Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.874
Cevap
898
Favori
1.744.099
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullanan arkadaşlar, Macbook Air’i akademik işler için önerir misiniz? Ekranı yeterli oluyor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bence yeterli office 365 de kurabiliyorsun eğer alışkın değilseniz
  • tripleseven kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlamayın lütfen de 1400 TL çıktıktan sonra MacBook Pro 16 satın almak daha mantıklı
    ^^Apple MacBook Pro MVVJ2TU/A MacBook Pro 16'' TB 2.6GHz 6C i7 16GB 512GB S.Grey sadece 14.899,00 ₺. Bu fırsatı kaçırmayın!^^
    Hem RAM yeni 2666 MHz
    ssd 512
    harici Ekram kartı
    Yeni kasa ekran 16
    Bence kimse tercih etmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arastirmagorevlisi A kullanıcısına yanıt
    2020 quad core i5-i7 termal açıdan başarısız ve önceki seri 13 prolara göre sentetik testlerde daha üstün olmasına rağmen pratikte geride kalıyor. Eğer üretkenlik amacıyla kullanılacaksa 2019 13 pro daha mantıklı, aynı fiyatlarda olacaktır zaten.

2020 airlerden en mantıklısı bu yüzden hiçbir esktra vermeden i3 model almak. Günlük işlerde gayet yeterli ve uzun vadeli olacaktır. Pratikte yine i5 versiyonundan çok geride kalmaz zaten termal engele takıldığı için üst modeller.

• iMac ler 1 TB Fusion Drive depolama ile geliyor.
    Bu Fusion Drive 32 GB SSD içeriyormuş, normalde SSD alışık olan biriyim bu şekilde alsam bir sorun yaşar mıyım?
    Genelde basit işler için kullanacağım.

Zamanla SSD ihtiyacı hissedersem harici bir SSD ile bu sorunu çözebilir miyim? (Yani sistemi harici SSD ye kurmak konusunda sorun var mı?)
  • quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

iMac ler 1 TB Fusion Drive depolama ile geliyor.
    Bu Fusion Drive 32 GB SSD içeriyormuş, normalde SSD alışık olan biriyim bu şekilde alsam bir sorun yaşar mıyım?

Zamanla SSD ihtiyacı hissedersem harici bir SSD ile bu sorunu çözebilir miyim? (Yani sistemi harici SSD ye kurmak konusunda sorun var mı?)
    SSD ye alışıksanız Fusion yeterli gelmez hocam sistem önbelleği gibi kullanır açılış kapanış hızlıdır ama bir SSD değildir. FD ye çok güvenmeyin yani sadece normal harddisklerden hızlıdır hepsi o. Harici SSD kullanabilirsiniz sorun çıkarmıyor diyorlar denemedim ama youtube videoları mevcut
  • Chillout C kullanıcısına yanıt
    Sizce 2019 MacBook Air ile 2020 MacBook Air i3 çok fark var mıdır aralarında hangisi kaç yıl götürür tahminen

• ahmetow123 A kullanıcısına yanıt
    Eğer amaç üretkenlikse prodan daha çok verim alırsınız. Testlerde 10. Nesil i3 daha iyi olabilir ama pratikte airin termal performansından dolayı pro kadar verim alamazsınız. Ancak amaç günlük işlerse, yeni klavye hafiflik pil ömrü vs yüzünden ve daha ucuz olduğundan air daha mantıklı. Kaç yıl götüreceği yine kullanıma bağlı. Ben hala 2013 air kullanıyorum mesela

2019 MacBook Air var bende hocam da acaba zararına satıp 2020 alayım mı diye düşünüyorum fark var mı diye

• ahmetow123 A kullanıcısına yanıt
    2019 airden geçmek için hiçbir mantıklı neden yok.

• tripleseven kullanıcısına yanıt
    Bende almayi dusunuyorum bu yapilandirma ile ama 256lik 2019 aklimi celiyor :) 128lik prolarin ssd hizi yavas oldugu icin onu eledim

• Up

• yeni ryzen işlemcilerden sonra apple'ın ryzen üretimi yapcağını düşünüyorum. Bu nedenle bence şuan yeni macbook pro almak zarar getirebilir.
    Selamlar, öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Anlayamadığım nokta ise, 8. Nesil i5 işlemciye sahip Macbook Pro’nun, 10. Nesil işlemciye sahip Macbook Air’dan nasıl üstün olduğu?

Teknik olarak baktığımda 2020 model Macbook Air’lar, mevcutta satılan 8.nesil işlemcili Pro’lardan daha iyi özelliklere sahip gibi duruyor.

Herkes neden Air yerine Pro tavsiye ediyor ve güncel 10.000TL altında alınacak mantıklı bir Pro var mı? Sıfır olarak ben göremedim.

Teşekkür ederim, iyi forumlar.

Proda gelişmiş soğutma sistemi olduğu için daha az ısınıyor bu da performansa etki ediyor o yüzden daha iyi sonuç veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

iMac ler 1 TB Fusion Drive depolama ile geliyor.

Bunu çok düşünüp fusion drive aldım umduğumdan fazlasını buldum diyebilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

Bunu çok düşünüp fusion drive aldım umduğumdan fazlasını buldum diyebilirim :)

Alıntıları Göster
    Umdugumuz seyler farkli olabilir diye korkuyorum.
    Ben bayagi SSD performansi bekliyorum cunku..

1 ay bekleyip ssd li aldik diyelim (1 aya kim öle kim kala, vazgectik diyelim) konfigurasyon eklettigimiz icin iade olmaz sanirim degil mi?

• W.Amadeus kullanıcısına yanıt
    İadeyi sormanız lazım. SSD olsa tabiki daha iyi olurdu fakat ben pc tarafı kadar fark hissetmedim...

2020 Air ile 2019 Pro arasında kalanların cevaplaması gereken tek soru şu;

Sürekli video edit yapacak mıyım, sürekli bilgisayarı sonuna kadar zorlayacak mıyım?

Hayır ise air, evet ise pro.

Normal kullanım için kesinlikle air.

Arabalardan örnek verirsek airin torku yüksek, pronun beygiri :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tripleseven -- 7 Nisan 2020; 6:33:8 >
    İlk mesajımda da belirttiğim gibi termal olarak pro daha üstün ve video edit vs üretkenlik işlerinde airden daha performanslı. Air işlemcileri daha iyi olmasına rağmen ısınma darboğazına takılıyorlar. Ancak günlük işler için alınacaksa air daha mantıklı. Fiyat olarak touchpadli 2019 prolar 9 civarıydı yakın zamana kadar ama hala bulunur mu bilmiyorum bu fiyatlarda.
    Video foto edit, render falan yapmayacaksınız daha uygun fiyatlı i3 air tavsiye ederim. İ5-i7 olanlardan yeteri kadar randıman alınamıyor bu ısınma sorunundan dolayı.

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.