Şimdi Ara

Apple iPhone XR [ANA KONU] (251. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.426
Cevap
80
Favori
406.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: olcayypc

Arkadaşlar merhaba . 7 gün öncesine kadar pil sağlığı %100 idi surum 13.5 e geçtim sonra 1 hafta da hızlı şekilde düşmeye başladı . Sebebi ne olabilir ?

7 aylık makinem her güncellemeyide yükledim pil sağlığım %100 halen

• quote:

Orijinalden alıntı: samuray_x

Hocam fazla hızlı düşmüş ama nasıl kullandığınızda biraz açıklarsanız normal mi değil mi diğer arkadaşlarla karşılaştırma yapma şansımız olur.
    Burdan çoğu kişiye hızlı şarj kullanma dedik bizle dalga geçtiler saygısızca yok 18 watt ipad kutusundan çıkıyor zararlı olsa niye koysunlar diyeApple iPhone XR [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-33F8B6E44 -- 29 Mayıs 2020; 0:46:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: runelgna

2 haftadır telefonun şarjı çabuk bitiyor çok kullanmamama rağmen, pil sağlığı %96, sizde de durum aynı mı?
    Apple iPhone XR [ANA KONU] Benim durum bu
  • merhaba fatih bey şarj olayını nasıl yapıyorsunuz geceden mi takıyorsunuz yoksa rastgele takıp çıkarıyormusunuz.birde telefonda oyun falan oynuyormusunu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • guneyonur kullanıcısına yanıt
    Sağ olun hocam güzel kılıf gerçekten.
  • Arakadaşlar son gelen güncelleme ile maske takılı olsa bile face id çalışacak deniyordu ama çalışmıyor sizde durum nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • krki K kullanıcısına yanıt
    Bir türlü çözemediler, geçen yedekledi zannedip tüm konuşmalarımı kaybetmiştim.

Umarım düzeltirler.
  • slymngbs48 S kullanıcısına yanıt
    Nereden okuduysanız yanlış bilgi verilmiş. Yeni gelen güncelleme ile telefon maske taktığınızı anlayıp faceid ekranında bekletmeyip direkt şifre soracak. Böylece 2-3 sn beklememiş olacağız.

• arkadaşlar s10 plus ile iphone xr arasında kaldım sizce hangisi alınmalı
    Benim için ahize sesi yüksek ve berrrak hd kalitesinde olmalı sizce hangisi uyumlu
  • Metropol33 kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun hocam ben daha önce 8 kullanıyordum güncelleme notlarında sanki öyle bişey okudum gibi oldu demek ki yanlış okumuşum :) dünden beri telefona ayar oluyorum neden okumuyor diye birde telefon daha 2 günlük pili bana pek iyi gelmedi 8 den öyle ahım şahım bir fark yok kullandıkça mı uzar ekran sürem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam öncelikle kafanızda belirlemeniz gereken konu Android mi kullanmalıyım yoksa İOS mu. Sonuçta ikisi de apayrı bi platform. Ben şahsen androidden kurtulup ios kullanmanızı tavsiye ederim. Kamera konusunda gündüz çekimlerinde XR size çağ atlatır. S10 Plus batarya konusunda belki bi tık daha iyi olabilir XR a göre. Ama en azından XR uyku modunda iken şarj yemiyor android cihazlar gibi. Kaldı ki Samsung cihazlarına 2 yıl güncelleme desteği sağlıyor. Apple bu konuda tartışmasız en iyisi çünkü 5 yıl güncelleme desteği sunuyor. Ayrıca cihazdan sıkılıp satmak isteseniz bile çok fazla kaybınız olmuyor. Ama Samsung alıp 2 ay sonra bile satsanız çok büyük zarara uğrarsınız. Dediğim gibi İos kullanmak isteyip 5500-6000 bandında iphone almak istiyorsanız XR sizi asla üzmez. Ekran LCD olmasına rağmen günlük kullanımda size yetiyor da artıyor. Amoled performansı beklemeyin tabi XS gibi. Kaldı ki arada yüksek fiyat farkı var zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-33F8B6E44

