DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
APPLE - MACBOOK AIR - MACBOOK PRO - iMAC - MAC MINI FIRSATLARI
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
1.516
Cevap
154
Favori
138.881
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Bilgisayar >> APPLE - MACBOOK AIR - MACBOOK PRO - iMAC - MAC MINI FIRSATLARI
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      570 Mesaj
      19 Haziran 2016 12:29:49

Bazı günler Gittigidiyor'da %5 indirim oluyor. Tek günlük oluyor ama sık sık oluyor.

Onu yakalarsan bu cihazı 2749'a almış olursun.
      |
      |
      prisonerofazkaban kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

MacBook Air 13'' | Iphone 7 32 GB | Apple AirPods | Xiaomi Mi MDZ-15 | Canon EOS 600D
    • Yüzbaşı
      679 Mesaj
      19 Haziran 2016 13:08:38

Arkadaşlar apple eğitim mağazasında air 13 128 lik versiyon havale ile 3600lira ve beats kulaklık hediyesi var.Mac sistemini bilmediğim için, ilerde depolama sorunu olursa harici hdd yi sorunsuz bağlayabilir miyim ? Bir de ebrar bilgisayar da Yoga 710 da aynı fiyat hangisini tercih etmeliyim?

http://www.ebrarbilgisayar.com/lenovo-yoga-710-80ty002ptx-i7-6500u-8gb-256gb-ssd-2gb-940mx-14-windows-10-pmu352658

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeverMoree -- 19 Haziran 2016; 16:14:45 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Ed Vedder

Peugeot 407
    • Teğmen
      105 Mesaj
      20 Haziran 2016 00:34:50
      Mac'e harici bağlarsın sıkıntı olmaz. Ama bazı hariciler ntfs (yani Windows) dosya sistemi kullanır onun için de mac'e driver yüklemek gerek üreticinin sitesinden. Onun dışında aldığın haricide mac desteği yazdığı sürece sıkıntı olmaz. Tabi bu air için böyle, yeni mac de usb girişi yok onu bilmiyorum nasıl oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      2953 Mesaj
      20 Haziran 2016 00:53:26
      Gg deki mac air icin ben de pusudayim

|
      |

• Yüzbaşı
      428 Mesaj
      20 Haziran 2016 04:32:11
      Arkadaşlar Apple ın laptopları macbooklarla ilgili hdmi sorununu nasıl hallediyorsunuz,tv den film izlemeyi çözebiliyormuyuz.Genel internet kullanımı için araştırmadayım bende.Ama cihazda hdmi çıkışı olmaması dikkatimi çekti

Bir önceki üyelik adım:z@hme7...
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      20 Haziran 2016 07:13:50

Mac kullanan herkesin bu ve buna benzer bir cihazi mutlaka var. Ayrica satiyorlar cihaza eklemek yerine. Mecbur alacaksiniz bu sekilde bir cihaz.

http://www.apple.com/shop/product/MJ1K2AM/A/usb-c-digital-av-multiport-adapter?fnode=8b

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Timecatz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

DH den temelli gidiyorum..
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      20 Haziran 2016 07:17:53

Iki cihazda tamamen farkli dunyalar, kiyaslanamazlar. Her ikiside kullanim ihtiyaclarinizi karsiliyorsa, tercihiniz mac olmali.

|
      |
      NeverMoree kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

DH den temelli gidiyorum..
    • Yüzbaşı
      570 Mesaj
      20 Haziran 2016 13:22:56

Tercihiniz bence de macbook air olmalı.
      |
      |

MacBook Air 13'' | Iphone 7 32 GB | Apple AirPods | Xiaomi Mi MDZ-15 | Canon EOS 600D
    • Onbaşı
      38 Mesaj
      20 Haziran 2016 13:46:55

Merhaba, ben ikisini de kullanıyorum. (güncel modelleri olmasa da benzer durumlar olur diye düşünüyorum.) İkisininde artı eksilerini kısaca özetlemeye çalışayım ona göre kararınınızda yardımcı olabilir:

Yoga:
      +Tablet modu bazen oldukça kullanışlı oluyor. Yatakta otururken bir şey izlerken falan oldukça ergonomik.
      +Dokunmatik ekran alışınca çok kolay geliyor. Çoğu zaman mac'e geçince hala ekrandan işlem yapmaya çalışıyorum.
      +Pili iyi gidiyor.
      -Her Windows'ta olduğu gibi bi süre sonra şişiyor ve geç açılmaya,takılmaya başlıyor. İlk aldığımda mac'le aynı hızdaydı neredeyse fakat zamanla yavaşladı. Format atmak çözüm olur ama uğraşmak lazım.

Mac Air:
      +Hızlı ve zamanla yavaşlama olmuyor.
      +Pili iyi gidiyor.
      +Doğru düzgün ısınmıyor.
      -Crack olayı pek yok, parasını verip almak gerekiyor programları. (Son zamanlarda bu durumda bir değişiklik oldu mu bilmiyorum, pek paralı uygulamaya ihtiyacım olmadı.)
      -Para vererek aldığınız ofiste bile excel oldukça ağır kalıyor Windows'a göre. Office uygulamaları çok kullanıyorsanız pek tavsiye etmem. Bazı özellikler yok, kasma takılma..vb oluyor.

