Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (311. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Şekmi Şarraki , _kej_ , hbakl
3 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.627
Cevap
892
Favori
1.723.130
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
85 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MacBook Pro 16" cihazımda trackpad'in sol tarafın bitiş kısmı pürüzsüz iken(parmağı trakpad dışına doğru kaydırırken) sağ taraf bitiş kısmı pürüzlü durumda yani bir yükseklik farkı var cihaz sahibi olan arkadaşlardan rica etsem trackpad'i kontrol edebilirler mi? Genel durum bir durum mu yoksa benim cihaza özel mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_hakan

Öğrenci belgesi karekod lu olacak email atılacak , fatura da öğrenci adı ile aynı olacak.

Açıköğretim üniv. ni kapsıyor değil mi? 2 senelik bölümü

Kapsar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sünnetçi34

Yarın zorluya gidip basic pro modelini almayı düşünüyorum. Açıköğretim üniversitesi kimlik kartıyla indirimden yararlanabiliyor muyum?
    Bugun akasyaya gittim . Hem Akasyada hem de Zorluda stok yokmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • whidbey kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. WiFi sinyalinde bir sıkıntı yaratıyor mu acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • whidbey kullanıcısına yanıt

Urun fiyat olarak cok uygun gozuktu ama 2 usb cikisi var. ben en az 3 olmasini istiyorum.

ayrica bu hublara usb c koymalarini da hic anlayamadim zaten 4 tane cikisimiz var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jacktron kullanıcısına yanıt

Bu gercekten super gorunuyor tam istedigim gibi 5 usb.

lutfen elinize gecince bizjm icin de bir kucuk inceleme yain hatta beni etiketlerseniz cok memnun olurum

• Basarrrr kullanıcısına yanıt
    Elbette hocam, elime geçince özelliklerini test edip, bilgilendiririm mutlaka 👍🏼

• quote:

Orijinalden alıntı: Pis@gor

Merhabalar. WiFi sinyalinde bir sıkıntı yaratıyor mu acaba?

Ben yaşamadım öyle bi sıkıntı. Belki de hubı sağ tarafa taktigim icindir, çünkü modem sol tarafımda kalıyor. Yarın bütün girişlerde deneyip alıntılarım sizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: losthell

Öğrenci indirimi ile ilgili kesin bilgi şu şekilde arkadaşlar, apple’dan alıyorsanız. Normal öğrenci olarak alıp ödemenizi indirimli yapıyorsunuz para kartınızdan çekiliyor, ardından aos_proof_of_education@apple.com adresine edevletten çektiğiniz pdf öğrenci belgesini gönderiyorsunuz ve sipariş numaranızı yazıyorsunuz.

Belge falan istenmiyor diye birşey yok, belge gitmezse sipariş iptal ediliyor ve daha önceden gönderilmiş olan airpodsu iade edip paranızı geri alıyorsunuz. Öğrenci Maclerin gönderim süresinin 1 ay olmasının sebebi onay süreci yoksa ellerinde stok mevcut , zorlu ya da akasya’dan direkt normal fiyattan 13 air ya da pro alabiliyorsunuz.

Yeni alacaklar öğrenci belgesini mutlaka gönderin çünkü son gün 29 ekim ve başka bir şansınız kalmaz 10 gün sonra iptal olursa.

Söylediklerim apple.com alımları içindir, mağazaları bilmiyorum, öğrenci fiyatına verip airpods veriyolar mı diye.
    Öğrenci olmadığım hâlde Apple den ipad pro ve baska bir tanıdığıma iPad Air aldık öğrenci indirimi ile, belge vs istemediler.

• Kur güncellemesi gelir korkusuyla Perşembe günü pt.com.tr'de MacBook Pro 13 inç Touch Bar 2.0GHz QC i5 16GB RAM 512GB SSD Uzay Grisi MWP42TU/A modelinde stok gelince siparişi geçtim ve gidip depodan aldım. Cihazda problem olmasından korkuyordum ama neyse ki sorunsuz çıktı.

Bu modeli tercih etme sebebim ise, biraz geleceğe yatırım aslında. Almışken 1.4 Ghz 8. nesil işlemci almak yerine biraz da zorlayıp 10. nesil x2 ram ve x2 ssd ile almak istedim.

Bundan 7-8 sene öncesinde kısa bir dönem macOS kullanmıştım o yüzden aşinayım hızlı alıştım, artık Windows benim için tarihe geçmiştir :)

Darısı almayı düşünen diğer arkadaşların başına.

