Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.920
Cevap
235
Favori
394.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 16bit, x8086 Assembly bilen varsa aşağıdaki uygulamayı indirip, m1 üzerinde çalışıp çalışmadığını kontrol edebilecek var mı?

EMU8086 - MICROPROCESSOR EMULATOR

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Example3 -- 11 Temmuz 2021; 1:57:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar hoparlörde titreme sesi sorunu yaşayan arkadaşlar aynısını bugün ben de farkettim fakat titreşim sesinin elimi klavyenin sol tarafının üzerine koyarak klavyeden geldiğini farkettim.Yani aslında hoparlörler cızırdamıyor sadece yüksek ses seviyelerinde klavyenin ilk sütunundaki tuşlar titreşimden dolayı cızırtı benzeri bir ses çıkartıyor yani kafanıza takmayın herkeste olan bir şey bu :)

• M1 sisteme Adobe photshop ve eklentileri rahatlıkla eklenebilir hale geldi mi?
    Kullanan var mı, color efex Pro gibi eklentileri rahatlıkla kullanabiliyor musunuz? Bazı eklentileri satın almak istesen dahi alamıyorsun şuan sanırım.
    Yasal ve yasal olmayan şekilde rahat kullanım imkanı var mı şuan?
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • UglyOwl U kullanıcısına yanıt
    Hocam kapak geldi mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    Pro tasarımında değişiklik olmazsa bir soğutma sorunu olacağını sanmıyorum. Muhtemelen anakartı ve iç tasarımı güncellerler ama şimdiki tasarım yeni işlemciyi soğutmak için rahatlıkla yeter. Zaten büyük ekranlı model çıkarsa ona herhalde çift fan koyarlar ve belki biraz daha güçlü yapabilirler. Şu anda pronun cazibesi yok değil aslında harika cihaz, ama cazip gelmemesinin sebebi air de çok iyi cihaz ve işlemcileri aynı. Ama air daha başarılı demek biraz gereksiz kalıyor bence çünkü pro kuşkusuz daha iyi. Ben de pro tarafında daha büyük bir performans sıçrayışı olacağını düşünüyorum.

Bir de touchbar neden sevilmiyor, hala onu anlamaya çalışıyorum. Yazılım geliştiriciler ya da içerik üreticiler kısayollar için tuş isteyebilir anlarım ama bu kadar kullanışlı bir bileşene antipati duyulmasına anlam veremiyorum.

• babadol kullanıcısına yanıt

Air'de fan yok Pro'da var ama performans farkı çok az. Sonraki modelde işlemciler 5nm de kalırsa air fansız tasarımıyla performans olarak şu anki modelin fazla ötesine geçemez. Ama pro'da daha iyi bir aktif soğutma olursa daha yüksek saat hızı veya çekirdek sayısı işlemci 5nm de kalsa bile performans sıçramasını mümkün hale getirebilir. Anlatmaya çalıştığım buydu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 13 Temmuz 2021; 2:55:16 >
  • mouse ve trackpadde lag sorunu yaşayan oldu mu. Bazen ekran geçişi yaptıktan sonra mouse imlecinde fena lag oluyor, imleç titreye titreye ilerliyor aynı şekilde mouse için de geçerli. Yeniden başlattığımda sorun kalmıyor bir süre sonra tekrar başlıyor

• rooftop kullanıcısına yanıt
    Hocam o genel bir sorunmuş. İngilizce forumlarda yüzlerce konu var. Usb yoluyla bağlamayı deneyin %70 çözülüyor sorun. Mümkünse hub kullanmadan direk usb c dönüştürücü ile deneyin. Ben de yaşıyorum. Logitech bu konuda sorun bizden değil diye açıklama bile yapmış 😄 Bu kadar konuşulduysa mutlaka bir süre sonra çözülecektir. Problem size özel değil, içiniz rahat olsun

• M1 Air kullananların laptoplarındaki ısı ve pil durumu nasıl?

