Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 06fthtky Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
25.886
Cevap
898
Favori
1.745.603
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2017 Macbook Air kullanıyorum. Geçen yıl Apple'dan Beats Solo 3 ile 5100 TL'ye almıştım. Beats'i de 1300 TL gibi bir rakama satınca bana 3800 TL'ye gelmiş oldu.

Aynı zamanda içinde Windows da kullanmak zorundayım bazı programlar için. Xcode'da kullanıyorum. Genel olarak kullanımım programlama, Adobe Flash, Office, internette dolaşmak. Ara sıra da Steam'den küçük oyunlar oynuyorum. Batarya olarak cihaz tam anlamıyla mükemmel. Okula götürüyorum, ödev yapıyorum, film izliyorum her şeyi yapıyorum 8-10 saat kullanım sunuyor. Bu da çok büyük bir özgürlük sunuyor. Önceki bilgisayarımı şarj kabloları olmadan yanımda gezdiremezdim. Ve bilgisayar çok hafif. Elinizde, sırt çantanızda v.s kolayca taşıyabiliyorsunuz. Taşınabilirliği muazzam gerçekten bilgisayarın. Bootcamp ile Windows veya çeşitli emulatörler ile de Windows gerektiren uygulamaları kolaylıkla kullanabiliyorsunuz. Aliexpress'den bir tane görünmeyen SD Kart yuvası aldım kasa ile aynı renk. İçine de 128'lik Sd kart siparişi verdim geldiğinde Windows'u ona kurup hafızayı daha rahat kullanmayı arzuluyorum. Bu cihazın en büyük eksisi de bana göre ekranıdır. Retinalı bir MacBook almadığıma aşırı pişmanım. Retinalı bir cihazla yan yana koyunca fark aşırı bariz bir şekilde hissediliyor. Eğer iPhone gibi Apple ürünleri de kullanıyorsanız daha da güzel bir hale geliyor. Fotoğraf, video gibi şeyleri kablo olmadan direkt Airdrop ile aktarabiliyorsunuz. Telefonum şarj da iken arama geldiğinde bilgisayar üzerinden cevaplayıp konuşabilme gibi güzel kolaylıklar da sağlıyor.

Eğer yeniden MacBook alacak olsaydım Retina ekranlı bir model tercih ederdim. Peki memnun muyum? Çok memnunum. Mojave ile performans ve ısınma sorunları yaşadım fakat Catalina ile çözüldü. Bundan da memnun olmazsam High Sierra'ya kolayca dönerim zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alioreh

Yeni macbook air eskilerinden daha güçsüz. Karşılaştırma izliyorum bi süredir her yerden çıkıyorlar da; retina macbook air de tasarım render kodlama falan pek mantıklı değil. Arkadaşın söylediği gibi monsterla karşılaştırmanız biraz abes, monster yerine daha slim cihazlar da bakabilirsiniz. Asus, msi veya gigabyte ın bikaç modeli vardı sanırım.

Eğer günlük işleriniz içinde işlemci gücü gerektirecek herhangi bişey varsa macbook air üzer sizi.

Alıntıları Göster
    Hocam haklısınız sonuçta oyun bilgisayarıyla, ofis bilgisayarını karşılaştırıyorum.
    Ama benim bahsettiğim olay şu, ben oyun oynamayacağım sadece okul ve iş için kullanacağım.

Macbook Air konusunda zaten bu cihazdan vazgeçtim ama bu sefer bütçeyi arttırmam gerekiyor, arada dediğim gibi 1500 lira gibi bir fark var hak ediyor mu sonuna kadar ediyor.

Macbook Air ile Pro arasında fiyat farkı çok az, hal böyle olunca bende fark pek yoktur diyordum ama uçurum var arada.

