Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bulute Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.938
Cevap
898
Favori
1.750.215
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PT'den aldığımız macbook sözde kargolanmış ve biz ürünü kabul etmemişiz. 2 gün içerisinde ürün önce bana sonra da PT'ye geri dönmüş. Hiç mantıklı değil.
    Tekrar kargoya verin dedik ama ses yok, kargo takip kodu yok, sistemde kargolanmış görünmüyor siteden girince. Genel merkezi aradım, sizi arayan kişiyi arayın home office çalışıyoruz o size yardımcı olacak dedi. Beni arayan kişi ise telefonlarımı açmadı.

Bu durum hiç hoşuma gitmedi, benzer problem yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevenashty

PT'den aldığımız macbook sözde kargolanmış ve biz ürünü kabul etmemişiz. 2 gün içerisinde ürün önce bana sonra da PT'ye geri dönmüş. Hiç mantıklı değil.
    Tekrar kargoya verin dedik ama ses yok, kargo takip kodu yok, sistemde kargolanmış görünmüyor siteden girince. Genel merkezi aradım, sizi arayan kişiyi arayın home office çalışıyoruz o size yardımcı olacak dedi. Beni arayan kişi ise telefonlarımı açmadı.

Hangi modeldi hocam? Bende bundan korkuyorum, sokağa çıkma yasağı bayram derken zaten kargo şirketleri çok yavaşladı takipsiz kargolar arada kaynıyor ve pt ısrarla takip vermiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eylülfırat E kullanıcısına yanıt
    MBA 2020 i3 hocam. Yarın tekrar arayacağım, umarım çözüme ulaşırız. İşin kötü yanı bilgisayarı kendime de almadım, böyle şeyler olması çok can sıkıcı oluyor bu gibi durumlarda
  • stevenashty kullanıcısına yanıt
    İlk gönderdiklerinde kargo takip kodu verilmedi mi hocam? Sessiz sedasız kargoya mı vermişler? Kargo şirketini aradınız mı ?

• eylülfırat E kullanıcısına yanıt
    Bugün sipariş verdim bende. Ama eğer böyle sıkıntılar yaşanıyorsa siparişi iptal bile edebilirim yarın. Hiç hoş olmayan şeyler. Durduk yere canlar sıkılmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: stevenashty

PT'den aldığımız macbook sözde kargolanmış ve biz ürünü kabul etmemişiz. 2 gün içerisinde ürün önce bana sonra da PT'ye geri dönmüş. Hiç mantıklı değil.

Kac milyarlik urun aliyorsunuz ama takip kodu vermiyorlar mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PT’yi tercih edip kargo ve teslimat ile ilgili başka sıkıntı yaşayan Var mı? Alışverişlerinde PT’yi tercih edip ürünlerini teslim alanlar süreçten memnun mu?

• ciho. kullanıcısına yanıt
    Ben herhangi bir sorun yasamadim. Pt guven veren isini iyi yapan bi sirket.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla öğrenci adamım önümüzdeki hafta 10bin liralık sipariş vereceğim. Böyle bir şey başıma gelse kafayı yerim 600 daha verip apple eğitimden mi alsam acaba.

• Hayır anlamadığım o kadar kaç bin liralık ürünleri dümdüz kargo şirketleriyle yolluyorlar. Verin 3 5 fazla UPS le gönderin. Yani macbook pro mu teslim alacağım kargo şirketi, gelipte bizi asla bulamayan ünlü tekmeci kargo şirketleri olmamalı.
  • elvinjohnson E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam cevap için. Sitede PT’ye güvenen çok isim var. Ancak az da olsa böyle sorunları yaşayan arkadaşların olması insanı düşündürüyor. Yani ciddi paralar veriliyor sonuçta. Böyle sorunlar olmamalı hiç

• ttiklaus T kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum. Apple direkt UPS ile çalışıyor mesela. Bu kadar pahalı ürünlerin sıradan kargo şirketlerine verilmesi gerçekten anlamsız.kargo firmalarının durumlarını herkes görüyor. Ben bir süre bunu düşündüm. Aradaki farkı verip Apple’dan almak daha mantıklı geliyordu. Bugün PT’den sipariş verdim ama duruma göre yarın geç olmadan değiştirebilirim de durumu.

