Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: eoktay , Sta07 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
25.886
Cevap
898
Favori
1.745.290
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grafikçi için ne önerirsiniz çizim,tasarım,modelleme vs için kullanılacak

Taşınabilir olmasını istiyoruz 15" olmalı 13 küçük kalıyor,bütçe de kısıtlı tamamnen iş için kullanılacak

Sonradan ssd ve ram alıp takabileceğimiz bir model de olabilir çekle kuponla puanla fakan 4000 liraya mal edebileceğimiz ürün arıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip

• Yeni pronun tanıtımı yapılmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazseytanahmet

Yeni pronun tanıtımı yapılmış

Evet, touch bar olan baz model 7000 tl...

• 2016 model mac prolar çıktı 2015 modellerinin fiyatı ne zaman düşerki

• Bana göre yenilerin alınabiliyesi yok.. air vardı satmıştım geçen 2900e .. yenisi çıkmadı eski kasa retina 13" lere yöneleceğim bende..

• volcano2K kullanıcısına yanıt
    Benim hesaplarıma göre apple ürünlere 300 er dolar zam yapti bu lansman ile

https://forum.donanimhaber.com/m_121434253/tm.htm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple ekosistemini tamamen benimsemiş ve yeni ürün alırken hep o ideoloji ile apple almaya çalışan biri olarak, (gerekirse sabredip bekleyip yine de apple alırım) artık Apple'in iyice bozduğunu düşünmeye başladım.

Yükselen dolar kuruyla fiyatlar zaten ateş pahası. Bunun üstüne Apple'in burnundan kıl aldırmayan tavırları hiç çekilemeyecek boyuta ulaştı. iPhone 7 deki kulaklık girişi muhabbeti ve Macbook air yerine getirdikleri yeni macbook pro'da USB'leri kaldırmaları bardağı taşıran son damla oldu.

Eskiden CD rom vs kaldırmalarına hiç kızmadım. Çok yerinde bir karardı. Ama şu an kaldırılan şeyler çok temel şeyler. Her şey için adaptör kullanmak zorunda olmak beni o bilgisayardan soğutur.

Sadece 2 adet USB C formundaki thunderbolt girişleri tam bir facia. Ayrıca sarj etmek için de bir tanesini kullanmak zorundasın. Kaldı geriye bir tane. Onunla da harici monitör mü bağlayacaksın fare mi bağlayacaksın HDD mi takacaksın tam bir facia.

Yeni klavyenin eski klasik efsane macbook klavyesinden kötü olduğu da konuşuluyor incelemelerde.

Sadece güzel kasa ve mükemmel ekran satıyorlar. Bir de lanet adaptörleri. Güzelim Magsafe bile gitti. Üstelik güç uzatma kablosunu dahi kutudan almışlar.

Hiç bir adaptörü vermeden 1500 dolar fiyat biçiyorlar. Tamamen saçmalık. Gerçekten sinir olmamak elde değil. Neyse tek derdimiz bu olsun. Ben kimseye yeni Macbook proyu önermem. Touch bar lı versiyon belki olabilir o da 1800 dolar... Gücü yeten onu ve tüm adaptörlerini alsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suvari25 -- 30 Ekim 2016; 11:34:30 >

• Magsafe 2 kez düşmekten kurtardı mac i bende.. takma çıkartmada çok kolaydı bence geliştirilebilir ama vazgeçilm zdi..

Arkadaki aydınlatmalı elma desen çok estetikti.

Yeni makinede iphone 7 mi şarj edicem kablo almalıyım veya dönüştürücü taşıcam , iphone 7 kulaklığı desen gene dönüştürücü taşıcan. Hadi onları geçtik foto çektim sd kart takamıyoruz. Fiyat desen kallavi. Yani - lerini karşılayacak bi + arıyor insan. Oled ekran derseniz şu küçük. Parmak izi olayını program ile telefonu bağlayıp yapıyorduk zaten. Hakında oled ekranla yapabildiklerinizi de telefona yansıtan app çıkar zaten..

• suvari25 kullanıcısına yanıt
    Bence elinde herhangi bir macbook modeli olanlar en az 2 yıl mevcut makinesiyle idare etmeli. 2 yıl sonra usb-c cihazlar yaygınlaşacaktır ve adaptörler ve yeni pro modelleri de ucuzlayacaktir. O zaman yeni pro modelleri alınabilir hale gelir.

Şimdi macbook almasi gerekenler de air modelini alıp 2-3 yıl idare edip sonra pro modeline geçiş yapabilir.

