Şimdi Ara

Apple iPhone XS / XS MAX [ANA KONU] (489. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.456
Cevap
128
Favori
1.101.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Apple'ı tanımıyormuş gibi konuşuyorsunuz. Bu bir Xiaomi değil ki en yeni trendlerin peşinde hemen koşsun. Bir şeyler piyasaya ve onun kafasına tam oturmadan hayatta telefonlarında hayat bulmaz. Oled ekranlar bile iPhone'lara piyasadakilere göre en son geldi (hoş şahsen ben bu yeniliği desteklemiyorum, çünkü sevmiyorum).
  • ShortcutsMaster kullanıcısına yanıt
    Net konusmuyorum, ama Apple’i taniyoruz bi zahmet.
    Birakin yorum yapabileyim, tahminlerimi yaziyorum.
    Iphone herzaman oncu olmustur, ilk cikarmistir.
    Kaldi ki geride kalmis gibi gozuksede centik modelini ilk cikaran yine Iphone oldu, digerleri tekrarladi
    Yoksa banane, fanatigide degilim.
    Ama geride kalmayi goze almaz.
    Siz yeniligi sevmiyorsunuz diye, yenilik yapmayacak degilya..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sarıkanaryam kullanıcısına yanıt
    Yeniliği değil, OLED ekranları sevmiyorum ben. Yüksek kaliteli IPS candır, hem telefonlarda hem monitörlerde.
    Apple öncüdür, ama kendi icatlarında (zaten sizin de söylediğiniz bu), benim ise söylediğim başkalarının icatlarını kendi ürünlerine dahil etmelerinde her zaman mesafeli durmalarıdır. Aradaki farkı anlamışsınızıdır.
  • Arkadaşlar kayıtsız sıfır XS arıyorum uygun fiyatlı olarak nereden temin edebilirim acaba.
  • Hakan.. kullanıcısına yanıt
    Bileğim kadarıyla cihazı kayıt etmede sorun yok, cihaz kayıttan sonra kapanmıyor, lakin cihaza takılacak sim kart sahibiyle pasaport sahibi aynı olmazsa telefon kullanılamıyor, yani sim olmadan da kullanılabilir sanırım bu şekilde. Genel kullanıma geçiyor mu bir süre sonra onu bilmiyorum işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ShortcutsMaster kullanıcısına yanıt
    Çok doğru bir tespit hocam. Kesinlikle katılıyorum. Olabildiğince minimal değişikliklerle ilerleme yolundalar. Sektöre yetişmek yerine, pazarı kendilerine kanalize ediyorlar. Ancak bu saatten sonra bu kafa ile git gide daha fazla kullanıcı kaybedecekler.
  • SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Apple telefonlarda şöyle bir durum var, eğer bir özellik mevcutsa, ya en iyi çalışır, ya çok iyi çalışır. Bu nedenle bazı özellikler geç geliyor. İstisnalar yok değil ama kaideyi bozmaz.

• Major değişiklikler olacak, katlanacak telefonlar falan, apple sızıntılarında çok ciddi değişiklikler yok. Kaldı ki son işlemcisiyle inanılmaz skorlara imza atıyor ve şuanda apple'ı teknoloji anlamında geride kaldığı bi durum yok.

S10 plus kamerası apple'ın tek kameralı xr modelinden bile kötü çekiyor. İşlemcisi oyun oynatmıyor.

Bütün bunlar mevcut iken neden gidip major işler yapsın.
    Arkadaş eylül ayına anlam yükleme derdinde bunu anlıyoruz. Yorumum diyorsun. Fakat verilerle ve gelişen olaylarla sana cevap verildiğin de bırak yorum yapalım diyorsun. Cevap veren yorum yapmasın mı ?
    iphone x ile xs için de aynı telefonlar hiç bir fark yoktur dediniz önceki yorumlarda. Israrla 11'le devrim yaratılıcak demenizin içi boş olduğunu zaten resmi kaynaklar teyit ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jocabonita -- 10 Haziran 2019; 13:25:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jocabonita

Major değişiklikler olacak, katlanacak telefonlar falan, apple sızıntılarında çok ciddi değişiklikler yok. Kaldı ki son işlemcisiyle inanılmaz skorlara imza atıyor ve şuanda apple'ı teknoloji anlamında geride kaldığı bi durum yok.

S10 plus kamerası apple'ın tek kameralı xr modelinden bile kötü çekiyor. İşlemcisi oyun oynatmıyor.

