Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: atanamayansantrafor , Celikpena , s1LENT , Orcun_1905 Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 4 Misafir - 6 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
9.866
Cevap
387
Favori
300.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1521
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 28 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 387
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Pore (179 mesaj) EknCn (171 mesaj) HandK (165 mesaj) ciho. (156 mesaj) Androge0s (135 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4758 mesaj) Mobil (2745 mesaj) Tablet (183 mesaj) Mini (462 mesaj) Uygulama (1524 mesaj)
  • @
26 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Bilgisayar >> Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]
Giriş
    878 Mesaj

Sizin kullanımınıza göre değişen bir durum bu. Internette karşılaştırmalı videolardan, kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurarak fikir edinebilir ve karar verebilirsiniz. Lakin illaki bir yükseltme yapacaksanız RAM takviyesi daha yerinde olur eğer ileriye dönük bir cihaz almak istiyorsanız. Çünkü multitasking'de 8 GB RAM ileride yeterli olmayacaktır. Hatta tek çekirdek ağırlıklı işlemler(günlük kullanım) için direk MacBook Air alın ve/veya RAM yükseltme yapın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    yalnızaslan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1146 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BeyazZenci01

Sizin kullanımınıza göre değişen bir durum bu. Internette karşılaştırmalı videolardan, kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurarak fikir edinebilir ve karar verebilirsiniz. Lakin illaki bir yükseltme yapacaksanız RAM takviyesi daha yerinde olur eğer ileriye dönük bir cihaz almak istiyorsanız. Çünkü multitasking'de 8 GB RAM ileride yeterli olmayacaktır. Hatta tek çekirdek ağırlıklı işlemler(günlük kullanım) için direk MacBook Air alın ve/veya RAM yükseltme yapın

Teşekkür ediyorum. Söylediklerinizi mutlaka dikkate alarak karar vereceğim :)

|
    |
  • Yarbay
    3725 Mesaj

merhaba arkadaşlar

https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro/13-inç-uzay-grisi-2.0-ghz-4-çekirdekli-i̇şlemci,-3.8-ghz’e-kadar-turbo-boost-512gb#

modeli almak istiyorum. siteden alırsam 4-5 hafta teslimat süresi diyor , bu modeli siteden almak mı avantajlıdır, piyasada mağazalarda bulunuyor mu, bulunuyorsa bu fiyatlarda mı?

• Binbaşı
    1248 Mesaj

Pisman olacaginizi zannetmiyorum. Bende MBP siparisim var, olaki cok farkli bir sistem gelir, ucuzlar, iade ederim ama %90 ihtimalle iade etmeyip kullanacagim.

|
    |
    tripleseven kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1248 Mesaj

Hocam keske AirPods kampanyasi bitmeden zamaninda alsaydiniz daha iyi olurdu. Fakat pt.com.tr de varsa stoklarinda kafa kafaya denk gelir veya daha ucuz olur bir tik . Egitim indirimi ile cozulur yine. Ayrica 10 gün sonra event var bekleyebilirsiniz de ama zam gelme ihtimalide var. Siteden almak suanda hediyesiz oldugu icin mantiksiz. Bosa beklersiniz.Bizler sirf AirPods hediyesi icin hala bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 2 Kasım 2020; 23:44:47 >
    |
    |
    Tracy-Mcgrady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3725 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: HandK

Hocam keske AirPods kampanyasi bitmeden zamaninda alsaydiniz daha iyi olurdu. Fakat pt.com.tr de varsa stoklarinda kafa kafaya denk gelir veya daha ucuz olur bir tik . Egitim indirimi ile cozulur yine. Ayrica 10 gün sonra event var bekleyebilirsiniz de ama zam gelme ihtimalide var. Siteden almak suanda hediyesiz oldugu icin mantiksiz. Bosa beklersiniz.Bizler sirf AirPods hediyesi icin hala bekliyoruz.

hocam teşekkürler ilginiz ve yorumunuz için. yeni gelecek macbook'larda silikon denen yeni işlemci kullanılacakmış sanırım, siz ne tavsiye edersiniz beklemeye değer mi?

• Binbaşı
    1812 Mesaj

Bu akşam geldi benim Airpods kulaklıklar saat 19:00 du hatta şaşırdım o saatte teslimata.

