Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: onder.t , .VincentVega. Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
9.102
Cevap
371
Favori
245.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 1461
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 5
  • Favoriye Eklediklerim 371
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Pore (179 mesaj) EknCn (170 mesaj) HandK (165 mesaj) ciho. (156 mesaj) elvinjohnson (110 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4179 mesaj) Mobil (2567 mesaj) Tablet (183 mesaj) Mini (440 mesaj) Uygulama (1524 mesaj)
  • @
18 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Bilgisayar >> Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]
Giriş
    788 Mesaj

çin den koreye ordan almanya oradan da istanbula gelecek .Daha sonra 1 hafta kadar da istanbul gümrük işlemleri sürüyor

|
    |
    Yellow Claw kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4681 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Vandelay

Ne çabuk vermişler ya. Hangi MacBook’tu?

Macbook Pro. 16 ram 512 ssd

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    4681 Mesaj

Direkt buraya gelme olayi yok mu ya   Ptt kargo gibi gezdirecekler urunu illa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    dc106 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    361 Mesaj

Ben de geçen hafta aynısını sipariş ettim. Umarım o kadar dolanmıyordur yollarda. İlginç olmuş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    788 Mesaj

malesef durum böyle Çinden Türkiyeye gelmesi 2 yada 3gün sürüyor ama Apple toplu olarak çekim yapıtğı için gümrük işlemleri uzun sürüyor

|
    |
  • Binbaşı
    1337 Mesaj

Slikon işlemcili maclerin daha ucuz olması beklendiği doğru mu acaba? Siz ne düşünüyorsunuz?

• Çavuş
    64 Mesaj

selam dostlar

elimde macbook air 2020 var.

sizce şu airpods 2020 eğitim kampanyasından yararlanıp macbook pro ya geçmelimiyim.

1.4 GHz 4 Çekirdekli İşlemci, 3.9 GHz’e kadar Turbo Boost

256 GB Depolama Kapasitesi

Touch Bar ve Touch ID

• 1.4 GHz 4 çekirdekli 8. nesil Intel Core i5 işlemci
    • 3.9 GHz’e kadar Turbo Boost
    • Intel Iris Plus Graphics 645
    • 8 GB 2133 MHz LPDDR3 bellek
    • 256 GB SSD depolama¹
    • True Tone özelliğine sahip 13 inç Retina ekran
    • Magic Keyboard
    • Touch Bar ve Touch ID
    • İki adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası

10.527,06 TL

bunu almayı düşünüyorum elimdeki air 2020 baz model.

• Yüzbaşı
    378 Mesaj

Kullanım alanınız ağırlıkla günlük kullanımsa bosuna para vermenize gerek yok hocam kullanmayacağınız özelliklere

|
    |
    pcgen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    64 Mesaj

günlük işler için kullanıyorum. yeni işlemcilerle değiştiririm diyordumda airpods la çok bi fark kalmayacak acaba dedim. teşekkürler.

|
    |
    gaisensei kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    11 Mesaj

Dün sipariş vermiştim macbook air 2020 yi bugün airpodsu geldi. Mac de çok gecikmese bari

|
    |
  • Yarbay
    2392 Mesaj
    Arkadaşlar selam. Bir yakınımıza alacağız MacBook. Eğitim indirimi için bir başkasının öğrenci belgesini kullansak sorun oluyor mu? Ya da illaki istiyor mu Apple öğrenci kimliği? Yardımcı olursanız sevinirim

|
    |
  • Yarbay
    8696 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Yellow Claw

Macbook Pro. 16 ram 512 ssd

Alıntıları Göster

15099 TL olan model mi?

• Yarbay
    3824 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Reyiz

Slikon işlemcili maclerin daha ucuz olması beklendiği doğru mu acaba? Siz ne düşünüyorsunuz?

Beklendiği doğru, ama beklenti sonuçta. Kesin bir şey söylemek mümkün değil hocam.

• Binbaşı
    1337 Mesaj

Şu an windows kullanıyorum eğitim kampanyası cazip geldi ama bu işlemci olayını duyunca bekleme kararı aldım. Intelin ısınması bilmemnesi ve birden aldığım model eskiyecek diye düşündüm bilemiyorum doğru mu düşündüm de.