Burdan çoğu kişiye hızlı şarj kullanma dedik bizle dalga geçtiler saygısızca yok 18 watt ipad kutusundan çıkıyor zararlı olsa niye koysunlar diye

Alıntıları Göster
    Benim ki de 7 aylık. Orijinal şarj aletiyle kullanıyorum yüzde 97 şu an. Pilin ömründe sıcağın etkisi büyük. Ben çoğu zaman geceden şarja bırakıyorum. Yüzde 20'nin altına düşürmemeye çalışıyorum. Şrjdayken kurcalamıyorum. Siz nasıl kullanıyorsunuz?

• Batarya konularına istinaden, daha önce de bu konuda yazmıştım tekrar yazayım;

15 Nisan 2019'da telefonumu satın aldım.
    Şu anda batarya sağlığı %90'da

Hiç oyun oynamadım
    %20'nin altına düşürmedim.
    Telefonu hep iTunes ile bilgisayar üzerinden güncelledim. (OTA güncellemelerde bataryaya yük olduğu söyleniyordu)
    Yani yukarıdaki arkadaşların kullanımından daha hassas kullandığımı söyleyebilirim.

Bu yüzden, bu batarya konusunun kullanımla doğru orantılı olduğunu düşünmüyorum. Çok da takmayın, performans düşerse gidin yeni batarya taktırın.
  • Ben 11 cihazımı aldığımdan beri spigen 27w hızlı şarj adaptörü ile şarj ediyorum. 4 ayı geçti pil sağlığım 98. Ortalama ekran sürem günlük 9 saat civarında. Pilin ömrü 4-5 ay daha uzun olacak diye 4 saat dolmasını bekleyemem.

• Bize iphone xr ile hızlı şarj verselerdi bu kutudan çıktı kendi şarjı zararsızdır diyebilir miydik? diyemezdik herşeyin hormonlusu gibi şarjın da hızlısı fizken bataryaya az da olsa zarar verir. Tamam şarj süresi uzun ama mecbur yavaş şarj kullanıyorum herkes kendi telefonu için kendi bilir nasıl kullanacağını biz sadece bilgi alışverişi içimn fikrimizi söyleyebiliriz
  • mr.leon kullanıcısına yanıt
    Rastgele takıyorum ama yüzde 20nin altına düşürmüyorum belki bir kez zorda kaldığımda düşmüştür kutudan çıkan şarjla kullanıyorum oyun oğlum oynuyor ama fazla oynatmam günde 1-2 kez 30 dk bilgisayardan değil tüm güncellemeleri ota yaptım birde hiç gece şarjına bırakmadım sabaha kadar
  • Metropol33 kullanıcısına yanıt
    Tabi ki o sizin tercihiniz zenginde telefonunu kılıfsız kullanıyor telefonuna dokunmak istiyor ekranı kırılınca da gidip edkran değiştirmiyor basıyor parasını yeni telefon alıyor eskisin elden çıkarıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-33F8B6E44

Bize iphone xr ile hızlı şarj verselerdi bu kutudan çıktı kendi şarjı zararsızdır diyebilir miydik? diyemezdik herşeyin hormonlusu gibi şarjın da hızlısı fizken bataryaya az da olsa zarar verir. Tamam şarj süresi uzun ama mecbur yavaş şarj kullanıyorum herkes kendi telefonu için kendi bilir nasıl kullanacağını biz sadece bilgi alışverişi içimn fikrimizi söyleyebiliriz
    Hocam samsung her telefonuna hızlı şarj veriyor. Son kullandığım 2 samsungda da işim olmadığı sürece özelliği kapatıp kullanıyordum. Uzun vadede zararı olacağı kesin. Telefonu 4-5 yıl kullanmak için alanlar bu farkı kesinlikle hisseder diyorum ben. Senede bir değiştirenler hissetmez tabi.
  • 
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.