Şimdi Mac i bekliyorum. Aslında kafamda net olarak 17 kasımdaki ARM işlemcili Mac leri bir görmek var ona göre karar vereceğim. Daha Mac in gelmesine 3 hafta var

|
    |
    .Space. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1248 Mesaj

Zaten gecen haftadaki kampanyayi kacirmissiniz diyelim. Surada 10 gün var. Ben bekleyin derim tabi acil ihtiyac yoksa ama zamlanma olasiligi olursa buna birsey diyemem, sizin acinizdan kötü olur. Diyelim ki fiyatlar ayni gitti, eventten sonra diger yorumlari okur, karar verirsiniz(ne alip almayacaginiza) . Fakat yine ülkeye gelene kadar dolar artip 9 oldugunu varsayarsak 1000 Dolar direk 9.000tl olacak ve vergi vs eklemek istemiyorum üzerine pahaliliktan cihaza ulasamayiz. Ki, 1500 dolar olursa gerisini siz dusunun. Bu sebepten dolayi fiyatlar ucar,ARM alamam cok pahalandi diyecek, bu sefer eski baktigimi alayim bari diyeceksiniz(suanda sordugunuz) , bir baktiniz oda zamlanmis,cihazsiz kalirsiniz. Tabi bu senaryo olmayabilir. Benim gibi gectigimiz haftayi AirPods kampanyasiyla cihaz alan arkadaslar, hem zammi dusunerekten, hemde cihazlar gec gelecegi icin, iade hakkimizi kullanmak istememizdir. Yani ARM aciklanir, duruma bakilir, aklimiza yatar, iade etme sürecini baslatir, ARM cihaz alinir diye dusunduk. Fakat ben iade etmeyip kullanmayi dusunuyorum. Cunku teknolojiye yetisemiyoruz ve ARM gelmesi, hata varmi, performans durumu nasil diyerekten oturma süreci olacaktir. Tabi iPadOS tan Apple tecrübeli ama yine de yeni bir sürec. Benim fikrim aldigim cihazi 5 senede olsa 1-2 senede olsa, kullanip, ARM oturdumu elimdeki cihazdan ARM gecmek, tabi gerekli görürsem oda. O yüzden 16 gb ram artirdim.Destek vs devam ederse devam ederim ARM gecmem oda zor. Kisacasi durum karisik.

|
    |

• Yarbay
    3725 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: HandK

Zaten gecen haftadaki kampanyayi kacirmissiniz diyelim. Surada 10 gün var. Ben bekleyin derim tabi acil ihtiyac yoksa ama zamlanma olasiligi olursa buna birsey diyemem, sizin acinizdan kötü olur. Diyelim ki fiyatlar ayni gitti, eventten sonra diger yorumlari okur, karar verirsiniz(ne alip almayacaginiza) . Fakat yine ülkeye gelene kadar dolar artip 9 oldugunu varsayarsak 1000 Dolar direk 9.000tl olacak ve vergi vs eklemek istemiyorum üzerine pahaliliktan cihaza ulasamayiz. Ki, 1500 dolar olursa gerisini siz dusunun. Bu sebepten dolayi fiyatlar ucar,ARM alamam cok pahalandi diyecek, bu sefer eski baktigimi alayim bari diyeceksiniz(suanda sordugunuz) , bir baktiniz oda zamlanmis,cihazsiz kalirsiniz. Tabi bu senaryo olmayabilir. Benim gibi gectigimiz haftayi AirPods kampanyasiyla cihaz alan arkadaslar, hem zammi dusunerekten, hemde cihazlar gec gelecegi icin, iade hakkimizi kullanmak istememizdir. Yani ARM aciklanir, duruma bakilir, aklimiza yatar, iade etme sürecini baslatir, ARM cihaz alinir diye dusunduk. Fakat ben iade etmeyip kullanmayi dusunuyorum. Cunku teknolojiye yetisemiyoruz ve ARM gelmesi, hata varmi, performans durumu nasil diyerekten oturma süreci olacaktir. Tabi iPadOS tan Apple tecrübeli ama yine de yeni bir sürec. Benim fikrim aldigim cihazi 5 senede olsa 1-2 senede olsa, kullanip, ARM oturdumu elimdeki cihazdan ARM gecmek, tabi gerekli görürsem oda. O yüzden 16 gb ram artirdim.Destek vs devam ederse devam ederim ARM gecmem oda zor. Kisacasi durum karisik.

hocam çok teşekkür ederim ayrıntılı açıklamalarınız için, benim de kafam iyice karıştı ama en mantıklısını siz yapmışsınız.