Bütün bunlar mevcut iken neden gidip major işler yapsın.
    Arkadaş eylül ayına anlam yükleme derdinde bunu anlıyoruz. Yorumum diyorsun. Fakat verilerle ve gelişen olaylarla sana cevap verildiğin de bırak yorum yapalım diyorsun. Cevap veren yorum yapmasın mı ?
    iphone x ile xs için de aynı telefonlar hiç bir fark yoktur dediniz önceki yorumlarda. Israrla 11'le devrim yaratılıcak demenizin içi boş olduğunu zaten resmi kaynaklar teyit ediyor.
    S10 Plus kamerası XR modelinden bile kötü çekmiyor kardeşim XS'ten yer yer iyi olduğu yer yer de kötü olduğu yerler vardır diyelim kabaca. İşlemcisi oyun oynatmıyor değil kardeşim. Sadece PUBG ve FORTNİTE oyunlarında bazen fps düşüşleri yaşanıyor. O da Exynoslu sürümlerde.

Amerika ve Çinde satılan Snapdragonlu sürümlerde kaymak, bal gibi oynuyorsun. Sen de genel konuştuğun için zaten bulunduğun iddiaların hepsi gerçek dışı. İstediğin incelemeyi izleyebilir, telefonları yan yana getirebilirsin.

edit: ismine bakmadan cevap vermişim yine seninle aynı tartışmaya denk gelmişiz :) Hadi S10+ ana konusunda gidip eleştiriyorum diyerek olumsuz yorum yapıyorsun da buraya gelip XR'dan kötü demen de baya baya tuhaf olmuş. Bir de dünya çapında genel konuşuyorsun oyun oynatmıyor diyorsun Snapdragonlu S10+'dan haberin yok o zaman?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheFormul -- 11 Haziran 2019; 1:30:5 >
  • En son iPhone 5 ile kapattığım iOS dönemine can sıkıntısından ve uygulama kalite farkından girmek istiyorum fakat Apple'ın çentik ve fiyatlandırma işine çözüm getirmesi lazım..

Görünen o ki ikisi de aynı devam edecek :(
  • TheFormul kullanıcısına yanıt
    Ben snapdragonlu s10+ almayı düşünüyordum, çünkü diğerinden epey daha iyi her konuda, ama gelin görün ki Tr garantisi olmuyor. Samsung üretimi sensörleri de lütfen savunmayın, daha çok yolu var, en azından Sony sensörler kadar iyi olmadan yüzüne bakmam. Ayrıca yine de Android hala aynı, daha olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babadol -- 11 Haziran 2019; 8:57:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheFormul

S10 Plus kamerası XR modelinden bile kötü çekmiyor kardeşim XS'ten yer yer iyi olduğu yer yer de kötü olduğu yerler vardır diyelim kabaca. İşlemcisi oyun oynatmıyor değil kardeşim. Sadece PUBG ve FORTNİTE oyunlarında bazen fps düşüşleri yaşanıyor. O da Exynoslu sürümlerde.

Amerika ve Çinde satılan Snapdragonlu sürümlerde kaymak, bal gibi oynuyorsun. Sen de genel konuştuğun için zaten bulunduğun iddiaların hepsi gerçek dışı. İstediğin incelemeyi izleyebilir, telefonları yan yana getirebilirsin.

edit: ismine bakmadan cevap vermişim yine seninle aynı tartışmaya denk gelmişiz :) Hadi S10+ ana konusunda gidip eleştiriyorum diyerek olumsuz yorum yapıyorsun da buraya gelip XR'dan kötü demen de baya baya tuhaf olmuş. Bir de dünya çapında genel konuşuyorsun oyun oynatmıyor diyorsun Snapdragonlu S10+'dan haberin yok o zaman?

Alıntıları Göster
    Haberim var. Türkiye snapdragon mu kullanıyor ? Hayır. Eee abd ye özel üretilmiş işlemciyi burda övüp telefonu öne mi çıkaralım ?

Haberim yok dediğin şey ülken için üretilmiyor zaten. Xr foto kalitesi s10'dan daha iyi. İkisini de kullandım. Hemde tek kamerayla tokatlıyor.Elinde olan telefonla xr'ı karşılaştır anlarsın. Ben denedim.

Ayrıca ülkemizde olmayan işlemciyi savunmak fanboyluğun kaçıncı seviyesi bunu gerçekten merak ediyorum? Adamlar sana kullanamama diye dandik işlemci itelemiş sen iyisi güzel çalışıyor bundan haberin yok mu diyorsun ? eeee exynos kullanan adamlar ne yapsın.

