Şimdi Ara

Apple iPhone XS / XS MAX [ANA KONU] (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.456
Cevap
128
Favori
1.101.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şu zamanda sizin için Facetime çok önemli mi? Yerine kullanılan popüler bir sürü uygulama var. İnanın ilk iphone çıktığından beri iphone kullanırım daha hiç facetime ile görüşme yapmadım desem yeridir. Sadece facetime için fazla paraya gerek yok bence tabiki sizin kullanımınıza bağlı. Bence 1 sene de olsa garantili tercih edilmesi daha önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendimce bir hesaplama yaptım.

Amerika'da 749 dolardan satılan iphone8 256gb, Türkiye'de 7.099 TL. Yani bu demek oluyor ki, 749 dolarlık iphone XR ortalama olarak Türkiye'de de 7.099 TL civarlarında olacaktır.

Amerika'da 849 dolardan satılan iphone8 Plus 256gb ise, Türkiye'de 7.999 TL. Yani Amerika'da iki model arasında 100 dolar fark varken, bu oran Türkiye'de 900 TL olarak yansıyor.

100 dolarda 900 TL yansıyan oran 50 dolarda 450 TL desek, 900+450=1350 TL olduğuna göre 150 dolar fark 1350 TL olmuş olsa. Burdan yola çıkarak;

Amerika'da 999 dolar olan iphone xs 64gb, Türkiye'de İphone8Plus256gb+1350 TL olacaktır. Bu da demek oluyor ki, 7.999+1.350=9.349 TL. Yani iphone xs'in çıkış fiyatı en azami 9.349 TL olacaktır ki

bu da bize, iphone xs max'in fiyatının en azami 9.349+900=10.249 TL olacağını gösterir.

Yani kimsenin boş hayallere kapılıp iphone xs max'i 10.000 TL altına beklemesine gerek yok şu anki şartlarda. Yarın bu şartlar değişir; Apple kendi ürünlerinde tekrar ciddi bir indirime gider, döviz kurları ciddi düşüşler yaşarsa tabi ki işler değişebilir. Zaten benim hesaplamam da çok doğru bir hesaplama değildir. Vergilendirme sistemine göre ana para vs. kavramlarıyla örtüşmüyor fakat kağıt üzerinde az çok kendini belli eden bir sonuç bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangalf -- 11 Kasım 2018; 4:39:7 >

• N11'de Xs niye satışa çıkmadı hala?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayseri204

N11'de Xs niye satışa çıkmadı hala?
    Dün gece xs max satışa çıktı. Anında tükettiler. Boşuna xs niye çıkmadı diye sormaya gerek yok. Onu da biz göremeden tüketmişlerdir

• Almanyada 1100 euro olan ipad burada 7400 lira. Almanyada 1150 euro olan iphone xs 64 gb en fazla 7999 tlye çıkar. Tablet ile tel arasında vergi farkı var diyorsanız hangi yasada yazıyorsa koyun buraya öğrenelim bizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hexaeba

Dün gece xs max satışa çıktı. Anında tükettiler. Boşuna xs niye çıkmadı diye sormaya gerek yok. Onu da biz göremeden tüketmişlerdir

Alıntıları Göster
    00.00'dan itibaren takipteyim fırsat ürünlerinden de Xs kaldırıldı zaten yani hiç satılmadı.
  • ertantana E kullanıcısına yanıt
    Dubai'ye başka yerden gelmiş bir iPhone olabilir belki
  • Tabiki telefona daha cok vergi koyuyorlar. Her modelden once boyle gereksiz umitlenmeye gerek yok. Burasi Turkiye ve kur farki ortada. Mantikli olmak lazim.

Iphone X bile su an Apple Storede 9.999 tl , Turkcellde 8500 tl. Siz xs icin 7999 tl olur diyorsunuz.

Keske ama imkansiz. Lutfen iphone 8 in kac dolar olduguna ve turkiyede ne kadara satildigina bakin, oradan bari bi hesap edin..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsemihh

Almanyada 1100 euro olan ipad burada 7400 lira. Almanyada 1150 euro olan iphone xs 64 gb en fazla 7999 tlye çıkar. Tablet ile tel arasında vergi farkı var diyorsanız hangi yasada yazıyorsa koyun buraya öğrenelim bizde.
    1150 € 7120 tl yapıyor şuanki kurda e bunun üstüne % 10 trt bandrolü %25 rte paşanın özel tüketim vergisinide ekledin mi hesap ortada çıkış fiyatı benim tahminim 8999 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: Avente

1150 € 7120 tl yapıyor şuanki kurda e bunun üstüne % 10 trt bandrolü %25 rte paşanın özel tüketim vergisinide ekledin mi hesap ortada çıkış fiyatı benim tahminim 8999 tl

Alıntıları Göster
    Bunun üzerine bir de bayi kârı eklenecek.. Oohh mis

• aliexpress den xs max gold renk için,
    kılıf önerebilecek var mı?
    ya da kılıf için açılmış bir konu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sak0575

aliexpress den xs max gold renk için,
    bu konuda önceki sayfalarda mesajlar mevcut.
    hatırladığım kadarıyla baseus ve zore marka ürünleri tercih edilmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sak0575

aliexpress den xs max gold renk için,
    Baseus , Zore ve Spigen markalar önerilmişti. bir kaç sayfa önce bunun mevzusu döndü. Bu markalara bir göz at

• N11’den Ata’ya saygısızlık.

https://forum.donanimhaber.com/n11-in-10-kasim-a-laf-atmasi-n11boykot--135778868

• Arkadaşlar trendyol da indirim var
    iPhone X almak istiyen varsa
    6.610₺

Apple iPhone XS / XS MAX [ANA KONU]

• Reee R kullanıcısına yanıt
    n11 de 6400 gördüm ben
  • hatta şimdi bir daha baktım iphone x 64 gb 5650 tl
  • Hocam ben göremiyorum o fiyata link atar mısınız

• Beyler baseus’un bu kılıfını kullanan var mıdır? Benim mevcut kılıfı çocuklar kırdı.
    Şu mavi hoşuma gitti ama karar veremedim.

https://www.cepsepet.com/products/apple-iphone-xs-max-6-5-baseus-shining-case

• Telefonun içinde olmaması büyük şans 😀

• 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.