• Binbaşı
    1248 Mesaj

Banada ayni oldu , oturuyordum aksam 20:00 da tak kargo geldi AirPods. MacBook bugün oda kargoya verildi. 10 kasimda tanitilir ARMler bence . Ben benim macbook iade edermiyim fikrim yok. Sanirim kullanirim gibi. Sürecler yoruyor artik beni.

|
    |
    efesb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1248 Mesaj

Rica ederim hocam ne demek. Dedigim gibi iyice mantik cercevesinde fikirlerinizi suzgecten gecirin. Sonradan pisman olmayin. Unutmadan 14 günlük iade olayi sadece Apple resmi siteden oluyor. Pt gibi sitelerde ugrasirsiniz. Ek olarak sahsi fikrim dolar yerinde durmuyor, zam güncellemesi yapilacak ve üzüldügüm tek nokta zam gelirse iPad Air modeli olur.5300 tl kusur egitim indirimi, normali 5799 tl olan versiyonun fiyati olacaktir. Büyük ihtimalle air fiyati eski 11 pro fiyatina cekerler ve bizde keske alsaydik diyecegiz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 3 Kasım 2020; 0:25:35 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1633 Mesaj
    Arkadaşlar teslim tarihi 23-27 Kasımdı. Ardından net 23 oldu şimdide 9 kasım olarak gözüyor. Ürünü 28 ekimde sipariş ettim. Gümrükde gecikme olur mu? yoksa 9 kasımda gelir mi?

• Teğmen
    110 Mesaj

Muhtemelen hafta sonuna kadar alırsınız...

|
    |
    StubB kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    878 Mesaj
    ARM işlemcileri mi beklesem diye bekleyen arkadaşlar! (Ki çoğumuz bir nevi bu gruba giriyoruz ) Yeni ARM işlemcili cihazlar ucuz olacak diyoruz fakat şuan ki kur durumu göz önüne alındığında bizim bahsettiğimiz "ucuzluk"u yakalayabilmemiz için MBA/MBP modellerinin minimum 799/999 gibi fiyatlardan Türkiye'de satılması gerekiyor ki ABD'de dahi bu fiyatlardan satılmaya başlayacağını sanmıyorum ( BF yada prime indirimleri hariç ki bu indirimler belli vakitlerde ve cihazların piyasaya sürülmesinden belli bir zaman sonra oluyor.).

Diğer bir husus performans. Yeni çıkacak cihazlar her ne kadar da Apple tecrübe ve kalitesi belli olsa da ellerinde bilgisayar platformunda ARM işlemcileri ile büyük bir tecrübe ve feedback yok. Bu da ilk cihazların kararlılığının ne olacağını kestirememize neden oluyor. Ama öte yandan oturmuş bir platform var ve Mac pro'ları göz önünde bulundurunca bu mevcut platforma olan desteğin yakın zamanda kesilmesi hiç ama hiç makul değil.

Ayrıca yeni işlemcili cihazlar giriş seviyesi cihazlardan başlayıp sonradan üst "pro" seviyelere çıkacak. Ve bu yine yeni geçişten sonra Intel platformunu kullanan cihazların değer kaybetmesini hiç sanmıyorum mevcut cihazların Windows'u native olarak çalıştırdığını düşündüğümüzde.

• Teğmen
    133 Mesaj

Katılıyorum; gene de izlemek lazım. 10 Kasım’da üç yeni cihaz diyollaaa:

https://9to5mac.com/2020/11/02/bloomberg-apple-to-announce-three-new-macbooks-with-apple-silicon-at-next-weeks-event/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pasificici -- 3 Kasım 2020; 9:50:59 >
    |
    |
    BeyazZenci01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    805 Mesaj
    29'unda sipariş ettim macbook air ve airpods'tan tarih geldi. Airpods bugün macbook ise 9 kasım'da teslim edilecek gözüküyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    805 Mesaj

Bekleyip göreceğiz, bende air siparişi verdim eğer cihaz yeni çıkacak arm tabanlı apple silikonlar hoşuma giderse iade edip ya da satıp o cihazı alabilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    BeyazZenci01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    11 Mesaj

Benim ki de ilk başta 18-23 kasımdı.(22 ekimde sipariş ettim) Ürün yola çıkınca 3 kasım oldu. Ama türkiye ye giriş yaptıktan sonra süre değişiyor. Şimdi de 18 kasım olarak gözüküyor.

|
    |
    StubB kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1812 Mesaj
    Arkadaşlar benim hediye AirPods geldi ama mac e daha 3 hafta var şimdi bu kulaklıkları açıp kullanınca mac geldikten sonra 1 hafta içinde iade kararı aldığımız taktirde kulaklıklar 1 ay boyunca kullanılmış oluyor. Bu koşullarda iade mümkün mü ? Kaldıki AirPods bir hijyenik ürün gibi düşünülüyor mu?
    Bilen arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum

• Çavuş
    60 Mesaj

Ben de 19 ekimde macbook siparis vermistim 28inde turkiyeye gelmis. Ups takipten baktığımda Vekaletname belgesi eksik ve işlem için gerekli Bu bilgiyi elde etmek için çalışıyoruz. / Alıcıyla irtibata geçtik. diye bir ifade var.

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
anzer balı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.