Şimdi Ara

Apple M2 yonga setiyle en az 9 Mac bilgisayar bekleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple M2 yonga setiyle en az 9 Mac bilgisayar bekleniyor

Uzun süredir M1 yonga setinin devam neslini duyurmayan Apple bu yıl içerisinde beklenen hareketi yapabilir. Apple M2 ile birlikte yine pek çok Mac cihazında güncelleme göreceğiz. 

Apple M2 yonga seti neler sunacak?

Apple M2 yonga setinin yapısı ile ilgili farklı iddialar mevcut.  Zira 2+6 veya 4+6 şeklinde bir başlangıç bekleniyor. Grafik tarafında ise 10 kümeli bir yapı bizi karşılıyor. M2 Pro ve Max ise 12 çekirdeğe yükseliyor. 

Ayrıca Bkz.Apple M1 Ultra vs M1 Max vs M1 Pro vs M1 karşılaştırması

Bazı uygulamaların test sürümlerinde Apple M2 yonga setinin yer almaya başladığı tespit edilmiş. Kaynaklar Apple M2 yonga setinin yeni Mac mini ile açılışı yapacağını iddia ediyor. Sonrasında MacBook Air gelecek. 

14 ve 16 inçlik MacBook Pro modelleri M2 Pro ve Max yonga setleri ile geliyor. Yine Mac mini modelinin en üst versiyonunda Pro işlemci yer alacak. Son olarak Mac Pro, ya M2 Max veya M2 Ultra yonga seti ile gelecek. WWDC 2022 konferansında bir duyuru beklenirken asıl hareketlilik ise sonbahar döneminde başlayacak. 

Kaynak:https://www.gsmarena.com/variety_of_apple_m2_chips_and_computers_detailed_in_new_leak-news-53970.php

• Oleeeyyy!

• Yeni M işlemciler resmen devrim ama yazılım entegrasyonunun yavaşlığı bu devrimi baltalıyor. Apple bu konuda çok daha iyi çalışmalı, gerekirse M işlemcilere hızla optimizasyon yapması için yazılım firmalarını zorlamalı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • M1'e göre IPC performansında bir artış ve güncel bir tasarım bekliyorum.

Öyle çekirdek sayısı artışı falan bunları geç, pazarlama tekniği bunlar.

• M2 çıksın da M1 alabilelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M1 kullanıcısı olarak M2 bekliyorum. Çıktığı gibi alıcam benim macbooku satıp. Yukardaki arkadaşın dediği gibi yeni mimariye geçiş çok yavaş geliyor. Hala bazı uygulamalar rosetta üzerinden çalışıyor. Keşke bir an önce hepsi native olsa.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.