Şimdi Ara

Apple kazara eski iOS sürümlerini kullanıma sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iOS 11'in beraberinde getirdiği birçok verimlilik ve güvenlik sorunları çoğu iOS kullanıcısını bir hayli bezdirmiş durumda. Tüm bunların üstüne bir de Apple'ın yeni iOS sürümleriyle birlikte eskiyen iPhone modellerini yavaşlattığını açıklamasıyla birlikte kullanıcılar Apple'ı eleştiri yağmuruna tuttu. Şirkette dün gece yaşanan kısa süreli aksilikle birlikteyse eski iOS sürümlerine geri dönüş, resmen mümkün hale geldi. 

Yanlışlıkla eski iOS sürümlerini imzalayan Apple, birçok kullanıcının eski iOS sürümlerine resmi olarak geçmesine imkan tanıdı. Reddit üzerinden yayınlanan raporlara göre; bir grup kullanıcı iOS 10, iOS 9 hatta iOS 6.1.3 sürümüne kadar geri döndü. 

iOS'un eski günlerine özlem duyan birçok kullanıcı, Apple'ın bu hatasını fırsata dönüştürerek eski sürümlere geçiş yaptı. Normal şartlar altında Apple, yeni bir iOS güncellemesi yayınladığında o sürümü imzalar ve kullanıcılar bu sayede cihazlarına yeni iOS sürümünü kurabilir. Bir önceki birkaç sürüm ise yalnızca birkaç gün imzada kalır ve kullanıcıların eski sürümlere dönmesi mümkün kılınır lakin dün gece yaşananlar, kullanıcıların neredeyse 5 sürüm geri gidebilmesine olanak sağladı. 

• bunun kazara olmasına imkan yok hele ki downgrade skandalından sonra

• Keşke bir kere daha açılsa.

• Ah be iPad için de açılsa keşke, rezil ettiler yemin ediyorum cihazı.

• Alo alo demek ve sms atmak için eski sürümlere dönmüşler sanırım. Onun yerine kolay yoldan Nokia 3310 alabilirlerdi aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Alo alo demek ve sms atmak için eski sürümlere dönmüşler sanırım. Onun yerine kolay yoldan Nokia 3310 alabilirlerdi aslında.

Uygulamalar çalışıyor mu eski sürümlerde?

Yani bir kere aldın ve güncellemedin diyelim. Sorunu çözersin. Ama uygulamalar ne olacak?!?!?!?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolapta ki 4S'ye 6.1.3 kurdum telefon sahlandi. 9.3.5 ile tam olarak öldürmüşler cihazı meğersem. Eski uygulamardan bazilarini da kurdum. Bu durum en çok ipad sahiplerini sevindirdi bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Alo alo demek ve sms atmak için eski sürümlere dönmüşler sanırım. Onun yerine kolay yoldan Nokia 3310 alabilirlerdi aslında.

Uygulamalar çalışıyor mu eski sürümlerde?

Yani bir kere aldın ve güncellemedin diyelim. Sorunu çözersin. Ama uygulamalar ne olacak?!?!?!?

Önceden App Store'a kaydedilen uygulamaların kimi çalışıyor kimi çalışmıyor. Apple, App Store'a yeni gelen uygulamalara güncel iOS sürümü kullanma şartı koşuyor.

Ama uygulamaların eğer eski iOS sürümüne destek veren hali var ise onu da indirmek mümkün. Mesela Whatsapp önceden iOS 6 desteği olan bir uygulama olmasına rağmen sunucu bazlı çalışan bir uygulama olduğu için en az iOS 7 istiyor. Geliştiricinin insiyatifine de kalmış bir durum.

• Baştan beri iOS 6'da tuttuğum bir 4S var, çalışıyor ama neredeyse hiçbir uygulama kullanılamıyor. App Store'dan indirme yaparken uygun olan en yüksek sürüm indirilsin mi diye sorarak indiriyordu, ama daha sonra direkt destekler kesilmeye başladı, Whatsapp'ı indirseniz de kullanamazsınız mesela.

Bir yandan o 4S'in çıktığı zamanları özlüyorum, ama sonra Siri gibi zamanın devrimsel özelliklerine sahip olmasına rağmen Wifi ve 3G için hala ayarlara girmek gerektiği aklıma gelince bu düşüncemden vazgeçiyorum.

Bir de çerçeveler ve küçük ekran meselesi vardı, düşününce kısa sürede çok fazla şey değişti tüm sektörde.

• Tmm da imzalar kapali ne diye haber yapildi şimdi anlamiş değilim 1-2 gün önce acilan imzalarin şimdi haber yapilmasi yanliş insanlari heyecanlandirilmasina gerek yok eski sürme gecilse dahi uygula alar calişmiyo eski sürüme gecilmesiarti değil cihazi tekrar kullanişsiz hale getirilmesi demek uygulamalar calişmadikdan sonra ne yapayim..

• İOS 5.1.1 Apple 4s ' im var :))

• Apple almak paranızı çöpe atmaktır, yapmayın yazık.

• iPad 2'yi 9'dan 6'ya düşürdüm cihaz yeniden canlandı

• Bukalemun kullanıcısına yanıt
    6.1.3'e yükseltin hocam kaybınız olmaz. 7 ve üstüne çıkmayın yeter.

• 0MG90 kullanıcısına yanıt
    hala düşürme imkanımız var mı ipad 2'yi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: | OMG! |

hala düşürme imkanımız var mı ipad 2'yi?

Evet. ipsw.me'den size uygun olan iPad 2 model numarasını seçin. iTunes ile kurun. Bu kadar.
  • Ipod hala 3.1.2. He ne ise yariyor diye sorarsaniz arka yuzeyine iyi baktim ayna olarak kullaniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Dolapta ki 4S'ye 6.1.3 kurdum telefon sahlandi. 9.3.5 ile tam olarak öldürmüşler cihazı meğersem. Eski uygulamardan bazilarini da kurdum. Bu durum en çok ipad sahiplerini sevindirdi bence.

4S'e imzalar açılmadı. Nereden kurdunuz?
  • Kesin yanlışlıkla olmuştur.

• Suan açıkmi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.