Kış aylarında aldığımız için cihaza dokununca soğuk geliyordu, pek ısınma söz konusu değildi. Yaz dönemi geldi, klimasız bir ortamda sadece safari açıkken bile cihaz oldukça ısınıyor.

Pil sağlığı da 25 devirde %97'ye düşmüş. Sizlerde durumlar nasıl?

• Hobar kullanıcısına yanıt
    Hocam benim görüşüm 13inch proyu touchbar, fan, daha iyi hoparlör, daha iyi mikrofon vs diyip satacaklar. Performans işini 14 ve 16 inche bırakırlar. Eğer 13 inch dediğiniz gibi olursa 16ya çok para veren kişi sayısı azalır. Bu ürün farklılaştırması taktiğini ipadlerde de yapıyorlar.

Bende m1 ipad pro da var, en bilgisayara benzemesi gereken yerlerde sınıfta kalıyor... Özel ders verdiğim, fakültede ekran yansıtarak ders verdiğim ve sürekli akademik sunumlar yaptığım için ondan vazgeçemiyorum (kalem ve notability). Bir de muazzam mobilitesi var. Ama ne yaptı ne etti, yanına macbook proyu da aldırdı.

• Ardamax kullanıcısına yanıt
    Hocam 10 gün geçti gelmedi. Ben de iptal ettim. Stoğa net olaram girince bakacağım.

• Bugün pozitif bilişimden macbook air m1 siparişi verdim. Cihaz "MacBook Air 13.3 inç M1 8C 8GB RAM 256GB SSD Uzay Grisi MGN63TU/A" diye geçiyor. 8c ne demek anlayamadım. Ne demek ki?

• ahmckr kullanıcısına yanıt
    Core

Çekirdek demek

Baz modelde cpu 8 çekirdek, gpu 7 çekirdek

Diğer modellerde ikisi de 8 çekirdek yani 8c

• alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Böyle olabileceğini düşünmüştüm bende. Ama böyle bir saçma açıklama yapmayacaklarını düşündüm sonradan, o yüzden sormak istedim. Biliyoruz zaten öyle olduğunu ne gerek varmış ki? 😂😂

😀 aynen m1 ler arasında ayırt edici değil de

Xyz ultrabookları 4 çekirdek ya üstün gözüksün diyedir bence

8gb ram ve 256gb hafızası olan M1 airler standart olarak 7 çekirdekli gpu ile piyasaya çıktığından sizin cihazda belirtilen 8 çekirdekli gpu konfigürasyonu olabilir.

• babadol kullanıcısına yanıt
    Gpu değil cpu 8 çekirdek olduğunu belirtmişler diye düşündük.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Cihaz gelince bakar bizi aydınlatırsınız o zaman 🙂

• emronr kullanıcısına yanıt

Browsing yaparken sıkıntı yok ama oyun oynadığım zaman cihaz resmen alev alıyor. Bazen FPS kaybı da yaşıyorum.

Alalı bir ay oldu, genelde fişte kullanıyorum. Devir sayısı 3. Pil sağlığı %100.

• Bana ipad proyu da beraberinde içine koyabileceğim bir sert dış yüzeyli çanta lazım arkadaşlar. Aranızda bu ürünleri deneyen oldu mu? Ürün önerisi olan var mı?

Tiger Hiking Galaxy 12-14 Inç Pp Kırılmaz Notebook Evrak Çantasıhttps://www.hepsiburada.com/tiger-hiking-galaxy-12-14-inc-pp-kirilmaz-notebook-evrak-cantasi-p-HBCV00000BECTC?magaza=Bavyera&url_src=ios-product-detail

Bir de bu var

Ox 14 Inç Notebook - Laptop Çantası 35X27 cmhttps://www.hepsiburada.com/ox-14-inc-notebook---laptop-cantasi-35x27-cm-p-HBV000011G4PI?magaza=VAL%C4%B0ZD%C3%9CNYASI&url_src=ios-product-detail

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bumpuss -- 16 Temmuz 2021; 13:26:53 >

• 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.