Şimdi Ara

Apple iPhone X [ANA KONU] (292. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.229
Cevap
141
Favori
834.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçmiş olsun, benimde geçen ay htc u11 imin ekranı kırılmıştı ilk yere düşürmemde, hemde kalın spigen kılıf olmasına rağmen, halinizi anlayabiliyorum;bende onu kırık haliyle satıp yenisini almıştım insan soğuyor telefondan... Yalnız servise fiyat sordum ekran ücreti 1150 dediler. İPhone x ile benzer bir ücretmiş;şaşırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbarossa18

20 Araliktan beri X kullaniyorum. Telefonda yasadigim birkac sikintiyi aktarayim.

1- sarj bitmeys yakin, <yuzde 10 altina dusunce, yada tasarruf moduna gecince,otomatik olarak kendini yavaslatiyo. Telefon neredeyse can cekisiyo.

2- bir cok defa rastladim, tel calmaya baskiyo ekrana 2 sn sonra arayan bilgisi dusuyo

3- face ID cok basarisiz , gunes gozlugu yada bandana taktiniz sizi tanimiyo. Araba kullanirken ise tam bir facia.

4- bi excel tablosu acin ve yatay olarak cevirin, ekranin ustteki kertik yeri dosyanin orjinalindeki ust kismi gormuyo

5- iphone 1 den bugune kadar IOS kullandim. Cikan her serinin en ust hafizalisini alirim. Sadece 6s 128 den sonra durakladim ve X 256 ya gectim buyuk beklentilerle. Dun Note 8 i gorunce kendimi sorgulamaya basladim. Size de sorayim neden X?

6-6s de kalma sebebim; 7 de , sarj ve kulakligin ayni sokette yer almasiydi. Bu sorunu cozerler diye 6S de kalmistim. Fakat 7 ve 8 de cozmeyince X e dayanamayip aldim. Yogun telefon kullanan birisi olarak, powerbank ile kulakligi ayni anda kullanamiyorum. Ve soryorum size neden ayni yerdeler ? Bana getirisi ne?

7- ses ve power tusu karsi karsiya. Tutarken ses acma yada kapama yapmak istedigimde yada ekrani kapatmak istedigimde cogu kez sehven screenshot aliyorum. Hala buna da alisamadim

8- face id yanina mutlaka finger print gelmeli. Finger printi arka yuze monte etmeli. Zira arac kullanmak X ile olum. Navigasyonu kullanip gunes gozlugu takamazsaniz.

9- aux dan arabada muzik dinleyip ayni anda sarj edemezsiniz. Gerci buna splitter ile cozum bumuslar ama cingene usulu oluyo. X alcan yaninda splitter ile dolascan. Ergonomiyi unutcaz demektir.

10- son olarak bu fiyata deger mi tekrar tekrar dsunmek gerekir. Zira bu paradan daha azina Samsungun 55 inch OLED curved televizyonunu, 9500 serisini alabiliyoruz. Bu mukayese ilginc gelebilir ama o cihazla bu cihaz arasindaki parca kullanimini da bi karsilastirin diye dusunmek gerektigine inaniyorum.

Bunlar nacizane fikirlerimdir. Fakat kullanan arkadaslar varsa neden X ve neden ayni sokette kulaklik ve sarj sorusunu samimiyetle merak ediyorum. Iyi forumlar.

X kullanıcısı olarak :
    Face İD , evet yavaş çalışıyor, yüzünüz tarama alanına girse bile gözlerinizi görmezse açılmıyor. Bu sebeple araç kullanırken telefon ile bir şeyler yapmak çok zor ve tehlikeli.
    Screenshot , araç kullanırken telefonu koyduğum yerden alırken bir çok kez hatayla screenshot alıyorum.
    Fiyat , bu paralara bu cihaz alınmaz. Ama burası türkiye. Paramızın değeri gün geçtikçe azalıyor. Bu sebeple imkanın var ise alır kullanırsın ama zar zor topladığın bu meblaya bu telefon alınmamalı.

