Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (317. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
25.886
Cevap
898
Favori
1.745.588
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

malesef durum böyle Çinden Türkiyeye gelmesi 2 yada 3gün sürüyor ama Apple toplu olarak çekim yapıtğı için gümrük işlemleri uzun sürüyor

• Slikon işlemcili maclerin daha ucuz olması beklendiği doğru mu acaba? Siz ne düşünüyorsunuz?

• selam dostlar

elimde macbook air 2020 var.

sizce şu airpods 2020 eğitim kampanyasından yararlanıp macbook pro ya geçmelimiyim.

1.4 GHz 4 Çekirdekli İşlemci, 3.9 GHz’e kadar Turbo Boost

256 GB Depolama Kapasitesi

Touch Bar ve Touch ID

• 1.4 GHz 4 çekirdekli 8. nesil Intel Core i5 işlemci
    • 3.9 GHz’e kadar Turbo Boost
    • Intel Iris Plus Graphics 645
    • 8 GB 2133 MHz LPDDR3 bellek
    • 256 GB SSD depolama¹
    • True Tone özelliğine sahip 13 inç Retina ekran
    • Magic Keyboard
    • Touch Bar ve Touch ID
    • İki adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası

10.527,06 TL

bunu almayı düşünüyorum elimdeki air 2020 baz model.

• pcgen P kullanıcısına yanıt
    Kullanım alanınız ağırlıkla günlük kullanımsa bosuna para vermenize gerek yok hocam kullanmayacağınız özelliklere

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gaisensei kullanıcısına yanıt

günlük işler için kullanıyorum. yeni işlemcilerle değiştiririm diyordumda airpods la çok bi fark kalmayacak acaba dedim. teşekkürler.

• Dün sipariş vermiştim macbook air 2020 yi bugün airpodsu geldi. Mac de çok gecikmese bari

• Arkadaşlar selam. Bir yakınımıza alacağız MacBook. Eğitim indirimi için bir başkasının öğrenci belgesini kullansak sorun oluyor mu? Ya da illaki istiyor mu Apple öğrenci kimliği? Yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Yellow Claw

Macbook Pro. 16 ram 512 ssd

Alıntıları Göster

15099 TL olan model mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Reyiz

Slikon işlemcili maclerin daha ucuz olması beklendiği doğru mu acaba? Siz ne düşünüyorsunuz?

Beklendiği doğru, ama beklenti sonuçta. Kesin bir şey söylemek mümkün değil hocam.

• LazerBülbül kullanıcısına yanıt

Şu an windows kullanıyorum eğitim kampanyası cazip geldi ama bu işlemci olayını duyunca bekleme kararı aldım. Intelin ısınması bilmemnesi ve birden aldığım model eskiyecek diye düşündüm bilemiyorum doğru mu düşündüm de.

Apple kendi işlemcisini iyi entegre eder güncellemeleri yamaları daha uyumlu yapar gibime geliyor. Fiyatta buna bağlı olarak 50 100 dolar ucuzlasa bile tadından yenmez.

• quote:

Şu an windows kullanıyorum eğitim kampanyası cazip geldi ama bu işlemci olayını duyunca bekleme kararı aldım. Intelin ısınması bilmemnesi ve birden aldığım model eskiyecek diye düşündüm bilemiyorum doğru mu düşündüm de.

Apple kendi işlemcisini iyi entegre eder güncellemeleri yamaları daha uyumlu yapar gibime geliyor. Fiyatta buna bağlı olarak 50 100 dolar ucuzlasa bile tadından yenmez.

Birkaç ay önceki sızıntılara göre 800 dolarlık bir başlangıç fiyatı belirtiliyor. Tabii dolar kurundaki artış ve eğitim kampanyasının bitişiyle fiyatta azalmayı bırakın (Türkiye olarak) artış bile görebiliriz.

Yine de bende beklemeyi tercih ediyorum. 2020 MBA'lar ısınma konusunda gerçekten sorunlu cihazlar ve işlemcileri oldukça eski (14nm) bir teknolojiyi kullanıyor. O yüzden gözümüz Kasım'daki Apple etkinliğinde.