• coolman7 C kullanıcısına yanıt
    olabilir hocam. ama şu an o kadar çok usb'li cihaz varki. Kabus gibi olur. Şahsen ben macbook air kullanıyorum. yeri geliyor monitöre bağlayıp masaüstünde çalışmam gerekiyor. hem monitörde hem sarjda haldeyken boştaki 2 adet USB 3.0 bile yetmiyor. USB dongle lazım oluyor.

Bi de bu yeni cihaza Pro diyorlar... şunu kırpmayıp 4 adet yapsalar ne olacak sanki. sinirlenmemek elde değil.

Dediğiniz gibi Air'lerdeki işlemcinin daha gideri var. Şu an alacaklar 2015 retina macbook prolara baksın. Çok güzel cihaz. uygun fiyata bulursanız kaçırmayın.
    şu linkteki yazımı okudun mu?

aslında yeni çıkan giriş seviyesi Pro aslında Air Retina. Ama apple güzel bir pazarlama taktiği ile Pro diye yutturmaya çalışıyor kullanıcılarına.

• quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

şu linkteki yazımı okudun mu?

aslında yeni çıkan giriş seviyesi Pro aslında Air Retina. Ama apple güzel bir pazarlama taktiği ile Pro diye yutturmaya çalışıyor kullanıcılarına.

hocam elinize sağlık çok güzel yazmışsınız. Ben de youtubetaki bir incelemeden duymuştum bu gerçeği. Çok şaşırmadım açıkcası.

Fakat fiyat bindirmesi beni de çileden çıkarttı. Şu 12 inclik retina macbook çıktığında da sinir olmuştum fiyatına. Ona 1299 dolar deyince buna da 1499 dolar dediler.

Almamak lazım. Gerçekten bu fiyatlar normal değil. 300 dolar indirmesi lazım apple in fiyatlarını. Bi de adaptör vermemek nasıl bi olaydır. Kesinlikle kutudan çıkmalı.

Paramla rezil olacağıma almam daha iyi.

Asus ve Acer çok güzel birkaç model çıkartmış, onlara da bakmanı tavsiye ederim. Bana 14" daha uygun olduğu için 14" lik modellere bakıyorum genelde.

Asus UX410UA
    Acer Swift 3

Genel özellikler:
    7200U işlemci + 8GB RAM 256 GB SSD + 2xUSB-A + 1xUSB-C + HDMI port 14" IPS full HD mat ekran = 1.5 kg (Acer) ve 1.6 kg (Asus) ağırlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 30 Ekim 2016; 15:27:11 >
  • Ya arkadaşlar, lansman muhabbetinden sonra belki düşer, belki daha sonra düşer dedik de Macbook Air 8/128/13" 3800 lira civarı olmuş, 3400-3500 arası gidip geliyordu zaten. Ne diyorsunuz?
  • Bimeks te 2700e bir macbook air var görünüyor

• volcano2K kullanıcısına yanıt
    Bimekste bugün 3 kere hatalı fiyat gördüm, girdim macbook air sayfasına sayfayı yeniledim satış kapandı.

Hangi ürüne bakılmış iyi takip ediyorlar.
  • dün gittim vatandan MF389 u aldım.. 4600'e düşmüştü birde 300TL farkla çek buldum forumdan. Sonuçta 4300 e mal ettik. 2900'ede benim macbook airi satmıştım.cepten 1400 TL çıktı. 6 taksit ödeyecem :)Bu senede labtop olayını kapattık. Seneye napacaz bilmem.
  • Son çıkan MacBook ları gördükten sonra 2014 MacBook'umu daha çok seviyorum. Çok uzun süre yenisini düşünmem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıcak fırsat sayılmaz ama bilgilendirme amaçlı yazayım.

İnternet mağazalarında satışa çıkmaya başlamış yeni macbook prolar.

Hepsiburada.com

Touch barsız baz model > 5.639 tl (Ön sipariş - 21 Kasım teslim)

http://www.hepsiburada.com/apple-macbook-pro-intel-core-i5-2-0ghz-3-1ghz-8gb-256gb-ssd-13-3-ips-tasinabilir-bilgisayar-mll42tu-a-p-HBV000001Z267

Touch bar - Touch id li baz model > 6.819 tl (Ön sipariş - 21 Kasım teslim)

http://www.hepsiburada.com/apple-macbook-pro-intel-core-i5-2-9ghz-3-3ghz-8gb-256gb-ssd-13-3-ips-tasinabilir-bilgisayar-mlh12tu-a-p-HBV000001Z26A

N11

Touch barsız baz model > 5.649 tl

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/apple-13-macbook-pro-mll42tua-mluq2tua-i5-20-ghz256gb-P140055841

Touch bar - Touch id li baz model > 6.829 tl

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/apple-13macbook-pro-mlh12tua-mlvp2tua-i5-29-ghz256touchbar-P140056809

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.