Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kamil_3545 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 22 Misafir (21 Mobil) - 1 Masaüstü22 Mobil1 iOS21 Android
5 sn
8.978
Cevap
366
Favori
236.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1447
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 366
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Pore (179 mesaj) EknCn (170 mesaj) HandK (165 mesaj) ciho. (156 mesaj) elvinjohnson (110 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4089 mesaj) Mobil (2527 mesaj) Tablet (183 mesaj) Mini (434 mesaj) Uygulama (1524 mesaj)
  • @
15 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Bilgisayar >> Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]
Giriş
    2377 Mesaj

Benim de henüz air'ım gelmedi ama kapağı sipariş vermiştim. Ben de film uygulayayım o zaman sizin gibi 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ydn06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3247 Mesaj

Air'in siparişini verdim az önce. Pro gereksiz geldi , kendim 2009'dan bu yana mac kullanıcısıyım ve 2011 17" mbp kullanıyorum aktif olarak, eski nesillerdeki farklara bakınca neredeyse hiçbir fark kalmamış baz seviye air ve pro arasında.

Hiç bir konuda editör değilim, günlük kullanıma ek ofis uygulamaları kullanıyorum bunlar için Air fazlasıyla yeterli zaten. 8930 tl'ye aldım öğrenci inidiriminde , airpods fiyatı da 1500tl'ye yükselince acil almak şart oldu artık.

Arm taban konusu çok konuşuluyor, bu konuda tercihim özellikle intel 10.nesil oldu çünkü çok uzun iş birliği sonucu tamamen oturmuş bir sistem ve yazılım desteği mevcut ayrıca her ihtimale karşı windows desteği mevcut ve 4 çekirdekli 10.nesil intel işlemci gerçekten kuvvetli bir mimari.

Bunun dışında diğer sebep ise hatta ilk sebep fiyat konusu, şu an Air baz modele i5 4 çekirdek opsiyonu eklenmiş 256ssd'li cihaz 1099usd ve bu da güncel kurla(7,93) 8715tl yapmakta kdv eklediğimiz takdirde 10283tl yapıyor. ben ise aynı cihazı kdv dahil 8930tl'ye aldım ve üstüne 1600tl'ye fiyatı güncellenen airpods aldım. Gerçekten ARM falan hikaye Türkiye'nin durumunu ve gidişatın %100 hangi yöne gideceğini düşününce bu kampanyayı kaçırmak ihtiyacı olan için çok çok üzücü olur.

|
    |
    retro61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1958 Mesaj

Taşınabilirlik bence normal. Yani cihaz çok küçük değil ancak devasa da değil. Çünkü ekran boyutu belli. Ben taşırken sorun yaşamıyorum ama 13" boyuta göre kabaca 4-5 cm büyük olduğunu unutmamalı.

--

Kesinlikle mantıklı @Pis@gor

|
    |
    Vandelay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam hangi cam filmini tercih ettiniz? Kullandığınız yöntem çok mantıklı. Bende de koruyucu kılıf var alt kısmı ızgaralı. Bende film yapayım diye düşündüm.

|
    |
    ydn06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

cam filmini heryerde bulabilirsiniz ufak bir parça kestirin kurutma makinesiyle plastik kılıfa uygulayın ya da elemana 20tl verin pürmüzle kendi yapıştırsın plastik kılıfa, 3m gibi kaliteli birşey olsun sıcaklığa karşı.

|
    |
    ciho. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Buyurun hocam iş görür:

https://urun.n11.com/dizustu-ekran-koruyucusu/microcase-macbook-pro-16-inch-a2141-a2142-ekran-koruyucu-film-P400191907

cam değil film. O yüzden kavislerde sıkıntı çıkarmaz.

|
    |
    ciho. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Pozitif Teknoloji(PT) üzerinden ürünü almayı düşünüyorum. Aynı gün satın alıp depodan teslim alabilir miyim ? Deponun adresini bilen var mı ?

|
    |

alirsin dostum hatta yerleri kağithanede,oradan öde al,ben dolandırılacağımdan %100 emindim o yüzden öyle yaptım.fakat hiç alakası yokmuş,gayet dürüst adamlar.

2020 air i5 için catalina 10.15.6 güncelleme sonrası ısınma ve yoğun fan çalışması sorunu azaldı gibi yorumlar okudum yabancı sitelerde. Test eden var mı? İ3, i5 arası çok kararsızım.

