Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (189. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.892
Cevap
235
Favori
392.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    M1 ler piyasaya sürüldüğünden beri intel işlemcilere bir hayli ilgi azaldı. M1 lere bu denle ilgi gösterlirken 16 lık MacBook Pro’yu satmak için biraz özel bir müşteri bulmak gerekir. Heleki o fiyat yakınlarda satmak baya bir zor olabilir hocam.

Edit.
    Yeni MacBook grubu da 3 aşşağı 5 yukarı tahminimce15-16 k fiyatları bandında olabilir (tabii şu an ki dolar kuruna göre düşünürsek).

Bu arada makinenizin özellikleri gayet iyi bence sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ardamax -- 19 Temmuz 2021; 13:11:2 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Arkadaşlar imzamdaki MacBook Pro 16 var. Şu an apple.com.tr de 35 bin liraya satılıyor. Şimdiden satmalı mıyım sizce yeni macbook pro 16 lar ne kadardan satılır acaba?

hocam o fiyatlar aralığında biraz zor satarsınız intel işlemciler eskisi kadar artık ilgi görmüyor

• Bilgisayara zarar vermeyecek, sıkıntı çıkarmayacak bir markadan MacBook Air için 60-65 w şarj adaptörü lazım. Apple'ın ki 730 TL. Ben 400 TL'yi gözden çıkarabilirim. Hani illa linke gerek yok, şu markalar iyidir deseniz bile yeter.

• Anker arastirin, appledan bile iyi kaliteye sahip denebilir

• eapantherea kullanıcısına yanıt

Anker'de istediğim watt'ta bulamadım maalesef. Spigen'de de bulamadım. 30w civarı hepsi. Elimde zaten Apple'ın 20 ve 30w'lık iki adaptörü var. 20w'lığı telefona, 30'luğu tablete, yeni alacağım 60'lığı da Macbook'a kullanacaktım ama baseus hariç düzgüne yakın bir şey bulamadım.

• arkadaslar merhaba,

eminim bu soruyu cok duyuyorsunuzdur ancak bir de benden duyun istedim. en son 2014 yilinda macbook kullanmistim ve tekrar yuvaya geri donmek istiyorum. pt.com.tr adli sitede macbook air 9000 tl, macbook pro 12bin tl. yani arada 3bin tl fark var. sizde bu fark verilmeli midir? air kullanan arkadaslar keske pro alsaydim diyorlar mi? tesekkurler..

• 400 lira civarında Baseus hariç seçeceğiniz yok.

600'e yakın Belkin var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShortcutsMaster -- 21 Temmuz 2021; 1:46:49 >
  • glikoz surubu kullanıcısına yanıt

bu çok sorulan soruya hep aynı cevap verilir - ne için kullanacağınıza bağlı.

ama temel model düşünüyorsanız zaten aradaki fiyat farkına değmez, air daha mantıklı.

• ShortcutsMaster kullanıcısına yanıt
    Son cümle güzel olmuş :)

Air base kullanıyorum
    Pro alsam dediğim oldu
    Bettertouchtool var bu touchbar için süpermiş

O yüzden touchbar olsa iyi olurmuş diye düşündüm bi

Bir de geçenlerde açık havada kullanmam gerekti
    Parlaklığı biraz daha yüksek olsaymış dedim de

Önceki laptoplarım 300nit falandı max
    Bu 400 nit yani öncekilere göre oldukça iyi

Pro 500 müş

Bu tarz ufak noktalar var gibi

Ama henüz air i çok aktif kullanmadım

• Bence air prodan daha üstün hem fanda yok sessiz çalışır. Pro gereksiz. air efsane. Yorumlara bakarsam herkes aynı görüşte :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt

o zaman bu küçük farklara fazladan 3 bin lira vermeye hazır mısınız, düşünmeniz lazım. Ben hazır değildim mesela. 

Yani basit hesap yapın - 3000 lira air fiyatının %30una denk geliyor. Aradaki performans farkı yabancı YouTube'çulara göre %10 civarı. Yani bu bahsettiğiniz diğer ufak farklar sizin için arada kalan %20 ilk (2000 lira) farkına değmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShortcutsMaster -- 21 Temmuz 2021; 1:32:0 >
  • Bende baseus gan2 pro var (gayet memnunum, akilliphone dan almistim hala fiyati benzer, alacaksaniz normal gan 65w degil, gan2 pro 65w olanini alin, her iki type c portu da tek takildiginda 65w verebiliyor) ama anker kalitesine pek yanasamayacak, biraz f/p urunler ureten ama noname china urunler kadar dandik olmadigindan güvenilir bir marka baseus benim gozumde… Anker biraz daha premiumumsu f/p from china bir marka, fiyatlari da yuksek biraz haliyle… Ama istediginiz modeli buldugunuzda belkin vb. markalara gore tercih etmenizi onerebilecegim bir marka…

Ankerin her modeli bizim ulkede bulunamiyor, yoksa ankerin de gan kullanan adaptorleri var diye anımsıyorum (anker nano ii 65w var, normalde 400-500 hadi bilemedin 600-650₺ civari fiyatlanmasi gereken bir model ama tr de yok), cin vb. yurt disindan getirme metodlarina bakilabilir (aliexpresste zamaninda bakmis gorememistim) eger gercekten marka guvenilirligi-kalitesi yuksek bir sey araniyorsa…

Baseusa alternatif ugreen de dusunulebilir (eger varsa) o marka da fena olmayan urunler uretiyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 21 Temmuz 2021; 10:35:1 >

Baseus’u alacağım sanırım. Biraz bu şarj işinde temkinliyim. Spigen, anker dışına çok çıkmak istemiyordum ama baseus iyi anladığım kadarıyla.