• Pore kullanıcısına yanıt

Güzel kardeşim sizi seçerek mi veriyorlar foruma merak ediyorum, hiç yoksa girin apple canlı desteğe bir yazın yahu , bir merak edin, bu ne kadar yanlış yorumlar , diyosun ki apple istemiyor ben biliyorum, güzel kardeşim hangi birimindesin apple'ın , apple kendi istiyoruz yazarken sen neye istinaden istemiyorlar garanti , apple'da bilmiyor bu işi diyosun yani  

hepsini geçtim apple'ın konu için açtığı mail adresi bile öğrenciliğinizikanıtlayın@apple.com şeklinde , senin dediğin gibi olsa belgeyegerekyok@apple.com olurdu  

senden istememiş olabilir zaten alışveriş sırasında istemiyor o yüzden yanılıyor herkes fakat diyelim ki öğrenci belgesi olmadan böyle bir fırsatın bir daha gelmeyeceğini düşünen arkadaş aldı ve faturayı kendine kestirdi nasıl olsa kontrol yok diye , apple 10 kasımda kampanya bittiği zaman çat diye o isme ait belgeyi talep etti, normalde arkadaşta aöf öğrencisi bulsa bile yetecekken kampanyayı kaçırmış olacak bu bilgiler yüzünden.

sen belge yüklemediğin hatta öğrenci olmadığın halde gelmiş olabilir fakat bunun garantisi yok , 8000tl'ye 1600tl'lik hediyesiyle air alacak arkadaşların işini garanti altına alması için söylüyorum ben.

son tavsiyem belge yüklemeyecekseniz bile faturayı mutlaka bir öğrenci üzerine kestirin sormazsa uğraşmazsınız, sorarsa uygun fiyatlı mac'ten olmayın ve gereken yere mail atın.

adamların bana yazdığı aşağıda, ofis arkadaşıma aldık fakat benim karttan çektik.

"Ancak siparişi verirken fatura bilgileri kısmına arkadaşınızın bilgilerini yazıp, satın alımınızı tamamladıktan sonraki 48 saat içerisinde arkadaşınızın öğrenci belgesinin okunaklı fotoğrafını aos_proof_of_education@apple.com adresine, konu kısmına “ W “ ile başlayan sipariş numaranızı yazarak göndermeniz gerekmektedir."

• Pore kullanıcısına yanıt

bu dediğiniz şöyle olumlu olabilir, mesela adamın öğrenci tanıdığı yok ama air almak istiyor ve hediyenin sıfır fiyatıyla hesaplarsak 2122tl uyguna geliyor müthiş rakam, kimse öğrenci tanıdığım yok diye almamazlık yapmasın , direkt alsın geçsin ve yüksek ihtimalle gelecek ve çok karlı bir alışveriş olacak.

benim demek istediğim öğrenci tanıdığınız varsa mutlaka ona fatura kestirin ve istenirse direkt yollarsınız, yani %1 bile riske girmeye gerek yok . çünkü kampanya sonrası 1000tl küsürde zam gelirse 3122tl zararda olacak alan arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: JoSeePh

Kur güncellemesi gelir korkusuyla Perşembe günü pt.com.tr'de MacBook Pro 13 inç Touch Bar 2.0GHz QC i5 16GB RAM 512GB SSD Uzay Grisi MWP42TU/A modelinde stok gelince siparişi geçtim ve gidip depodan aldım. Cihazda problem olmasından korkuyordum ama neyse ki sorunsuz çıktı.

Bu modeli tercih etme sebebim ise, biraz geleceğe yatırım aslında. Almışken 1.4 Ghz 8. nesil işlemci almak yerine biraz da zorlayıp 10. nesil x2 ram ve x2 ssd ile almak istedim.

Bundan 7-8 sene öncesinde kısa bir dönem macOS kullanmıştım o yüzden aşinayım hızlı alıştım, artık Windows benim için tarihe geçmiştir :)

Darısı almayı düşünen diğer arkadaşların başına.