Valla ihtiyaç hasıl oldu ben yapıştırdım i5 mb air. Normal zaman olsa beklenebilir evet ama fiyatların bu belirsizliğinde kampanyayı da kaçırmak hiç mantıklı görünmüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: gaisensei

Valla ihtiyaç hasıl oldu ben yapıştırdım i5 mb air. Normal zaman olsa beklenebilir evet ama fiyatların bu belirsizliğinde kampanyayı da kaçırmak hiç mantıklı görünmüyor

Hayırlı olsun hocam. Dediğiniz gibi büyük bir belirsizlik var, olay şuan tamamen tercih meselesi. Ben beklemeyi tercih edenlerdenim. Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] 

Şu da var apple olması farketmez ilk defa böyle bir değişikliğe gidiyor. Haliyle intel kötü yahu dediğimiz sorunların türevleriyle karşılaşabiliriz. Kullanıcıların f/p algısını zedelememek adına oluşabilecek komplikasyonlardan ve iyi bir pazarlama yapmak adına uygun fiyat gelecektir.

• quote:

Şu da var apple olması farketmez ilk defa böyle bir değişikliğe gidiyor. Haliyle intel kötü yahu dediğimiz sorunların türevleriyle karşılaşabiliriz. Kullanıcıların f/p algısını zedelememek adına oluşabilecek komplikasyonlardan ve iyi bir pazarlama yapmak adına uygun fiyat gelecektir.

Hocam Apple'ın Macbook serisinde ilk kez ARM tabanlı bir işlemci kullanacağı doğru ama Apple bu duruma yabancı bir şirket değil.

Apple yıllardır gerek iPhone gerek iPad serisi modelleri için kendi tasarladığı işlemcileri ve kendi OS'unu kullanıyor. Yani bu konuda oldukça tecrübeliler.

Hatalar illaki olacaktır ama ben bug dolu bir yazılım beklemiyorum. iOS'un ilk güncellemelerindeki gibi olabilir, hatalar zamanla güncellemeler ile birlikte çözümlenecektir.

Tabiki de onu demek istemedim zaten ben. Sadece ilk adımı pazarlamak, sistemi oturtmak adına bir buyrun fiyati olacaktır zaten dışarıdan satın almadığı için işlemciyi haliyle daha ucuza mal edecek ve intelin yama üstüne yama gelen işlemcilerinden daha kolay optimize edilecektir o yüzden de bekliyorum ben de.

• [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 20 Mart 2021; 21:9:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HandK

[Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

bence al. fiyatı artacak yakında. ayrıca almadığın her gün daha ileri gidiyor kargo süren. kargolar 1 ayda anca ulaşıyor. o yüzden elini çabuk tutmakta fayda var.

Hocam MBA 2020 lerin islemci nasil eski olabilir? 10nm islemci ama 14nm demissiniz. Islemci gayet yeni ve iyi. Apple in sogutmasi rezalet ve bunuda kasitli yapmislar sirf macbook prolarla yakin performans olmasin diye.

Garanti bitince kasayi acip, termal pedlerle kullanicilar nasil isinma sorununun kismen onune gecip ayni islemcilerle %35lere varan performans farki yakalamislar izleyebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak_bt

Hocam MBA 2020 lerin islemci nasil eski olabilir? 10nm islemci ama 14nm demissiniz. Islemci gayet yeni ve iyi. Apple in sogutmasi rezalet ve bunuda kasitli yapmislar sirf macbook prolarla yakin performans olmasin diye.

Garanti bitince kasayi acip, termal pedlerle kullanicilar nasil isinma sorununun kismen onune gecip ayni islemcilerle %35lere varan performans farki yakalamislar izleyebilirsiniz.

Özür diliyorum, MBA'daki işlemciyi dizüstü 10. nesil işlemcilerle karıştırmışım. Haklısınız 10nm olacaktı.

Yalnız, bu hala eski teknoloji olduğunu gösteriyor. Zira 10nm'den sonra 7 ve 5 olmak üzere iki basamak mevcut. A14(X) çipi bildiğimiz üzere 5nm üretim tekniğiyle karşımıza çıkacak. Bu yüzden eski ifadesini kullandım.

Doğal olarak ısınma sorunu çok daha az yaşanacak ve işlem kapasitesi de artacak. Yoksa ben şuanki cihazlar çöp, kaka demiyorum. Gayet güzel cihazlar lakin ARM cihazların daha başarılı olacağı da çok yüksek bir olasılık.

• 
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.