Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.938
Cevap
898
Favori
1.750.238
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    6 senedir macbook pro kullanıyorum, kafana göre kullan diye yapmışlar. 5,5 senelik pili %87 sağlıkla sattım. 600 civarı döngü vardı sanırım. 3.dünya stresi bunlar kurtulmak zor. En kötü 800-900 liraya açıp değiştiriyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 aydır ptden i5 air bekleyen arkadaşlar ne yaptı acaba? Benim de bugün itibariyle 8 hafta doldu
  • ELcordobes kullanıcısına yanıt
    O videoyu izledim ve yaptığı önerilerin çoğu çok yanlış.

Apple Desteği kaynak gösteriyor ama Apple Destek o kadar teknik detaya sahip değil, forumda daha çok teknik detaya sahip insan vardır.

Customer Service'lerin arama motoru vardır, senin sorununu yazar oraya zaten karşısına direkt o sorunla ilgili ekran çıkar orada yazılanları yaptırır ve orada o bilgi yoksa o bilgiler ışığında-mantık çerçevesi içerisinde müşteri memnuniyeti açısından sana önerilerde bulunur, bilgiler verir.

Her aradığımda bişeyleri sıfırlattırıp saçma sapan basit şeyler yaptırıp en sonunda servise yönlendiren bir topluluktan bahsediyoruz.

• Arkadaşlar,
    MacBook Air 2020 i5 modelini 1 aydır kullanıyorum
    şarjdan %100 iken alıp bitirene kadar denedim
    sadece safari de dolandım ve WhatsApp uygulamasını kullandım
    5.5 - 6 saat arasında sıfıra indi
    Bana az geldi bu sure çünkü sitesinde
    Wireless bağlantıyla 11 saate kadar internette gezinme
    Apple TV uygulamasından 12 saate kadar film izleme
    bilgisi mevcut
    Sizde şarjı kaç saat gidiyor 2020 model MacBook Air in i5 islemcili modeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: srkdmr

Arkadaşlar,
    MacBook Air 2020 i5 modelini 1 aydır kullanıyorum
    şarjdan %100 iken alıp bitirene kadar denedim
    sadece safari de dolandım ve WhatsApp uygulamasını kullandım
    5.5 - 6 saat arasında sıfıra indi
    Bana az geldi bu sure çünkü sitesinde
    Wireless bağlantıyla 11 saate kadar internette gezinme
    Apple TV uygulamasından 12 saate kadar film izleme
    bilgisi mevcut
    Sizde şarjı kaç saat gidiyor 2020 model MacBook Air in i5 islemcili modeli?
    mac beni bul özelliğini kapatın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELcordobes

Valla hocam bu olay can sıkıcı. Herkes birşey diyor açıkcası. Sihirli elma nın youtube kanalında bununla ilgili bir video yayınlandı yeni. Orada da yorumlarda farklı öneriler var. Bana kalırsa ben keyfime göre kullanmaya karar verdim 😬 Bazen sarjda bazen pilde
    Hocam ilk şarj olayı hakkında ne diyorsun peki

• Youtube'da Onur Akbaş diye bir arkadaş var, Macbook ile alakalı faydalı videolar paylaşıyor. Şarj etme ve şarjda kullanma ile ilgili aşağıda bir videosunu paylaşıyorum, merak eden arkadaşların göz gezdirmesinde fayda var.

https://www.youtube.com/watch?v=ijz7KMv4BX4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnStuNk -- 6 Temmuz 2020; 14:38:43 >
  • Mba 2020 elime geçti ilk macbook deneyimim gerçekten hissiyatı farklıymış

• Michael Scofield. kullanıcısına yanıt
    İlk şarj olayı devri kapandı artık kaç sene öncesinin olayı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Michael Scofield. kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç dikkat etmedim ilk sarja. Direk kullanmaya başladım.