Söylendiği gibi en önemli kriter kullanımı amacı. Benim tercihim Air olurdu ama Yoga alırsanız da pişman olacağınızı sanmam. Keşke Yoga'nın içinde MacOS olsa =)
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      20 Haziran 2016 13:57:04
      şöyle bi sıcakfırsat var ilgilenenlerin değerlendirmesini tavsiye ederim.
      http://forum.donanimhaber.com/m_117854026/tm.htm
      |
      |

• Yüzbaşı
      679 Mesaj
      20 Haziran 2016 18:30:48
      quote:

Orijinalden alıntı: noGret

Merhaba, ben ikisini de kullanıyorum. (güncel modelleri olmasa da benzer durumlar olur diye düşünüyorum.) İkisininde artı eksilerini kısaca özetlemeye çalışayım ona göre kararınınızda yardımcı olabilir:

Yoga:
      +Tablet modu bazen oldukça kullanışlı oluyor. Yatakta otururken bir şey izlerken falan oldukça ergonomik.
      +Dokunmatik ekran alışınca çok kolay geliyor. Çoğu zaman mac'e geçince hala ekrandan işlem yapmaya çalışıyorum.
      +Pili iyi gidiyor.
      -Her Windows'ta olduğu gibi bi süre sonra şişiyor ve geç açılmaya,takılmaya başlıyor. İlk aldığımda mac'le aynı hızdaydı neredeyse fakat zamanla yavaşladı. Format atmak çözüm olur ama uğraşmak lazım.

Mac Air:
      +Pili iyi gidiyor.
      +Doğru düzgün ısınmıyor.
      -Crack olayı pek yok, parasını verip almak gerekiyor programları. (Son zamanlarda bu durumda bir değişiklik oldu mu bilmiyorum, pek paralı uygulamaya ihtiyacım olmadı.)
      -Para vererek aldığınız ofiste bile excel oldukça ağır kalıyor Windows'a göre. Office uygulamaları çok kullanıyorsanız pek tavsiye etmem. Bazı özellikler yok, kasma takılma..vb oluyor.

Söylendiği gibi en önemli kriter kullanımı amacı. Benim tercihim Air olurdu ama Yoga alırsanız da pişman olacağınızı sanmam. Keşke Yoga'nın içinde MacOS olsa =)

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.Kafama takılan birşey var bu bilgisayar zaten office gunluk vb işler için tercih ediliyor.Şuan güncel durumda gerçekten office paralı ve kısıtlı mı ? Veya office uygulamalarını karşılayacak bir uygulama takımı mac os larda var mı ?

Peugeot 407

• Onbaşı
      38 Mesaj
      20 Haziran 2016 22:01:36

Ben parayla almıştım Office hala onu kullanıyorum bu yüzden şu anki durumu bilmiyorum, yanlış yönlendirmiyim. Sanırım parasız alternatifleri var ama ne kadar verimli bilemiyorum. Araştırırsanız daha sağlıklı olur. Kısıtlı demeyelim hemen her şeyi kullanabiliyorsunuz fakat sadece windows'a özgü durumlar da var. Ben 2 kere karşılaştım ama şu an hatırlayamıyorum ne olduklarını. Diğer taraftan windows'a göre ağır kaldığı net diyebilirim.

Bu arada Mac'in klavye ve touchpad'i baya iyi, alıştıktan sonra diğer çoğu bilgisayarlar yavan geliyor.
      |
      |

• Binbaşı
      1929 Mesaj
      20 Haziran 2016 22:51:28
      arkadaşlar 2. el bi model alıcam ilk defa bi mac kullanıcam yardımcı olurmusunuz?

https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-apple-macbook-13.3-2.5-ghz-corei5-292962225/detay/

• Binbaşı
      1929 Mesaj
      20 Haziran 2016 22:53:15
      quote:

Orijinalden alıntı: noGret

Yoga:
      +Pili iyi gidiyor.

Mac Air:
      +Pili iyi gidiyor.
      +Doğru düzgün ısınmıyor.

hocam bana da yardımcı olurmusunuz?
      |
      |

• Yüzbaşı
      392 Mesaj
      21 Haziran 2016 00:45:33
      mac içinde windows gibi libreoffice var ücretsiz açık kaynak , her işinizi görür.
      |
      |

• Onbaşı
      38 Mesaj
      21 Haziran 2016 11:33:52

Maalesef Pro konusunda hiç bir tecrübem yok. Genel olarak piyasadan da uzun süredir uzağım. Bu konuda yardımcı olabileceğimi sanmıyorum. Genel olarak MacOS'la ilgili sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım. PM'den sorabilirsiniz. Burada konu dışına çıkmayalım.
      |
      |
      26_____ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2953 Mesaj
      21 Haziran 2016 13:00:28
      macbook pro MD101TU/A vatan'da 2700 TL kampanyada alınır mı arkadaşlar?

• Er
      2 Mesaj
      21 Haziran 2016 13:17:58

MD101TU/A bayağı eski bir model almanı tavsiye etmem
      |
      |
      linkin_park20 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      147 Mesaj
      21 Haziran 2016 13:50:25
      quote:

Orijinalden alıntı: linkin_park20

macbook pro MD101TU/A vatan'da 2700 TL kampanyada alınır mı arkadaşlar?

Hocam merhaba

Sahsen almayin derim cunku gercekten cok eski bir model. Tabi alip icine saglam bir ssd koyup, birde ram takarsaniz baya iyi olabilir. Yanlis bilmiyorsam upgrade edilebilen son modeldi bunlar.

Tabi islemcisi cok eski ve icindeki dahili ekran karti (harici olmadigindan) maalesef cok gucsuz.

Tavsiyem 1000 lira daha katip 2015'leri zorlamaniz. Eylul ayinda tahminen 2016 macbook lar gelicek ve 2015 lerin fiyati dusecektir. Acele etmeyin derim.
      |
      |

• Yarbay
      3085 Mesaj
      21 Haziran 2016 13:52:30

Maalesef office uygulamaları iyi değil. Excel kullananlar windows'ta rahat eder. Obje-resim sürüklemek bile imkansız. Hassasiyeti düşük.

|
      |
      noGret kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
SEO
SEO
modasor
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,797
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.