Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Apple iPhone XS / XS MAX [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: evil2302 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
8.663
Cevap
143
Favori
515.676
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> Apple iPhone XS / XS MAX [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      14300 Mesaj
      14 Ocak 2019 08:25:43
      quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Merhabalar,

Henüz dün, konunun sağlıklı bir şekilde işleyişi için ilgili arkadaşlara gerekli uyarıları yapmıştım ama görüyorum ki problem devam ediyor... Pekala, bu kısım bende.

Anladığım kadarıyla iPhone XS/XS Max ve XR modelleri arasında bir kıyaslama problemi yaşıyoruz. Rica etsem, XR için farklı bir konu açılması hakkında düşüncelerinizi bu mesajımı alıntılayarak veya kullanıcı ismimi etiketleyerek benimle paylaşır mısınız? Beklenti bu modellerin farklı konularda yer alması ise, o şekilde bir yol çizelim.

İyi forumlar,
      Ayrı konu olması iyi olur bencede
      |
      |

• Teğmen
      242 Mesaj
      14 Ocak 2019 09:44:13
      Sanırım Xs Max'i servise götüren ilk ben oldum Bu arada telefon A2101 yurtdışından alınmadır.
      Telefon kapanıp açılmasından dolayı apple destek bölümüne konu oluşturup beni aramalarını istedim.

İrlanda üzerinden aradılar, 20 dakika kadar konuştuk gerçekten çok yardımcı oldular.
      Sistem üzerinden baktılar telefonlarımızın onarımı konusunda hiçbir sıkıntı yokmuş. (herkesin içi rahat olabilir)

Bana yakın servis olarak buraya yönlendirdiler;
      "Lydia - Mall of İstanbul AVM"

Sonuç olarak servis raporuna göre telefon değişmesi gerekiyor ise yenisi gönderilecekmiş. (aksesuarları getirin demediler bu kısmı anlamadım, olurda değişim olursa telefonun aksesuarları bende mi kalmış oluyor)
      Telefon değişim demek sadece telefonu mu değiştiriyorlar yoksa sıfır kutusunda aksesuarları içinde mi gönderiyorlar?

Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü,
      Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tekstil Teknikerliği,
      Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü,
      Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü,

Bmw E90 3.18i - Iphone Xs Max 512Gb - Asus X541U Series
      İzlediğim Fimler;
      https://www.imdb.com/list/ls045149042/

• Teğmen
      172 Mesaj
      14 Ocak 2019 09:48:09

Aynen öyle hikaye.Restore ettim,etmeseydim de görünürde bir farkı yoktu.Kulaklık kağıdı var ama kulaklık çıkmıyor tek fark bu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Kru3gerBey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      172 Mesaj
      14 Ocak 2019 09:49:00

Sadece kutusuz telefon gelir.

|
      |
      teknogs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      59 Mesaj
      14 Ocak 2019 09:50:45

Sadece telefonu değiştiriyorlar. Kutu değil,
      Jelatinli telefonu teslim ediyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      384 Mesaj
      14 Ocak 2019 09:51:42

Konunun Xs ve Xs Max olarak ayrılmasına o kadar sevindim ki. Umarım aynı XR trollerini görmeyiz artık buralarda. Değişim olursa aksesuarsız olarak geleceğini düşünüyorum hocam.
      |
      |
      Bahsedilenler: teknogs

A4 TFSI DESIGN
    • Teğmen
      242 Mesaj
      14 Ocak 2019 10:03:31

Sizce servise vermeden önce telefonu sıfırla deyip öyle birkaç gün kullanıp sorun devam ediyor mu diye bakayım mı?
      Yoksa uğraşmamak için götürüp vereyim mi? Yani serviste 2 - 3 hafta kalmasını istemiyorum.
      Birde şimdiye kadar hiç vermedim, güvenemiyorum da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknogs -- 14 Ocak 2019; 10:8:45 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Mr.Shadow , Reee , Sucre Maricruz

Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü,
      Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tekstil Teknikerliği,
      Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü,
      Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü,

Bmw E90 3.18i - Iphone Xs Max 512Gb - Asus X541U Series
      İzlediğim Fimler;
      https://www.imdb.com/list/ls045149042/
    • Binbaşı
      1647 Mesaj
      14 Ocak 2019 10:58:03

Böyle bir sorun için yeni cihaz vereceklerini zannetmiyorum en fazla yazılımı tekrar yükleyip geri gönderirler. Bence cihazı sıfırlayıp devam edin.
      |
      |

IPHONE XS SPACE GRAY
    • Yarbay
      4706 Mesaj
      14 Ocak 2019 11:59:07
      quote:

Orijinalden alıntı: teknogs

Sanırım Xs Max'i servise götüren ilk ben oldum Bu arada telefon A2101 yurtdışından alınmadır.
      Telefon kapanıp açılmasından dolayı apple destek bölümüne konu oluşturup beni aramalarını istedim.

İrlanda üzerinden aradılar, 20 dakika kadar konuştuk gerçekten çok yardımcı oldular.
      Sistem üzerinden baktılar telefonlarımızın onarımı konusunda hiçbir sıkıntı yokmuş. (herkesin içi rahat olabilir)

Bana yakın servis olarak buraya yönlendirdiler;
      "Lydia - Mall of İstanbul AVM"

Sonuç olarak servis raporuna göre telefon değişmesi gerekiyor ise yenisi gönderilecekmiş. (aksesuarları getirin demediler bu kısmı anlamadım, olurda değişim olursa telefonun aksesuarları bende mi kalmış oluyor)
      Telefon değişim demek sadece telefonu mu değiştiriyorlar yoksa sıfır kutusunda aksesuarları içinde mi gönderiyorlar?
      Hocam DFU modda temiz firmware flashlayıp cihazı “yeni bir iPhone olarak” ayarlayın. Servise vermeden önce denemeye değer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      172 Mesaj
      14 Ocak 2019 12:25:23
      quote:

Orijinalden alıntı: teknogs

Sizce servise vermeden önce telefonu sıfırla deyip öyle birkaç gün kullanıp sorun devam ediyor mu diye bakayım mı?
      Yoksa uğraşmamak için götürüp vereyim mi? Yani serviste 2 - 3 hafta kalmasını istemiyorum.
      Birde şimdiye kadar hiç vermedim, güvenemiyorum da

Servis bu aralar servislikten çıkışmış gelen cihazları yetkisiz müdahale diye garantiden men ediyormuş ve olmayan sorunlar,olmaya başlıyormuş tuşların çalışmaması gibi.Eğer restore lik bir işlemse sadece bence göndermeyin,size sıfırlayıp gönderirler fakat ekranında çizikler oluşabilir

• DH Yönetici
      7476 Mesaj
      14 Ocak 2019 12:55:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Akid

Bu forumda uzun zamandır ilk defa çözüm odaklı, pozitif ve mantıklı bir yönetici ile karşılaşıyorum şoktayım.

Bütün yöneticilerimiz tarif ettiğiniz gibidir. Teşekkür ederim.

İyi forumlar,
      |
      |

ASUS Z97 PRO Gamer | i7 4790K 4.6 Ghz | G-Skill Ripjaws 4x4 16 GB 1866 MHz DDR3 Quad Kit | Zotac GTX 970 AMP! Extreme Edition 4 GB - LG M2762D 27" FHD | Corsair Force GT SSD | Sandisk Extreme SSD | WD Caviar Black 1 TB | Cooler Master CM 693 MidT ATX | Seidon 120V CPU Liquid Cooler | High Power Astro Lite 750W | Logitech Z5500 THX - Creative X-FI Surround 5.1 Pro

Lenovo ThinkPad T430 ~ Intel 180 GB SSD

Cevizin kabuğunu kıramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...
    • Yüzbaşı
      384 Mesaj
      14 Ocak 2019 13:27:32