• TURKCELL İPHONE X KAMPANYASI ( VARTA ŞARZ ALETİ ) GÜNCELLEME :

Arkadaşar gerçen hafta bahsetmiştim , Tcell'den aradılar ve ürünün sahte olduğunu ve kurye ile geri alacaklarını yerine hesabımıza 300 tl hediye çeki atanacağını söylemişlerdi.Yalnız arayan numara 532 değildi buna rağmen tüm hesap bilgilerimi ve alışveriş ile ilgili detayları bildiklerinden güvenilir gelmişti.

Şimdi tekrar arandım ve konu hakkında hçbir bilgisi olmayan 532 nolu MT bana varta ürününü tedarik eden firmanın ürünü incelemek /tamir etmek yada değiştirmek için geri almak istediğini söyledi.Ben de kendisine zaten MT tarafından aranıp sahte üründen dolayı mağdriyetin giderilmek üzere kurye geleceğini söyledim ama kayıtlarımıza bakayım bende öyle bir işlem görünmüyor dedi.

şimdi iki ihtimal var :

1.Tcell MT bu işlemden haberdar değil?

2.İlk arayan numara bir dolandırıcı , ancak kıçı kırık varta kablosuz şarj aletini üstelik bozukken neden geri almak istesinler ve hesap bilgilerime nasıl sahip olabilirler.

Konu hakkında bilgisi olan yada kuryesi gelip hediye çeki tanımlanan var mıdır?

Teşekkürler.

• Benim ekranl süresin yerinde çizgi var. Dün ilk şarjını yapmadan önce doğru gösteriyordu. Gece güncellemeyi kurdum sabah şarjdan çıkardım böyle oldu. Pc den format atmak zorunda mıyız? Telefonu birkaç kez açıp kapattım ama düzelmedi.

• Araç içi şarj cihazında ve powerbankte marka önerebilecek arkadaş var mı?
  • ___Lawyer___ kullanıcısına yanıt
    Araç şarjını tavsiye etmiyorum. Powerbank olarak Anker kullanıyorum çok memnunum.
    2 saatte tamamen dolduruyor X'i. Hızlı şarj gibi aynı.

http://www.hepsiburada.com/anker-powercore-20100-tasinabilir-sarj-cihazi-powerbank-20000-mah-anker-micro-usb-kablosu-ve-tasima-cantasi-hediyeli-p-HBV000000SNDS?magaza=Hepsiburada&t=product&q=anker

• quote:

Orijinalden alıntı: Meltoriel

Araç şarjını tavsiye etmiyorum. Powerbank olarak Anker kullanıyorum çok memnunum.

http://www.hepsiburada.com/anker-powercore-20100-tasinabilir-sarj-cihazi-powerbank-20000-mah-anker-micro-usb-kablosu-ve-tasima-cantasi-hediyeli-p-HBV000000SNDS?magaza=Hepsiburada&t=product&q=anker

Bence ikisi de zarar verir pile , hele powerbank bir anda daha fazla dalgali akim verdigi icin sokluyor pili . Ama tabi zor zamanlarda yapmak gerekiyor.

Ben de mesela kablosu sarj aldim yarin gelecek bakalim nasil bisey:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Meltoriel

Powerbank olarak anker benimde düşüncelerim arasında 20100 mah'lık versiyonu ideal gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 44 plaka

Geçmiş olsun, benimde geçen ay htc u11 imin ekranı kırılmıştı ilk yere düşürmemde, hemde kalın spigen kılıf olmasına rağmen, halinizi anlayabiliyorum;bende onu kırık haliyle satıp yenisini almıştım insan soğuyor telefondan... Yalnız servise fiyat sordum ekran ücreti 1150 dediler. İPhone x ile benzer bir ücretmiş;şaşırdım

Sagolun Hocam tesekkur ederım

Ben burdan yıne ınsanları uyarmak ıstıyorum. iPhone X'ın ekranı son derece kırılgan. Kılıfla kullanmanızı tavısye ederım.