• tryaman T kullanıcısına yanıt
    6 Mayis'tan beri PT'den MBA i5 bekliyorum, biraz once aradilar, gecikme icin ozur dileyip cok mahcup olduklarini soylediler, 13-17 Temmuz arasi yani haftaya gelecekmis bakalim gorecegiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Merhabalar, bu ara çok ciddi şekilde macbook pro 13" base modeli alma konusunda git gel yaşıyorum. Profesyonel olarak kullanmayacağım, bilgisayar kullanmayı seven düz bir kullanıcıyım. Beklentim sadece bir gün boyunca şarjın gidebilmesi ve taşımak için hafif olması. Sabah 8'de evden çıkıp işe gidiyorum akşam 6'da yüksek lisans derslerine gidiyorum bazen, bazen de gün içlerinde ve haftasonları 3-4 saatlik seminerlerde beni yarı yolda bırakmamasını, derslerde not tutmak boş zamanlarda tez yazımı için kullanmak amacıyla almak istiyorum ama "fazla" mı gelir bana bilemiyorum. Geçmişte kullandığım powermac g4'i saymazsanız hiçbir macos tecrübem yok. Akşamları bilgisayarla vakit geçirmeyi seviyorum ve pc'den oyun oynamıyorum. Velhasıl gün içerisinde excel ve word ağarlıklı kullanılacak akşam ise internette sörf amaçlı kullanılacak bir ürün, sizce 8500 tl vermek mantıklı olur mu? Bunun yerine air alsam diyorum o da 8000 tl. Tek eksiği şarj olacak olan windows bir pc alsam 4000 tl gibi bir meblağa pil hariç iş görecek bir cihaz alabilirim ancak onda da kabloya bağımlı olacağım. Benim gibi düz kullanıcı olup bu cihazı kullanan var mı? Kendime örnek alıp destek çıkacak birilerini arıyorum velhasıl

Konu çok aktif olduğu için buradan sormak istedim, umarım yanlış bir şey yapmıyorumdur. Teşekkürler.
    Bu bilgisayar tam sizin için yapılmış.
    Ben üniversite hayatımı 2011 model bir MacBook Pro 13" ile geçirmiştim. Mac'le tanışmam o dönem oldu ve vazgeçemedim.Okul hayatım boyunca benimle gidip geldi cihaz. Okul sonrasında da iyice suyu çıkana kadar kullandım. ABD'de Air ve Pro cihazlar üniversite öğrencileri tarafından yaygın olarak kullanılırlar. Çünkü 1- stabil OS, 2-uzun pil ömrü, 3-malzeme kalitesi, 4-düzgün bir klavye, 5-taşınabilirlik konularında bu aletler her zaman iyi olmuşlardır. Öğrenciler de bunları arıyor genelde.
    O cihaz 2kg olmasıyla biraz ağır gelse de her işimi fazlasıyla görüyordu.
    Sizin alacağınız model daha da hafif bir cihaz olmuş olacak.
    Sadece yapabiliyorsanız, son klavyeyi içeren güncel cihazı alın ve mümkünse rami 16 gb upgrade'li olarak satın alın. Sonradan upgrade olmuyor çünkü.
    Performans bakımında fazla geleceğini düşünmüyorum. Air alacak olsanız işiniz düşüp bir Chrome'da çalışayım deseniz ısınma olacaktı gereksiz yere. Eğer soğutmayı adam akıllı yapsalardı Air da düşünülebilirdi.

• accmustang A kullanıcısına yanıt
    Benim de geçen hafta Perşembe (2’sinde) geldi aynı ürün şuan ilk defa baktım ve böyle görünüyor.

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]

• tryaman T kullanıcısına yanıt
    Benimde dün doldu 8 hafta. Bende geçen hafta mail atmıştım, toplu siparişlerin teslimatını bekliyoruz demişlerdi. Benim de canımı sıktı bu iş, şu anda arayan falan da olmadı.

• tuncaybe kullanıcısına yanıt
    aynı gün almışız beni ne arayan var ne de soran. Maillere bile hep aynı cevap veriyorlar
    "Normal süreçte özel siparişler 8 haftaya kalmadan 4-5 hafta içinde geliyordu fakat şuan yurtdışı siparişlerin gelmesinde pandemi kaynaklı ciddi gecikmeler yaşanıyor. Bizim de beklemediğimiz bir durum maalesef fakat Apple distribütörleri tarafından herhangi bir yol bilgisi paylaşılmıyor.

