Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: allaturca89 , McMannes , McMannes Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir - 10 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
25.888
Cevap
897
Favori
1.746.072
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • UPS kargo konusunda bir uyarıda bulunayım. Büyük şehirler dışında anadolu şehirlerinde UPS kargo en kötü firmalardan biridir. Birçok şehirde merdiven altı şubeleri var ve çok kötüler. 3 ay anlaşma ile çalıştık ama başımıza büyük dertler açtılar. Şube konusunda çok yetersiz bir firma. Büyük ilçe merkezlerine bile diğer kargolara göre yetişemiyorlar.

PT üzerinden 2 siparişimiz oldu. Sistemleri çok amatörce. Siparişin süreci ve kargo siteye tam yansıtılamıyor. Biz mail attık sonrasında siteye kargo takip numarası eklendi. Mail üzerinden hızlı yardımcı oluyorlar, sorun yaşatmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 22 Mayıs 2020; 2:32:7 >
  • ttiklaus T kullanıcısına yanıt
    PT için o seviyelerde olabilir tabi. Ne zaman tanıtılacağı hakkında bir bilgi var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 16 yı alsam mı diye düşündüm, Amazonda vergi hariç 2700 dolar, pt cidden uygun. Sonra yeni seriyi bekleme kararı aldım. Yeni versiyonu çıkacak, bu tür cihazlarda 1 jenerasyon bile bazen ciddi farklara gebe olabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ciho. kullanıcısına yanıt
    22 haziranda etkinlik var, tanıtım olursa o zaman olur ama olup olmayacağı kesin değil. Düz mantık 1 nesil sadece işlemci upgrade olsa bile %5-10 performans farkı olur diye tahmin ediyorum. Zaten daha aşağı olursa update etmelerinin anlamı yok.
  • https://buyersguide.macrumors.com/#mac

Update gelirse son iki cihaZda da 180 günde güncelleme yapımış olacak gibi duruyor, bunu yaparlar mı emin değilim

Bir de mini led vb denilmiş 2021 işaret edilmiş tahminlerde.

Benim de aklımda macbook almak var, özellkle touchpad ve driver vb gibi uğraşları olmadığı için düşünüyorum

Bu ay tanıtılan başlangıç model pro gibi eski işlemcileri kullanmasınlar da Apple bu hiç belli olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciho. -- 22 Mayıs 2020; 4:41:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttiklaus

22 haziranda etkinlik var, tanıtım olursa o zaman olur ama olup olmayacağı kesin değil. Düz mantık 1 nesil sadece işlemci upgrade olsa bile %5-10 performans farkı olur diye tahmin ediyorum. Zaten daha aşağı olursa update etmelerinin anlamı yok.
    22 Haziran etkinliği developer konferansı. bu konferans sadece yazılım üzerine yeni cihaz tanıtımı olmaz.
  • Arkadaşlar WWDC de 16' macbook pro' ya update gelmesi çok düşük bir ihtimal,
    Zaten bu sene gelirse sadece Wifi 6 eklenecek ve 10th e geçiş olur,
    buda sizin için max yüzde 10 perf artması demek CPU tarafında, 10th gen asıl iGPU tarafında yarar sağlıyor yüszsde 35 lere kadar,
    Ancak 16 larda discrete ATI GPU lar olduğu için bununda bi anlamı olmuyor,

Muhtemelen Seneye mini-LED update i gelecek ve asıl önemli update o olacak ama buna bir yıl var en az,

Birde şuan TR apple store bile, US apple store fiyatlarına gerilemiş durumda, o fiyatlara eyalet vergileri de uygulandığını düşünürsek,
    Şahsen 1.000-2.000 değil, daha fazla bir fiyat yükselişi bekliyorum, bu fiyattan 16 lar piyasaya girdiğinde dolar 5.50 civarı olduğunu düşünürsek,

fırsatınız varken alın şahsi tavsiyem imkanınız varken, ytd
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Çok saçma değil mi? Forumda herkes güvendiği için buradan alışveriş yaptık ama can sıkıcı bir site olduğunu gördük.