Sımdı dun sınırle Note 8 alacam dedım ama bugun baktıgımda butun ekosıstemım Apple. Gecıs benım ıcın cok zor olacak. Sanırım butcemı zorlayıp ıkıncı cıhaz olarak alacam.

Bu arada sızınde bahsettıgınız gıbı tum uretıcılerde ekran tamırı fahıs fıyatlarda. Note 8'de iPhone X'den bıle daha pahalı sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: barbarossa18

20 Araliktan beri X kullaniyorum. Telefonda yasadigim birkac sikintiyi aktarayim.

1- sarj bitmeys yakin, <yuzde 10 altina dusunce, yada tasarruf moduna gecince,otomatik olarak kendini yavaslatiyo. Telefon neredeyse can cekisiyo.

2- bir cok defa rastladim, tel calmaya baskiyo ekrana 2 sn sonra arayan bilgisi dusuyo

3- face ID cok basarisiz , gunes gozlugu yada bandana taktiniz sizi tanimiyo. Araba kullanirken ise tam bir facia.

4- bi excel tablosu acin ve yatay olarak cevirin, ekranin ustteki kertik yeri dosyanin orjinalindeki ust kismi gormuyo

5- iphone 1 den bugune kadar IOS kullandim. Cikan her serinin en ust hafizalisini alirim. Sadece 6s 128 den sonra durakladim ve X 256 ya gectim buyuk beklentilerle. Dun Note 8 i gorunce kendimi sorgulamaya basladim. Size de sorayim neden X?

6-6s de kalma sebebim; 7 de , sarj ve kulakligin ayni sokette yer almasiydi. Bu sorunu cozerler diye 6S de kalmistim. Fakat 7 ve 8 de cozmeyince X e dayanamayip aldim. Yogun telefon kullanan birisi olarak, powerbank ile kulakligi ayni anda kullanamiyorum. Ve soryorum size neden ayni yerdeler ? Bana getirisi ne?

7- ses ve power tusu karsi karsiya. Tutarken ses acma yada kapama yapmak istedigimde yada ekrani kapatmak istedigimde cogu kez sehven screenshot aliyorum. Hala buna da alisamadim

8- face id yanina mutlaka finger print gelmeli. Finger printi arka yuze monte etmeli. Zira arac kullanmak X ile olum. Navigasyonu kullanip gunes gozlugu takamazsaniz.

9- aux dan arabada muzik dinleyip ayni anda sarj edemezsiniz. Gerci buna splitter ile cozum bumuslar ama cingene usulu oluyo. X alcan yaninda splitter ile dolascan. Ergonomiyi unutcaz demektir.

10- son olarak bu fiyata deger mi tekrar tekrar dsunmek gerekir. Zira bu paradan daha azina Samsungun 55 inch OLED curved televizyonunu, 9500 serisini alabiliyoruz. Bu mukayese ilginc gelebilir ama o cihazla bu cihaz arasindaki parca kullanimini da bi karsilastirin diye dusunmek gerektigine inaniyorum.

Bunlar nacizane fikirlerimdir. Fakat kullanan arkadaslar varsa neden X ve neden ayni sokette kulaklik ve sarj sorusunu samimiyetle merak ediyorum. Iyi forumlar.

Hocam dedıgınız bazı seylere katılmıyorum

1) Yavaslama hıc basıma gelmedı.

2) Bunuda yasamadım.

3)Face ID cok basarılı degıl bu bır gercek. Ancak dıkkat ozellıgını kapadıgınızda %95 oranında basaarılı calısıyor kı Touch ID'de bu oran %98 ıdı. Ancak masa ustunde fılan calısmaması yuzunden ben kapattım.

