekilmiş gibi görünüyor ancak teslimat verilen tarihlere yakın ya da o periyod içinde gerçekleşiyor. (3 kişi 5 siparişte takip ettim, böyle gerçekleşti. Dağıtıma çıkarken de bildirim SMS geliyor.)

• Yüzbaşı
    878 Mesaj

Muhtemelen "refurbished" şeklinde gerekli ön kontrol ve işlemler yapıldıktan sonra piyasaya sürülüyordur.

|
    |
    EknCn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3826 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BeyazZenci01

ARM işlemcileri mi beklesem diye bekleyen arkadaşlar! (Ki çoğumuz bir nevi bu gruba giriyoruz ) Yeni ARM işlemcili cihazlar ucuz olacak diyoruz fakat şuan ki kur durumu göz önüne alındığında bizim bahsettiğimiz "ucuzluk"u yakalayabilmemiz için MBA/MBP modellerinin minimum 799/999 gibi fiyatlardan Türkiye'de satılması gerekiyor ki ABD'de dahi bu fiyatlardan satılmaya başlayacağını sanmıyorum ( BF yada prime indirimleri hariç ki bu indirimler belli vakitlerde ve cihazların piyasaya sürülmesinden belli bir zaman sonra oluyor.).

Diğer bir husus performans. Yeni çıkacak cihazlar her ne kadar da Apple tecrübe ve kalitesi belli olsa da ellerinde bilgisayar platformunda ARM işlemcileri ile büyük bir tecrübe ve feedback yok. Bu da ilk cihazların kararlılığının ne olacağını kestirememize neden oluyor. Ama öte yandan oturmuş bir platform var ve Mac pro'ları göz önünde bulundurunca bu mevcut platforma olan desteğin yakın zamanda kesilmesi hiç ama hiç makul değil.

Ayrıca yeni işlemcili cihazlar giriş seviyesi cihazlardan başlayıp sonradan üst "pro" seviyelere çıkacak. Ve bu yine yeni geçişten sonra Intel platformunu kullanan cihazların değer kaybetmesini hiç sanmıyorum mevcut cihazların Windows'u native olarak çalıştırdığını düşündüğümüzde.

Hiç belli olmaz, iPad fiyatlarını düşürdüğü gibi Macbook'larda da benzer bir politika izleyebilir Apple. En azından Air serisinde. Zaten şunun surasında bir hafta kaldı, izleyip göreceğiz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 3 Kasım 2020; 11:56:27 >
    |
    |

• Yarbay
    3282 Mesaj

airpods ile alanlara müjde oldu bu kadar erken olması, arm'ı gördükten sonra iade ya da devam kararı alınabilir.

özellikle a14 air 899$ olursa müthiş olur, mevcut kurlar ile 8999tl'den giriş yapabilir.

• Binbaşı
    1811 Mesaj

Aynen dediğiniz gibi oldu. Tabi o fiyattan ayrı bizdeki kur problemi ile kaça çıkar burada yeni mac ler onu görmek lazım ve nezaman görürüz kim bilir ?

|
    |
    losthell kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3724 Mesaj

arkadaşlar bu öğrenci eğitim indiriminden nasıl yararlanıyoruz, internetten kendi kartımla alıcam, öğrenci de değilim, faturayı kendi adıma mı kestirmem lazım öğrenci birinin üzerinden mi kestirmem lazım?

• Binbaşı
    1811 Mesaj

Faturayı öğrenci birinin adına kestirmenizde fayda var.

|
    |
    Tracy-Mcgrady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1811 Mesaj

Herşey olabilir 10 kasım akşamı göreceğiz. Ama fiyat konusu önemli Ben Base model Pro yu 16GB ram upgrade i ile aldım buda 12bin₺ yapıyor. Isınma konuları olmasa air alacaktım yani demem o ki 10 kasımda yeni gelecek işlemcili makineler benim aldığım i5 8. nesil intel makineden daha hızlı ve daha üstün özellikleri olur ve buda 12bine gelirse ben Pro yu iade edebilirim.

Yalnız 10 Kasımda Türkiye fiyatları belli olmaz o ayrı.

|
    |
    BeyazZenci01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    878 Mesaj

Yeni nesil cihazların oluşturduğu belirsizlik doğrudan cihazların kendisinden kaynaklanmıyor(optimizasyon belirsizliği dışında). Türkiye'deki dolar kurunun volatilitesinin yüksek olmasından kaynaklanıyor. Yoksa giriş model Mac'lerin $799 satışa çıkması beni çok şaşırtmayacaktır zira Apple yeni platformun yaygınlaşmasını ve dolayısıyla insanları bu Apple/ARM ekosistemine çekmeyi öngörüyor olabilir. Hatta Apple donanım'in ötesinde yazılıma yani servis sağlayıcılığı sahasına girdiğini de örüyoruz ve bu dillendiriliyor da. Bunun için salt donanım cihazlarının fiyatlarından fedekarlık yapması olasıdır.

|
    |
  • Yarbay
    2562 Mesaj
    Yeni armlerin 10nesilden iyi olacağına nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz arkadaşlar ilk jenerasyon cihaz her zaman risklidir.Ve iPad Air 3 i düşünürseniz 4 bin liraydı yenisi kulakliksiz 5800 TL oldu kulaklıkla Air 3 alanlar bayram etti. O yuzden intelli Mac alanlar kesinlikle çok avantajlı olacak hele ki airpods ile alanlar.

• Binbaşı
    1811 Mesaj

Umarım dediğiniz gibi olur ve biz o Airpods kampanyası ile alanlar şanslı olan kısım oluruz. Ama benim Mac 8. nesil o yüzden şu ARM işlemci makineleri bir görmek istiyorum 10 Kasım da

|
    |
    anl_clk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    18 Mesaj

Merhaba ben 23 ekimde eğitim kampanyasıyla MacBook Pro 13 inç giriş modelini sipariş ettim. Teslim tarihim 19-26 Kasım. 11 gündür hala işleniyor.

AirPods geldi.

Kafama takılan bir soru var. Eğer 10 kasımda zam gelirse;

Bizim satın aldığımız ürünün fiyatını da zam geleceği zaman üstüne ödememizi isterler mi?

Veyahut siparişi zamlandı diye iptal ederler mi?

Şikayetvarda bu tip bir vaka gördüm de...

• Binbaşı
    1449 Mesaj

Hayir, aldiginiz fiyat geçerli her zaman, sorun olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    jisfer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1633 Mesaj

Teşekkür ederim 👍

|
    |
    TalhaAtik38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    18 Mesaj

Yanıtladığınız için teşekkürler

|
    |
  • Yarbay
    3826 Mesaj

Arkadaşlar yeri değil belki ama Ankara'da bir Apple Store yok, açılıp açılmayacağı da belli değil. Buna karşın İstanbul'da iki adet bulunuyor. Bence nüfusunu ve başkent olmasını göz önüne aldığımızda (çevre illerden de vatandaşlar gelebilir) Ankara en az bir şubeyi hak ediyor.

Organize olup bu konuyla ilgili bir mail kampanyası vs. mi düzenlesek? Ne dersiniz? En azından akıllarına sokarsak korona sonrası dönemde bir yatırım düşünebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 3 Kasım 2020; 20:9:42 >
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Masal Oku
konkasör
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.