Isınma yüzünden i3 aldım hocam. 1 ay gelme süresi var. Duruma göre 2 hafta içinde iade ederim. Kullanan arkadaşlar yazarsa sevinirim ısınma çözüldü mü ona göre i5 alayım i3 iade edeyim

|
    |
    culpanext kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Doğru tercih, i5 daha güçlü bir işlemci ancak performanslı kullanımlarda daha yüksek derecelere çıkıyor ve ısınmadan kaynaklı performans düşüşüne daha çok maruz kalıyor.

Ezcümle, i5 işlemci tabi ki 4 çekirdekli ve daha iyi bir işlemci ancak MAB’daki çok eleştirilen fansız tasarım nedeniyle gerçek gücünü ortaya koyamıyor (thermal throttling).

|
    |
    brkbrktgl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    84 Mesaj

Apple store da yaklaşık 15 gün teslim süresi diyor base model için. Teslim yeri İzmir, i5 kullanan varsa yorumlarsa mutlu oluruz.

Ah ısınma problemi olmasaydı i5 alabilseydik keşke daha uzun ömürlü olurdu gibime geliyor

|
    |
    pasificici kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: brkbrktgl

Isınma yüzünden i3 aldım hocam. 1 ay gelme süresi var. Duruma göre 2 hafta içinde iade ederim. Kullanan arkadaşlar yazarsa sevinirim ısınma çözüldü mü ona göre i5 alayım i3 iade edeyim

İ5 siparişim yaklaşık 25 gün sonra teslim edildi, ürün geldiğinde 10.15.6 dan .7 ye yükselttim, çok büyük hata ettim. Güncelleme sonrası cihaz ısınıp kavruluyor, bir çok kez Apple ile eski versiyona geçiş için görüştüm , üç dört kez komple mac sil yaptım, eskiye dönüş olmadı ne yazık ki. Sonuç olarak değişim talep ettim, kabul ettiler , bu konuda sıkıntı da çıkartmıyorlar zaten. Apple ın hiçbir ürününü güncellemeyin, bunu ios, macOS, watchOS, iPad deneyimlerimden yazıyorum, her güncelleme sonrası cihazınız ağırlaşıyor yavaşlıyor..

birde i3 versiyonunu sipariş ettim, ısınma durumlarını bakalım i5 deki kadar yaşayacak mıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devasaldost -- 15 Ekim 2020; 22:26:24 >

• Yüzbaşı
    407 Mesaj
    Ben de ısınma problemleri ve i3 ile i5 arasında yapılan karşılaştırmalarda neredeyse hiç fark olmaması yüzünden i3 sipariş etmiştim. Bugün 12. günde ulaştı. İlk izlenimler çok iyi, MS office ve birkaç program yüklerken özellikle safaride birkaç çokça sekme ve YouTube açtım. Ufak bir ısınma oldu o anda ama elimi altına koyunca hissediyordum. YouTube kapatınca normale döndü. Her ne kadar i5 ile fiyat farkı çok az olsa da, Air temel kullanım için alındığı için rahatsız etmeyecektir diye düşünüyorum. Çok düşük ihtimal de olsa, bir program için harici bir ssd ye Windows kurma ihtiyacım olabilir. O durumda ne olur göreceğiz.

• Yarbay
    2825 Mesaj

İ3 elinize geçip test ettikten sonra geri dönüş yaparsanız sevinirim hocam

|
    |
    devasaldost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

O zaman masaüstündeyken sıkıntı yok ama dizüstüne koyup oynarken sıcaklık rahatsız eddbilir diyebilir miyiz

|
    |
    mekmaster kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Şimdi bildiğiniz üzere bu bilgisayarlarda birkaç ay önce gelen güncelleme ile pil sağlığı yönetimi diye bir seçenek var. Bunu açtığınızda sürekli şarjda duran bilgisayarınızın arada bir şarjını kesip ortalama %90a kadar bataryadan kullanıp tekrar şarj etmeye başlıyor.

Ben bilgisayarı ful şarjda kullanıp ayda 1 bataryayı tüketerek klasik bir kullanım hedeflemiştim fakat bu özellikle bu zaten oluyor gibi? Kalibrasyon işini yapmaya gerek var mı sizce yine de

|
    |
  • Yüzbaşı
    352 Mesaj

Değişim kampanyası yok mu hiç?

|
    |
kripto para haberleri
Ekonomi
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,312
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.