120w modeli hakkında çok fazla şikayet var (almayı düşünmüştüm ve bayağı araştırma yaptım) - şarj ederken yüksek frekanslı ses çıkarıyor ve çok sinir bozucuymuş (bayağı sesliymiş).

En azından yeni revizyonu çıkana kadar eski modelini almak sıkıntı verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShortcutsMaster -- 21 Temmuz 2021; 1:57:44 >

Ugreen araç içi tutucusunu kullanıyordum, güzel marka ama laptoba elektrik verdirir miyim bilemedim  

Belkin bulsam da güzel olacak. Bir iki gün bakınıp karar vereceğim. Baseus da aklımda, teşekkür ediyorum cevap için.

• Kalite sürekli değişiyor firmaların içinde. Hep aynısına bağlı kalmak her zaman en iyi sonucu vermeyecektir.

Baseus ve ugreen, çin malının iyileri sayılır.

Kabloları son zamanlarda Ugreen almaya başladım mesela, Ankerin kalitesi biraz düşmüş gibi geldi bana kablolarda. Ama telefon için yedek şarjım Anker. Telefon+bilgisayar için ya Belkin yada Baseus düşünüyorum ben de, yedek olarak.

Bu arada yedek şarj alırken, yedek usb c kablosuna da dikkat edin, en az 60w kapasiteli olanı almak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShortcutsMaster -- 21 Temmuz 2021; 1:57:11 >
  • Pro ve airi karşılaştıran arkadaşlar olmuş. Ben de yaklaşık 3 hafta önce 16gb ramli air ile 8gb ramli pro arasında kalmış ve pro modeli tercih etmiştim.

Ben seçimimi yaparken ekran parlaklığı, mikrofon kalitesi farkı (sürekli online görüşmeler yapıyorum), touchbar, pil süresi ve fan faktörlerini göz önünde bulundurdum. Fan şuan yeterince etki etmeyebilir, ama uzun kullanımda ne olacağını bilemeyiz. Pil süresi için ise 2 saat gayet net bir fark. Çoğu windows bilgisayar zaten 2 saat dayanıyor. Ekran parlaklığı farkı da açık havada kendini net bir şekilde hissettiriyor. Touchbar tamamen öznel bir durum. Ben deneyiminden çok memnun kaldım ve hoşuma gitti. Vazgeçilmezim olan bazı özellikleri var. Yine de hiç olmasa da muazzam bir eksiklik hissetmem.
    Bu arada baz modeller arasında çekirdek farkı da var ama, bizim gibi günlük kullanan insanlar mevcut çekirdekleri de kullanamıyor zaten 😄
    Özellikle mikrofonda ses yükseliği değil ama kalite farkı hissedilir derece var. Tabi bunun önemi kullanan kişiye göre değişir.

Hangi cihazı alırsanız alın sizi kesinlikle pişman etmez arkadaşlar. Bu cihazları aldığınız fiyata göre satıyorsunuz. Sonuçta iki cihaz da pek fazla zarar ettirmiyor. Aradaki fiyat farkı eğer sizi zor duruma düşürmeyecekse kesinlikle proyu öneririm. Air alsanız da yukarıda saydıklarım haricinde aman aman bir deneyim farkı olmayacak. İyi forumlar 👍🏻

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bumpuss -- 21 Temmuz 2021; 12:10:32 >
  • Yukarıdaki mesajlarda, forumdaşlar ile çanta konusunda bilgi alışverişinde bulunmuştuk. Bende ipad pro da olduğu için, iki cihazın da aynı anda sığdığı aşağıda linkini attığım çantaya karar verdim. Siparişi verdim. Bayramdan bir süre sonra elimde olmuş olur. Eğer bu çantayı düşünen olursa deneyimimi paylaşabilirim. Mesajı attığım tarih itibariyle ptdeki fiyatı 449tl. Genelde diğer sitelerde 600tl civarında. Bilginiz olsun arkadaşlar.

https://www.pt.com.tr/13-enroute-14l-notebook-sirt-cantasi-black

• Mühendislik için kullananlar tecrübelerini aktarabilir mi? Programların uyumluluğu hakkında ciddi endişelerim var.

Uyari iyi oldu hocam..

O zaman sadece 65w gan2pro bakilmali

• 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.