Pazar gecesi verdiğim sipariş çarşamba günü PT'ye geri dönmüş. Pazartesi sabah kargoya vermiş olsalar bile Türkiye'nin başka bir ucuna o ürün gelecek, ben o kargoyu almayacam ama şirket aynı gün geri yola çıkaracak ve çarşamba günü PT'ye geri ulaşacak. Baştan aşağı saçmalık, almadığım ürün 3 gün şubede bekler zaten. Türkiye'nin en hızlı kargo şirketine bile versen 3 gün içinde gidip geri getirme gibi bir şey yapamaz günümüz koşullarında.

Bu arada home office çalışıyoruz diyip sitede yazan numarayı arayınca yardımcı olmuyorlar. Sizinle daha önce iletişime geçen kişiyi arayın diyorlar ama beni arayan numara 2 gündür telefonları açmıyor.

Belki basit bir problem vardı ama arkadaşlar iletişim kurmadığı için sorunu çözemiyoruz, siparişim nerede - kargo gelecek mi bilmiyorum. Sundukları çözüm yolu "bize mail atın", ona da cevap vermiyorlar. Sipariş öncesi her mail 1 gece içinde cevaplanırdı şimdi ne olduğu belli değil.

Kendime almış olsam sorun değil 2 gün sonra gelir der geçerim. Ama bu adamlara kefil olup buradan sipariş verdirdiğim için pişmanım. 3 asgari ücret bedeline bilgisayar alıyoruz ama bir kargo takip numarası gönderemiyor ya da sorunumu çözemiyorlar. Umarım birazdan kapı çalar ve bilgisayar gelir,
    sinirimin başka türlü geçeceğini düşünmüyorum

Edit: Sonunda düzgün bir iletişim kurabildik. Sözde çarşamba günü kargoya verdiklerini söyledikleri paketlerim hala ellerindeymiş, kargoya falan verilmemiş. Israrla mailler atıp arayıp durmasam kim bilir kaç gün daha orada öyle bekleyecekti. Umarım problemsiz bir şekilde alışverişi tamamlarız, kargo takibini siteye girmek kaç dakikalık bir iş de böyle sorun yaratıyorlar değer mi bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stevenashty -- 22 Mayıs 2020; 15:56:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: stevenashty

Çok saçma değil mi? Forumda herkes güvendiği için buradan alışveriş yaptık ama can sıkıcı bir site olduğunu gördük.

Pazar gecesi verdiğim sipariş çarşamba günü PT'ye geri dönmüş. Pazartesi sabah kargoya vermiş olsalar bile Türkiye'nin başka bir ucuna o ürün gelecek, ben o kargoyu almayacam ama şirket aynı gün geri yola çıkaracak ve çarşamba günü PT'ye geri ulaşacak. Baştan aşağı saçmalık, almadığım ürün 3 gün şubede bekler zaten. Türkiye'nin en hızlı kargo şirketine bile versen 3 gün içinde gidip geri getirme gibi bir şey yapamaz günümüz koşullarında.

Bu arada home office çalışıyoruz diyip sitede yazan numarayı arayınca yardımcı olmuyorlar. Sizinle daha önce iletişime geçen kişiyi arayın diyorlar ama beni arayan numara 2 gündür telefonları açmıyor.

Belki basit bir problem vardı ama arkadaşlar iletişim kurmadığı için sorunu çözemiyoruz, siparişim nerede - kargo gelecek mi bilmiyorum. Sundukları çözüm yolu "bize mail atın", ona da cevap vermiyorlar. Sipariş öncesi her mail 1 gece içinde cevaplanırdı şimdi ne olduğu belli değil.

Kendime almış olsam sorun değil 2 gün sonra gelir der geçerim. Ama bu adamlara kefil olup buradan sipariş verdirdiğim için pişmanım. 3 asgari ücret bedeline bilgisayar alıyoruz ama bir kargo takip numarası gönderemiyor ya da sorunumu çözemiyorlar. Umarım birazdan kapı çalar ve bilgisayar gelir,
    sinirimin başka türlü geçeceğini düşünmüyorum

Edit: Sonunda düzgün bir iletişim kurabildik. Sözde çarşamba günü kargoya verdiklerini söyledikleri paketlerim hala ellerindeymiş, kargoya falan verilmemiş. Israrla mailler atıp arayıp durmasam kim bilir kaç gün daha orada öyle bekleyecekti. Umarım problemsiz bir şekilde alışverişi tamamlarız, kargo takibini siteye girmek kaç dakikalık bir iş de böyle sorun yaratıyorlar değer mi bilemiyorum
    Hocam Allah sabir versin. Aldigim bir urunde takip no verilmezse icim hic rahat olmaz. Suan iki tarafta urun nerde oldugunu bilmiyorsa eyvah. Umarim pt nerde oldugunu net olarak biliyordur.