• beyler 3-4 gun once teknosada guzel bir fiyata ipad pro 10.5 aldim 64 gb 3400

sonra tab s6 firasti buldum 5000 tab s6 bana 3750 tl geldi ustelik klavye hediyesi var ve ipad kalavyesinden daha iyi gorunuyor bence

simdi bu ipad pro 10.5 kutusunu acmadim iade mi etsem.

bana tab s6 kullanmak daha mantikli geliyor

suan icim gidiyor ipad 10.5 acip kurcalamamk icin acip tab s6 ile kiyaslardim ama teknosa iade almaz.... 1 ay tablet kategorisinde degisim hakki veriyor cihazi actikdan sonra

yone de acip kullansam 2. el olarak. 3000-3200 gider mi 2-3 hafta kullansam

• catik kullanıcısına yanıt
    Valla 2 ürünü de efsane yakalamışsın 3750tl s6 klawyeli mükemmel bu aralarda kovalıyoruz bişiyler ama kiöse kampanya falan haberdar etmiyor paylaşmıyor teknosaya uğruyorum hep tükenmiş diyor en sonunda i pad 7 alıcam 2350

Hocam s6 3750 liraya nerde acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.civanim

Hocam s6 3750 liraya nerde acaba ?
    samsung shop da kendi sitesinde.... 1000 tl cek var bu gece son kullanabiliyorsun 4000 iniyor... avantajx den 270 tl geliyor... klavye hediyesi dun sondu 1 ay daha uzattilar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    1000 lira çek herkese mi? Bulamadım ben çek

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.civanim

1000 lira çek herkese mi? Bulamadım ben çek
    28-30 verildi cekler /suan yok bendeki hesap da 1000 tl yüklü... gece 00:00 kadar gecerli dusunursen konusuruz

Alabilirsem güzel olur benim için. Özelden yazdım

• Macbook'lardan pek anlamıyorum. Birisi bana yardımcı olabilirse çok sevinirim. Macbookpro 2017mid, 13inch 128gb ssd. Bu bilgisayarın ikinci eli ne kadar eder? Ürün çok temiz üzerinde kılcal çizik dahi yok.

https://everymac.com/systems/apple/macbook_pro/specs/macbook-pro-core-i5-2.3-13-mid-2017-retina-display-no-touch-bar-specs.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebtom -- 2 Kasım 2019; 0:17:45 >
  • 2.el 2018-2019 Macbook pro için ne kadar verilmeli sizce en fazla? Bir de cahilliğime verin bu ekosistemden çok uzağım. Harici depolama birimine Windows kurulmasından bahsedilmiş. 560 ve bu Windows ile oyun da oynayabilmek mümkün müdür?

Amatör seviyede fotoğraf ve video düzenleme yapmak amacıyla arada da oyun oynamak için düşünüyorum. Tavsiyeniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abdülhak Hamit Tarhan -- 2 Kasım 2019; 17:29:41 >
  • Macbook proların fiyatları yükseldi n11de. Sanırım indirim öncesi bindirim yapılıyor yine, yok mu güzel fiyat yav

• 2019 macbook air 256 gb yada 2019 macbook pro 128 gb icin ben de firsat kolluyorum..air icin mvfl2tu/a pro icin muhp2tu/a kodlu modellere bakiyorum..n11 maalesef fiyat yukseltmis durumda..mac konusunda tecrubeli arkadaslardan tavsiyelerde bulunacak kimse varmidir..hani eski air mi yeni air mi? Yeni air yerine yeni pro mu tercih edilmeli gibi....

• quote:

Orijinalden alıntı: kvc_kvc

2019 macbook air 256 gb yada 2019 macbook pro 128 gb icin ben de firsat kolluyorum..air icin mvfl2tu/a pro icin muhp2tu/a kodlu modellere bakiyorum..n11 maalesef fiyat yukseltmis durumda..mac konusunda tecrubeli arkadaslardan tavsiyelerde bulunacak kimse varmidir..hani eski air mi yeni air mi? Yeni air yerine yeni pro mu tercih edilmeli gibi....
    ben kullanıcı değilim fakat herkes bokluyor yeni air i. eski airden daha dandik performansı varmış, (işlemci ve dandik soğutma çözümü yüzünden)

ama ekranı cillop, basit işler yapılacaksa alınır

ben gelecekte de rahat kullanmak ve farklı şeyler yapabilmek adına 16gb ram veya 256gb ssd olarak pro arasındayım
  • Merhaba arkadaşlar,