En kısa sürede gelmesini bekliyoruz size haber vereceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz."
  • Arkadaşlar pt üzerinden özel sipariş ürünler kaldırılmış. Acaba eski siparişlerin durumu ne olacak ? 2 ay bekleyip iptal ettik denir mi

• srkdmr S kullanıcısına yanıt
    2019 Air var 7-8 saat gidiyor

• Pil süresini etkileyen en önemli şey ekran parlaklığı, apple 11 saat süre verirken full parlaklıklığı kastettiğini sanmıyorum. Ekran parlaklık ayarını manuel yapıp ortam ışığına göre idareli kullanırsanız pil süresinde hissedilir fark olacaktır. Birde gündüz vakti klavye ışığını da kapatmaya özen gösterin, sensörler otomatik kapatsa da bazen ışığın geliş açısına bağlı olarak açık kalabiliyor. Bluetooth, konum vs kullanılmıyorsa bunları da kapalı tutmakta fayda var.

Batarya sağlığın konusunda yeni gelişmeler oldu. İşletim sistemine pil sağlığını korumaya yönelik bir yazılım geldi.

Eğer Macbook'unuzu çoğunlukla evde şarja takılı kullanıyorsanız bu pilin tamamını kullanmaya ihtiyacınız olmadığı anlamına geliyor. Yani sistem pilin kapasitesini zamanla düşürüyor ve bu düşürdüğü kısmı şarj etmeyerek pili eskitmiyor. Pili optimum seviyede tutuyor. Macbook'u şarjda kullanma ortalamanız arttıkça pilinizin doldurulacağı oran da %98-96-94-90 şeklinde azalacaktır (tam sayıyı bilmiyorum). Bazen pilin %100'e kadar şarj olmamasının sebebi de bu ayarlama olduğunu düşünüyorum.

Sonuç olarak;
    -Macbook'unuzu ihtiyacınıza göre spontane bir şekilde kullanabilirsiniz.
    -Eğer bir sorun yoksa pili kalibre etmek için komple boşaltmanıza gerek yok hatta bu işlem pek önerilmiyor.
    -Kulanım alışkanlığınız daha çok pilde kullanım ise yani pil kapasitesinin tamamına ihtiyacınız varsa çok şarjda takılı kullanmayabilirsiniz. Bu pili tam kapasite kullanmanızı sağlayacaktır doğal olarak daha uzun kullanım süresi alırsınız. Ancak bu pilinizin döngüsünü artıracağı için pil daha hızlı yıpranacaktır.
    - Biri çoğunlukla şarjda diğeri de çoğunlukla pilde kullanılmış iki Macbook senaryosu düşünecek olursak 5 yıllık kullanımdan sonra şarjda kullanılmış olanın pil sağlığı bir miktar daha yüksek olacaktır.

Aşağıdaki iki videodan hatırladıklarımı yazmaya çalıştım, eksik kalmış bir şey varsa lütfen ekleme yapın.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ot3bzKKgzp8
    https://www.youtube.com/watch?v=yVOP-Dz-V0M

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skaty. -- 7 Temmuz 2020; 5:33:33 >

• Merhaba Arkadaşlar PT den i9 İşlemcili MacBook Pro 16 aldım geçen hafta. Makine açılışta Öyle çok ısınıyor ki rahatsız ediyor bacağımı. Daha sonra 15-20 dakika içinde soğuyor. Bu normal bişey mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: egos1907

Merhaba Arkadaşlar PT den i9 İşlemcili MacBook Pro 16 aldım geçen hafta. Makine açılışta Öyle çok ısınıyor ki rahatsız ediyor bacağımı. Daha sonra 15-20 dakika içinde soğuyor. Bu normal bişey mi?
    Normal degil. Sistem sifirlama yapin. Bir program arka planda cihazi calistiriyor gozukuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.