• Pt hangi kargoyu kullanıyor?

• Tecrübeme göre Pt maillere oldukça hızlı dönüyor. Sipariş öncesi ve sonrası hep aynı saat içersinde dönüş alabildim. Halen beklemedeyim.

• Bu sene 16 inç için 13 inç gibi bir güncelleme olacak 2 sene üst üste büyük tasarım ve majör değişiklik yapmazlar 10. nesil ile gelir bu da 9. nesil ile ortalama yüzde 10 performans artışı ram hızı yükseldi 2666 dan 2900 güncellenir. bana kalırsa bir de Webcam güncellemesi alacak NASıl değişkilik 2021 sonunda mini led ile bekliyorum ancak hem ülkemizde döviz kuru hemde mini led pahalılığı ile ilgili olarak oldukça tedirginim şahsi fikrim 16 inç bu seneki tam bir f/p ürünü olduğu eğer oyun içinde alıyorsanız 5300 ve 5500 arasında Max 10 fes olduğu ve i9 un çok daha fazla fan açtığını ve batarya süresine olumsuz etki yaptığını unutmayın
  • cassX kullanıcısına yanıt
    Aras kargo sanırım

• cassX kullanıcısına yanıt
    Aras kargo ile çalışıyorlar
  • Albért Einstein kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde ben de öyle. Maillere seri cevap veriyorlar. Hatta ard arda attığım 3 maile de ayrı ayrı cevap verdiler bugün. Ama arkadaşın yaşadığı sorun da gerçekten can sıkıcı. Umarım en kısa sürede çözülür.

• stevenashty kullanıcısına yanıt
    Hocam geçmiş olsun. Umarım kısa sürede sorununuz çözülür. Ben siz söylediniz diye özellikle PT’ye sordum , ürün kargoya verildikten sonra takip numarasıyla birlikte bilgilendirme istiyorum diye. Direkt mail olarak bilgilendirme yapılıyor dediler. Bakalım , süreci takip edeceğim bende. Ama can sıkıcı bir durum gerçekten yaşadığınız. Umarım çözülür kısa sürede.

• stevenashty kullanıcısına yanıt
    Valla senin bu mesajını okuduktan sonra elim varmıyor PT den almaya. Yani 1600TL fazla verip bu mbp 16" i direk apple dan 3 taksitle alsam zaten vade farkından 1000-1200e inecek fark. Kararsız kaldım iyice.
  • ciho. kullanıcısına yanıt
    Şu an için çözüldü gibi. İletişim kopukluğundan dolayı yaşanmış bir problem var, yetişirse gün içerisinde yetişmezse de bayramdan sonra gönderimi sağlayacaklar. Şu devirde Aras kargo ile çalışmak böyle firmalara yakışmıyor. Baştan 2 haftada gelecek diye söylenmiş olsaydı problem olmazdı yeri geliyor aylarca kargo bekliyoruz alışkınız

Fakat biz daha ürün kargoya verilmedi sanıyorken bizi arayıp "kargonuz geri döndü" dedikten sonra paketin 2 gündür orada boş boş yatıyor olması da hoş değil. Neyse olumsuz düşünmek istemiyorum, belki bir sağlık problemi ya da benzeri bir şey olmuştur insanlık hali diyip kapatıyorum problemi :)
    Alabilirsiniz hocam adamlar sorunu çözme odaklı çalışıyor. Muhtemelen içinde bulunduğumuz süreçten kaynaklı bir aksaklık yaşandı, mağdur etmeye çalışmıyorlar. Attığım mesaj bir karalama mesajı değil yanlış anlaşılmasın sadece yaşadığımı anlattım. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz, benimki milyonda 1 olacak bir şey :)
  • 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.