Apple kendi işlemcisini iyi entegre eder güncellemeleri yamaları daha uyumlu yapar gibime geliyor. Fiyatta buna bağlı olarak 50 100 dolar ucuzlasa bile tadından yenmez.

|
    |
    LazerBülbül kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3824 Mesaj
    quote:

Şu an windows kullanıyorum eğitim kampanyası cazip geldi ama bu işlemci olayını duyunca bekleme kararı aldım. Intelin ısınması bilmemnesi ve birden aldığım model eskiyecek diye düşündüm bilemiyorum doğru mu düşündüm de.

Apple kendi işlemcisini iyi entegre eder güncellemeleri yamaları daha uyumlu yapar gibime geliyor. Fiyatta buna bağlı olarak 50 100 dolar ucuzlasa bile tadından yenmez.

Birkaç ay önceki sızıntılara göre 800 dolarlık bir başlangıç fiyatı belirtiliyor. Tabii dolar kurundaki artış ve eğitim kampanyasının bitişiyle fiyatta azalmayı bırakın (Türkiye olarak) artış bile görebiliriz.

Yine de bende beklemeyi tercih ediyorum. 2020 MBA'lar ısınma konusunda gerçekten sorunlu cihazlar ve işlemcileri oldukça eski (14nm) bir teknolojiyi kullanıyor. O yüzden gözümüz Kasım'daki Apple etkinliğinde.

• Yüzbaşı
    378 Mesaj

Valla ihtiyaç hasıl oldu ben yapıştırdım i5 mb air. Normal zaman olsa beklenebilir evet ama fiyatların bu belirsizliğinde kampanyayı da kaçırmak hiç mantıklı görünmüyor

|
    |
  • Yarbay
    3824 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gaisensei

Valla ihtiyaç hasıl oldu ben yapıştırdım i5 mb air. Normal zaman olsa beklenebilir evet ama fiyatların bu belirsizliğinde kampanyayı da kaçırmak hiç mantıklı görünmüyor

Hayırlı olsun hocam. Dediğiniz gibi büyük bir belirsizlik var, olay şuan tamamen tercih meselesi. Ben beklemeyi tercih edenlerdenim.  

|
    |
  • Binbaşı
    1337 Mesaj

Şu da var apple olması farketmez ilk defa böyle bir değişikliğe gidiyor. Haliyle intel kötü yahu dediğimiz sorunların türevleriyle karşılaşabiliriz. Kullanıcıların f/p algısını zedelememek adına oluşabilecek komplikasyonlardan ve iyi bir pazarlama yapmak adına uygun fiyat gelecektir.

|
    |
  • Yarbay
    3824 Mesaj
    quote:

Şu da var apple olması farketmez ilk defa böyle bir değişikliğe gidiyor. Haliyle intel kötü yahu dediğimiz sorunların türevleriyle karşılaşabiliriz. Kullanıcıların f/p algısını zedelememek adına oluşabilecek komplikasyonlardan ve iyi bir pazarlama yapmak adına uygun fiyat gelecektir.

Hocam Apple'ın Macbook serisinde ilk kez ARM tabanlı bir işlemci kullanacağı doğru ama Apple bu duruma yabancı bir şirket değil.

Apple yıllardır gerek iPhone gerek iPad serisi modelleri için kendi tasarladığı işlemcileri ve kendi OS'unu kullanıyor. Yani bu konuda oldukça tecrübeliler.

Hatalar illaki olacaktır ama ben bug dolu bir yazılım beklemiyorum. iOS'un ilk güncellemelerindeki gibi olabilir, hatalar zamanla güncellemeler ile birlikte çözümlenecektir.

• Binbaşı
    1337 Mesaj

Tabiki de onu demek istemedim zaten ben. Sadece ilk adımı pazarlamak, sistemi oturtmak adına bir buyrun fiyati olacaktır zaten dışarıdan satın almadığı için işlemciyi haliyle daha ucuza mal edecek ve intelin yama üstüne yama gelen işlemcilerinden daha kolay optimize edilecektir o yüzden de bekliyorum ben de.

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
ankara gülüş tasarımı
Sohbet
Radyo Dinle
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,406
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.