Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (193. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.892
Cevap
235
Favori
392.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir videosu var mı? Bende kapalı olduğu halde kurulmuyor çünkü.

• ShortcutsMaster kullanıcısına yanıt
    Videosunu çekmedim. Starting options da 3 seçenek var hangi seçenek ile kapattınız?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ardamax kullanıcısına yanıt

3 değil, iki seçenek var. Zaten NTFS modülü kurarken (Tuxera veya Paragon) onu devre dışı bırakmanı istiyor ikinci seçenekten (eğer gerçekten başlangıçtaki ayarlardan bahsediyorsak).

3 seçenek ancak Gatekeeper meselesinde var, devre dışı bırakınca normal sistem ayarlarlarında 3. seçenek çıkıyor, her türlü yapımcından program kurabilirisiniz diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShortcutsMaster -- 26 Temmuz 2021; 11:1:13 >
    Options da ntfs aynı kurarken gibi orada dediğiniz gibi her yapımcıdan (uzaktan erişim dahil) seçeneği ve gatekeeper da pasifize bırakılınca installation hatası kalkıyor. Hatta install i bash üzerinden contents in içinden kurduğunuz da tnt crackli olanlar yükleniyor. 22.4.2 versiyonunu bulabilirseniz denemenizi öneririm. Arkadaşdan setup elde edebilirsem size haber ederim

Zaten 22.4.2 var bende :) ve contents içinden de çalıştırmayı denedim (kısacası yabancı forumlarda daha önce bahsedilen standart yollarından hep geçtim, intelde işe yarıyordu, m1'de henüz yenemedim).

En iyisi bir video veya ss ile ön aşamalar ve installeri çalıştırma anı ile ilgili bir kayıt ayarlayabilirseniz, çok makbule geçer.

İstanbula dönünce buluşup alınca sizi bilgilendireceğim

Hocam korsan uygulama işleri kural dışıdır, rica ediyorum burada paylaşmayın. @Ardamax

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babadol -- 26 Temmuz 2021; 11:8:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

Evet 4K yok. 4K için üst modellere bakabilirsiniz. Ayrı MacBook'unuza göre watt da önemlidir.

Takacağınız harici cihaz sayısına göre watt ne kadar yüksek ise aynı anda harici cihaz çalıştırmada sorun yaşamazsınız.

(Örneğin Trust'da 60W desteği var. M1 Air 30W+HDMI+USB cihaz güç kaybı olmadan çalıştırır)

Cevap için teşekkürler. Almışken 4K olsun diyerek bu linkteki ürünü denemeye karar verdim:

amazon
    Ugreen Macbook için Type-C USB HDMI Thunderbolt 3.0 Dönüştürücü HUB
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0817GZFXP/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1
  • babadol kullanıcısına yanıt

uygulama paylaşmıyoruz zaten, kurulum yöntemleri üzerinde gidiyor muhabbet.

Farkındayım ama bu da kural dışına giriyor, kendi uydurduğum bir durum değil yanlış anlaşılma olmasın, bölüm yöneticisiyle bir konuşmamız geçti bu konuda.

neyse biraz farklı bir şekilde çözdüm olayı (en azından photoshop için). Konuyu şimdilik kapatalım, konu sahibi talebi üzerine.

• LynXMaSTeR kullanıcısına yanıt
    Sistem 15. Uygulamalarla 20-25 civarı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ya bu m1lere hiç bir şekilde bootcamp yapılmasına izin vermeyecekler mi acaba ileride?

Elimdeki 2015 early proyu buyback ile verip almak istiyorum ama i5 yerine m1 işlemci olsa çok iyi olacak

• th3sicilian T kullanıcısına yanıt

Windows'un ARM sürümü yok ki piyasada (beta ve OEM üreticilere verilen lisanslar hariç). Apple topu MS'ye attı, ilk geniş piyasaya pazarlanan ARM sürümünün WIN 11 olacağı bekleniyor.

Şimdilik sadece Parallels ile beta ARM sürümünü kurmayı deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShortcutsMaster -- 26 Temmuz 2021; 17:6:3 >
  • leadstring L kullanıcısına yanıt
    Anker docklarina bakin kullaniyorum cok iyi

macbb'de detayları bulabilirsiniz. M1'lerde mevcut istediğiniz uygulamalar.

• leadstring L kullanıcısına yanıt

256gb versiyon alsak 200 gb boş yerimiz olacak demek ki.

macbook air 16 gb modelini alıcam bu hafta içinde nasipse ama 256 gb ve 512 gb arasında kaldım, arada 2400 TL gibi bi fark oluyor pt.com.tr de

bi de taksitte güzel bi vade farkı alıyorlar ama 12 taksitle alınca da yükselen dolar euro düşününce sanki kafa kafaya gelecek gibi geliyor ama emin olamadım.

macbook air 16gb 512gb versiyonu 12 taksitle 15200 TL çok mu acaba?

https://us.anker.com/collections/hubs-docks/products/a8380

şu ürün işimi görür gibi, bi de vga olsaymış iyi olurmuş.

başka önerebileceğiniz bi marka var mı hocam?

• LynXMaSTeR kullanıcısına yanıt
    Bana göre çok. Air ile ciddi prodüksiyon yapacağınızı düşünmüyorum; yapmayacaksanız zaten o özelliklere de ihtiyacınız yok (yani hem RAM, hem SSD yükseltmeye), yapacaksanız da Pro modellere bakmanız lazım bence, ama mevcut Pro değil, bir sonraki nesil (artık m2 mi, m1x mi) işlemcili olanlara.
    Ama para sıkıntı değilse keyfinizce seçim yapabilirisiniz.

• Güvenlik güncellemesi gelmiş. 11.5.1

3,84 gb boyutunda. İndirelim bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithium87 -- 26 Temmuz 2021; 23:50:59 >
  • 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.