Hayırlı olsun güzel cihaz. Tr şartlarında uzun süre kullanılır

• JoSeePh kullanıcısına yanıt

çok güzel makine, eğer air alınmayacaksa kesinlikle böyle bir makine alınmalı.

yalnız pt'de bir cihaz daha dikkatimi çekti eski nesil 15" mbp touchbar mevcut , i7 6 core makine , 15500tl fiyatı var buna neden yönelmediniz

• quote:

Güzel kardeşim sizi seçerek mi veriyorlar foruma merak ediyorum, hiç yoksa girin apple canlı desteğe bir yazın yahu , bir merak edin, bu ne kadar yanlış yorumlar , diyosun ki apple istemiyor ben biliyorum, güzel kardeşim hangi birimindesin apple'ın , apple kendi istiyoruz yazarken sen neye istinaden istemiyorlar garanti , apple'da bilmiyor bu işi diyosun yani  

hepsini geçtim apple'ın konu için açtığı mail adresi bile öğrenciliğinizikanıtlayın@apple.com şeklinde , senin dediğin gibi olsa belgeyegerekyok@apple.com olurdu  

senden istememiş olabilir zaten alışveriş sırasında istemiyor o yüzden yanılıyor herkes fakat diyelim ki öğrenci belgesi olmadan böyle bir fırsatın bir daha gelmeyeceğini düşünen arkadaş aldı ve faturayı kendine kestirdi nasıl olsa kontrol yok diye , apple 10 kasımda kampanya bittiği zaman çat diye o isme ait belgeyi talep etti, normalde arkadaşta aöf öğrencisi bulsa bile yetecekken kampanyayı kaçırmış olacak bu bilgiler yüzünden.

sen belge yüklemediğin hatta öğrenci olmadığın halde gelmiş olabilir fakat bunun garantisi yok , 8000tl'ye 1600tl'lik hediyesiyle air alacak arkadaşların işini garanti altına alması için söylüyorum ben.

son tavsiyem belge yüklemeyecekseniz bile faturayı mutlaka bir öğrenci üzerine kestirin sormazsa uğraşmazsınız, sorarsa uygun fiyatlı mac'ten olmayın ve gereken yere mail atın.

adamların bana yazdığı aşağıda, ofis arkadaşıma aldık fakat benim karttan çektik.

"Ancak siparişi verirken fatura bilgileri kısmına arkadaşınızın bilgilerini yazıp, satın alımınızı tamamladıktan sonraki 48 saat içerisinde arkadaşınızın öğrenci belgesinin okunaklı fotoğrafını aos_proof_of_education@apple.com adresine, konu kısmına “ W “ ile başlayan sipariş numaranızı yazarak göndermeniz gerekmektedir."

fatura kestikten sonra iş bitmiştir, bu forumda yüzlerce insan öğrenci olmadığı halde kendi adlarına fatura kestirerek ürünlerini aldı, belki bir tane istisna olmuşsa olmuştur, apple resmi siteden belge istemiyor, pt gibi yerlerden alırsanız belge isteniyor,

yanlış yönlendirme yapmayın faturayı başkasının adına kestirin diye, en kötü apple kabul etmez siparişi iptal eder indirimsiz alırsın

• volkie kullanıcısına yanıt

cidden yeter artık sallamayın ve insanları yanlış bilgilendirmeyin !

1) aktif olarak ihracat sektöründe uzman olarak çalışan biri olarak, yanlış bilgilerinizi düzelteyim , 2020 temmuz ayı itibariyle e-irsaliye düzeninde mal faturasını asla e-irsaliye olmadan asla kesemezsin, e-irsaliye kesildiği günde malların sevk edilmesi (kargoya verilmesi) gerekmektedir, aksi durumda bu maliye nezdinde suçtur ve cezası ağırdır, kısaca kargoya verilmeyen ya da sana ulaşmayan ürün için fatura kesilemez ! ayrıca henüz ülkeye giriş yapmamış ve gümrük beyannamesi açılmamış bir ürünün faturasını kesemezsiniz hayali gümrük işi yapmış olursunuz, zaten alan arkadaşlar farketmiştir kulaklık hemen geliyor ve faturası kesiliyor fakat laptop çıkmadığı için fatura kesimi yapılmıyor.

2)apple ile konuşmamı ekledim , halkımızın klasik tavrıdır, apple ne anlıyor bu işten mantığına geldik resmen, apple genius arkadaş kendisi yazmış bak yine ekliyorum, burada vakit harcayana kadar , gir apple'ın sitesine ve canlı desteğe bağlan 5dk'nı almaz ve buraya gelip gerek yok öğrenci belgesine direkt alın gitsin yazısını atar mısın, bir güzel bir öğlen yemeği parasını eft yapacağım sana ve burada dekont paylaşacağım.

neyin ispatını yapmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum, almış olabilirsin , sana gelmiş olabilir ama apple'dan da iyi bilme güzel kardeşim , adamlar atın hiç sıkıntı yaşamayın siparişiniz iptal olma durumu kalmasın diyor, bu kadar basit bunun üzerine konuşacak bir durum yok.

apple'ın mh yazısını tekrar ekliyorum;

·        Ancak siparişi verirken fatura bilgileri kısmına arkadaşınızın bilgilerini yazıp, satın alımınızı tamamladıktan sonraki 48 saat içerisinde arkadaşınızın öğrenci belgesinin okunaklı fotoğrafını aos_proof_of_education@apple.com adresine, konu kısmına “ W “ ile başlayan sipariş numaranızı yazarak göndermeniz gerekmektedir.

