Şimdi Ara

Apple iPhone XR [ANA KONU] (290. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.426
Cevap
80
Favori
406.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazla ilgili şebeke çekimi konusunda dikkatimi çeken bir husus var. Operatör olarak Türk Telekom kullanıyorum. Önceki cihazım Samsung'a kıyasla sinyal seviyesi sanki bir tık düşük gibi. Mesela Samsung'un 4 diş çektiği yerde 3 çekiyor gibi. Ancak orada bir müddet sonra Samsung'da 3 dişe düşüyor. Burada dikkatimi çeken husus şu; İphone seviye düşüklüğüne anında tepki veriyor da diğer cihazlar bunu daha mı geç algılıyor?

Konu hakkında bilgisi olan var mı?

• Arkadaşlar XR için hepsiburada üzerinden mi yoksa mediamarkt üzerinden mi almak mantıklıdır ? birisi 6250 civarı diğeri 6500 falan problem çıkmasına karşın ileride mediamarkt daha iyi olmaz mı ?

bu arada hepsiburada üzerindeki aksesuarsız paketi alsak şarj aleti falan hiçbirşey yok mu ? bu ürünler sıfır değil mi apple ın yeni politikası böyle olduğundan aksesuarsız satış yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cleaverix -- 30 Ocak 2021; 1:2:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cleaverix kullanıcısına yanıt
    MediaMarkt şaşma.Bir sorun yaşarsan anında muhatap var ve çözüyorlar.Hepsiburada maceraya girmenizi hiç tavsiye etmen.250 TL için baş ağrıtmaya gerek yok.Kafan rahat huzurlu telefonun kullanırsın.Sanal marketlerde bin bir türlü tip var.Muhatap yok.Çözüm ararken hasta olursunuz.Mediamart en ufak bir sorunda çözüyor.Günlerce aylarca sürmüyor.Hepsiburada çözüm beklerken aylar geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 30 Ocak 2021; 1:16:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: QRocKfire

MediaMarkt şaşma.Bir sorun yaşarsan anında muhatap var ve çözüyorlar.Hepsiburada maceraya girmenizi hiç tavsiye etmen.250 TL için baş ağrıtmaya gerek yok.Kafan rahat huzurlu telefonun kullanırsın.Sanal marketlerde bin bir türlü tip var.Muhatap yok.Çözüm ararken hasta olursunuz.Mediamart en ufak bir sorunda çözüyor.Günlerce aylarca sürmüyor.Hepsiburada çözüm beklerken aylar geçiyor.

evet bende öyle düşünüyorum hocam :) bu arada aklıma takılan birşey de ben android üzerinde genelde hep amoled ekran kullandım xr amoled değil bu benim için büyük bir eksiklik olacak sizce çok fark yaşar mıyım ? siyahlarda falan moral bozmaz umarım fazla. iphone x ler var piyasda 5-6k civarına amoled fakat hepsi parça değişimli falan cihazlar gördüğüm kadarıyla kararsız kaldım.

Bence artısı var.Nedenmi amoled ekran çok şarj yiyor inanın ekranın parlaklığı bile sarjı sömürüyor.XR artısı işlemci RAM ve pil muhteşem bir performası var.Acaba şarjım bitermi ne yapmalıyım bitmesin diye sorunun olmaz.XR ekranı pili sömürüyor.Pil uzun dayansın diye düşünceniz varsa ki herkesin var .XR hem fiyatı iyi hemde performans ve batarya iyi.iPhone 11 düz versiyonu LCD yani.Son bişi atlamışım siyahlarda sorun yok.Gözünüz aşina oluyor.Apple LAD ekranı iyi.Farkı göreceğinizi sanmıyor.Apple bunu düşünüyorki iPhone 11 düz modeli ve iPhone SE 2020 modelinde bile LCD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 30 Ocak 2021; 2:54:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xhakan23