Gelelim oyun konusuna ben deneyimledim. Oyun performansı zaman zaman değil, herzaman takılıyor. İki oyun demişsin zaten işlemcini en çok test edeceğin oyun bunlar. incelemeler neden bunlarla yapılıyor.

Sonuç olarak xr kullanan biri olarak s10'nun 5 kamerayla yapamadığını 2 kamera ile yapılıyor. Sadece geniş açı yok.

Son olarak dandik işlemci, 5 para etmez sensörler, ısınan telefon ve çağ dışı yazılım güncellemeleriyle telefonunun savunulucak bi tarafı yok. Snapdragon garantisi de tr de geçmiyor. ama biz övelim istersen. işimize yarayacaksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jocabonita -- 11 Haziran 2019; 13:46:56 >
  • jocabonita J kullanıcısına yanıt
    Zaten isterse on tane kamera olsun, fotoğrafı ana kamera çekiyor, diğerleri geniş açı, telefoto vs. işleri yapıyor. He olur da tof sensör gibi değişik ek bileşenler olur, o zaman bakarız ne kadar fark ettiğine. Samsung’un bize ikinci sınıf işlemcileri itelemesine yorum yapmıyorum bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: babadol

Zaten isterse on tane kamera olsun, fotoğrafı ana kamera çekiyor, diğerleri geniş açı, telefoto vs. işleri yapıyor. He olur da tof sensör gibi değişik ek bileşenler olur, o zaman bakarız ne kadar fark ettiğine. Samsung’un bize ikinci sınıf işlemcileri itelemesine yorum yapmıyorum bile.
    Ben s10+plus başlığında deneyimlediğim telefonun bu dandik özelliklerini yazdım.Samsung sınıf ayırıyor dedim. Snapdragon ben almak istemez miyim? alamıyorsun işte. Alsan da garanti yok. Ön kamera kırmızı çekiyor, netleme yok. sensörler ele alıyorsun uyanmıyorsun, bildirim alamıyorsun, edge ekran stabil değil. Var da var.. Ben kullandığım halde dile getiriyorum. Bi guruh var. Abartıyorsun diyor.Son güncelleme de sorunlar zaten düzelmedi. Bütün avrupa benim yağtığım eleştirileri yapıyor. Kimse birbirine kötü söz söylemiyor. Hak veriliyor. Bizim forum acayip bi yer.
  • Öyle yorumlar okudum ki tek kamera diye xr ı kötüleyenler vb.. Açıkcası cillop gibi foto çekiyor cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Öyle yorumlar okudum ki tek kamera diye xr ı kötüleyenler vb.. Açıkcası cillop gibi foto çekiyor cihaz.
    Tek kamerada olsa ben beğendim. Ve objektif kişilerde beğenmiştir. Fanboylar en iyisi benim telefonum mantığına sıkıştıkları için anlatamazsın.
  • quote:

Tek kamerada olsa ben beğendim. Ve objektif kişilerde beğenmiştir. Fanboylar en iyisi benim telefonum mantığına sıkıştıkları için anlatamazsın.

Alıntıları Göster
    vallaha ben arada 4-5 bin fark verip xs ya da xsmax almanın çok da bi getirisi olduğunu düşünmüyorum. He param XR a yetti bunu aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

vallaha ben arada 4-5 bin fark verip xs ya da xsmax almanın çok da bi getirisi olduğunu düşünmüyorum. He param XR a yetti bunu aldım.

Alıntıları Göster
    Hayır zaten kamera sensörleri xs xs max ile aynı, ikinci kamerası yok. Ön kamera da aynı. Ekran farklılığı var. Kullandım xr. İşlemcisi yağ gibi ve şarj durumu çok iyi. Ekrandan dolayı tabi.Şimdi elimde xs var. Ben bunları söyleyince xs kötü tel mi olmuyor ?
  • quote:

Hayır zaten kamera sensörleri xs xs max ile aynı, ikinci kamerası yok. Ön kamera da aynı. Ekran farklılığı var. Kullandım xr. İşlemcisi yağ gibi ve şarj durumu çok iyi. Ekrandan dolayı tabi.Şimdi elimde xs var. Ben bunları söyleyince xs kötü tel mi olmuyor ?

Alıntıları Göster
    yoo xs kötü tel oluyor anlamı çıkmıyor tabiki, aradaki 2-3 bin tl fazla vermeye değmez diyorum sadece :=))

Aynen ekran çözünürlüğü de tatmin edici, neyse XR forumu değil derler şimdi. Kolay gele...
  • 
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.