2017 Macbook Air için HDMI önerisi olan var mı? Mesela, şu tarz bir şey işimi görür mü? Çok sık kullanmayacağım. Sadece gerektiğinde bulunsun diye alacağım.
    https://urun.n11.com/kablolar/mini-displayport-to-hdmi-kablosu-4319p-macbook-icin-thunderbolt-P106578863

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • quote:

2019 macbook air 256 gb yada 2019 macbook pro 128 gb icin ben de firsat kolluyorum..air icin mvfl2tu/a pro icin muhp2tu/a kodlu modellere bakiyorum..n11 maalesef fiyat yukseltmis durumda..mac konusunda tecrubeli arkadaslardan tavsiyelerde bulunacak kimse varmidir..hani eski air mi yeni air mi? Yeni air yerine yeni pro mu tercih edilmeli gibi....
    Uzun süredir araştırıyorum, izlemediğim video sormadığım insan kalmadı.
    Hatta bugün sbx da otururken macbook pro kullanan birine denk geldim ortam müsait olsaydı soracaktım memnun musunuz diye.

Benim size naçizane önerim yapacağınız işe göre belirleyin;
    internette dolaşır, youtube-netflix, belki office biraz yazılım derseniz air alın geçin.
    Ama bunların dışında yapacağınız her ağır işlem için mb pro almanızı öneririm.

Araştırmalarımın sonuçları hep bu yönde oldu, izlediğim testlerde 2017 mb pro bile 19 air'i cpu, gpu ve diğer konularda geçiyor.

• EknCn kullanıcısına yanıt
    Aslinda 2019 prolar hakkinda cok fazla kullanici yorumu bulamadim..1.4 ghz toucbarli olan prolar..MUHQ2TU/A 128&256 gb alsam yeterli olacak sanki..yani oyle agir isler yapmam..internet-yotube-netflix ivir zivir isler..ha belki ilerde amator olarak kod ogrenmeye heves ederim falan..eger gercekten indirim yaparlarsa pro alirim olmazsa eski air alir gecerim...

• Alioreh kullanıcısına yanıt
    16 ram 256 ssd fiyat bayagi asiyor...ama gercek firsat olursa paylasirsaniz sevinirim..

• quote:

Aslinda 2019 prolar hakkinda cok fazla kullanici yorumu bulamadim..1.4 ghz toucbarli olan prolar..MUHQ2TU/A 128&256 gb alsam yeterli olacak sanki..yani oyle agir isler yapmam..internet-yotube-netflix ivir zivir isler..ha belki ilerde amator olarak kod ogrenmeye heves ederim falan..eger gercekten indirim yaparlarsa pro alirim olmazsa eski air alir gecerim...
    MUHQ2TU/A olarak bahsettiğiniz ürüne bütçem yetse şayet, hiç düşünmeden bir saniye bile anında sipariş geçerim.
    Touch bar olsun, 4 çekirdekli işlemci olsun ekran'a gelen true tone olsun sayamadığım bir çok özellik geldi.

Hafıza konusunda herkes 256 gb öneriyor ama bana 128 gb da yeter, sizde kendi ihtiyaçlarınıza göre belirleyin.
    Neredeyse Airpods Pro parası kadar +128 gb için para ödemeniz gerekecek.

• quote:

16 ram 256 ssd fiyat bayagi asiyor...ama gercek firsat olursa paylasirsaniz sevinirim..
    yok iki upgrade birden değil de gönlüm bir upgrade edilmişinden yana.

şuan masaüstümde 8gb ram var mesela pek yettiği söylenemez, 5 sene sonra patates olabilir diye düşünüyorum ki illa 5 sene kullanıcam diye birşey de yok orası ayrı
  • 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.