• ups fırlatmıyor mu, bu konuda bilgim yok da merak ettim, ups de atıp tutuyor(ürünleri) olabilir mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ya Apple resmi sitesi 1 kere bile zam yapmazken, PT fiyatı 14.499TL den düzenli olarak arttırarak 15.199TL ye kadar yükseltti. Yani şuan apple ile arasında 1300TL fark var. Şimdi şu soruyu sormak lazım, koşulsuz iade ve değişim hakkımı, kargomun bana 100% kutusunun dahi çizilmeden ulaşma hakkını ve en önemlisi aradığım anda sorunu kesin çözebilecek Apple varken bunu takip kodu girmemiş PT ile değiştirmeye 1600TL karşılığında değer mi?

Ha birde, 1600TL pahalı olmasına rağmen Apple da 3 taksit yapabildiğimizide ekleyelim. Şimdi 14.499-14899 arasında PT belki düşünülebilirdi ama şuan için pek mantıklı ve cazip olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ttiklaus -- 22 Mayıs 2020; 1:57:3 >
    Valla hocam o konuda katılıyorum. Muhattap olarak Apple’ ın olması çok büyük bir avantaj. En ufak bir sorunda bile tartışmasız yardımcı oluyorlar. O konuda diyecek bir şeyim yok. PT’nin iade koşulları da benim aklımı çok karıştırmıştı. Ama bugün sonunda sipariş verdim. 16inç’lik modeli fiyat açısında düşünmüyordum. Hatta forumda da belirttim bunu bikaç kez. Ama Fiyattan dolayı aldım. Apple ile aradaki farkı vermeye değer mi dersen, imkanı olan kafası rahat olsun isteyen kesinlikle Apple’dan alsın derim bende. Eğer bu modeli almasaydım en son karar kıldığım modeli Apple’dan almayı göze almıştım çünlü bende.

• alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Muhakka yapıyorlardır. Yapmıyorlar demek yalan olur. Ancak UPS daha profesyonel ve kurumsal bir firma. Bir tık daha özenliler diyebiliriz.

• cassX kullanıcısına yanıt
    Çok büyük bir fark değil bence apple ı tercih edin

Valla aradaki fiyat farkından çok, biri 15bin tl digeri 17bin tl diyorsun duz. Psikolojik olarak etkiliyor insanı. Ben haziran 22 ye kadar bekleyeceğim, güncellenmiş model çıkmazsa ve PT de fiyat hala 15200 olursa, PT den alırım. Eğer güncellenmiş model çıkarsa, direk onu alacağım. Şimdi bu kadar para verip, 1 ay sonra yeni model çıkması psikolojik olarak rahat bırakmaz beni biliyorum. Uzun yıllar kullanacağım için almışken güzel olsun istiyorum ki kapatayım bu konuyu.
    Şimdi bu söylediğini düşündüm hocam. Aklımı okudun resmen. Beklemek de mantıklı bir yol. Açıkçası ben cesaret edemedim. Yani fiyatlar aynı kalır mı, yeni çıkan 16inç kaç para olur vb. Durumlar beklememe engel oldu. Ben normalde 2020 pro 13 inç 2.0ghz i5 16gb ram 512gb ssd modeline göz dikmiştim hatta bekliyordum stoklara girmesini. 16inç hiç aklımda yoktu ama almışken iyisini alayım, kafam rahat etsin durumu benim de aklıma girdi ve verdim sipariş. Maddi açıdan bu noktalara çıkmak hiç aklımda yoktu zaten. Ama yeni çıkacak 16inç bence tuzlu şekilde gelir gibi geliyor bana.

Taş çatlasın 1-2 bin tl oynar diye düşünüyorum. Geçen seneki mbp 15" 14.500TL ydi. O kadar kur arttı aksiyonlar oldu Pt den en güncelini şuan 15.200e alabiliyoruz. Yani PT için düşünürsek 16-16.5k olur maxs diye düşünüyorum. Daha da üste çıkarsa almam olur biter :)
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.