• losthell kullanıcısına yanıt

Nöbet mantığı ile esnek mekanlı bir işte çalışıyorum hocam, bu sebeple bana taşınabilirliği daha yüksek bir cihaz gerekiyordu. 13.3" en iyi seçim oldu. 13900 TL bandına zaten zor çıktığım için fiyat olarak da 15k daha çok zorlayacaktı

• JoSeePh kullanıcısına yanıt

taşınabilirlik çok önemli cidden 2011 17" mbp kullanıyorum ben de evde , makine hem gayet güçlü hem de çok keyifli büyük ekran sayesinde fakat taşınabilirlik sıfır cidden , ayrıca 1600tl'lik farkı 600tl olarak algılamışım bakarken, bu kadar farka değmez zaten 256gb fazladan depolamanız mevcut.

dediğim gibi air alınmıyorsa böyle dolu pro almak bana çok mantıklı geliyor, iyi günlerde kullanın.

• quote:

cidden yeter artık sallamayın ve insanları yanlış bilgilendirmeyin !

1) aktif olarak ihracat sektöründe uzman olarak çalışan biri olarak, yanlış bilgilerinizi düzelteyim , 2020 temmuz ayı itibariyle e-irsaliye düzeninde mal faturasını asla e-irsaliye olmadan asla kesemezsin, e-irsaliye kesildiği günde malların sevk edilmesi (kargoya verilmesi) gerekmektedir, aksi durumda bu maliye nezdinde suçtur ve cezası ağırdır, kısaca kargoya verilmeyen ya da sana ulaşmayan ürün için fatura kesilemez ! ayrıca henüz ülkeye giriş yapmamış ve gümrük beyannamesi açılmamış bir ürünün faturasını kesemezsiniz hayali gümrük işi yapmış olursunuz, zaten alan arkadaşlar farketmiştir kulaklık hemen geliyor ve faturası kesiliyor fakat laptop çıkmadığı için fatura kesimi yapılmıyor.

2)apple ile konuşmamı ekledim , halkımızın klasik tavrıdır, apple ne anlıyor bu işten mantığına geldik resmen, apple genius arkadaş kendisi yazmış bak yine ekliyorum, burada vakit harcayana kadar , gir apple'ın sitesine ve canlı desteğe bağlan 5dk'nı almaz ve buraya gelip gerek yok öğrenci belgesine direkt alın gitsin yazısını atar mısın, bir güzel bir öğlen yemeği parasını eft yapacağım sana ve burada dekont paylaşacağım.

neyin ispatını yapmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum, almış olabilirsin , sana gelmiş olabilir ama apple'dan da iyi bilme güzel kardeşim , adamlar atın hiç sıkıntı yaşamayın siparişiniz iptal olma durumu kalmasın diyor, bu kadar basit bunun üzerine konuşacak bir durum yok.

apple'ın mh yazısını tekrar ekliyorum;

·        Ancak siparişi verirken fatura bilgileri kısmına arkadaşınızın bilgilerini yazıp, satın alımınızı tamamladıktan sonraki 48 saat içerisinde arkadaşınızın öğrenci belgesinin okunaklı fotoğrafını aos_proof_of_education@apple.com adresine, konu kısmına “ W “ ile başlayan sipariş numaranızı yazarak göndermeniz gerekmektedir.

vay arkadaş neyin inadı bu:) elbette formalite icabı yazacak orda gerekli bilgiler şu belgeler isteniyor diye, sence ödemeden önce mi mantıklı belgeyi istemesi yoksa ödemeyi aldık inşalla iki haftaya gerekli belgeleri yüklersin bak darılım iptal ederim yoksa mı allah yarabbi ya 😀 macbook ve ipad konusunda yüzlerce insan bu şekilde aldı alıyor adam hala fatura irsaliye goygoyu yapıyor şaka gibi

• volkie kullanıcısına yanıt

apple bu kadar rahat değildir yemin ediyorum rahatlık diyor ya bi de  

forumda herkes seni dinlesin hocam apple boş yapıyor zaten , kimse yüklemesin bu nedir yahu kendilerine gelsinler apple samsung farketmez !

aklıma şu video geldi hocam alınmayın sakın espri amaçlı yüklüyorum  

• 
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.