Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.920
Cevap
235
Favori
394.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Klavye ayarlarından değiştirelebiliyor o. Ctrl ve command tuşunu yerlerini değiştirebiliyorsunuz. Windows makineyi uzun zamandır kullanıyorsanız veya aynı zamanda windows makine de kullanıyorsanız. Değiştirmek en iyisi. Ctrl+X yaptın mı kes yapacak arkadaş 

• Arkadaşlar kardeşim macbook pro touch bar i5 8gb ram modeli kullanıyor. İos geliştiricisi olarak sürekli kod yazıyor ama kullandığı programlarda eski nesil i5 ve 8gb ram yetmiyor ve cihaz ısınıyor ve zorlanıyor. M1 işlemcili 16gb ramli macbook alacağız ama pro mu air mi karar veremedik. arada ısınma ile ilgili çok ciddi farklar var mı?

• Arkadaşlar şuan teknosada kampanya var. Baz model macbook pro 12800tl ve peşin fiyatına 12 taksit (akbank, world) haberiniz olsun. Ben siparişi verdim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hepsiburada’da 9400 e M1 air var. Kurumsal faturalı almak isteyenler için avantaj olabilir. 12 taksit de varmış bazı kartlara.

• turcoblanco kullanıcısına yanıt
    Var, ama nasıl onu açıklayayım. Ben kullanırken yok çünkü kardeşiniz kadar yük altında kullanmıyorum, günlük kullanım ve hafif-orta işlerde neredeyse aynı. Ancak işlemciye yük bindiğinde fan farkı ortaya çıkıyor, fansız air aşırı ısınmamak için işlemci frekansını kaybediyor, pro fan çalıştırıp soğuyabildiği için tam güç çalışabiliyor.

• turcoblanco kullanıcısına yanıt
    Hocam yük altında uzun kullanımda ortalama %8 civarı bir performans kaybı oluyor. Size tavsiyem karşılaştırma videolarını izlemeniz. %8 çok fark değil. Ben pro sipariş ettim. Air alsaydım aklımın köşesinde sürekli pro olacaktı. 16gb ramli air yerine 8gb pro aldım

• merhaba kullandığım alet macbook air m1 8gb ram. bugün safaride twitter da dolaşırken (sadece tek sekme açıktı) bulunduğum websitesinin çok fazla ram tükettiği uyarısı geldi. etkinlik monitörüne baktığımda kullanılan bellek 5,76 gibi bir değerdi. sekmeyi kapattığımda kullanılan ram 3 küsurlara indi. sadece tek sekmede twitter ın açık olduğu bir durumda ramin bu kadar artması normal mi arkadaşlar? Bu olay ilk kez başıma geldi.

• LosYalchos L kullanıcısına yanıt
    Twitter nedense çok fazla ram kullanımına sebep oluyor. Uygulaması vardı diye hatırlıyorum appstore da ordan indirin derim hocam

• Bumpuss kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocamda, ipad pro 11” yeterli diyordunuz efektifliği ile niye MacBook a geçiş yapıyorsunuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ardamax -- 8 Temmuz 2021; 14:47:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bumpuss

Arkadaşlar şuan teknosada kampanya var. Baz model macbook pro 12800tl ve peşin fiyatına 12 taksit (akbank, world) haberiniz olsun. Ben siparişi verdim.

kampanya bitmiş sanırım hocam hayırlı olsun iPad 11" yetmedi galiba

• Ardamax kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. İpad proyu satmadım ki 😄 Ev ile ofis arasında yine ipad pro gidip gelecek. Bunu ev için alıyorum. Teknolojide enflasyon bu kadar yüksek olmasa m2li modeli beklerdim 😄 Evde windows bir ultrabook vardı onu eşime vereceğim

• LuqueTr kullanıcısına yanıt
    Bunu evdeki windows ultrabook yerine aldım hocam. İpad pro aynı şekilde devam 😂 Teşekkür ederim 👍🏻

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bumpuss -- 8 Temmuz 2021; 14:50:46 >
  • M2 li macbook air şimdiki modele göre o kadar da iyi olmayabilir. Şu anki pro modelin cazibesi kalmamıştı fazla. Hatta air i daha başarılı bulan bile var. Touchbarın da pek cazibesi yok. O yüzden Imac ve imac pro olduğu gibi air, prodan biraz daha ayrışacak. Air daha renkli ama daha ucuz, pro daha premium olacak. M2 işlemcinin de eğer 3nm ye falan geçilmez ise (ki bunun için erken) pek performans farkı olacağını sanmıyorum. Ama yeni pro modeli 3nm olmasa bile daha etkin bir aktif soğutma ile biraz sıçrama yapabilir.

Bence pro alacaklar yenisini beklesin, air alacaklar şimdiki modeli düşünebilir. Yeni imac tasarımını beğeniyorsanız o zaman bekleyebilirsiniz. Büyük ihtimalle ona benzeyecek. Son alüminyum air olabilir şu anki model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 8 Temmuz 2021; 18:50:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bunu evdeki windows ultrabook yerine aldım hocam. İpad pro aynı şekilde devam 😂 Teşekkür ederim 👍🏻

Anladım hocam eşiniz bozulmasın sonra   MacBook Air işinizi görürdü bence hocam  

O windows bilgisayar istedi. Bende de 512gb ssd, 16gb ram ve i7 windows ultrabook var. Şimdi aynısını alsak 15bin gider 😄 bunu 12800e kapattık iyidir 😂 Haklısınız benim işler zaten akademik işler çok performans istemiyor. Ama zaten aldığımız paraya satıyoruz 😄 Zaten evde duracak, istediğini kullansın

Edit: O ultrabooku 3 sene önce 4800 liraya 6 taksit almıştım. Çok arttılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bumpuss -- 8 Temmuz 2021; 15:36:15 >
  • quote:

O windows bilgisayar istedi. Bende de 512gb ssd, 16gb ram ve i7 windows ultrabook var. Şimdi aynısını alsak 15bin gider 😄 bunu 12800e kapattık iyidir 😂 Haklısınız benim işler zaten akademik işler çok performans istemiyor. Ama zaten aldığımız paraya satıyoruz 😄 Zaten evde duracak, istediğini kullansın

Edit: O ultrabooku 3 sene önce 4800 liraya 6 taksit almıştım. Çok arttılar

tekrar hayırlı olsun hocam   kampanya kısa sürmüş sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuqueTr -- 8 Temmuz 2021; 16:10:22 >
    Sağolun hocam. Teknosa ara ara yapıyor bu kampanyayı. Acelesi olmayan kesinlikle beklemeli. Özellikle ay sonuna doğru 3-4 gün sürüyor

• Hobar kullanıcısına yanıt
    alüminyum yerine neye geçeceklerini düşünüyorsunuz hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt

Orasını bilemem. Alüminyum alaşımı da renkli yapabiliyorlar ama hafifletmek için kompozit bir malzemeye de geçilebilirler. Şu anki modeller hafif sayılmaz pek. Her iki durumda da kötü olmaz ama ben koyu gri metal tasarımı daha çok beğeniyorum.

Bir de çerçeve incelir ve kamera full hd olur yeni modelde.

• LosYalchos L kullanıcısına yanıt
    Bende de surekli oluyor ve ne hikmetse hep twitterda bikac sekme anca acik oluyor.

• 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.