Katılıyorum hocam,bence de telefonunuzu verip risk almayın. Eğer iade almazlarsa 2-3 hafta cihazınızdan mahrum kalacaksınız. Bu sebepten iade alacaklarını pek sanmıyorum son zamanlarda ki apple servis politikasından ötürü. Ayrıca teslim aldığınızda sorununuzun çözülememe veya ileride tekrarlama riski var. Takdir tabi ki sizin,çok rahatsızsanız veya sorun tekrarlamaya devam ederse verin kafanız rahatlasın. Bizler sadece fikir verebiliriz.
      |
      |
      Bahsedilenler: Rampage kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör teknogs

A4 TFSI DESIGN
    • Teğmen
      224 Mesaj
      14 Ocak 2019 14:05:13

Benzer problemi bende yaşıyorum. iphone 7 im var. Servise gitti garanti dahilinde pili ve ekranı değişti. Ancak ekrana koruma camı yapıstırtıgımda , sürekli home tusu etrafında hava kalıyordu. tam 5 kere cam değiştirdim .(Spigen cam dahil) hiçbiri olmadı. Şimdi serviste , bekliyorum. kılcal çizik bile olmayan telefonum en kötü ihtimalle Servisde 2 kere acılıp, 2 kere ekran değişip gelecek. Acıkcası hiç içime sinmeyen bir durum, Değişim talep ettim ama pek ümitli değilim. duruma göre X bakıcam . Değer mi bilemiyorum.
      |
      |
      Sucre Maricruz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      906 Mesaj
      14 Ocak 2019 15:15:15
      Arkadaşlar xs ve xsmax xr ın ekranı işe yan yana koyduğumda full ışık ve true tone kapalı hepsinde xs ve max’ın ekranı bariz bie şekilde sarımtrak kalıyor. Bunun sebebi oled ekran olmasından dolayı mı ?

• Binbaşı
      1337 Mesaj
      14 Ocak 2019 15:30:13
      quote:

Orijinalden alıntı: FthK.

Arkadaşlar xs ve xsmax xr ın ekranı işe yan yana koyduğumda full ışık ve true tone kapalı hepsinde xs ve max’ın ekranı bariz bie şekilde sarımtrak kalıyor. Bunun sebebi oled ekran olmasından dolayı mı ?
      Ciddi bi fark var mı kalite açısından aralarında

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      906 Mesaj
      14 Ocak 2019 15:33:11

Yani video veya oyunları test etme şansım olmadı. Ancak ana ekranda bir fark hissedemedim. Xs ve max yandan baktığınızda bembeyaz ancak karşıdan baktığınızda sarımtrak.

|
      |
      feylezof77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      906 Mesaj
      14 Ocak 2019 16:24:33
      Max kullanan arkadaşlar büyüklük ve ağırlık kokusunda sıkıntı yaşıyor musunuz ? Özellikle daha küçük telefondan geçenler....

• Yüzbaşı
      726 Mesaj
      14 Ocak 2019 16:53:40

iPhone 8 den geçtim. Daha önce iPhone 8 plus alıp 1 hafta sonra satmıştım boyutu çok büyük geldiği için. Ama bu sefer alışıyorum galiba. Klavyesinde yazı yazmak aşırı rahat ve eğlenceli mesela. Zaten mate 20 pro veya mi8 gibi telefonlarla aynı boyuttalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      FthK. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      172 Mesaj
      14 Ocak 2019 17:49:59
      quote:

Orijinalden alıntı: FthK.

Max kullanan arkadaşlar büyüklük ve ağırlık kokusunda sıkıntı yaşıyor musunuz ? Özellikle daha küçük telefondan geçenler....

Ben note 8 den şikayetçiydim çok büyük ve ağırlık yapıyor diye.Xs max çok az daha küçük fakat daha ağır geliyor bana

Hızlı Cevap

Reklamlar
son dakika
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.