4) Excel tablosunun uyumsuzlugu uygulama gelıstırıcının sorunu. Internette bazı reklamlardada kapama tusu mesela uyumsuzluk sebebı ıle bazen cıkmıyor.

5)Note 8 harıka bır telefon. Kendınıze ıhtıyaclarınız nelerdır dıyıp ona gore hareket etmelısınız. Note 8'ın kalem avantajı var. Bazı ınsanlar 4 kere kullanıyor bazı ınsanlarda sureklı kullanıyor bu S-Pen'ı. Note 8'ın ekranı devasa. Buyuk ekran severmısınız ? Benım ıcın mesela vazgecılmez bır ozellık buyuk ekran olması. iPhone X'ın ekranı 8 Plus'dan bıle kucuk. iOS ıse Androıd karsısında herkesce kabul gordugu uzerre cok daha basarılı bır sıstem. Ben mesela Apple ekosıstemıne cok gomuldum. Satın almıs oldugum uygulamalar var. Aılemle paylastıgım ıCloud'um ve Apple Musıc'ıgım var. Evımde kullandıgım Macbook Pro ve Apple TV'ım var. Ben gecemem. Benım ıcın ancak 2. telefonum olur Note 8. Mesela Androıd tarafından iOS'da yapamadıgım bazı seylerı ozluyorum. Ornegın mobıl odeme iOS'da yapamıyorum. Telefon konusmalarımı kaydedemıyorum. SMS ve Cagrı bılgılerımı yonlendıremıyorum. Bır ekranda ıkı uygulama kullanamıyorum. Buyuk ekran olmadıgı ıcın fılm, dızı seyredemıyorum. Web sayfalarını okurken cevırı yapamıyorum. Ancak iOS tarafında ıse hayatımı kurtaran bır Siri var. Siri ıle entegre cok basarılı bır takbvım uygulaması var. Daha cok begendıgım Apple Musıc var. Cok daha basarılı bır kamera uygyulaması var. Gesture yanı parmak hareketlerı ıle kontrol var. Son derece pratık bır kullanım var.

Mesela evınızde Samsung TV'nız vardır o zaman Note 8 sızın ıcın vazgecılmez olur.

Tekrar edıyorum. Bunlar tamamen ıhtıyaclara gore belırlenmıs seyler. Kendı temel kullanım seklınıze gore karar verın.

6) Jack gırısının olmaması benım ıcın mesela hıc sorun degıl cunku bluetooth kulaklık kullanıyorum. Odyofil degıl ısenız bır bluetooth kulaklık edınmenızı onerırım.

7) Malesef bu sorundan bende muzdarıbım.

8)Fıngerprınt bence seneye ekran ıcıne gomulu olarak gelecek. Ces 2018'de cınlı bır fırma bunu basardı. Apple'da aynı uygulamayı kullanacaktır zıra ekran ıcıne golmulmesı ıcın ekranın Oled olması gereklı.

9) Arabanıza bır Bluetooth adaptoru almanızı tavsıye ederım. Aux gırısıne baglayacagınız 17Tl'lık bu apartala Bluetooth keyfını yasarsınız.

10) Bu fıyata kesınlıkle degmez. Hıc bır telefon degmez.

• ysertac kullanıcısına yanıt
    Dostum youtube'da ampermetre ile ölçüm yapılarak inceleme videoları mevcut.
    Paylaştığım ürünün izlediğim videolarında yapılan ölçümlerde hiç bir şekilde dalgalanma mevcut değildi.
    Bende tam tersine ülkemizin alt yapısından ötürü prizden yapılan şarjları pek sağlıklı bulmuyorum.
    Yıl olmuş 2018, İzmir'de nadirde olsa voltaj dalgalanmasından ötürü ışıkların sönüp tekrar açıldığına şahit oluyorum.
    İyi günlerde kullanın kablosuz şarj cihazınızı :)