Maşallah hocam 22 aylık cihaza göre pil sağlığında iyiymiş. Benim cihazım 15 aylık %89 Ama şarjdan memnunum şimdilik. Biraz daha kötüleşirse şarjı orijinal batarya ile değiştirip devam etmeyi düşünüyorum

Haftasonu telefonu tük ayarları sıfırla seçeceğinden sıfırladım ve telefon normale döndü.Gece %100 şarj ile bıraktım sabah hala %100 dü , sıfırlamadan önce 94 e falan düşüyordu.Devamında bugün normal yoğunlukta bir gün diyebilirim %40 şarj ile 19:00 gibi eve geldim.Uzun lafın kısası sıfırlamak çözdü sorunu arada yapmak lazım belki de,

• 45 Günlük Vodafone faturalı full aksesuarlı temiz XR alınır mı sizce ? Fiyatı 5.800. Bütçem az olduğu için şimdilik bunu alıp sonra 11'e yükseltmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacecake -- 1 Şubat 2021; 22:33:49 >
  • 12nomurat 1 kullanıcısına yanıt
    Yedek yüklediniz mi hocam?yoksa sıfırdan kurdunuz mu?
  • spacecake kullanıcısına yanıt
    Al satla uğraşma bence hocam tek seferde al geç.Ben XR aldığımda 11de alabilirdim.Geniş kameraya pek ihtiyacım olmadığı için gerek görmedim.Alsam alırdım.Ama mümkünse sen 11 al.
  • spacecake kullanıcısına yanıt

300 lira daha ekleyip 0 almak varken 2.el riskine değmez

• Başka birinin başına geldi mi bilmiyorum 1 saat önce gelen mesajla telefondan tiz bir ses geldi. Sonra farkettim ki telefon titremesi gereken yerlerde titremeyip tiz bir ses çıkartıyordu, hoparlörden gelmiyordu ses telefonun içinden geliyordu. Teknik servisi aradım, sürümüm 14.0 idi. güncellemeden sonra düzelir dedi. Donanımsal sorun gibi görünüyordu güncellemeyle düzelmesine şaşırdım açıkçası.
  • xhakan23 X kullanıcısına yanıt

Yedek yüklemeden yaptım hocam, tüm uygulamalar yerinde kaldı onları silmeden yaptım.Çare olmasaydı 2. aşamada komple sıfırlayacaktım.Yeniden parola ,yüz tanıma işlemlerini yaptım.Zil sesi ve bazı bildirim sesleri de değişmiş.Telefon kendine geldi şükür.

• 12nomurat 1 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam
  • Arkadaşlar XR cihazında Türk Telekom hat kullanan var mı acaba?Türk telekomda wifi ile arama oluyor mu?
    Hat olarak TT kullanıyorum ve Wifi arama var.
  • Roland Deschain kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam memnun musunuz geçmeyi düşünüyorum.Evimde çoğu operatör çekmediği için Wi-Fi ile aramayı o yüzden sordum.
    Rica ederim. TT’den genel olarak memnunum. Eski bir Turkcell kullanıcısı olarak yazıyorum.

Ancak wifi arama özelliğini henüz kullanmadım. Dolayısıyla iyi veya kötü bir yorumda bulunamayacağım maalesef.
    Türkcell candır.

Hepsini kullandım 2 senede tekrar geri Türkcell’e döndüm.

Sinyal sorunu, akşam saatlerinde internette yavaşlama vs hepsi çözüldü Türkcell sayesinde.

Kalite 10 numara.
    Sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Çünkü satın aldıktan sonra işiniz, Apple teknik servisle.
  • Roland Deschain kullanıcısına yanıt
    Hat durumu simgesi yenileme süresi daha kısa olduğu için sürekli güncelleyip tarıyor frekansı bu da daha erken bildirim çubuğunda görmemizi sağlar.

Aslında hiç bir işimize yaramıyor.

Edit: Aslında bu sistemin stabilitesini ortaya koyuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EBÖB -- 4 Şubat 2021; 11:11:27 >
  • 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.