İlgili videoyu buradan inceleyebilirsin.
    https://www.youtube.com/watch?v=u1oIqzJCIXU

• Meltoriel M kullanıcısına yanıt
    Evet video yu izledim teşekkürler paylaşım icin , aklimda olsun bari mantikli geldi

• Batarya pek dayanmıyor gibi canımı sıkıyor bu durum

• ali_mazi A kullanıcısına yanıt
    Nasıl dayanmıyor hocam.. Yoğun kullanımda evi görmüyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sağlam güzel kılıf önerilerine açığım. Apple Store'daki Apple'ın deri veya plastik kendi ürünlerini deneyen var mı ne düşünüyorsunuz?
  • soudexxx kullanıcısına yanıt
    apple orjinal deri kılıfını aldım cosmıos blue , cihazı tam sarıyor içi süet ve kamera milimetrik kılıfın içinde kalıyor bu durumda kameranın zemine değmesini engelliyor demek masaya koyduğumuzda,daha öncede apple orijinal deri kılıf almıştım kırmızı rengini 1 ay içinde rengini attı saçma bir hale dönüştü ama bu yeni kılıfında bu durumu aşmışlar herhangi bir renk atma yaşamadım, içinin süet olması çizilmemesi için çok önemli daha önce 7plus jetblack kullanıyordum alternatif iyi bir kılıf kullanmama rağmen kılıf içine giren tozlar çizdi o yüzden orijinal kılıfdan şaşmam bundan sonra, şuana kadarda çok memnunum.Deri kılıf için en çok yaşayacağımız olay ilerde kararması olacaktır , plastik kılıflar için bu geçerli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan Transcendante -- 22 Ocak 2018; 20:0:59 >
  • Telefon fail oldu galiba, X alacağım ama satış rakamlarının çok iyi olmaması, dar vs sorunlar, seneye PLUS versiyonun çıkacak olması beni düşündürüyor. Seneye bu telefonu satıp yenisini alacağımız zaman çok değer kaybeder mi acaba?
    Planım seneye x' i satıp plus versiyonu almak, telefon çöp olursa x almasam da olur.
  • Rwenzori kullanıcısına yanıt
    Hocam simdiye kadar hangi iphone cop oldu, hala iphone 6 satiliyor millet deli gibi alıyor. Alin geçin bence

Edit: 6100 liraya almayın ama bulun ucuz yollu sahibindende filan uygun fiyata bulursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysertac -- 22 Ocak 2018; 20:40:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysertac

Hocam simdiye kadar hangi iphone cop oldu, hala iphone 6 satiliyor millet deli gibi alıyor. Alin geçin bence

Edit: 6100 liraya almayın ama bulun ucuz yollu sahibindende filan uygun fiyata bulursunuz

Teşekkürler hocam, ne bileyim olumsuz haberler vs derken insan acaba mı diye düşünmüyor değil.
  • Rwenzori kullanıcısına yanıt
    Ya her model icin kotu seyler soylenmiyor mu 8 ve 8 plus a da dendi , note 8 e de dendi . Ben simdiye kadar hata yok herseyiyle mukemmel telefon dedikleri bir telefon duymadım. Ya pil patlar ya ekranda biseyler olur ya pili arizali denir.

Htta ilk x ciktiginda sogukta yavaşlıyor deniyordu cok gülmüştüm.

İphoncu filan değilim bi yasima kadar hep android kullandim samsing htc kullandim . İlk defa 2ay once iphone 7plus aldim kullandim sonra note 8 , ondan sonra x aldim ve devam ediyorim .

Bu zamana kadar iPhone’un fiyatinin çöp oldugunu , ikinci elinin satilmadigini duymadim . Ama su siralar apple sansini cok zorluyor , eger yazilim sıkıntılarını bir de bi yavaslatma dedikodilarini bitirmezse bu saydiklarim yalan olur hem sizi hem kendimi kandirmis olurum.

• 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.